Як білий MacBook визначав покоління

Якщо ви відвідували будь-який Starbucks між 2006 і 2011 роками, швидше за все, ви побачите якийсь наклейований MacBook, підкріплений поруч із підручником, а розтріпаний студент друкує на курсовій роботі. Підлітковий інді-поп просочився з їхніх білих навушників, тоді як велика соєва латте з додатковим пострілом була поруч.

Хто сьогодні є користувачем Mac? Ну, MacBook Pro як і раніше залишається улюбленим серед творчих професіоналів, а MacBook Air - це ноутбук MacOS, що випускається компанією, тож саме таких людей ми бачимо за цими матово-алюмінієвими дисплеями. Професіонали, зірки YouTube, усі, у кого є понад 2000 доларів на преміум-ноутбуці. Це було не завжди так, продукти Apple завжди були дорогими, але на початковому рівні в поточній лінійці Apple менше місця для цього розпатланого студента.

Це може бути просто розмова про ностальгію, але швидкий огляд поточної лінійки MacBooks не викликає такої ж прихильності, як у старшій, білій ері MacBook. Для цього є причина.

Оригінальний білий MacBook (2006) був першим із емблемою Apple, яка загорялася під час завантаження пристрою. Нейт Барретт / Цифрові тенденції

Натхненний дизайн

Ще в 2006 році піктограми яскравого логотипу Apple, яскраво-білі кабелі та дружні, закруглені кути були не просто дизайнерськими особливостями. Вони були заявою. MacBook встановив чітке окреслення лінійки ноутбуків Apple - фокус для залучення нових, молодих покупців в екосистему Apple.

Тоді, коли ви зайшли в Apple Store, ви точно знали, які ваші варіанти. Невеликий срібний MacBook Pro або MacBook початкового рівня. Якщо ви не були професійним редактором фото чи відео, це, мабуть, був MacBook.

Macbook 2009Macbook 2007Macbook 2007Macbook 2007 Райлі Янг / Цифрові тренди та Нейт Барретт / Цифрові тренди

І це було біле - так, біле! Це може здатися не важливим, але в той час, коли ноутбуки були однорідно сірими або бежевими, глянсовий білий MacBook був грайливим і молодим на відміну. Знову ж таки, це був ноутбук, призначений для поєднання iPod та тих модних білих навушників у всіх рекламних роликах. Його потрібно було спроектувати менше для офісу, а більше для кафе чи будівлі студентської спілки.

"[MacBook] був одним із перших ноутбуків, у якого не було засувки", - зазначає співзасновник і креативний директор Twelve South Ендрю Грін. "Тоді все мало тупу засувку, але MacBook був одним із перших ноутбуків, який надійно закрився без нього".

Білий MacBook був чистим полотном і запрошував нас зробити його своїм.

Магнітна засувка не стала інновацією, що змінила світ, але саме такий продуманий дизайн допоміг цей період в історії Apple. Тоді аксесуарів для ноутбуків було небагато, і майже жоден з них не був розроблений з урахуванням Mac або MacBook. «Дванадцять південних» була однією з небагатьох компаній, заснованих для заповнення цієї прогалини.

"Люди придбали iPod за 200 доларів як перший продукт Apple, і він мав усі ці дивовижні аксесуари, а потім вони купили MacBook, і аксесуарів до нього не було, або це були просто аксесуари для ПК, пофарбовані в білий колір", - згадує Грін .

Важливо зазначити, що дана галузь була створена не для виробництва такої простої продукції захищений MacBook - як чохол для вашого iPhone. Це були продукти, розроблені розмовляти тією ж естетичною мовою, що і MacBook. Це було безпрецедентно. Аксесуари для ноутбуків існували роками, але ніхто не дбав про те, що вони подивився начебто, поки вони виконували цю роботу.

Випуск білого Macbook, в якому основна увага приділяється дизайну та естетиці, розпочав рух аксесуарів, який підкреслює стиль як функціональність. Дванадцять Південь

Елегантний дизайн MacBook спонукав користувачів купувати аксесуари для його персоналізації, але не будь-які аксесуари. Білий MacBook був чистим полотном для своїх користувачів, і рідко можна було побачити такий у дикій природі, який не був прикрашений наклейками, накладками на зап’ястя чи іншими аксесуарами для післяпродажного обслуговування.

"Ми почали" Дванадцять південних "з думки, що платформа Mac повинна мати аксесуари, гідні та ексклюзивні для Mac", - сказав Грін. "Маки використовуються для творчих результатів, тому ми дуже впевнені, що інструменти, що допомагають користувачам робити це, повинні бути такими ж елегантними, як їх машини".

Компанія Apple розпочала кампанію "Отримайте Mac", щоб збігтися зі зміною маркетингової стратегії (щодо молоді та студентів) після виходу цього білого Macbook.

Якось MacBook став обов’язковим інструментом для бажаючих креативів та студентів - «божевільних», котрі мали намір по-іншому мислити та змінювати світ. Apple назвала його "надшвидким ноутбуком, що веде блоги, підкасти, робить все" з коробки ".

Цей вид маркетингу охопив конкретне покоління нових покупців ноутбуків. Як ноутбук, який починався з 1100 доларів, це була не просто дешевша версія MacBook Pro. Розміри пристрою та довговічність пластикового шасі зробили його ідеальним для упаковки від класу до класу та виживання в гуртожитках.

Він був розроблений для різних наборів вимог, ніж більша кількість машин преміум-класу, і, що найголовніше, він був розроблений з урахуванням користувачів початкового рівня або бюджетних користувачів.

