Як встановити материнську плату

Материнська плата може бути не найзахоплюючою частиною вашої системи, але, мабуть, найважливішою. Він також є найбільшим, що може зробити його трохи незручним для встановлення, але якщо ви обережні, це не складно. Незалежно від того, чи є у вас мамотна плата eATX, більш типовий ATX або один із менших варіантів mATX або ITX, ось як встановити материнську плату за кілька швидких кроків.

Якщо ви все ще знаєте, яку материнську плату придбати, ось кілька чудових варіантів для геймерів.

Крок 1: Підготуйте свої інструменти

Перш ніж встановлювати будь-який компонент ПК, важливо отримати усі необхідні інструменти та належним чином захистити себе та обладнання. Це означає носити антистатичний браслет і виконувати монтаж на непровідній поверхні - однозначно не робіть цього на килимовій підлозі.

У випадку з материнською платою вам знадобиться довга викрутка з головкою Phillips, бажано така, на якій буде злегка намагнічений наконечник, щоб утримувати гвинти на ній. Пара голкогубців - це також хороша ідея, якщо вам потрібно викрутити гвинти, які впали в надрах корпусу вашого ПК.

Ми також рекомендуємо хороше освітлення, щоб ви могли бачити, що ви робите, і обов’язково мав під рукою свою материнську плату, якщо у вас є якісь конкретні запитання щодо вашої плати.

Крок 2: Вкрутіть протистояння

Standoff материнської плати

Материнська плата - це чутливий елемент електронного обладнання, тому ми не хочемо, щоб вона контактувала з електропровідним шасі вашого корпусу. Ось чому перед тим, як встановлювати саму материнську плату, нам потрібно встановити протистояння. Це чоловічі гвинти з жіночою головкою, що дозволяє вкручувати материнську плату безпосередньо в них. Вони часто латунні, але іноді фарбуються в чорний колір. Ви повинні були отримати їх у невеликій сумці разом із материнською платою або, як варіант, з вашим корпусом.

Багато випадків постачаються з попередньо встановленими, але не завжди для конкретної форми або розміру материнської плати, яку ви використовуєте.

Зверніться до інструкції до материнської плати та корпусу (або знайдіть примітки eATX, ATX, mATX або ITX на лотку материнської плати), щоб дізнатись, які з них потрібно вкрутити і де. Коли ви знайдете правильні місця, вкрутіть їх вручну. Це може бути трохи примхливо, але вам не потрібно використовувати будь-які інструменти для їх введення. Якщо ви відчуваєте необхідність, це, як правило, тому, що вирівнювання протистояння неправильне. Переналаштуйте та повторіть спробу.

Крок 3: Встановіть екран вводу-виводу

Материнська плата IO Shield Михайло Кравчик / Wikimedia

Останнім кроком перед самою материнською платою є встановлення екрану вводу-виводу. Це срібляста або чорна панель, яка захистить задні порти вашої материнської плати, і вона поставляється з материнською платою у комплекті.

Знайдіть його і втисніть у задній зазор у вашому випадку. Має бути очевидно, куди вона йде, але переконайтеся, що двічі перевірте орієнтацію перед натисканням.

Крок 4: Встановіть материнську плату

На цьому етапі ви можете спочатку встановити центральний процесор, але це не обов’язково. Щоб отримати докладнішу інформацію про це, ось як встановити центральний процесор, будь то AMD чи Intel. Щоб встановити материнську плату, вам слід обережно опустити її в корпус - це може допомогти, якщо нахилити під кутом, нахиленим вгору до передньої частини корпусу, залежно від корпусу.

Ви хочете вирівняти отвори для гвинтів на дошці з розпірками, які ви поставили на місце. Переконайтеся, що він також акуратно вписується в задній екран вводу-виводу, і щоб жодні шматки металу не закривали жоден з портів.

Використовуйте гвинти, що входять до комплекту материнської плати. Можливо, вам доведеться обережно утримувати материнську плату на місці, поки ви вставляєте перший або два гвинти, але як тільки вони з’являться, у вас не повинно виникнути проблем із закручуванням решти. Як і в протистоянні, якщо ви відчуваєте, що змушуєте це , відкрутіть і починайте знову.

Також непогано лише трохи вкрутити гвинти, щоб їх розмістити, перш ніж об’їжджати і закручувати їх по черзі.

Крок 5: Кабелі живлення

Кабелі живлення материнської плати

Щоб подати живлення на материнську плату, вам також потрібно буде підключити кабелі живлення. Для більшості плат це означатиме 24-контактний роз'єм довжиною та менший, чотири-вісім-контактний роз'єм. Перший зазвичай знаходиться на правій стороні материнської плати після її встановлення, тоді як другий, як правило, знаходиться біля верхньої частини. Однак розміщення може відрізнятися, тому переконайтеся, що це інструкція до вашої материнської плати.

Проведіть кабелі до цих місць, як завгодно, а потім обережно вставте їх у відповідний отвір, переконавшись, що вони правильно орієнтовані. Якщо ви не впевнені, перевірте форму розеток навмисно, щоб вони були заокруглені та навмисно в квадраті, щоб унеможливити неправильні входи.

Закінчивши, це стосується інших компонентів вашої збірки. Щоб отримати додаткову інформацію про них, зверніться до нашого посібника щодо побудови ПК.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found