Як вибрати проекційний екран

Як вибрати екран проектора

Оновлено 11.10.2015:Цю публікацію оновлено, щоб видалити невідповідну мову.

Деякі речі просто призначені для того, щоб піти разом. Хагіс і ніп. Старський та Хатч. Чак Норріс і бороди. Горілка і склянка. Те саме стосується і відеопроекторів та екранів. Насправді, фронтальні проектори часто називають «двопрофільними проекційними системами» серед крутих дітей A / V; Ви знаєте, ті, хто раніше носив ботанічні окуляри та штовхався на візках у середній школі, але зараз їздить на італійських спортивних автомобілях та зустрічається з супермоделями.

Але як же зробити вибір проекційного екрану? Ви не можете просто нанести зображення на білу стіну? Як щодо того, щоб отримати великий, оле-білий аркуш - чистий, адже, знаєте ... - і розтягнути його на своїй стіні? Чи варто їхати з чимось білим, сірим чи чорним? Що саме вам потрібно знати про вибір проекційного екрану для вашої чудової нової системи домашнього кінотеатру?

В основному це зводиться до чотирьох S: стиль, розмір, форма та матеріал екрану. І під “в основному” я маю на увазі, ось понад 5000 слів, що пояснюють майже все, що ви хотіли б знати про проекційні екрани. Тож візьміть червону таблетку та йдіть за мною по кролячій норі, коли я проходжу вас по екрану, який забезпечить кожен соковитий піксель високої чіткості з вашого нового проектора.

Стиль

Для спеціального театру фіксований екран - чудовий шлях

Для всіх різних моделей та глянцевих, дуже сексуальних знімків товарів, які ви можете бачити на веб-сайтах, є в основному лише два різних стилі екранів: фіксований та висувний. Фіксований екран постійно залишається на стіні в цілісному каркасі, до якого прикріплений матеріал екрану. Він тягнеться до рами, як правило, кріпиться за допомогою защелок, хоча іноді використовує систему гачків. (Це також може бути гігантський шматок скляного матеріалу, але про це пізніше.) Висувний екран піднімається та опускається у футляр на ролику. Є кілька ручних екранів - наприклад, те, що ваш вчитель природи знімав прямо перед тим, як показувати вам якусь освіту, наприклад, «ДНК і ти! Що потрібно знати про таємничий ланцюжок життя! "- але, як правило, проектори для домашнього кінотеатру є моторизованими. У обох категоріях, безумовно, є відмінності в якості, але коли справа доходить до вибору екрану для вашого театру, це перше рішення, яке вам потрібно буде прийняти.

Виправлено

Оскільки я абсолютно не частковий і не хочу упереджувати вас, я не скажу, який саме ... О, кого я жартую? Звичайно, я скажу вам, який з них мені більше подобається. Коли все інше рівне, я завжди віддаю перевагу фіксованому екрану з ряду причин. По-перше, вони дешевші. Оскільки я наполегливо працюю * за свої гроші, я люблю зберігати їх там, де це можливо. Ви можете придбати порівняно недорогий фіксований екран у таких компаній, як Elite Screens, Carada, Sima та Monoprice, за кілька сотень баксів. По-друге, оскільки фіксований екран не повинен котитися вгору-вниз, він може підтримувати дуже щільну, напружену поверхню для ідеально гладкого зображення. (Якби мені було незрозуміло, це добре.) По-третє, з точки зору встановлення та системної інтеграції, фіксований екран простіше. Вам не потрібно отримувати від нього потужність або придумувати, як змусити його котитися вгору-вниз за допомогою пульта дистанційного керування, він просто там, завжди готовий і чекає на обслуговування кожного вашого перегляду фільму. Для спеціального театру фіксований екран - це чудовий шлях і завжди моя перша рекомендація. Я маю на увазі, ви заходите в кімнату, щоб подивитися фільми, чому екран потрібно приховувати? Це не секрет, що там буде екран.

