Як користуватися Lightroom: Посібник середнього Джо

Найкращі пресети Lightroom, як користуватися Lightroom

Adobe Photoshop Lightroom - це потужне програмне забезпечення для настільних фотографій, яке стало однією з найбільш широко використовуваних програм професійними фотографами. Простота можливості керувати, обробляти та розміщувати публікації в соціальних мережах за допомогою однієї програми - велика частина того, чому це люблять професійні фотографи, а також є великою причиною того, чому ви також повинні використовувати її - навіть якщо у вас немає плани зробити кар'єру з фотографії.

Нещодавно Adobe оголосила, що Lightroom розділяється на дві відповідні програми. Один орієнтований на мобільність, а другий - це відомий користувачам редактор живлення. Незалежно від змін, обидва вони мають спільні функції, і передплата на Adobe CC дає вам обидві програми. Наша стаття була написана до зміни, але поради все ще застосовуються - особливо для Adobe Lightroom Classic CC. (Детальніше про відмінності ми також маємо статтю про це.)

Не хвилюйтеся, якщо ви новачок у редагуванні фотографій і ще не знаєте, як користуватися Lightroom, або якщо ви не розробили найкращих комбінацій клавіш; наш путівник проведе вас через основи та розкриє, як така програма, як Lightroom, може зробити ваш робочий процес простішим, а не складнішим.

Не тільки для професіоналів

Чому непрофесійні користувачі хочуть витратити гроші (або придбавши їх безпосередньо, або підписавшись на підписку на Adobe CC) на Lightroom, пов’язане з однією великою проблемою, з якою стикаються люди: відстеження всіх зображень, які ми робимо сьогодні. Хоча наші телефони та комп’ютери пропонують вбудовані способи зробити це, їм, як правило, не вистачає гнучкості та потужності Lightroom - не кажучи вже про потужні інструменти редагування.

Les Shu / Цифрові тенденції

Але перш ніж дійти до них, давайте розглянемо, мабуть, найважливішу частину головоломки Lightroom: можливості управління фотографіями.

Lightroom заснований на системі каталогів і може автоматично створювати та керувати папками в різних місцях, навіть на різних жорстких дисках, не втрачаючи при цьому ваших зображень. По суті, ви імпортуєте свої фотографії, а Lightroom дозволяє легко їх знову знайти. Один із способів це зробити - це потужна функція пошуку та використання ключових слів, які можна додати до зображень, імпортуючи їх у програмне забезпечення.

Але його здатність виходить за рамки просто текстового пошуку. Завдяки розпізнаванню обличчя Lightroom може допомогти вам знайти зображення конкретних людей, що дозволяє позначати обличчя та прикріплювати до них ім’я. Після того, як ви кілька разів позначили певну особу, програма почне пропонувати мітки обличчя на обличчях, які, на її думку, відповідають обличчю, яке ви вже позначили на своєму комп’ютері.

Отже, коли вам потрібно знайти хорошу картинку свого сина чи дочки, або того шкідника племінника, ви можете просто відкрити Lightroom і шукати їх по імені - припускаючи, що ви виконали початкову роботу з ніг і позначили їх обличчя. Потім програмне забезпечення витягне всі зображення у вашій системі, що мають це обличчя.

Навігація Lightroom

Lightroom розбито на кілька модулів, які розділяють кроки у вашому робочому процесі. Модуль Бібліотека - це місце, де ви можете імпортувати фотографії, додавати ключові слова, створювати папки та іншим чином керувати своїм каталогом. Модуль Develop - це місце, де ви будете робити основну частину редагування зображень (додавання фільтрів, виправлення ефекту червоних очей, збільшення різкості, усунення плям та багато іншого). Далі слідує модуль Map, яким ви можете мало користуватися, але саме тут ви можете шукати в бібліотеці зображень на основі даних GPS фотографії, що містять цю інформацію (наприклад, зроблені на вашому телефоні).

Далі йде модуль «Книга», де ви можете створювати фотоальбоми, які можна надрукувати самостійно або через таких інтернет-продавців, як Blurb. Після цього у вас є модуль слайд-шоу, який - як ви вже здогадалися - допомагає вам налаштувати слайд-шоу. Нарешті, у вас є модулі Друк та Веб, які в основному призначені для професіоналів, але модуль Друк допомагає друкувати ваші зображення на домашньому принтері, а Інтернет допомагає створити галерею, яку ви можете завантажити на веб-сайт.

Для навігації між різними модулями у Lightroom просто клацніть різні вкладки, розташовані у верхній правій частині вікна Lightroom.

Імпорт зображень у Lightroom за 6 простих кроків

Найважливішим кроком у використанні Lightroom є надання йому кількох фотографій для роботи. На вашому комп’ютері вже можуть бути тисячі зображень, і Lightroom може працювати з ними на додаток до нових, зроблених вами. Наведені нижче кроки описують процес імпорту нових фотографій з камери або картки пам'яті, але вікно Імпортування Lightroom полегшує перехід до будь-якої іншої папки, щоб імпортувати фотографії, які вже є на вашому комп’ютері.

