Як почистити контролер Xbox

Хоча ви можете пройти багато місяців, не помічаючи жодної бруду на контролері, він, мабуть, засипаний пилом та олією для рук лише через кілька тижнів. У цьому посібнику щодо очищення контролера Xbox ми покажемо вам, як зробити так, щоб ваш контролер виглядав абсолютно новим.

На додаток до очищення зовні, ми поговоримо про розбір вашого контролера Xbox для очищення внутрішньої частини. Це вдосконалений процес, який може зламати ваш контролер, тому намагайтеся його робити, лише якщо вам зручно мати справу з електронікою. Закінчивши чистку контролера Xbox, обов’язково прочитайте наш посібник з очищення контролера PS4.

Як почистити контролер Xbox, не розкладаючи його

Більшість робіт з очищення контролера Xbox не вимагають нічого іншого, як зовнішню розгортку. Тим не менше, навіть якщо ваш контролер здається відносно чистим, вам слід повністю його очистити. Піт і пил можуть легко накопичуватися в щілинах вашого контролера, і хоча ви можете не бачити накопичення, це майже напевно є. Ось що вам потрібно для очищення контролера Xbox, не розкладаючи його:

  • Ватяні палички
  • Зубочистки
  • Тканина з мікрофібри
  • Ізопропіловий спирт (70% або більше)
  • Консервоване стиснене повітря
  • Розпилювач (необов’язково)

Вам також може знадобитися вода, залежно від відсотка вмісту вашого ізопропілового спирту. Для того, щоб вважатись «спиртом для натирання», пляшка із ізопропіловим спиртом повинна складати щонайменше 70% спирту на 30% води. Якщо у вашій пляшці більший відсоток, можливо, вам доведеться розбавити її водою. Однак не переборщуйте; Ізопропіловий спирт все ще є рекомендованим середовищем для чищення.

Розгортка

Почніть з використання балончика зі стисненим повітрям, щоб здути з поверхні контролера будь-який поверхневий пил, шерсть домашніх тварин або людське волосся. Якщо у вас є повітряний компресор, ви також можете використовувати його для очищення поверхневого пилу, але будьте обережні. Занадто потужний потік повітря може заштовхнути крихту та пил глибше у ваш контролер.

Залишивши великі шматочки, розітріть контролер, використовуючи тканину з мікрофібри. Мета полягає в тому, щоб видалити речі, такі як пил, з вашого контролера перед використанням тканини з мікрофібри, оскільки більше сміття, яке застряє у вашій тканині, зробить її менш ефективною. Якщо вам важко, ви можете змішати трохи води зі своїм ізопропіловим спиртом всередині розпилювача (мета - суміш 50/50).

Злегка змочіть розпилювачем ганчірку з мікрофібри і знову проведіть по контролеру, приділяючи пильну увагу внутрішньому простору між кнопками та нижньою стороною паличок. Закінчивши, залиште контролер для висихання природним шляхом. Залишки вологи будуть витягувати ворсинки з рушників, паперових рушників та тканин, тому найкраще дозволити повітрю робити свою роботу, а не висушувати контролер вручну.

Кнопки та щілини

Коли поверхня очищена, пора переходити до деталей. Візьміть ватяну паличку і обережно занурте її у свій ізопропіловий спирт (цього разу без зайвої води). Ви не хочете, щоб тампон капав, достатньо насичений, щоб спирт покривав усі очищаючі поверхні. За допомогою нього акуратно очистіть кнопки, джойстики, d-pad та тригери контролера, обережно покривши ці поверхні спиртом. Ви не хочете їх топити, але хочете достатньо там, щоб очистити залишки.

Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

Опрацьовуючи контролер, ви можете виявити, що одного розгортки недостатньо для деяких областей. Якщо це так, проведіть по них ще раз новим ватним тампоном, злегка змоченим ізопропіловим спиртом. Знову ж таки, залиште свій контролер для природного висихання. Спирт для втирання дуже швидко висихає, тому не варто чекати занадто довго.

Тепер візьміть суху зубочистку і обережно зішкребіть шви контролера. Незважаючи на те, що ви цього не бачите, з ваших рук є ймовірне масло, яке знайшло дім у складках вашого контролера. Повторіть цей процес на краю d-pad і на текстурованій поверхні паличок. Можливо, вам доведеться кілька разів пройти пальцями. У фактурному кільці у верхній частині є хист для захоплення та приховування масла з ваших рук.

Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

Можливо, ви захочете перевірити і під кришкою акумулятора. Під час нашого відключення ми навіть виявили накопичення нафти там, незважаючи на використання відносно нового контролера.

За допомогою іншої сухої зубочистки акуратно потикайте навколо гнізда для навушників, порту аксесуарів та з'єднання micro-USB. "Ніжно" - це ключове слово тут. Метою цього кроку є не очищення цих портів, а швидше видалення крихти, яка, можливо, пробилася всередину. Ви також ризикуєте пошкодити порт, якщо натиснете занадто сильно, тому будьте обережні.