Фіксований проектор-нульовий край

Ви можете подумати, що фіксовано-фіксовано-фіксовано, але ви помилитеся. Залежно від обраного вами виробника, ви, ймовірно, помітите кілька моделей фіксованих екранів. І крім різної якості збірки, найбільшими відмінностями між моделями нижчого класу та флагманськими будуть рамка чи рамка навколо зображення на екрані. Коли ви шукаєте фіксовану раму, я настійно рекомендую взяти ту, яка має товсту - 3 - 4 дюймову - раму навколо неї, яка покрита чорним, схожим на велюр матеріалом. Цей кордон служить двом справді важливим цілям. По-перше, оскільки він обрамляє екран у чорний як мертве око акули, він фокусує ваші очі на яскравому зображенні та покращує сприйману контрастність зображення. По-друге, можливо, вам доведеться з якихось причин збільшити зображення за межами екрана, і цей чорний матеріал «вб’є» це надлишкове зображення, знову зробивши зображення кращим. Деякі виробники, такі як Screen Innovations Zero Edge, рекламують екрани без кордонів і те, як вони можуть виглядати як гігантська плоска панель, а не як проекційний екран, але, чесно кажучи, я проти. Подібно до того, як чорні штори у комерційному театрі допомагають зображенню виглядати краще, чорна рамка навколо екрану допоможе вам, тому я кажу, дозвольте. Крім того, з точки зору встановлення, Zero Edge не має місця для помилок.

(* Так, я розглядаю можливість сидіти на своєму дивані, пити капучино і слухати Rhapsody на своїй дивовижній аудіосистемі, коли я друкую цю важку роботу. Ваше визначення може відрізнятися.)

Висувний

Попри всю любов до фіксованих екранів, я особисто володію моторизованим екраном. Так. У цьому світі бувають випадки, коли вам може знадобитися щось з усіх слушних причин, але все одно доведеться піти з чимось іншим. То чому б вам вибирати висувний екран, якщо він коштує дорожче, його складніше інтегрувати і, можливо, він також не дає рівну поверхню екрану? Перш за все, якщо ви встановлюєте екран у багатофункціональному просторі, наприклад, у вітальні чи сімейній кімнаті, де 120-дюймовий надзвичайно висячий екран весь час може принести вам документи на розлучення. У моїй системі є 60-дюймовий плазмовий телевізор, який ми дивимося вдень, і екран опускається перед ним, коли ми хочемо дивитися фільми вночі. Отже, моторизовані екрани, безумовно, слугують певній меті у непризначеній кімнаті і можуть бути великими способами вирішення проблем. І так, моя система чудова, дякую за запитання.

... моторизовані екрани, безумовно, слугують цілям у непризначеній кімнаті і можуть вирішити великі проблеми.

Вибираючи висувний екран, у вас будуть різні варіанти корпусу та варіантів кріплення; Ви хочете, щоб він був прикріплений до стіни, до стелі, заглиблений у софіт або на горище? Крім того, ви збираєтеся мішковити і їхати з моторизованим екраном або виходити і йти вручну? Вам доведеться приймати ці рішення, виходячи з вашої кімнати, потреб, бюджету та того, наскільки голосно ви хочете, щоб я застогнав, коли я підійду і побачу, як ви вручну опускаєте екран. (Ви розумієте, що я абсолютно проти ручного відступу? Тому що.)

Великим модним словом, на яке ви хочете звернути увагу під час подорожі на екрані, що висувається, є щось, що говорить “натягування вкладки” або “натягування”. Ця система забезпечує ідеально рівну площу екрану, коли вона розгорнута та готова до використання. Виробники застосовують натягування за допомогою різних методів, але в результаті натягнутий екран залишається щільним і рівним по всій оглядовій поверхні. Без натягу на екрані з’являються звивки та зморшки, що - і я вважаю, що це технічний термін - насправді відстій.

Висувний екран

Існує безліч способів підняти та опустити екран, і ви хочете переконатися, що вибрали варіант, який найкраще відповідає вашим потребам і системі. Ось варіанти, з якими ви можете зіткнутися:

• Вручну - Ви встаєте зі стільця і ​​опускаєте екран вниз. Можливо, за допомогою якогось методу гачком і палицею. Це дозволить вам заощадити гроші, але наслідок висміятиметься роками - можливо, навіть життям. Якщо ви не вчитель середньої школи, який фільм демонструє лише раз на рік, заощаджуйте і отримуйте моторизований екран.