лайтрум-імпорт
  • Вставте карту пам'яті в пристрій для зчитування карток або підключіть камеру за допомогою кабелю USB.
  • Відкрийте Lightroom.
  • Натисніть кнопку Імпортувати (Lightroom повинен виявити карту пам'яті та автоматично відкрити вікно імпорту).
  • Виберіть Зображення, які потрібно імпортувати, або «перевірити всі», щоб імпортувати їх усі.
lightroom-import2
  • Додайте ключові слова, які допоможуть вам пізніше шукати ці зображення, наприклад „Family Reunion 2016.“
  • Імпортуйте зображення. (Ви також можете сказати, куди на вашому комп’ютері імпортувати зображення, але за замовчуванням це папка ваших зображень, тому більшість із вас захоче просто залишити це в спокої).
  • Це воно!

У випадку імпорту фотографій з іншого місця на вашому комп’ютері, Lightroom надає вам три варіанти керування цими файлами. Ви можете просто “додати” фотографії, що залишає фізичні файли там, де вони є; “Скопіювати” їх, що дублює файли та поміщає копію у визначену вами папку Lightroom; або “перемістіть” їх, що зберігає файли у вашій папці Lightroom і видаляє їх із початкового розташування.

lightroom-import3

Використання інструментів редагування Lightroom для виведення ваших зображень на наступний рівень

Як зазначалося вище, можливість редагувати свої фотографії в Lightroom настільки ж зручна, наскільки потужна. Ви можете робити все, починаючи із застосування пресетів одним клацанням за допомогою VSCO або простоти використання у стилі Instagram, до витрачання більше часу та зміни індивідуальних налаштувань по черзі для отримання більш полірованого, професійного вигляду. Lightroom робить все - ну, в основному. Професійні фотографи все ще покладаються на Photoshop для вдосконалених функцій та технік, але для більшості людей Lightroom цього більш ніж достатньо.

Редагування зображень

У модулі "Розробка" ви можете обробляти та редагувати свої зображення з більшим контролем, ніж будь-яка програма управління фотографіями, що входить до комплекту постачання вашого комп'ютера. Крім того, у поєднанні з Lightroom Mobile, безкоштовною програмою розширення Lightroom від Adobe, ви навіть можете обробляти та редагувати свої зображення з телефону або планшета, і всі ваші налаштування будуть синхронізовані назад із вашим комп’ютером.

Все, що ви робите із зображенням (якщо його повністю не видалити), буде оборотним.

Lightroom найкраще працює при обробці зображень у форматі RAW, які пропонують найбільшу свободу для налаштування, але ви також можете обробляти та редагувати JPEG. У будь-якому випадку, кожне коригування, яке ви робите в Lightroom, є неруйнівним, тому все, що ви робите для зображення (за винятком його повного видалення), буде оборотним.

Модуль розробки розбитий на кілька вкладок, у лівій частині вікна є ваші попередньо встановлені налаштування. Це швидкі редагування одним клацанням миші, які ви можете зробити, щоб швидко отримати зображення до певного вигляду, а потім точно налаштувати елементи керування в правій половині екрана. Налаштуйте обрізку, збільште експозицію (яскравість), перетворіть фотографію в чорно-білу, посиліть насиченість тощо.

Попередньо встановлені налаштування - це один з найпотужніших інструментів Lightroom, і це одна з причин, чому він так популярний серед фотографів. Ви також не обмежені певними попередньо встановленими опціями; Ви можете придбати додаткові пресети, створені іншими фотографами, або зробити власні. Вони дозволяють швидко і легко довести зображення до бажаного вигляду або, принаймні, близько до нього, не витрачаючи купу часу на гру з більш вдосконаленими та детально орієнтованими повзунками.

Попередні налаштування одним натисканням роблять обробку зображень легким

Подумайте про попередньо встановлені начебто фільтри Instagram, але з більшим контролем та набагато кращими результатами. Наприклад, попередньо встановлені фільми VSCO імітують якість різних фільмів, щоб надати класичний вигляд вашим сучасним цифровим фотографіям.

Збереження та спільний доступ до ваших зображень

Lightroom має вбудовану підтримку для Facebook та Flickr, і ви можете легко отримати інші плагіни для більшості інших соціальних мереж. Іншими словами, ви можете легко обробляти та ділитися зображеннями з однієї програми у більшості своїх соціальних мереж. Отож, незважаючи на те, що Lightroom є більш досконалим і складним, ніж програма для фотографій на вашому телефоні, він не жертвує простими можливостями обміну, від яких ми всі залежамо.

Досвідчені користувачі також можуть експортувати зображення у різні формати файлів, змінювати якість та розмір зображення, а також додавати водяний знак, щоб захистити від крадіжок зображень.

І так набагато більше ...

Lightroom може бути настільки базовим або таким залученим, як вам заманеться, і програма може розвиватися разом із вами, коли ваші навички розвиватимуться. Це лише деякі причини, через які пересічній людині може сподобатися взяти до рук Adobe Lightroom. Висвітлити всі його можливості та функціональність в одній статті насправді не представляється можливим, але, сподіваємось, цього було достатньо для початку.

Якщо ви хочете дізнатись більше про розширені функції Lightroom, Adobe має безліч покрокових посібників та навчальних посібників, що охоплюють усі аспекти програми.

Останні повідомлення