Як створити маску шару в Photoshop

Якщо ви використовували Photoshop для редагування зображень, ви знаєте, що популярна програма іноді може трохи залякати для новачків. Одним із вдосконалених, але життєво важливих інструментів, з якими вам доведеться впоратися, є маска скромного шару. Ця функція дозволяє змінювати невеликі частини зображення, залишаючи інші частини недоторканими.

У цьому посібнику ми пояснимо всі кроки, які потрібно виконати для створення маски шару. Коли ви знаєте, як створити маску шару, ви можете редагувати невеликі частини ваших зображень, не змінюючи всю річ.

Що таке маска шару Photoshop?

Маска шару робить частину цього шару невидимою, розкриваючи шари внизу, зберігаючи цілісністю інші частини шару. На відміну від вибору для копіювання та вставки в новий шар, маска шару дозволяє повернутися назад і внести корективи у те, що входить у виділення (і що не входить) у будь-який момент процесу редагування.

Скажімо, ви складаєте людину на новий фон. На половині процесу редагування ви розумієте, що відрізали частину волосся цієї людини. Якщо ви скопіювали та вставили цю особу за допомогою одного з інструментів виділення Photoshop, вам доведеться починати спочатку, роблячи цілком новий вибір. З шаровою маскою це не біда - просто відрегулюйте маску, щоб врахувати відсутні волосся, і продовжуйте працювати.

Шарова маска - це, в основному, однотонний шар. Пофарбуйте це все в чорний колір, щоб повністю приховати підстилаючий шар, або у все біле, щоб повністю розкрити його. Він також може впоратися з будь-яким відтінком сірого, який частково приховає підстилаючий шар. Ви можете використовувати пензлик, відро для фарби або навіть градієнтні інструменти для створення всіх форм і розмірів масок.

Отже, вибір об’єкта стосується зафарбовування чорного кольору над усім, що ви не хочете включати - або, починаючи із заповненої маски та зафарбовуючи білим кольором те, що ви хочете включити. У будь-який час процесу редагування ви можете повернутися назад і скористатися чорними, білими та сірими пензликами для тонкої настройки виділення.

Маски шарів працюють як із звичайними шарами, так і з коригувальними шарами. Коли ви додаєте новий шар коригування у Photoshop, автоматично створюється нова маска шару - вам просто потрібно використовувати пензлик, щоб зробити вибір, або залишити маску в спокої, щоб відрегулювати ціле зображення. Це чудовий спосіб налаштувати, скажімо, яскравість і контрастність лише одного конкретного елемента на фотографії.

Як створювати (і працювати з ними) маски шарів у Photoshop

1. Створіть багатошаровий документ.

Якщо ви створите маску шару з файлу лише з одним фоновим шаром, ви створите виріз на прозорому тлі.

Якщо ви хочете зробити вибіркові коригування на фотографії, не видаляючи фон, вам доведеться працювати з коригувальними шарами. Photoshop автоматично створює маску шару для кожного нового коригуючого шару. Коригувальні шари найкраще підходять для таких завдань, як вибіркове регулювання експозиції або кольору.

Щоб створити коригувальний шар, клацніть напівкольорове коло внизу панелі шарів (або на панелі меню виберіть «Шар> Новий коригувальний шар») і виберіть тип коригуючого шару, який потрібно створити. Наприклад, шар регулювання експозиції вибірково регулює експозицію лише для замаскованої області зображення.

Іншим популярним використанням масок шарів є компостування або об’єднання кількох фотографій разом. Для роботи над композитом почніть із створення шару для кожного зображення, яке потрібно об’єднати в остаточну копію.

2. Вирішіть, починати з шару або виділення.

Ви можете розпочати маску шару з виділення або просто з самого шару. Починаючи з виділення, ви можете використовувати різні інструменти виділення Photoshop для швидкого запуску маски шару. У багатьох випадках найшвидший спосіб зробити початкову маску за допомогою інструмента «Вибір теми» або «Виділення об’єкта» у Photoshop.

Якщо ви вирішили почати з виділення, скористайтесь улюбленим інструментом виділення, щоб спочатку зробити вибір із шару, який ви хочете налаштувати. На фотографії вище я скористався Select> Color Range, щоб швидко зробити вибір. Ви також можете скористатися новим вибором теми, інструментом вибору об’єкта, магнітним ласо, чарівною паличкою або інструментом швидкого вибору. Не хвилюйтеся, що виділення буде ідеальним, для цього і потрібна маска шару.