• Настінний перемикач - це, на мій погляд, досить марно, бо хто хоче встати та натиснути перемикач, щоб підняти та опустити екран? Зазвичай це популярний варіант у залах засідань та інших речей, я думаю, насамперед, щоб якийсь великий перук міг прокричати: «Чорт, Джонсоне! Встаньте і опустіть екран, щоб ми могли запустити цей фіктивний Power Point! І візьми мені ще одну латте! "

• Радіочастотний пульт - це круто, тому що вам не потрібно його наводити, і він зазвичай має великий діапазон, але ВЧ неможливо інтегрувати з універсальною системою дистанційного керування, тому, якщо вам не подобається мати окремий пульт для екрана, я взяв би пропуск на цьому.

• Низьковольтний тригер - це зручний маленький диявол, який може впустити екран, коли проектор з настільки ж зручним вихідним сигналом тригера ввімкнеться, а потім підніме його, коли проектор вимкнеться. Легко-грудно! З точки зору інтеграції це неймовірно надійно і дешево, але вимагає кабелю від проектора до екрану та проектора (або якогось іншого пристрою, наприклад системи автоматизації) з тригерним виходом

• RS-232 - Якщо ви збираєтеся робити щось складне - наприклад, маскування, про що я піду пізніше, - вам знадобляться не тільки команди «екранувати» та «екранувати вниз», і RS-232 дасть вам набагато більше команд і надійності. Якщо у вас є вдосконалена система управління на зразок Crestron, AMX або Control4, то RS-232 може бути рішенням для вас.

• Інфрачервоний - Добре, надійний інфрачервоний! Такий дешевий та легкий, легко доступний та широко підтримується! Це найпростіший спосіб інтегрувати моторизований екран майже з будь-якою третьою стороною - системою управління Harmony, URC, RTI тощо.

Пофарбовані

Отже, пофарбована стіна насправді не є стилем, але, мабуть, це є, і це питання, яке задається досить, наприклад, у: „Чому я не можу просто просвітлити зображення на свою стіну? Моя стіна біла. Екран білий. То чому я маю витрачати всі ці гроші на екран? Ви намагаєтеся зірвати мене тут?!? "

Так, ви можете запустити проектор на стіну. І так, ви побачили б зображення. Але це не був би чудовий образ. Стіна має фактуру та недоліки, і ця текстура буде видно, коли ви будете висвітлювати на ній зображення. Тепер, я гадаю, ви могли б шліфувати, фарбувати, шліфувати, фарбувати знову і знову, поки ви або не осліпнете, або врешті-решт дістанетесь до абсолютно гладкої області, щоб спроектувати зображення, але тоді з яким кольором білого ви будете йти? Альпійський білий? Зимовий білий? Білосніжний? Спритність Біла? Крім того, поверхня виділеного екрану сформульована так, щоб відбивати світло назад до вас, глядачеві, який платить, тоді як фарба не призначена для цього, а розсіюватиме всюди всюди. Це насправді змиває зображення і вбиває контраст. На вашій пофарбованій стіні будуть гарячі плями? Чи будуть у нього проблеми з кутовим переглядом? Чи вплине це на точність кольорового темпу проектованого зображення? Хто може сказати? Це фарба.

розпис стін

Чесно кажучи, є ще один варіант від компанії Screen Goo, яка виготовляє спеціально сформульований матеріал, який ви малюєте на стіні, який повинен приносити приголомшливі, рівні екрану результати. Я ніколи особисто не використовував його - і навіть не бачив його в дії - і я думаю, що це одна з тих речей, що якщо ви справді твердий саморобник, і ви дійсно добре і обережно фарбуєте та робите поверхню стіни гладкою , і вам подобається задоволення від того, що ви випили пива в кінці дня і сказали: «Ви бачите це. Так Я це зробив », то, можливо, ви могли б отримати хороший результат. Однак Goo не з дешевих - набори коштують близько 260 доларів - і у вас все ще є весь час і праця, а також невизначеність того, як це вийде. Оскільки фіксований екран настільки недорогий і гарантує досягнення відомого результату, я просто не думаю, що Goo вартий азартних ігор. Однак якщо ви використовували Screen Goo і вам подобається, я хотів би почути вас у коментарях.