Нарешті, візьміть третю зубочистку і злегка змочіть її в спирті (чим більший відсоток, тим краще для цього етапу). Використовуйте цей для очищення портів на контролері, знову ж обережно, щоб не натискати занадто сильно. Ще раз залиште спирт природним чином висохнути.

Як тільки це буде зроблено, протестуйте свій контролер, переконавшись, що всі кнопки почуваються правильно, а порти працюють. Якщо все перевірено, ви готові. Просто повторюйте цей процес очищення щомісяця або близько того, щоб ваш контролер працював. Однак, якщо ви стикаєтесь з м’якими кнопками, вам доведеться розібрати свій контролер.

Як розібрати контролер Xbox One

Якщо вам ще потрібно провести чистку, вам доведеться розібрати контролер Xbox. Незважаючи на те, що описаний вище процес очищення працює для контролерів Xbox 360 та Xbox One, ми розглянемо, як конкретно розібрати контролер Xbox One. Само собою зрозуміло, але це просунутий процес, тому спробуйте його на свій страх і ризик.

Перш ніж займатись цим, ось що вам потрібно:

  • Пластиковий інструмент
  • Точна викрутка з бітом TR8
  • Лоток із магнітними деталями
  • Паяльник (необов’язково і не рекомендується)

Спочатку вийміть батареї з контролера. Окрім того, що ви усунете ризик ураження електричним струмом, у відсіку для акумулятора є прихований гвинт, до якого вам знадобиться доступ. Ми повернемось до цього за хвилину.

Вам потрібно буде зняти кришки ручок. Натисніть на один із спускових гачків і використовуйте отвір, щоб вклинити ваш пластиковий інструмент у контролер. Однак не заглиблюйтесь занадто глибоко. Мета полягає в тому, щоб акуратно відсунути кришку ручки від корпусу, не пошкодити жоден з внутрішніх компонентів. Попрацюйте навколо краю ручки, гойдаючись вперед-назад з невеликою силою.

видалення ручки контролера xbox one - Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

Вам потрібно буде відвести кришку ручки, але не змушуйте її. Похитування вперед-назад повинно викликати серію клацань, що означає, що пластикові біти, що утримують контролер, розійшлися.

Після їх видалення ви знайдете чотири гвинти, по два на кожній ручці. Відкрутіть їх за допомогою біта TR8, дотримуючись обережності, щоб їх не зачистити. Якщо ви ніколи не використовували цей тип долотів, це для головок Torx, які виглядають як зірка з шістьма очками. Видалити ці гвинти за допомогою викрутки з хрестоподібною голівкою неможливо, і, хоча можливо, вам вдасться помістити всередину плоску викрутку, ви майже напевно знімете гвинти, перш ніж їх знімати.

Обережно викрутіть гвинти і помістіть їх у лоток із магнітними деталями, що відповідає їх положенню на контролері (наприклад, верхній лівий гвинт знаходиться у верхньому лівому куті лотка). Нарешті, візьміться за передню панель контролера і обережно потикайте наклейку в відсіку для батареї. Ви знайдете маленьку дірочку. Акуратно проткніть його викруткою, щоб відкрити ще один гвинт.

прихований гвинтовий бавовняний контролер xbox one Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

На даний момент цей гвинт - це єдине, що тримає ваш контролер разом, тому обов’язково тримайтеся за корпус, виймаючи його. Вийшовши, ви можете вільно знімати спинку, потягнувши вниз і назад. Передня частина повинна відразу відпасти.

Між ними ви знайдете кістки контролера. Все все ще тримається на місці, лише трохи більше місця. Знову почистіть гудзики та пальці за допомогою ватного тампона, змоченого спиртом. Зробити це досить просто, оскільки всередині є пластикова кришка, яка утримує кнопки на місці.

внутрішнє очищення контролера xbox one - Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

Тут ми рекомендуємо зупинитися. Щоб правильно вийняти материнську плату, вам потрібно буде відпаяти деякі точки на платі, а також вийняти два маленьких гвинти Torx. Якщо ви почуваєтесь сміливо, рекомендуємо слідувати інструкції IFixIt щодо заміни кнопок для контролерів Xbox One. Якщо на даний момент ваш контролер все ще не чистий, вам слід звернутися до професійної служби ремонту.

Що робити, якщо на вашому контролері Xbox One кнопка затиснута

поломка контролера xbox one - Джейкоб Роуч / Цифрові тенденції

Якщо у вас застрягла кнопка, найімовірнішим винуватцем є неправдива крихта, яка пробилася між торцевою частиною контролера та кнопкою. Слідуючи детально описаному вище процесу зовнішнього очищення, ви зможете виправити будь-які м’які або липкі кнопки, які у вас є. Якщо ні, все ж у вашому контролері є проблема.

Ми рекомендуємо ретельно очистити навколо проблемної кнопки після розбирання контролера. Якщо це все одно не вирішує вашу проблему, між кнопкою та контактною панеллю на материнській платі контролера може бути щось. У цьому випадку ми рекомендуємо звернутися до професійної служби ремонту.

Останні повідомлення