Як сфотографувати затемнення за допомогою смартфона

Як сфотографувати затемнення за допомогою смартфона Фредерік Флорін / Getty Images Сонячне затемнення 2017 року може легко стати найфотографуваною подією року, але що, якщо у вас є лише камера, яка є у вашому смартфоні? Незважаючи на те, що ви не отримаєте цих великих планів небесного явища, навіть NASA погоджується з тим, що можна зняти затемнення за допомогою смартфона. Поєднуючи рекомендації NASA щодо смартфонів з тими ж порадами, що надані фотографам із дзеркальними дзеркальними фотокамерами, ми розповімо вам, як фотографувати затемнення за допомогою смартфона. Пропустили подію 2017 року? У вас є час до квітня 2024 року, щоб підготуватися до наступного.

Чого очікувати

Те, що можна зафіксувати затемнення за допомогою смартфона, ще не означає, що ви отримаєте такі деталізовані великі плани, коли місяць проходить перед сонцем. Смартфони мають ширококутні лінзи, що означає, що місяць буде виглядати маленьким на знімку - просто подивіться, наскільки маленьким є повний місяць на цьому знімку з iPhone 7. Навіть зум-об’єктив у iPhone 7 Plus отримає вас лише так близько, але це кращий варіант, ніж використання цифрового збільшення.

Затемнення займе приблизно таку ж кількість місця, як повний місяць, показаний у розділі нижче.

Затьмарення триває менше трьох хвилин, тому не витрачайте цього часу на спроби отримати крупний план за допомогою цифрового збільшення.

Отже, чи варто забирати смартфон, а кадри залишати за професіоналами? Зовсім не. Фокус у фотографуванні затемнення за допомогою смартфона полягає в тому, щоб зрозуміти обмеження вашого спорядження і використовувати це на свою користь. Затьмарення триває менше трьох хвилин, тому не витрачайте цього часу на спроби отримати крупний план за допомогою цифрового масштабування смартфона - ви не будете задоволені результатами.

Натомість, обійміть ширококутний об’єктив і сфотографуйте затемнення з оточуючими пейзажами. Покажіть затемнення всіма, хто спостерігає за ним, або розгляньте мальовниче місце та покажіть затемнення над місцевою сценою, такою як озеро чи міський горизонт.

Що вам знадобиться, щоб сфотографувати затемнення за допомогою смартфона

Крім смартфона, що ще вам потрібно?

Безпека насамперед - дивлячись на затемнення без належних окулярів, може завдати пошкодження очам. Візьміть дві пари окулярів затемнення та переконайтесь, що вони сертифіковані відповідно до ISO 12312-2, які будуть позначені збоку окулярів - остерігайтеся підробок!

як сфотографувати затемнення за допомогою смартфона місяць Якщо ви вирішите знімати сонячне затемнення за допомогою iPhone, затемнення буде приблизно такого розміру, як цей повний місяць. Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

Чому дві пари? Звичайно, один для очей і один для телефону. Хоча дзеркальні дзеркальні фотокамери потребують належного захисту, щоб уникнути пошкодження датчика, Apple припускає, що менший датчик і менший об'єктив iPhone означає, що фотографування затемнення не призведе до остаточної шкоди для смартфона. Але він також варіюється залежно від розміру датчика камери та діафрагми об’єктива, тому смартфони з кращими камерами або об’єктивами зі збільшенням можуть не підпадати під те саме твердження.

Зйомка затемнення, мабуть, не призведе до поломки вашого телефону, але ви повинні помилятися з обережністю. Через яскравість сонця NASA пропонує розмістити пару окулярів затемнення над камерою смартфона, щоб отримати більше деталей (якщо ви перебуваєте на шляху цілісності, ви можете тимчасово зняти окуляри, коли сонце повністю закрите). Ви можете тримати окуляри перед лінзою, або склеїти окуляри на місці. І якщо комусь можна довірити поради щодо фотографування затемнення, це NASA.

Коли місяць покриває сонце, умови освітлення будуть нагадувати сутінкові години. Для будь-якої зйомки при слабкому освітленні вам знадобиться штатив. Ми рекомендуємо щось хороше і недороге, наприклад, ці штативи для смартфонів Joby GorillaPod від 40 до 60 доларів. Не вистачає часу, щоб купити штатив? Знайдіть поверхню, на яку можна спертися смартфоном, і тримайте телефон якомога нерухомішим. Деякі чохли для смартфонів також мають підставки для стійок, які можуть подвоюватися як імпровізовані штативи.

Є кілька інших аксесуарів, які можуть стати в нагоді. Пульт дистанційного керування Bluetooth для спрацьовування камери також допомагає підтримувати рівномірність. Ви можете знайти багато таких пристроїв приблизно за 20 доларів або менше. Ви також можете використовувати якісний додатковий об'єктив, наприклад, від Zeiss та Moment, для покращення якості зображення.

Хоча ви можете сфотографувати затемнення за допомогою власного додатка камери, щоб отримати кращі результати та більше контролю над кінцевим зображенням, додаток із ручними режимами камери корисний. Якщо у вас ще немає улюбленого додатка для ручної камери, спробуйте режим зйомки Lightroom як для iOS, так і для Android.

Як сфотографувати затемнення за допомогою смартфона

Тепер, коли ви знаєте, чого чекати і які аксесуари взяти з собою, ви можете розпочати. Ми також повторимо деякі речі, про які ми згадали вище.

1. Прибути рано і спланувати свій постріл.