Розмір

Незалежно від того, дивитесь ви спорт чи улюблений блокбастер, немає нічого подібного до справді масивного екрану. Але перед тим, як ви прокричаєте: "Я хочу такий великий екран, що це буде образа перед самим обличчям Бога!" Існує безліч факторів, які впливають на розмір екрану, який слід придбати. Такі речі, як розмір стіни, відстань огляду та проектор.

На моєму досвіді, найпопулярніші розміри екрану становлять від 100 до 120 дюймів по діагоналі, оскільки вони дають справжній кінематографічний досвід, вписуються в більшість кімнат та на відстань сидіння, і не перевантажують більшість проекторів. Але давайте вивчимо ці фактори розміру трохи далі, чи не так? (Це було риторично. Ми зробимо це, подобається вам це чи ні. Встановіться.)

Розмір стіни

Зазвичай проблема полягає у висоті стіни, але у вас може виникнути проблема з шириною, якщо ви плануєте встановити ширму між двома вікнами або якщо ви ставите її в кімнаті над гаражем, що має конструкцію A-Frame, де бічні стіни нахилені вгору і до стелі. Якщо у вас є фізичне обмеження розміру стіни, це, ймовірно, визначатиме максимальний розмір екрану.

Більшою проблемою, швидше за все, будуть лінії веб-сайтів, як, наприклад, чи всі в кімнаті бачать весь екран.

Для більшості кімнат із стелею від 8 до 9 футів і шириною від 10 до 12 футів це, ймовірно, не буде проблемою. Більшою проблемою, швидше за все, будуть лінії сайтів. Як у: Чи всі в кімнаті бачать весь екран. З великим екраном часто бачиться можливість побачити дно, особливо коли ви збираєтеся мати кілька рядів сидінь. Давайте трохи порахуємо математику, чи не так? Візьмемо 120-дюймовий екран розміром 16 x 9. Це вимірює приблизно 59 у висоту та 105 у ширину. Якщо ми додамо 3,5 дюйма навколо для нашої красивої рамки, ми знаходимося на 66 х 112. Вісім футів стіна 96 дюймів. Отже, якщо ми заклинимо наш екран прямо до самої стелі, нижня частина зображення на екрані буде знаходитися на відстані (96 - 3,5–59) 33,5 дюйма від підлоги. (Ми не вимірюємо повну 7-дюймову рамку екрану, оскільки нижня частина кадру не потрібна для обчислення.) Проведіть лінію на 33,5 дюйма на вашій стіні, а потім сядьте у другий ряд вашого театру з хтось перед вами. Ти це бачиш? Якщо ні, то потрібно перейти на екран меншого розміру. Або побудуйте вищий стояк для свого другого ряду. Або просто скажіть людям із заднього ряду, щоб вони смоктали це, і купили власний проклятий театр, якщо їм це не подобається.

Відстань перегляду

Навіть якби ваша стіна могла впоратись із Великою пірамідою проекційних екранів, ваші очі, мабуть, все ще не в змозі. Зазвичай обмежуючим фактором буде відстань ваших сидінь від екрану. Раніше ми турбувались про такі речі, як бачення ліній сканування або пікселів, але з 1080p та 2 мільйонами чудових пікселів інформації - не кажучи вже про швидкий прибуток 4K із понад 8 мільйонами пікселів! - ви, мабуть, ніколи не побачите пікселя навіть при відстані огляду, яку навіть наркоман переднього ряду вважав би шалено близьким.

Більш проблематично, якщо зображення перевищує так званий кут огляду вашого очей. (Для оскарженої математики кутом, що зменшується, є кут, зроблений лінією чи об’єктом.) Це означає, що ви не хочете бути настільки близьким до зображення - або мати таке велике зображення - щоб воно перевищувало ваш очі можуть потрапити, і ви змушені активно рухати очима (або головою) через великий тенісний стиль матчу. Це втомлює і може призвести до головного болю, чого, як правило, потрібно уникати, створюючи щось для розваг.

як вибрати відстань огляду проектора -

Однак, як і всі речі в техніці, немає однієї "правильної" відповіді про те, наскільки близько знаходиться занадто близько, і є дві школи думок щодо максимального кута огляду. SMPTE (вимовляється як "простий трійник" і означає Інженери кінофільмів та телебачення Суспільства) вважає, що максимум повинен становити 30 градусів. Люди, які перебувають у THX (вимовляється як "трійник-екс-екс", що є частиною назви першого фільму Джорджа Лукаса, і, за чутками, означає "Томлінсон Холман Експеримент"), вважають, що ваші очі повинні бути жорсткими і взяти участь La Raza Nation style, витримуючи цілих 36 градусів. У будь-якому випадку, обчислити це складно з косинусами та іншими дивними грецькими на вигляд символами та дрібничками, тому я просто використовую цей зручний калькулятор.

