Як виправити повільний твердотільний накопичувач Samsung (SSD)

Портативні монети SSD T1 SamsungЗавдяки своїй блискавичній швидкості твердотільні накопичувачі (SSD) є значним покращенням для дисководів. Вони надійні, хоча і дорогі, варіанти - здебільшого.

Справа в тому, що твердотільні накопичувачі не позбавлені помилок і можуть спричинити серйозні, несподівані уповільнення. Зокрема, твердотільні накопичувачі Samsung можуть бути вразливими до певних проблем, які призводять до втрати такої чудової швидкості. Ось на що слід звернути увагу, коли у вас повільний твердотільний накопичувач Samsung, і як отримати правильні рішення.

Повільна історія Samsung із оновленнями SSD

samsungdrives

Всі SSD-накопичувачі можуть зіткнутися з проблемами, але недавня історія Samsung із ними особливо багата проблемами. Якщо ви придбали твердотільний накопичувач Samsung протягом останніх кількох років, який відчуває проблеми зі швидкістю на "не крутому" рівні, ви далеко не самотні.

У 2014 році Samsung оновив деякі свої поточні накопичувачі за допомогою модулів TLC NAND, особливо свої накопичувачі 840 та 840 EVO. Зауважте, що накопичувачі Samsung, які постраждали від цієї проблеми з TLC, також можна знайти в ультрабуках Windows, таких як Dell XPS 13 2015 Edition, тому на вашому комп’ютері не потрібно говорити „Samsung” на всьому протязі, щоб зіткнутися з цією проблемою SSD.

Ви можете дізнатись більше про проблему в старих потоках 2014 року від розумних користувачів, але по суті накопичувачі SSD швидко уповільнюються, коли справа доходить до старший файлів. Завантажте деякі файли на один із цих дисків, і приблизно через 9 тижнів їх завантаження зменшить швидкість до 100 Мбіт / с (оригінальна швидкість Samsung для цих дисків становила 520 Мбіт / с).

Раніше накопичувачі 840 були недорогими та надійними, тому це несподіване уповільнення зіпсувало багато споживчого пір’я. Як і вирішення проблеми з Samsung. В кінці 2014 року компанія випустила патч для вирішення проблеми, який, схоже, не спрацював. Власників повільних твердотільних накопичувачів Samsung чекали до квітня 2015 року, коли Samsung випустив чергове виправлення, яке було прийнято краще.

"О, лайно", можливо, ти думаєш. “Це моя проблема? Звідки я знаю?" Ну, якщо у вас є накопичувач SSD 840 із великими проблемами з уповільненням для старих файлів, вам, мабуть, не потрібно шукати далі. Але для додаткового тестування ви можете завантажити тестер швидкості для твердотільних накопичувачів. Проведіть кілька тестів і уважно вивчіть графіки, щоб побачити, як виглядає ваша швидкість із збільшенням віку файлу.

Завантаження виправлення Samsung

samsung-850-evo-ssd

Як виправити непокірний твердотільний диск Samsung? У наші дні це набагато простіше, ніж у 2014 році. Відповідно до поширених запитань про Samsung, все, що вам потрібно, включено в останнє оновлення Magician. Magician - це інструмент оптимізації та керування жорсткими дисками Samsung, який включає оновлення мікропрограми та інші корисні функції для виправлення помилок.

Ви можете завантажити програмне забезпечення Magician тут, на сайті Samsung. Зауважте, що навіть якщо у вас вже є фокусник, непогано завантажити останню його версію. Найновіші оновлення патчів від Samsung включені в оновлений Magician (який наразі працює на версії 4.6). Також зверніть увагу, що існують окремі версії для Windows та Mac. Завантажте останню версію, запустіть Magician і скажіть "Так" усім оновленням прошивки. Тоді подивіться, чи це вирішить вашу проблему.

Існує ще один спосіб, як ви можете змусити фокусника використовувати свою магію, але це може бути менш надійним. Завантажте сторонній інструмент обслуговування та оптимізації, такий як DiskFresh, і спробуйте його. Це буде працювати краще, ніж фокусник? Можливо, це твердо. Спробуйте, якщо нічого іншого не виходить.

Проблеми з продуктивністю та сумісністю

Портативний твердотільний накопичувач Samsung T1 ручний 2

Samsung має ще кілька пропозицій щодо тих, хто стикається з повільними твердотільними накопичувачами, але не має проблеми з 840. Більшість передбачає подвійну перевірку сумісності та налаштувань, оскільки неправильні налаштування дійсно можуть зіпсувати функціональність вашого твердотільного накопичувача.

Для початку відвідайте налаштування жорсткого диска та переконайтеся, що кеш запису та AHCI увімкнено. Якщо ви використовуєте комп’ютер з ОС Windows (або останню версію Mac OS X), перевірте, чи ввімкнуто функцію TRIM - це може зробити ваш збір сміття більш ефективним і з часом підтримувати швидкість SSD. Ви можете відвідати поширені запитання щодо Samsung, щоб отримати додаткову інформацію про ці налаштування. Це також гарний час для запуску останньої версії Magician, яка допоможе оптимізувати продуктивність та скорегувати налаштування, навіть якщо у вас немає помилки 840.

Слово про сумісність SATA: SATA III потрібна для належної роботи SSD Samsung, і якщо у вас материнська плата SATA II, ви можете очікувати набагато менших швидкостей. В основному, якщо ваш комп’ютер старий або має старішу материнську плату, функціональність знизиться. Майте це на увазі при виборі зовнішнього твердотільного накопичувача або при оновленні внутрішнього накопичувача до твердотільного накопичувача - момент, коли оновлення материнської плати також необхідне для реальних удосконалень.

До даних

Твердотільний диск Intel 750 Series Твердотільний накопичувач серії Intel 750 Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Ось ще одна поширена проблема із твердотільними накопичувачами, особливо старими моделями, яка виникає, коли ви заповнюєте їх. Подумайте про твердотільний диск як про вантажівку, що рухається, з коробками, що постійно переміщуються всередину та поза циклами P / E. Екіпаж, що рухається, дуже ефективний, але лише до тих пір, поки вантажівка має достатньо порожнього місця для розміщення нових ящиків. Коли вантажівка, що рухається, майже заповнена, кожного разу, коли екіпаж отримує новий ящик, їм потрібно трохи часу відрегулювати старі ящики, знайти нове приміщення і, можливо, розділити вміст на менші ящики, щоб він помістився. Це дійсно уповільнює процес P / E.

Справа в тому, що ви не хочете, щоб ваш SSD був занадто заповненим, інакше у вас почнуть спостерігатися значні затримки. Ви можете максимізувати ефективність, увімкнувши такі здібності, як команда TRIM, але лише до певної точки. Коли SSD стає занадто заповненим, продуктивність різко падає. Найкраще заповнювати привід лише до певної точки (бажано приблизно 90 відсотків або менше), а потім використовувати зовнішній привід або інший варіант, щоб уникнути проблем зі швидкістю.

Це стосується і більшості механічних приводів. Жорсткі диски просто не люблять бути упакованими до абсолютно максимальної ємності.

Останні повідомлення