Обличчя Facebook показує, наскільки великою є соціальна мережа

як виникли обличчя проекту facebook

На перший погляд ви можете бути не впевнені, що це. Ціла сторінка битих пікселів? Одна з тих оптичних ілюзій, коли вам потрібно перехрестити очі, а потім сфокусуватись, щоб зображення вискочило?

Що це? Це кожне обличчя у Facebook.

“The Faces of Facebook” - це проект креативного технолога Наталії Рохас, який відображає всі 1,26 мільярда фотографій профілю Facebook на одній веб-сторінці. Результат - безліч фотографій, настільки крихітних, що вони з’єднуються між собою, щоб виглядати як спалець статичного пуху, який ви бачите на не налаштованому телевізорі. Існує функція масштабування, яка дозволяє відвідувачам сайту відточувати певні розділи величезного колажу фотографій, і фотографії перетворюються із вкраплення синього або червоного в виразне зображення, коли вони потрапляють у фокус.

Фотографії розташовані в хронологічному порядку, тому найновіші користувачі Facebook знаходяться внизу екрана, тоді як ті перші приєдналися до Гарварду сидять праворуч угорі. Щоб дізнатись, де ваш профіль потрапляє в цю грандіозну схему, у верхньому куті є кнопка, яка дозволяє вам зробити посилання на Facebook і відкрити своє місце, а також те, куди потрапляють ваші друзі. Я стикаюся з номером 1826 075, тоді як у мого тата 1231 821 020, тому я нарешті в чомусь його побив. Прокручуючи шлях до самого верху, ви виявите, що Едуардо Саверін значиться двадцять третьою особою, яка приєдналася до мережі, і першим обличчям, звичайно, є Марк Цукерберг, за ним Кріс Хьюз і Дастін Московіц. Угорі праворуч - це всі випускники Ліги Плюща, тоді як якщо ви перевірите найновіші доповнення, то це різноманітніша солянка віку та соціально-економічних прошарків.

Рохас провела півтора роки, працюючи над проектом у вільний час, і результат вражаюче всебічний і простий у використанні. Проект не зберігає жодної приватної інформації про користувачів Facebook, і вона створила її, залишаючись у межах конфіденційності, які Facebook встановив для розробників. «Я бавився з Facebook API і виявив, що є спосіб отримати доступ до загальнодоступної інформації кожного за допомогою дуже простого, але не очевидного алгоритму. Тоді я хоч міг зробити з цим щось красиве чи цікаве, наприклад показати їх усіх разом. Потім я почала писати код чи програмне забезпечення для його досягнення », - каже вона.

“Найважчою роботою було показати всі зображення, які насправді є фотографіями, а не силуетами - як зображення за замовчуванням, або неактивні користувачі або недійсні користувачі. Уявіть, що існує більше 100 008 823 023 579 посвідчень особи, і лише 1,3 мільярди з них насправді є фотографіями », - каже вона. Величезний колаж не включає цих користувачів, тому Рохасу довелося відфільтрувати їх, перетворивши на кольорові блоки. "На моє щастя, для кожного профілю Facebook є деякі загальнодоступні дані, незалежно від того, наскільки обмежені ваші налаштування, і зображення профілю - одне з них". Проект яскраво ілюструє величезний масштаб Facebook, і Рохас планує продовжувати його працювати до тих пір, поки буде значна кількість відвідувачів, хоча вона може врешті-решт зняти його, оскільки проведення проекту коштує дорого (саме тому на внизу сторінки).

Останні повідомлення