Відповідно до математики, якщо у вас є 120-дюймовий екран із діагоналлю 16 × 9, ви повинні сидіти не ближче 16,3 (SMPTE) або 13,4 (THX) футів від екрану. Отже, якщо ваша кімната не така довга, то, можливо, вам варто піти з меншим екраном. Або придбайте трохи Тайленолу.

Проектор

Проект домашнього кінотеатруОстанньою частиною головоломки розміру екрана є проектор. Цей бідолаха може видавати лише стільки світла, і чим більший екран, тим темнішим він буде. Я люблю використовувати ліхтарик MagLite як аналогію. Ви знаєте, як ви можете набрати пучок MagLite, поки не отримаєте сфокусований конус, який обдиратиме волосся з чийогось обличчя? Або ви можете зробити з пучка велике, широке коло, яке викидає м’який ніжний глобус світла? Те саме з проектором; є один легкий двигун, і менший - яскравіший, а більший - тьмяніший. Зараз "тьмяний" є відносним, оскільки деякі проектори - це просто легкі гармати, які викидають люмен, ніби виходять з моди. Не вірте почутому; люмени точно не виходять з моди.

Коли справа доходить до розуміння світлової потужності проектора, ви збираєтесь прочитати такі терміни, як люмени - кількість світла, що виходить з проектора, - і лампи (фут-L) - міра світла, що виходить з екрану. Як орієнтир, ці божевільні хлопці в SMPTE випустили інший стандарт, на цей раз під назвою SMPTE 196M, під назвою «Проекція в приміщенні театру та оглядової кімнати - освітленість екрана та умови перегляду». Це визначає, що комерційний театральний проектор повинен видавати 16 футів-футів з екрану. Важливо зазначити, що це вимірюється "відкритими воротами" або без плівки в проекторі, і зазвичай воно падає приблизно до 12 футів-л під час показу фільму.

Форма

Хоча існує безліч співвідношень сторін - 4 × 3, 1,77: 1, 1,85: 1, 2,35: 1, 2,40: 1 - в основному є лише два аспекти - або форми екрану -, про які вам потрібно турбуватися, якщо ми говоримо про домашній проекційний екран: 16 × 9 або 2,40: 1. (Хоча 2,35: 1 також популярний, здається, що галузь переходить до 2,40: 1, і насправді вони дуже близькі за розміром / формою.)

Вибір того, який аспект вам підходить, залежатиме в першу чергу від того, що ви найбільше дивитесь. Якщо ви в основному дивитеся телевізор, спорт або граєте у відеоігри, то вам захочеться піти з екраном 16 × 9. Таким чином, повноекранна область більшість часу буде повністю заповнена зображенням.Однак, якщо фільми - головним чином, фільми на Blu-ray - це ваша річ, то широкоформатний екран Cinemaascope 2,40: 1 дозволить вам насолоджуватися максимально можливим зображенням. (Детальніше про розуміння переваг анаморфної проекції читайте в моєму дописі “Чому слід обіймати чорні смуги”).

Маскування усуває білу область - або «страшні чорні смуги» - навколо зображення і замінює його солодким, покращуючим відео, фокусуючим очі чорним.

Звичайно, це не обов’язково повинен бути вибором чи тим, чи іншим. Завдяки магії технології ви можете насолоджуватися обома аспектами, гарантуючи, що у вас буде гігантський кінематографічний екран під час перегляду "Зоряних воєн VII", а також насолоджуєтесь Super Bowl та Survivor без купу простору. Рішення називається маскуванням, і воно пропонується як опція усіма провідними виробниками екранів.

Маскування усуває білу область - або «страшні чорні смуги» - навколо зображення і замінює його солодким, покращуючим відео, фокусуючим очі чорним. Перевага така ж, як чорна рамка навколо екрану; він привертає увагу до активного зображення та покращує сприйману контрастність.

