Ілон Маск: Найулюбленіший і найненависніший мем в Інтернеті

Ілон Маск може бути прекрасним прикладом приказки «Ніколи не зустрічай своїх героїв», але є шанувальники, готові ризикнути. І який кращий день, ніж у день його народження, спробувати?

За останні кілька років Маск, день народження якого - неділя, 28 червня, створив собі репутацію не лише як ексцентричного виконавчого директора, технічного гіганта та мільярдера, але й як відомого Інтернет-персона, який є і тим, і іншим. шанований і зневажаний. Його подобу використовували у вірусних мемах (візьмемо, наприклад, ту, де він курить тупо з Джо Роганом), і така валюта в сучасній онлайн-культурі безцінна. У травні, після народження його сьомої дитини, Інтернет, здавалося, вибухнув, намагаючись з’ясувати, як вимовляти незвичне ім’я дитини.

Проте його власна платформа соціальних медіа схожа на платформу президента США: Twitter. І він використовує це на свою користь так само.

Лише декілька фігурних керівників мають змогу залучити фондові ринки, забезпечити мільйони доларів фінансування інвесторів та опублікувати новини по всьому світу одним твітом. Маск це засвоїв - він природний у Twitter - швидше, ніж Каньє Уест, близько 2018 року виходить на клавіатуру. Інші виконавчі директори та технічні магнати дотримуються хореографічних піар-заяв. Але не Ілон.

Наразі мій Twitter - це майже повна нісенітниця

- Ілон Маск (@elonmusk) 19 квітня 2019 р

З моменту приєднання до платформи соціальних медіа в 2009 році, Маск виклав свої прагнення відкритими для всіх. Його план померти на Марсі. Його мрія зробити доступним для всіх електромобіль. Його амбіції, щоб Тесла був протиотрутою від кліматичних змін.

Цей тип доступності та негайної взаємодії приніс йому безглуздий набір прихильників, тих, хто готовий колективно кишати критиків, котрі йдуть за ним у стилі тролів, і все ж обсипають його похвалою, навіть коли він оголошує про затримку доставки Тесли. І хоча він, як правило, відповідає кільком звичайним користувачам у Twitter, я не зміг змусити його відповісти на пряме повідомлення для цієї історії.  

Армія штанів

Стани Маск, здається, чіпляються за один з його найбільш похвальних атрибутів, що протиставляє його решті Кремнієвої долини: він не витрачає свій великий мозок на маленькі ідеї, такі як додатки та стартапи, - а натомість на простір і розвиток людської раси.

Іспанський інвестор Сем Келлі та відомий прихильник Тесли сказав, що якщо громадськість не почне ставити людей, таких як Маск, до більшого поваги, "у людства може бути зовсім небагато майбутнього".

"Сьогодні ми в основному приділяємо більше уваги соціальним медіа і зорям реаліті-телебачення", - сказала Келлі в інтерв'ю Digital Trends. "Приємно мати можливість захоплюватися тим, хто щиро сприяє покращенню людства".

"Він поводиться як щаслива дитина", - сказав Еміль Сенкель, 17-річний фанат мускуса, який зараз економить для власної Tesla Model 3. "Він робить все, що проходить через його голову, він не встановлює обмежень, і саме тому він завжди робить неймовірні винаходи ".

Тесла та генеральний директор Spacex Ілон Маск стилізоване зображення Getty Images / Digital Trends Graphic

Робити і говорити все, що йому приходить в голову, також спричиняло Маск у неприємності, і це справедливо. Він жартував, що його компанії збанкрутують. Використовував свою платформу для нападу на журналістів. Погрожували взяти Теслу в приват, перш ніж забезпечити будь-яке фінансування. У 2019 році Маск був змушений піти з посади голови Тесли через цей твіт, який привів його в гарячу воду до Комісії з цінних паперів та бірж. Напередодні він назвав тайського дайвера-рятувальника "хлопцем-педо" - і згодом був змушений вибачитися.

Зовсім недавно, у березні, він помилково припустив, що діти мають «імунітет» до COVID-19, і знову відкрив фабрику Tesla в Фремонті проти офіційних вказівок, в результаті чого деякі співробітники пройшли позитивний тест на вірус.

Критики назвали Маск безвідповідальним, грубим і неприємним. І, без сумніву, він є цими речами. Але деякі, такі як Кара Свішер із Recode, все ще можуть визнати, що він "чарівний" і "разюче впевнений у собі", відкидаючи загальноприйняте, загальне почуття, що він "божевільний".

pic.twitter.com/c4sMMYEgHV

- Райан (@Ryleger) 6 березня 2019 р

Людина, міф?

Тут може бути важливо відзначити, що Ілон Маск - людина. Незважаючи на сотні тисяч "ентузіастів" на його однофамільному субредіті, або мемах, що відносять його до Тоні Старка від Marvel або самого власного апокаліптичного рятівника Землі. Потратьте кілька хвилин на його відповіді у Twitter, і ви можете відчути, як ваш власний розум починає деформуватися завдяки великій кількості акаунтів, які парадують його досягненнями.

"Ілон Маск із задоволенням населяє деякі з наших улюблених архетипів: чарівник, бос і, можливо, трохи поганого хлопчика", - сказала Зої Фрейд-Бланар, співавтор книги "Superfandom", яка досліджує фанатів одержимість. «Як і всі знаменитості, люди використовують його публічну персону для власних цілей побудови наративів та створення ідентичності. Незалежно від того, що хтось хоче коментувати в культурі, його особа доступна як запасний персонаж. Що стосується мемів, буквально ".

Можливо, тому навіть його найвідданіші прихильники Інтернету здатні відокремити Маск від його компаній та його пошкодженої репутації, а також змусити його вписатись у гідний мему формат.

Прихильники розглядають Tesla і SpaceX з Муском на чолі як мекку всього інноваційного та футуристичного. Все, на що вони хочуть, щоб світ був схожий - маючи на увазі все, що він робить і говорить задля цього, може бути легко списано та виправлено за допомогою одного вірусного, прозорливого твіту. ("Хто керує мемами, керує Всесвітом").

"Він просто сам, і тому його присутність у соціальних мережах настільки успішна", - сказала Келлі. "Можливо, деякі люди хочуть, щоб він поводився більше як генеральний директор мільярдера, але це просто не той, хто він є".

Єдине, що ми точно знаємо, так це те, що Маск, швидше за все, не зміниться. Інвестори намагалися і не вдалося. Однак його непередбачуваність та необережність в Інтернеті можуть бути єдиними стійкими рисами, на які можна покластися. Але для деяких шанувальників навіть це може відчувати себе ізольовано та проблематично у суворому світлі сучасної реальності. Незалежно від того, чи ці характеристики вселяють трепет, ворожнечу чи амбівалентність, це лише додасть йому привабливості в Інтернеті.

"Деякі люди просто справді чудові, навмисно чи ні, міфологізуються", - сказала Фрейд-Бланар. "Добре йому, кажу".

Останні повідомлення