Як сфотографувати сонячне затемнення

найкраще спорядження сонячного затемнення 123РФ / ІгорЖуравлов

Сонячні затемнення, особливо повне сонячне затемнення, є вражаючими випадками. Хоча вони насправді не рідкісні, видимість залежить від того, де ви знаходитесь під час затемнення, що змушує їх відчувати себе дуже рідко. Приклад: Наступне повне затемнення відбудеться 2 липня 2019 року, але над південною частиною Тихого океану та Південною Америкою, і взагалі не буде помітним у США (Якщо вам було цікаво, наступне повне затемнення, яке перетне США, виграло '' триватиме до 8 квітня 2024 р.)

Якщо вам пощастить зловити одного, то, швидше за все, ви захочете зробити кілька фотографій рідкісного астрономічного явища - але це можна сказати простіше, ніж зробити. Ось як сфотографувати сонячне затемнення - від вибору передачі до безпеки - для вас і вашої камери.

Додатковий захист

На відміну від майже всього іншого, що ви фотографуєте, для зйомки сонячного затемнення потрібно буде трохи більше обладнання, ніж лише камери та об'єктива. Щоб захистити делікатний датчик та об’єктив вашої камери - не кажучи вже про очі, коли ви дивитесь у видошукач - вам знадобиться сонячний фотофільтр. По суті, це дуже темний шматок скла, який прилягає до передньої частини об’єктива і спеціально розроблений для обмеження кількості світла без додавання кольорового відтінку до зображення.

Сонячні фотофільтри варіюються від 20 доларів до 250 доларів. Як і в більшості речей у світі фотографії, ви отримуєте те, за що платите. Високоякісні фільтри, швидше за все, будуть виготовлені з більш оптично чистого скла і, отже, матимуть менший вплив на кінцеві зображення, тоді як фільтри нижчого класу, швидше за все, матимуть певний вплив на кінцеве зображення. Тим не менш, багато негативних якостей низькоякісного фільтра можуть бути змінені в постпродукції без особливої ​​суєти.

Якщо вам цікаво: так, технічно можливо сфотографувати затемнення за допомогою стандартних фільтрів нейтральної щільності (ND). Однак більшість сонячних фільтрів зменшують світло на 16-18 зупинок - значно вище середнього фільтра ND. Це означає, що вам доведеться складати кілька фільтрів ND, щоб досягти однакової міцності, що може знизити якість зображення або збільшити вартість, якщо ви ще не володієте ними.

Так само вам знадобляться сонцезахисні окуляри, спеціально розроблені для сонячних затемнень. На відміну від звичайних сонцезахисних окулярів, вони набагато міцніші, щоб забезпечити захист ваших очей, дивлячись прямо на сонце. Зверніть увагу, що окуляри eclipse з часом погіршуються, тому, якщо у вас є стара пара з дитинства, не довіряйте їм; отримати нову пару.

Ми не можемо наголосити на цьому досить: Не дивіться через оптичний видошукач або прямо на сонце без належного захисту. Крім того, не тримайте камеру спрямованою до сонця без належного фільтра над об’єктивом - навіть якщо камеру вимкнено.

Що взяти з собою

Що стосується об’єктивів, то зрештою залежить від вас, який об’єктив ви вирішите поставити на камеру. Якщо вам потрібен справжній крупний знімок затемнення, як це трапляється, вам потрібен об’єктив 500 мм або більше. Якщо ви хочете включити в зображення трохи переднього плану, щоб надати контекст, щось на зразок лінзи 70-200 мм може краще відповідати вашим потребам. Якщо ви сподіваєтеся вловити всю послідовність подій, найкращим варіантом може бути ширококутний об’єктив - наприклад, приблизно 15-25 мм.

Ви, мабуть, будете знімати з налаштуванням діафрагми в діапазоні f / 5,6, тому швидкий об'єктив не буде необхідністю. Використовуйте те, що є, і максимально використовуйте його. Тільки пам’ятайте, що не слід фотографувати сонячне затемнення без сонячного фільтра, прикріпленого до передньої частини об’єктива.