Є насамперед два способи маскування екрану. Вертикальне маскування перетворює екран 16 × 9 у зону перегляду 2,40: 1, а горизонтальне - екран 2,40: 1 у 16 ​​× 9. Знову ж таки, правильний шлях для вас буде залежати від того, чого ви хочете більше. Мій особистий екран - це Draper Access / MultiView Series V, розмір якого становить 115 дюймів, коли він повністю відкритий у форматі 2,35: 1, і маскується до 92 дюймів при 16 × 9. Особисто мені подобається блокбастер, як "Володар кілець" та "Залізна людина", щоб бути більшим та вражаючим, ніж "Мама-підліток" чи "Пекельна кухня", але якщо ви геймер або спортивний горіх, можливо, ті зображення бути більшими.

Деякі екрани, як-от "Вибір режисера" Стюарта Фільмскріна та "X-Mask" Screen Research, використовують як горизонтальне, так і вертикальне маскування для досягнення будь-якого пропорційного формату, тому у вас буде ідеальне зображення, будь то олдскульний телевізор 4 × 3, 1,66: 1 на деяких Анімаційні заголовки Діснея, 16 × 9 HDTV, 1,85: 1 Академії, або будь-який з багатьох аспектів сфери, аж до повноцінного хардкорного, трубопровідного 2,93: 1 Бен Хура. Однак ці чотиристоронні маскувальні системи дуже-дуже дорогі, і це жало, яке ви відчуваєте, буде у вашому гаманці, якщо ви вирішите його придбати.

Екран "Вибір режисера"

#ProTip: Хочете мати систему маскування на плані дешевих? Отримайте екран 2,40: 1, а потім замаскуйте його драпіровкою, яку ви вручну відкриваєте / закриваєте самі. Це може заощадити вам кілька серйозних дуетів і при цьому забезпечить приголомшливий досвід, а також забезпечить дуже кінематографічний показ, коли драп відкриється, щоб показати екран, коли ви будете готові до початку фільму.

Немає проблем із кривою

З більшою кількістю домашніх кінотеатрів, що охоплюють проекцію у форматі 2,40: 1 - або через зовнішню анаморфну ​​лінзу, як я використовую Panamorph DC-1, або за допомогою методу зменшення масштабу - від багатьох виробників доступний новий тип екрану - Stewart Filmscreen, Screen Innovations, Screen Дослідження, DNP, елітні екрани, драпер - який має невелику (зазвичай близько 40 градусів) криву. Вигнутий екран пропонує три основні вдосконалення в порівнянні з традиційним плоским екраном, оскільки він допомагає усунути спотворення подушечок (на зразок маленької посмішки / нахмурених зображень у верхньому та нижньому краях зображення), краще обертає зображення по периферії для більшого захоплюючий досвід і більш рівномірно відображає освітлення глядачам від краю до краю, не виділяючи гарячих точок для отримання більш досконалого зображення. Коли ви потрапляєте на територію кривого екрану, ви переживаєте серйозні дії для домашнього кінотеатру, так що, повага. Однак вигнутий екран повинен бути нерухомим, а не висувним, і, як правило, має більший кадр навколо екрану і коштує дорожче. Крім того, додавання маскування на вигнутий екран може бути шалено дорогим. Але якщо ваш гаманець відповідає виклику, вигнутий екран із маскуванням може забезпечити максимально можливий кінематографічний досвід.

Матеріал екрану

Дотепер ми вже багато говорили про вибір екрану, але насправді ми взагалі нічого не говорили про фактичний екран! Це все тренувалось, юний коник. Я відчуваю, що ви тепер готові вирвати цей камінчик з моєї руки, і ми нарешті дійшли до беззаперечного найважливішого рішення, яке ви приймете при виборі екрану: матеріалу.

Вибираючи відповідний матеріал для свого проектора, дві основні речі, про які ви хочете пам’ятати, - це колір і виграш. Крім того, вам також може знадобитися врахувати акустичну прозорість та параметри задньої проекції та, можливо, щось особливе для ваших 3D-потреб. Давайте обговоримо ...

Колір

Коли ви думаєте про «проекційний екран», ви, мабуть, думаєте про білий екран, і це справедливо для переважної більшості екранів. Однак екрани також мають відтінки сірого / сріблястого і навіть чорного. Так. Чорний. Для проекційного екрану. Чому б вам коли-небудь вибрати колір екрану, крім білого? Тому що ваша кімната занадто світла.