Нова порода ноутбуків Apple

MacBook не з’явився з повітря. Його попередник iBook вперше представив повністю білий вигляд ноутбуків Apple. Але в MacBook були деякі суттєві відмінності, які встановили власну ідентичність.

iBook G4iBook G4iBook G4iBook G4 та Macbook (2007) Райлі Янг / Цифрові тренди та Нейт Барретт / Цифрові тренди

MacBook відмовився від знімної клавіатури, представленої в iBook, зробивши її не просто тоншою, але і простішою. Кути стали більш округлими, конструкція петлі змінилася, фронтальна засувка замінена на магнітний механізм замикання. Це було вдосконалення загального дизайну, яке відображало iPod і зробило їх майже нерозлучною парою.

Навіть зараз, дивлячись на дизайн білого MacBook, відчуваючи, наскільки добре він тримався протягом багатьох років, легко зрозуміти, чому це був такий знаковий пристрій. Можливо, білий MacBook не був першим ноутбуком для всіх, але часто він є одним із найбільш пам’ятних. Подібно спіральному блокноту з коледжу, покритому наклейками та дудлами в кульковій ручці, білий MacBook був пристроєм, який запрошував користувачів налаштовувати його - і не лише зовні.

Білий MacBook був побудований користувачеві, що обслуговується а Apple навіть надала посібники «зроби сам» із покроковими інструкціями.

Не лише шар фарби вирізняв MacBook на відміну від своїх попередників. Була показана і абсолютно нова внутрішня філософія дизайну. Наприклад, iBook було важко відкрити. Просто для заміни жорсткого диска вам потрібно було майже повністю розібрати шасі. Отже, якщо ви взяли найдешевший iBook, щоб пройти перший семестр далеко від дому, вам знадобляться серйозні технічні навички, як тільки ви зібрали достатньо грошей на навчання, щоб оновити його. Це був не зовсім привабливий досвід роботи з обладнанням.

Білий MacBook, навпаки, розроблений з урахуванням студентів та бюджетних клієнтів, був побудований з нуля, щоб бути користувачеві, що обслуговується. Apple навіть надала набір керівництв «зроби сам», що містять покрокові інструкції щодо того, як ви можете відкрити його для самостійної заміни або оновлення компонентів. Він тримав вас за руку і додавав вам впевненості, щоб повозитися з ним.

Таким чином, це була інвестиція в екосистему Apple. Студент може придбати ноутбук, який міг собі дозволити, з огляду на його модернізацію з часом, а не на придбання нової системи протягом наступного року-двох. Ця підтримка розширення з часом означала, що білий MacBook мав набагато довший термін зберігання, ніж середній ноутбук. Поєднання надійної якості ексклюзивної збірки Apple з можливістю оновлення апаратного забезпечення в той час, як ви ходили, призвело до того, що деякі з цих MacBook прожили напрочуд довгим життям.

Проте з часом ноутбуки Apple розширювані - і це частина тієї причини, через яку сьогодні так важко знайти ноутбук, у якого є така ж батарея, яку можна замінити. Apple прийшла до думки, що її клієнти все одно купуватимуть новий MacBook кожні кілька років, навіть якщо вони не зможуть оновити його самостійно. Ця зміна у філософії ілюструється продуктом, який задушив життя білого MacBook. MacBook Air.

Спадщина та повернення MacBook

Сьогодні лінійка Apple відчуває, що чогось не вистачає. MacBook Air почав демонструвати свій вік, нею вже роками нехтували. Цінова ціна вже не конкурентоспроможна за апаратне забезпечення та продуктивність, які вона пропонує, і навіть новизна його надлегкого дизайну зношена.

Білий MacBook довів, що високоякісні бюджетні машини можуть продовжити своє життя і стати культурними іконами.

Ви можете вказати на 12-дюймовий MacBook, який випускається у сліпучому наборі кольорів, - це чудова, добре побудована машина, яка, можливо, мала на меті замінити MacBook Air. Однак є проблема. Він починається з 1300 доларів - не менше 13-дюймового MacBook Pro.

Два пристрої наступають один одному на пальці, намагаючись заповнити одну і ту ж нішу двома різними способами. Це безлад.

Ми сподіваємось, що цього року ми звернемося до Всесвітньої конференції з охорони здоров'я. Поширюються чутки про якийсь новий MacBook або MacBook Air, створюючи чіткий прогрес у ціні та продуктивності, як пропонувалося Apple. Це мало б сенс у речах. Це наведе порядок у поточній лінійці Apple. І це може відкрити нову еру для користувачів Mac - як і оригінальний білий MacBook. Але останні чутки говорять про те, що плани Apple затягуються.

Шкода, адже такі ноутбуки, як недорогий, міцний білий MacBook, доводять, що високоякісні бюджетні машини можуть продовжити своє життя і стати культурними іконами. Як підтвердження цього тривалого спадщини, виявляється, один із наших фотографів, Білл Роберсон, все ще володіє повністю діючим білим MacBook.

Білий Macbook між Macbook Pro та Macbook Air Білий Macbook (2006) зверху Macbook Pro (кінець 2013 року) і нижче Macbook Air (2017). Нейт Барретт / Цифрові тенденції

"О так, у мене є, коли це потрібно?" - запитав він, коли ми намагалися знайти все ще функціонує MacBooks для цього твору. "Це все ще працює чудово, оновлено настільки, що мій син може використовувати його для гри в ігри".

Протягом багатьох років він модернізував апаратне забезпечення та вбудував його на дивно надійну машину. З тих пір він переданий своєму синові - той використовує його для гри Minecraft. “Якість реліквії” - це не той вид довголіття, який більшість виробників мають на увазі при розробці ноутбуків, принаймні вже зараз, і це ганьба.

Ось сподіваємося, що Apple відновить те, що так спокійно запам’ятало його MacBook початкового рівня в минулому.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found