Інші аксесуари, які вам знадобляться, включають міцний штатив та кабельний або дистанційний затвор (не є обов’язковим, але це дозволить вам керувати затвором, не торкаючись камери - багатьма сучасними камерами також можна керувати за допомогою програми для смартфона). Ви не захочете пропустити знімок, бо забули зарядити акумулятор або відформатувати карту пам'яті, тому ми також рекомендуємо мати під рукою додаткові елементи.

Наступне відео, створене Nikon для сонячного затемнення в серпні 2017 року, чудово пояснює, що вам потрібно для того, щоб зафіксувати затемнення, і які лінзи можуть найкраще відповідати вашій бажаній композиції. Canon також має веб-сайт, присвячений зйомці затемнення.

Знайдіть своє місцезнаходження

Після того, як у вас буде все обладнання, наступне - з’ясувати, де саме буде видно сонячне затемнення і де ви хочете бути, щоб найкраще скласти кадр. Не хвилюйтеся, вам не потрібен ступінь астрофізики, щоб визначити шлях затемнення - добрі люди в NASA це вже зробили за вас. На веб-сайті НАСА затьмарення є все необхідне, включаючи карту, що деталізує шляхи майбутніх затемнень. Ви також можете завантажити додаток Смітсоніана для сонячного затемнення 21 серпня 2024 року.

Навіть якщо ви не перебуваєте на прямому шляху затемнення, відомого як шлях цілісності, ви все одно отримаєте вражаючий вигляд у значно більшій зоні часткового затемнення. Отже, з’ясуйте, як далеко ви готові проїхати, щоб зафіксувати затемнення, і почувайтесь зручніше з околицями, щоб краще підготуватися до події.

Плануйте бути заздалегідь у бажаному місці, щоб не тільки захистити своє місце, але й налаштувати обладнання та пограти з налаштуваннями, щоб ваші фотографії вийшли саме такими, як вам подобається. Окрім натовпу, єдиною перешкодою, з якою вам доведеться зіткнутися, є погода. На жаль, мало що ви можете контролювати в цьому відношенні, тому, можливо, було б непогано мати на увазі додаткове місце резервного копіювання, яке може мати кращий огляд.

Плануючи композицію своєї фотографії, не бійтеся займатися творчістю. Ми не всі створимо приголомшливий, вірусний образ, який Тед Гессер створив із затемнення 2017 року, але його історія є гарним прикладом того, чому вам слід планувати заздалегідь. Замість того, щоб знімати лише сонце, подумайте про те, щоб сформувати його у своєму оточенні. Стріляйте крізь будівлю чи міст, знімайте силует своїх однозірців і не бійтеся стріляти з нижчого або вищого кута, ніж усі інші. Якщо можете, вийдіть за день-два до цього і зафіксуйте, де саме знаходиться сонце під час затемнення, щоб ви могли спланувати своє обрамлення.

Іноді, спрямовуючи камеру подалі від неба, можна отримати не менш вражаючі результати. Скористайтеся моторошним світлом та унікальними тінями, які сонячне затемнення буде кидати на предмети. Листя дерев направлятимуть сонячне світло на тіні у формі півмісяця, коли почнеться затемнення, а протягом суцільності вся територія буде виглядати як захід сонця - але в усіх напрямках.

Налаштування камери

Одна з найважливіших речей, яку ви можете зробити, - це зрозуміти, якими параметрами ви будете користуватися, коли прийде час. Як зазначено у другій частині відеосюжету Nikon про сонячне затемнення, видно нижче, точно знаючи, які налаштування вам знадобляться до події, допоможе переконатись, що ви не балуєтесь із ISO та діафрагмою, коли намагаєтеся зафіксувати те, що є потенційно один раз у житті.

Точні налаштування, які ви використовуєте, будуть залежати від вашого місцезнаходження, часу, коли ви знімаєте подію, і загальної експозиції, яку ви хочете досягти. Тим не менш, є кілька загальних налаштувань, про які ви можете пам’ятати. Перший крок - вивести камеру з будь-яких автоматичних режимів зйомки, включаючи, але не обмежуючись програмою, пріоритетом затвора та пріоритетом діафрагми. Вони працюють у багатьох ситуаціях, але, коли швидко змінюється сцена сонячного затемнення, ваша камера, ймовірно, буде намагатися врахувати надзвичайну яскравість сонця та моменти повної темряви протягом усього затемнення. Ваша найкраща ставка - стріляти в ручному режимі.

