Як прискорити графічну карту

Під час ігор GPU (блок обробки графіки) - ваш найкращий друг. Він відображає все, що ви бачите на екрані, від інтерфейсу користувача до гір, що піднімаються вдалині. Він працює в тандемі з центральним процесором, але насправді він робить основну частину важкої атлетики, тому нам потрібно правильно поводитися з ним, щоб забезпечити його задоволення та оптимальну роботу.

На жаль, у вашому ПК відбувається багато факторів, які створюють віртуальну дощову хмару, яка витає над продуктивністю вашого графічного процесора. Але не засмучуйтесь: ось як пришвидшити роботу відеокарти для досягнення найкращого ігрового досвіду.

Примітка: Цей посібник стосується ПК з Windows 10, хоча деякі пропозиції стосуються і MacOS.

Оновіть або оновіть драйвери

Драйвер оновлення GeForce Experience

Це має бути вашим першим кроком у прискоренні продуктивності графічного процесора, незалежно від того, має ваш ПК вбудовану графіку або дискретний графічний процесор. Оскільки цей чіп справляється з більшою частиною візуального навантаження, встановлення найновіших драйверів має бути пріоритетом.

Якщо ви не впевнені, що встановлено на вашому ПК, виконайте наступне в Windows 10:

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на кнопці "Пуск" і виберіть Диспетчер пристроїв у спливаючому меню.

Крок 2: С Диспетчер пристроїв відкрити, клацнути Відеоадаптери для розширення та розкриття ваших графічних процесорів.

Ви повинні побачити принаймні один графічний процесор у розширеному списку. Якщо ваш ПК має процесор Intel або графічний процесор AMD, ви побачите один список для Intel або AMD Radeon. Якщо у вас також є окремий графічний процесор, ви побачите додатковий список для чіпа Nvidia GeForce або AMD Radeon.

У цьому прикладі наш ноутбук Alienware містить списки Intel HD Graphics 530 (інтегрований) та Nvidia GeForce GTX 1080 (дискретний). Завдяки такому налаштуванню в іграх за замовчуванням використовується потужніший чіп GeForce. Це драйвер, який ми хочемо оновити.

Щоб отримати нові драйвери, перейдіть за цими посиланнями:

  • AMD
  • Intel
  • Nvidia

Встановлюючи драйвер, використовуйте опцію AMD «спеціальна установка», яка видаляє поточний пакет програм та встановлює поточну версію, або опцію «чистої установки» від Nvidia. Ви також можете спершу задуматися про використання програми видалення драйверів дисплея, оскільки вона чудово справляється з очищенням старих драйверів, але це не є суто необхідним.

Якщо у вас встановлений настільний клієнт GeForce Experience від Nvidia, він зазвичай надсилає сповіщення, коли доступний новий драйвер. Якщо він не встановлений, натисніть посилання, вказане вище, щоб завантажити та оновити вручну.

Оновіть Windows 10 та DirectX

Засіб діагностики DirectX

Ви, мабуть, уже маєте останню версію DirectX, але все ж вам слід перевірити про це на всякий випадок.

Крок 1: Тип dxdiag у вікні пошуку на панелі завдань і натисніть Введіть.

Крок 2: Засіб діагностики DirectX на екрані з'явиться значок Система вкладка завантажена за замовчуванням. Знайдіть номер версії, зазначений у Інформація про систему, як показано вище.

Microsoft оновлює DirectX за допомогою функції Windows Update. Якщо на даний момент у вас не працює DirectX 12, вам доведеться вручну оновити ПК.

Крок 1: Натисніть кнопку «Пуск», а потім піктограму шестірні, розташовану в лівому краї меню «Пуск».

Крок 2: Виберіть Оновлення та безпека в межах Налаштування додаток.

Крок 3: Клацніть на Перевірити наявність оновлень кнопку.

Примітка: Старі відеокарти можуть не підтримувати DirectX12, тому, якщо це оновлення не змінить вашу версію DX, це може бути причиною.

Очистіть свій ПК

Якщо ваша відеокарта стає занадто гарячою, вона задушить або сповільнить себе, щоб уникнути пошкодження своїх делікатних компонентів. Якщо впускні вентилятори та фільтри покриті пилом, достатній потік повітря не відводить тепло від компонентів, включаючи графічний процесор, що може призвести до надмірного накопичення тепла.

Ваша перша лінія захисту - очистити всі вентилятори всмоктування за допомогою балончика зі стисненим повітрям. Потім вимкніть ПК, від'єднайте шнур живлення, заземліться та зніміть бічну панель ПК. Використовуйте стиснене повітря для видування пилу, що збирається на компонентах.

Примітка: Утримайтеся від бажання користуватися пилососом. Статичне накопичення може пошкодити компоненти ПК.