Якщо у вашій кімнаті є тонна світла, як, скажімо, у вітальні без обробки вікон, то вам слід серйозно задуматись про Black Diamond від Screen Innovations.

Якщо у вас ідеально темна кімната - або ви відчутно контролюєте кількість навколишнього освітлення - тоді використовуйте білий екран. Він запропонує найрізноманітніші варіанти від кожного виробника та створить максимально рівномірне, довідкове зображення та забезпечить максимум від вашого проектора. Кожен рецензент проектора, якого я знаю, використовує білий екран, тому, якщо ваша кімната дозволяє це, білий - це правильно.

Однак якщо ви любите дивитись із увімкненим світлом або хочете поставити проектор у приміщенні, яке неможливо зробити темним, то білий може бути неправильним. Білий екран легко вимивається навіть при невеликому освітленні в кімнаті, з-за чого чорні зникають. На щастя, такі екранні матеріали, як Firehawk від Stewart Filmscreen або XS850E від Draper, мають сріблястий колір і призначені для відхилення навколишнього освітлення та отримання чудового зображення, поки світиться світло.

Якщо у вашій кімнаті є тонна світла - скажімо, у вітальні без обробки вікон - тоді вам слід серйозно задуматись про Black Diamond від Screen Innovations. Цей екран повністю чорного кольору, але створює дивовижні зображення навіть у повністю освітленій кімнаті. (Не може бути вогнів на 90 градусів до екрану.) Крім того, оскільки Чорний діамант чорний, при вимкненому світлі екран не видно, тому вам не потрібно вкладати гроші в маскувальну систему. Бонус.

Посилення

Усі екрани мають “коефіцієнт посилення”, і оскільки більший - це завжди краще, ви хочете отримати екран із максимально можливим коефіцієнтом посилення, так? Як виграш у 10 чи щось таке було б принаймні в десять разів - можливо, навіть експоненціально кращим - ніж екран посилення 1,0, так ?! Неправильно.

Коефіцієнт посилення відноситься до кількості світла, яке відображає екран, порівняно з еталонною рівномірною відбивною поверхнею, яка називається поверхнею Ламбертіана. Тоді як ідеальна поверхня Ламбертіана рівномірно розсіює світло у всіх напрямках - не дуже добре для проекції, оскільки це насправді призведе до вимивання зображення - екран призначений для фокусування світла назад до глядача.

У приміщенні, що контролюється світлом - тобто: темному - менший коефіцієнт посилення дасть кращу картину

Проблема додавання коефіцієнта посилення полягає в тому, що він може створити гарячі точки, де центр зображення помітно яскравіший за боки. Це також зменшує ваш кут огляду, де зображення буде значно затемненішим в сторони. Це не може бути проблемою, якщо всі - або принаймні ви - сидите прямо перед екраном, але це може бути проблемою, якщо у вас широка кімната, де люди сидять повсюди.

У світлі контрольованої кімнати - тобто: темної - менший коефіцієнт посилення дасть кращу картину, а екрани, які, як правило, вважаються "еталонними стандартами" - на зразок тих, на яких вони освоюють фільми в Голлівуді, і які перевіряють обладнання високого рівня використання - мають коефіцієнт посилення десь від 1,0 до 1,3. Якщо у вас вузька кімната або ви намагаєтеся керувати великим екраном проектором із низьким просвітом, тоді ви можете збільшити коефіцієнт посилення за необхідності. Процитувавши надзвичайного відеорецензента, Джеффа Моррісона, “я не рекомендую екрани з надвисоким коефіцієнтом посилення, принаймні не для більшості людей. У наші дні більшість проекторів досить яскраві, і я віддаю перевагу рівномірному рівномірному зображенню над кількома додатковими футлярами ”. Якщо ви думаєте, що знаєте більше, ніж Джефф, тоді продовжуйте відповідно.