Для простоти дотримуйтесь балансу білого в режимі “Авто”, але знімайте у форматі RAW. Це дозволить вам набрати належний баланс білого пізніше під час постпродакшу. Що стосується решти налаштувань, то шанси на те, що вам захочеться знімати з досить малою діафрагмою - десь приблизно f / 8 - f / 22. Це забезпечить фокус усього на сцені. Швидкість витримки не повинна мати великого значення, оскільки ваш об'єкт не є швидко рухається, а камера - на штативі, але якщо ви не плануєте зробити знімок тривалої експозиції, шанси на те, що ви не захочете опускатися нижче 1/3 секунди або близько того. Це має гарантувати, що ваш знімок буде чітким і не розмитим.

Якщо ви перебуваєте на шляху цілісності, безпечно вийняти сонячний фільтрлише під час сукупності. (Якщо ви не знаходитесь на шляху цілісності, ніколи не можна цього робити безпечно - навіть якщо 99 відсотків сонця затемнено, решта 1 відсотка може завдати постійної шкоди вашому обладнанню та очам.) у вас буде максимум кілька хвилин, щоб захопити сонячну корону, яка занадто слабка, щоб її можна було побачити через сонячний фільтр. Довжина сукупності варіюється від затемнення до затемнення, тому радимо точно знати, скільки часу триватиме цілісність для затемнення, яке ви знімаєте, щоб ви знали, коли надягати цей сонячний фільтр на свій об’єктив. Повне затемнення 21 серпня 2017 року тривало всього 2 хвилини 43 секунди.

Якщо відео більше вашої чашки чаю, застосовуються ті самі налаштування та правила. Просто переверніть свій дзеркальний дзеркальний фотоапарат у його відеорежим і виставляйте на сонце - знову, маючи відповідний сонячний фільтр перед об’єктивом. Відео має зібратися разом із сонячним затемненням. Майте на увазі, що у багатьох дзеркальних дзеркальних фотографій є обмеження на 30 хвилин через незвичні правила, тому будьте готові зупинити та перезапустити своє відео, якщо ви плануєте знімати всю подію. Додаткові батареї та карти пам'яті, ймовірно, також виявляться корисними, оскільки захоплення відео швидко спалюється.

Фотографування затемнення за допомогою телефону

Якщо у вас під рукою немає дзеркальної дзеркальної фотокамери, без дзеркал або наводок-стрілянина, не хвилюйтеся. Незважаючи на те, що це обмежено, камера всередині вашого смартфона є більш ніж достатньо хорошою. Використовуючи будь-яку кількість адаптерів, наприклад, це універсальне кріплення Gosky, ви можете підключити телефон до стандартного телескопа та захопити дію зблизька. Пам'ятайте, однак, завжди майте на телескопі сонячний фільтр під час перегляду сонця, будь то телефон чи власні очі. (Знову ж таки, безпечно витягувати фільтр лише в цілому.)

Можливо, ви захочете скористатися додатком, який дозволяє вам контролювати більше налаштувань камери на телефоні. Існують навіть додатки, які дозволяють знімати у форматі RAW, зберігаючи більше інформації, щоб пізніше вносити коригування та отримувати ще кращі результати. Програми, які дозволяють фокусуватись вручну, можуть також заощадити ваш час; просто зосередитися на нескінченності і чекати затемнення. Коли ви натискаєте кнопку спуску затвора, тепер затримки не буде, оскільки камера намагається шукати фокус.

Нарешті, настільки важливим, як фотографія, обов’язково візьміть затемнення своїми (захищеними) очима. Не кожен день ви бачите затемнення, тому переживайте цю мить у власних лінзах, а не лише в тих, які прикріплені до вашої камери.

Останні повідомлення