Затемнення триватиме лише кілька хвилин, тому не забудьте спланувати достатньо часу, щоб прибути, і розширити своє місце. Використовуйте планувальник затемнення Time, щоб побачити, як виглядатиме затемнення у вашому місцезнаходженні та в який час починається дія.

Пам’ятайте, ви отримаєте кращі результати, якщо скористаєтесь ширококутним об’єктивом смартфона для своєї переваги. Визначте, що ви хочете включити у фотографію із затемненням - наприклад, лінію рельєфу, горизонт міста чи озеро - і налаштуйте відповідно. Переконайтесь, що затемнення дійсно відбудеться над вашою сценою, спостерігаючи за рухом сонця.

Ліндсі Парнабі / Getty Images Ліндсі Парнабі / Getty Images

Отримавши на увазі сцену, налаштуйте штатив, якщо він у вас є, або знайдіть щось, щоб притримати телефон для стійкішого пострілу. Прикріпіть ці окуляри до передньої частини смартфона - навіть якщо вони вам не потрібні для безпеки вашого смартфона, вони створять більше деталей на знімках.

Не забувайте, ви також повинні сфотографувати часткове затемнення до і після повного або майже повного затемнення.

2. Увімкніть HDR.

Затемнення містить як дуже яскраві, так і дуже темні області, що ідеально підходить для високого динамічного діапазону або режиму HDR на вашому телефоні. Якщо у вашому смартфоні є опція HDR - і більшість із них - переконайтеся, що вона увімкнена. Якщо ви використовуєте режим камери Lightroom Mobile, натискання випадаючого меню поруч із круговим спуском затвора внизу екрана відкриває опцію HDR. У власному додатку iOS параметри HDR знаходяться у верхній частині екрана, тоді як вбудований додаток камери Android має функцію в меню режиму зйомки.

3. Зосередьтеся на Місяці.

Темні сцени руйнують автофокус, тож не автофокусуйте. Натомість торкніться місяця на екрані, щоб зосередитись на місяці.

4. Налаштуйте експозицію.

Отримати належну експозицію (фотографічний термін, що використовується для опису того, наскільки світлим чи темним є зображення) може бути складно під час затемнення. Постукавши по місяцю, щоб сфокусуватись, відрегулюйте експозицію, поки не побачите найдрібніших деталей затемнення. У iOS після натискання ви можете ковзати пальцем вгору та вниз, щоб налаштувати експозицію. Усередині Google Camera увімкніть “вручну” в меню налаштувань, а потім відрегулюйте за допомогою шкали +/- внизу екрана.

як сфотографувати затемнення за допомогою смартфона iphone -

Якщо ви знімаєте в Lightroom Mobile, ви можете скористатися функцією "Опыт". піктограму для налаштування компенсації експозиції без зйомки в повному режимі вручну Звичайно, якщо ви знаєте, як відрегулювати витримку та ISO, ви можете використовувати режим Pro у мобільному Lightroom для зйомки з ручними налаштуваннями експозиції. Однак кілька хвилин під час затемнення - не найкращий час для першого випробування ручного режиму.

5. Знімайте, регулюйте, а потім знімайте знову.

Заблокувавши фокус та експозицію, продовжуйте знімати це затемнення. Якщо у вас є, використовуйте віддалений реліз. Потім швидко перегляньте знімок та внесіть необхідні корективи. Затемнення триває в цілому лише кілька хвилин, тож знімайте швидко, але не забудьте випробувати явище на власні очі (звичайно, з цими окулярами). В цілому ви можете зняти окуляри з передньої частини смартфона, але під час фаз часткового затемнення окуляри допоможуть найяскравішим областям переекспонувати.

Початок творчості за допомогою фотографії затьмарення смартфона

Хочете зробити свою фотографію затемнення трохи далі? Спробуйте деякі з цих ідей.

Шукайте тіні. Часткові фази затемнення створюватимуть кумедні тіні, оскільки сонце не створює сферичного світла. Захопити їх може бути цікаво - спробуйте використати цю компенсацію експозиції, щоб затемнити зображення та вивести ті непарні тіні.

Зніміть усі фази, а потім змішайте додаток для редагування фотографій. Зйомка затемнення на декількох різних етапах сукупності та змішування їх пізніше у Photoshop - це звичайна хитрість, яку використовують професіонали, але це не означає, що ви не можете спробувати те ж саме зі смартфоном. Зробіть кілька фотографій до і після сукупності. Потім використовуйте програму для фотографій, яка дозволяє накладати фотографії на фотографії, щоб змішувати їх усі разом, залишаючи сцену цілою, але створюючи кілька «затемнень» по небу. PicsArt - це хороший додаток для фотографій для цього завдання, а також Adobe Photoshop Mix.

Спробуйте відео або проміжок часу. Окрім зйомки нерухомого зображення, смартфони також дозволяють знімати відео; об’єднати кілька фотографій у відео, щоб створити проміжок часу; або відео, де час пришвидшується. Звичайно, якщо у вас немає двох смартфонів, вам доведеться вибрати той чи інший. Відео можна знімати за допомогою вбудованого додатка, тоді як Hyperlapse та Lapse It - це хороші програми з тимчасовим інтервалом.

Звичайно, дзеркальний дзеркальний фотоапарат та телеоб'єктив наблизять вас до детальних знімків сонячного затемнення. Але за допомогою декількох прийомів ви можете зробити чудові ширококутні знімки затемнення, використовуючи лише свій смартфон та кілька недорогих додаткових функцій. А до 2024 року, коли над США відбудеться наступне затемнення, можливо, смартфони (або якийсь інший пристрій) будуть більш ніж спроможними.

Останні повідомлення