Якщо виділити простіше за допомогою пензля, перейдіть безпосередньо до створення кнопки маски шару без попереднього виділення.

3. Натисніть кнопку маски шару.

Якщо ви зробили вибір, переконайтеся, що виділення все ще активне з цими пунктирними лініями або маршовими мурахами. Якщо ви вирішили почати лише з шару, переконайтеся, що шар, який ви хочете замаскувати, вибраний на панелі «Шари».

Потім всередині панелі «Шари» натисніть кнопку «Додати маску шару» (це піктограма, схожа на білий прямокутник із вирізаним посередині колом). Потім ви побачите біля назви шару білу рамку або білу рамку з чорною фігурою, яка ідентична вибраному вами виділенню. Це маска шару. (Під час роботи з коригувальним шаром вам не потрібно додавати маску шару, оскільки Photoshop додає їх для вас.)

Підказка: Якщо ви не бачите панель шарів, перейдіть до меню Вікно, переконайтесь, що Шари встановлені, або натисніть клавішу F7 на клавіатурі.

4. Створіть виділення за допомогою маски шару.

Білий прямокутник на шарі всередині панелі шарів - це ваша маска шару. Налаштовуючи маску, переконайтеся, що ця маска вибрана - білий контур з’явиться по кутах, коли буде обрана маска шару.

Завдяки створеній масці шару зробити виділення так само просто, як забарвити те, що ви хочете, щоб було видно білим, а те, що ви хочете, щоб бути невидимим чорним. Якщо кольори переднього та фонового кольорів внизу панелі інструментів ліворуч не є чорно-білими, натисніть клавішу D на клавіатурі, щоб швидко відобразити ці кольори. Щоб переключити колір пензля з кольору зверху на колір знизу, натисніть клавішу X.

Використовуйте кольорові інструменти Photoshop для точної настройки вашої маски, щоб те, що ви хочете бачити, було білим, а все інше - чорним. За допомогою інструменту пензля ви можете зафарбувати білим кольором ділянки зображення, які потрібно включити. Всередині варіантів пензлів шукайте пензлик, який найкраще відповідає задачі. Пензлик з твердим краєм створить різкий перехід, тоді як пензель з м’яким краєм поступово зникає, додаючи напівпрозоре зображення до напівпрозорого зображення.

Хоча інструмент щітки найчастіше є найбільш корисним, ви також можете використовувати:

  • Інструмент відро для фарби. Використовуйте відро для фарби, щоб зробити весь шар чорним, а не білим. Таким чином, ви можете пофарбувати об’єкт у білий колір, замість того, щоб фарбувати весь фон у чорний колір.
  • Інструмент градієнта. Оскільки білі шоу та чорний виключені, чорно-білий градієнт може застосувати тонкий перехід до коригуючого шару.

Використовуйте ці інструменти, доки не виділите ті ділянки фотографії, які потрібно вибрати.

5. Тонко налаштуйте маску шару.

Photoshop пропонує більше, ніж просто інструмент пензля, щоб робити виділення в межах цієї маски шару. Усередині панелі Властивості клацніть піктограму маски шару, щоб налаштувати властивості маски шару. (Якщо ви не бачите вікна властивостей, перейдіть до Вікно> Властивості.)

Тут ви можете розмазати маску для більш м'якого краю. Регулювання щільності маски шару освітлить ці чорні шари сірим, повернувши ці ділянки трохи назад.

За допомогою параметрів уточнення ви можете отримати доступ до робочої області Select and Mask, яка, як правило, є простішим способом налаштування маски навколо дрібних деталей, таких як волосся. Ви також можете уточнити виділення за кольоровим діапазоном або інвертувати виділення.

Відтепер продовжуйте редагувати свою фотографію. Ви можете будь-коли повернутися назад і відрегулювати маску шару, щоб додати або відняти більше виділення. Щоб повернутися до маски шару, просто натисніть на маску на панелі шарів і продовжуйте точну настройку.

Нескінченні можливості

Це був основний огляд того, як розпочати роботу з масками шарів Photoshop. Те, як ви ними користуєтесь, повністю залежить від того, що ви хочете зробити. Маски шарів плавно регулюються, і в поєднанні з коригувальними шарами дозволяють гнучкий, неруйнівний спосіб редагування фотографій. Іноді просто граючись з різними інструментами виділення, пензлями та градієнтами може відкрити нові способи використання масок шарів, про які ви, можливо, не думали, тому не бійтеся експериментувати.

Останні повідомлення