Ви можете натрапити на екрани з виграшем менше одиниці, наприклад .8. Це так звані екрани з негативним коефіцієнтом посилення, які насправді відображають менше світла, ніж виводить проектор. У перші дні цифрового проектування, коли проектори не могли насправді створити по-справжньому глибокий, чорнило-темно-чорний колір, ці сірі екрани із негативним коефіцієнтом посилення допомогли зробити темніше зображення і підняли коефіцієнт контрастності. Однак сучасні проектори можуть створювати якісний рівень чорного, і я думаю, що “вигоди” екрана з негативним коефіцієнтом посилення переважає нижча світловіддача.

Акустично прозорий

Знаєте, де оратори в комерційному театрі? Випий, якщо ти сказав це за екраном. (Візьміть два напої, якщо ні.) Якщо ви коли-небудь підійдете близько до екрану комерційного фільму, то, швидше за все, помітите на екрані безліч маленьких крихітних дірочок, які називаються перфораціями або перфами. Ці можливості дозволяють звуку проходити через екран до ваших дорогих маленьких вух, що слухають фільми. Якщо ви хочете відтворити цей досвід вдома, вам знадобиться так званий акустично прозорий екран. Можливим недоліком домашніх екранів є те, що, оскільки ви сидите ближче до екрану, ви, швидше за все, помітите всі маленькі дірочки. Крім того, оскільки є купа маленьких отворів, які дозволяють просвічувати світло, ви втрачаєте трохи світлового потоку від свого проектора. Нарешті, на деяких перфографічних екранах ви можете отримати муаровий малюнок з піксельною структурою вашого DLP або РК-проектора, що не дуже добре. Інший варіант - тканий екран. Це тканина, схожа на тканину решітки динаміка, яка не має отворів і не містить муару, проте звук все ще проходить. Однак ви можете помітити текстуру на тканому екрані залежно від того, наскільки близько ви сидите. Жоден матеріал не є на 100% ідеально прозорим для звучання, тому, можливо, вам доведеться або збільшити гучність, або скористатися деяким вирівнюванням, щоб врахувати вплив екрану на звук.

Задня проекція

Практично будь-який проектор можна використовувати в програмі заднього проектування, коли проектор знаходиться за екраном. Завдяки проектору, розміщеному в абсолютно затемненій кімнаті, ви можете насолоджуватися приголомшливим зображенням, незалежно від того, в якому освітленні в приміщенні. Вам також не доведеться турбуватися про будь-який шум вентилятора проектора, вам доведеться витримати того гнізда, який завжди вважає, що він милий, роблячи тіньові маріонетки на екрані - "Дивись! У кума кролячі вуха! Хіба я не в істериці ?! " - або навіть побачити проектор. Є багато проблем з установкою, коли ви використовуєте встановлення ззаду, але якщо все зробити правильно, це може бути божевільним. Одним з найкращих матеріалів, які я знаю для додатків із задньою програмою, є StarGlas від Stewart Filmscreen. Ви точно тут користуєтеся власною територією встановлення, тож поговоріть зі своїм установником про різні варіанти.

3D

Stewartfilm-3D1

Якщо у вас є лише звичайний проектор, який робить 3D - як у вас є лише один проектор, а не два - вам не потрібно мати спеціальний екран, щоб насолоджуватися 3D. Однак якщо вам пощастило мати систему з подвійною проекцією для 3D - окремий проектор як для лівого ока, так і для правого ока, як d-73D Runco - тоді вам знадобиться спеціальний матеріал, який зберігає поляризацію, необхідну для досягнення ефекту 3D . У цьому випадку вам знадобиться екран збереження поляризації, такий як Mocomtech, Stewart Silver 5D або Elite Screens AirBright 3D2. Вони, як правило, мають дуже високий коефіцієнт підсилення для отримання шаленого яскравого зображення, щоб протидіяти значно меншому світловому виходу 3D-презентації.

Щоб забезпечити найкращий компроміс між 2D та 3D переглядом, деякі компанії створили екранні матеріали, які вони називають 5D - 2D + 3D = 5D, розумієте? - запропонувати найкраще з обох світів. Елітні екрани пропонують AirBright 5D, а Стюарт - срібний 5D, і якщо ви переглядаєте багато 2D та 3D матеріалів у вашій системі подвійного проектування, це може бути ідеальним рішенням.

Фу. Це воно. Це все, що я отримав. Якщо у вас все ще є питання на проекційних екранах, сміливо задавайте його в коментарях. В іншому випадку пора припинити читати та розпочати перегляд!

Останні повідомлення