Для ноутбуків єдиним варіантом є видалення пилу з впускних вентиляторів. Якщо вам пощастить, є вентиляційна кришка, яка закриває ці вентилятори, і ви можете легко видалити та здути пил безпосередньо з вентиляторів.

Забезпечення чистоти вашого ПК є життєво важливим для загального стану здоров’я та продуктивності, незалежно від того, граєте ви в грі чи просто переглядаєте Інтернет.

Поліпшення потоку повітря

Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Хоча чистка робочого столу або ноутбука допомагає поліпшити потік повітря, вам може знадобитися просто більше. Для настільних ПК у шасі можуть бути місця для додаткових вентиляторів спереду, зверху та знизу. Додаткові вентилятори підвищують рівень шуму на вашому ПК; однак, але вони будуть тримати загальний рівень тепла зниженим.

Для ноутбуків не можна встановлювати вентилятори. Що ти може Однак придбайте охолоджувальну подушку, яка розміщується під вашим ноутбуком. Зазвичай він включає два величезні 140-міліметрові вентилятори, які вдувають прохолодне повітря до дна ноутбука. Недоліком є ​​збирання пилу, тобто у вас є ще один пристрій для підтримання чистоти.

Розгін

Nvidia

Одним із способів поліпшити продуктивність графічного процесора є розгін чіпа. Це робиться шляхом налаштування частоти та напруги, щоб видавити додаткову швидкість. Однак, якщо ви не звикли розганяти компоненти, будьте обережні та перед початком читайте широко та глибоко. Неправильні налаштування можуть пошкодити мікросхему. Навіть більше, неадекватний кулер призведе до перегріву та збою розігнаного графічного процесора.

Як і процесори, ви можете розігнати графічний процесор за допомогою настільного програмного забезпечення. Одним із рішень є Afterburner від MSI, який сканує ваш графічний процесор і знаходить найвищі та найстабільніші налаштування розгону. Іншим є EVGA Precision X1, хоча він підтримує лише графічні процесори GTX 10, GTX 16 та RTX 20.

Щоб отримати додаткову допомогу щодо розгону відеокарти, перегляньте наш спеціальний посібник.

Оновіть охолодження (лише для настільних ПК)

Хороший спосіб підвищити продуктивність графічного процесора - це встановити кулер для післяпродажного обслуговування. Це може бути більш потужний повітряний охолоджувач або вдосконалене рідинне охолоджувальне рішення, але це дуже залежить від вашої відеокарти, оскільки деякі сумісні з охолоджувачами післяпродажного обслуговування, а інші - ні. Особливо це стосується рідинного охолодження, де спеціальні петлі вимагають замовлених водяних блоків, що може коштувати дорого. Як варіант, ви можете підключити універсальний кулер, призначений для центрального процесора, використовуючи щось на зразок Kraken G12 від NZXT, але це досить просунутий процес, до якого не слід підходити легковажно.

Знову ж таки, проведіть свої дослідження перед тим, як розпочати, і зауважте, що ви, можливо, скасуєте гарантію на графічний процесор, якщо знімете кулер.

Примітка: Деякі графічні процесори можуть значно покращити охолодження, затягнувши гвинти, додавши шайби або замінивши основну термопасту. Це єдуже залежно від вашого графічного процесора, аж до певної версії. Тому будьте дуже обережні із внесенням будь-яких змін, які, напевно, не є безпечними та виправданими.

Налаштуйте налаштування в грі

Налаштування Borderlands 3

Хоча це не впливає на швидкість вашої відеокарти, ви можете покращити продуктивність, налаштувавши графічні налаштування в певних іграх. Зменшення роздільної здатності, зменшення якості текстури, зменшення відстані до деталей навколишнього середовища, зниження якості тіні тощо може значно вплинути на покращення частоти кадрів. Це погіршить гру, але вона буде працювати швидше і плавніше, потенційно зменшуючи відставання вводу в процесі.

Як і налаштування параметрів драйвера, вам потрібно буде вносити ігрові налаштування, які забезпечують ідеальний баланс між надійністю та продуктивністю.

Вимкніть непотрібні послуги

Диспетчер завдань

Програми та програми сумно відомі тим, що вони заповнюють ваш список запуску. Їх завантаження при негайному запуску операційної системи перетворюється на меншу кількість системних ресурсів, доступних для процесора та графічного процесора, що, в свою чергу, може вплинути на продуктивність. Ви можете вимкнути їх, виконавши наступне:

Крок 1: Тип завдання у полі пошуку на панелі завдань та виберіть Диспетчер завдань в результатах.

Крок 2: Процеси вкладка відкривається за замовчуванням. Клацніть на Стартап вкладку.

Крок 3: Перегляньте список і змініть Увімкнено до Інваліди для кожної послуги, яку ви не хочете завантажувати під час запуску.

Крок 4: Перезавантажте ПК.

Не забудьте відкрити системний лоток і вимкнути все, що може знизити продуктивність вашої системи. Так само закрийте інші програми та програми, які можуть працювати у фоновому режимі. Закрийте також свої браузери, оскільки вони можуть використовувати надмірну пам’ять, необхідну вашій грі.

Дефрагментуйте свій диск

Дефрагментація Windows 10

Ідея тут полягає в покращенні продуктивності гри шляхом реорганізації файлів жорсткого диска. Якщо операційна система, центральний процесор і графічний процесор постійно отримують доступ до фрагментованих місць, розподілених по всьому диску, час пошуку знижує загальну продуктивність. Як правило, Windows 10 автоматично дефрагментує ваші диски, але ви можете виконати ручну дефрагментацію для спокою.

Крок 1: Тип Дефрагментація у полі пошуку на панелі завдань та виберіть Дефрагментуйте та оптимізуйте диски в результатах пошуку.

Крок 2: В Оптимізуйте диски у вікні виберіть диск, який потрібно дефрагментувати.

Крок 3: Клацніть на Оптимізуйте для початку.

Увімкнути ігровий режим (Windows 10)

Ігровий режим Windows 10

Microsoft представила «ігровий режим» у Windows 10, який призначений для оптимізації продуктивності системи для ігор. Це тимчасово вимикає оновлення та сповіщення про перезапуск. Він також перерозподіляє системні ресурси для ігор, які підтримують цю функцію. Це не прискорить вашу відеокарту, але може допомогти звільнити її, щоб вона могла правильно виконувати свою роботу.

Крок 1: Натисніть кнопку «Пуск», а потім піктограму шестірні, розташовану в лівому краї меню «Пуск».

Крок 2: Виберіть Ігри в межах Налаштування додаток.

Крок 3: Виберіть Режим гри опція, перелічена зліва.

Крок 4: Клацніть на перемикач, що відображається під Режим гри щоб активувати цю функцію.

Відрегулюйте параметри живлення

Налаштування живлення Windows 10

Якщо ви граєте на ноутбуці, підключіть його до розетки. Графічний процесор (і центральний процесор) зазвичай знижується, коли ноутбук відключений від мережі, оскільки літій-іонні акумулятори не можуть забезпечити достатню вихідну потужність для максимальної продуктивності, не руйнуючи час автономної роботи. У BIOS може бути налаштування вимкнення регулювання процесора, але графічні процесори мають жорстко закодовані інструкції щодо зменшення заряду акумулятора, які ви не можете змінити.

Налаштування параметрів живлення на настільних і ноутбуках, підключених до розетки, може підвищити продуктивність графічного процесора.

Крок 1: Натисніть кнопку «Пуск», а потім піктограму шестірні, розташовану з лівого краю меню «Пуск».

Крок 2: Виберіть Система в межах Налаштування додаток.

Крок 3: Дисплей панель відображається за замовчуванням. Виберіть Живлення та сон розташована зліва.

Крок 4: Прокрутіть вниз і виберіть Додаткові налаштування живлення посилання.

На ноутбуках ви можете дістатися до тієї ж панелі, клацнувши правою кнопкою миші на піктограмі акумулятора, розташованій поруч із системним годинником. Виберіть Параметри живлення у спливаючому меню.

Крок 5: Виберіть Висока продуктивність варіант.

Якщо натиснути Змінити налаштування плану посилання, Windows 10 представляє a Змініть Розширені налаштування живлення посилання. Клацніть на це, і з’явиться спливаюче вікно із переліком усіх налаштувань, які підпадають під Висока продуктивність. Не налаштовуйте ці налаштування, якщо ви не знайомі з Windows 10.

Оновіть інші компоненти ПК

Процесор AMD Rizen 7 у ручних шпильках Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Хоча у вашій системі може бути встановлений чудовий графічний процесор, це лише один із багатьох компонентів, що складаються з одного ПК. Ваш процесор, пам’ять і пам’ять сприяють тому, наскільки швидко і швидко працює ваш ПК, а хороший процесор може допомогти підвищити частоту кадрів із помітним відривом, особливо при менших роздільних здатностях.

Пам'ятайте, що в той час як графічний процесор робить більшу частину важкого візуального списку, процесор обробляє математику, фізику, штучний інтелект, обробку вводу, виконання коду та багато іншого. Крім того, він повинен обробляти все інше, що працює поза вашою грою, як і всі служби Windows 10. Вам все ще потрібен гідний процесор, щоб ваш чудовий графічний процесор справді сяяв.

Системна пам’ять - ще один фактор - 8 Гб - це новий мінімум, тоді як 16 Гб - це оптимальна кількість. Але якщо ви придбаєте повільні, дешеві модулі, ви відчуєте побічні ефекти. Ми не пропонуємо купувати найшвидші модулі пам’яті на планеті, але ви можете розглянути можливість оновлення, якщо система почувається мляво, особливо під час ігор.

Останні повідомлення