Як завантажити відео на 360 градусів у Facebook, YouTube та Vimeo

Для споживачів знімати 360-градусне відео стає простішим та доступнішим, ніж будь-коли. Завдяки таким кишеньковим пристроям, як NiMon KeyMission 360 та майбутньому другому поколінню Samsung Gear 360, кілька сотень доларів дадуть вам 4K, 360-градусне відео. Зйомка відео - це лише половина рівняння, і, можливо, найменш важлива половина. Зрештою, який сенс знімати 360-градусні кадри, якщо ніхто не може їх переглянути?

На щастя, три основні платформи в даний час пропонують підтримку 360-градусних відео: YouTube, Facebook та Vimeo. І ми пояснимо, як поділитися своїм 360-градусним відео зі світом, завантаживши свій вміст на будь-яку з трьох платформ. Для стислості ми припустимо, що ви вже зробили та відредагували 360-градусне відео, яке ви хочете завантажити. Потім насолоджуйтесь ними на комп’ютері, мобільному пристрої чи навіть гарнітурі віртуальної реальності. (Periscope від Twitter підтримує пряму трансляцію 360-градусних відео через сумісну 360-градусну камеру, як це роблять YouTube і Facebook. Це нова технологія, про яку ми поговоримо в наступній статті.)

YouTube

Завантаження 360-градусного відео на YouTube є дещо складнішим, ніж Facebook (див. Нижче), оскільки передбачено кілька додаткових кроків. Зокрема, YouTube не підтримує 360-градусне відео, яке ще не має вкладених у файл метаданих 360 градусів. Це означає, що якщо ваша 360-градусна камера не автоматично включає цю інформацію, вам потрібно буде завантажити програму Spatial Media Metadata Injector з YouTube, яка доступна як для MacOS, так і для Windows.

Після завантаження та встановлення запустіть програму та виберіть відеофайл, до якого ви хочете додати метадані. З'явиться діалогове вікно, і ви хочете встановити прапорець для Сферичнавідео і натисніть Зберегти як. YouTube вимагає, щоб ви не вибрали 3D зверху-знизу прапорець, інакше ваше відео не буде відформатовано належним чином. Після клацання Зберегти як, дайте своєму відео ім’я та збережіть його. Потім нове відео разом із необхідними метаданими буде збережено у вихідному місці.

Звідси процес завантаження вашого 360-градусного відео на YouTube нічим не відрізняється від будь-якого іншого відео. Пройдіть на домашню сторінку YouTube, натисніть Завантажити у правому верхньому куті, виберіть нещодавно створений відеофайл та включіть заголовок та теги, які вважаєте за потрібне.

Форматування вашого 360-градусного відео може зайняти більше години, тому розгляньте можливість завантаження відео заздалегідь, щоб переконатися, що все в робочому стані, перш ніж відео з’явиться в реальному часі.

Також варто зазначити, що 360-градусне відео на YouTube підтримується лише в Chrome, Opera, Firefox та Internet Explorer. Отже, якщо ви користувач Safari, спробуйте завантажити Chrome або Firefox для MacOS. Якщо ви плануєте переглянути відео на телефоні або планшеті, переконайтеся, що ви завантажили останнє оновлення програми YouTube на відповідний пристрій.

Пов’язаний вміст

  • Як завантажити музику з YouTube
  • Як завантажити відео Vimeo
  • Найбільші канали YouTube

Facebook

Перш ніж завантажувати своє 360-градусне відео у Facebook, потрібно знати лише одну деталь - чи містить ваше відео 360-градусні метадані у файлі. Якщо у вашому відео ця інформація вже вбудована в метадані, просто завантажте та поділіться своїм відео, як і будь-яке інше відео на вашій хронології. Однак, якщо у вашому відео відсутні ці метадані, процес ускладнюється.

Якщо ваше відео 360 не включає метадані, ви захочете завантажити інструмент, який може вбудувати його у відео. Найпростішим рішенням є використання вищезгаданого додатка Інжектор метаданих просторових медіафайлів YouTube.

По-перше, завантажте своє відео на Facebook, як і будь-який інший вміст.

Після завантаження перейдіть до Вкладка Додатково у налаштуваннях відео та натисніть на поле біля "Це відео було записано у форматі 360º". Коли встановлено цей прапорець, a 360 елементів керування з'явиться вкладка.

Перейдіть до 360 елементів керування та налаштуйте орієнтацію відео та відповідне поле зору. Щоб правильно вирівняти кадри, можуть знадобитися деякі спроби та помилки, але після того, як ви зафіксуєте налаштування, ви зможете взяти їх до відома для подальшого використання.

Коли налаштування вам до вподоби, просто опублікуйте відео, як і будь-який інший вміст, використовуючи Опублікуватив правому нижньому куті. Все інше Facebook зробить для того, щоб забезпечити вигляд вашого відео та роботу, як це передбачалось у вашій хронології Єдина деталь, на яку варто звернути увагу, - це те, що Facebook обмежує розмір відеороликів до 30 хвилин та максимального розміру файлу 5 Гб.

Vimeo

Vimeo є останньою версією, що підтримує 360-градусне відео, і компанія зробила все можливе, щоб зробити процес максимально інтуїтивним. Послуга навіть дозволяє завантажувати 8K і пропонує рішення 360 в один клік, подібне до рішення Facebook.

Завантаження 360-градусного відео на Vimeo мало чим відрізняється від завантаження стандартного відео на платформу. Спочатку перейдіть до розділу завантаження у своєму профілі та виберіть відеофайл, який ви хочете завантажити. Під час завантаження відео встановіть прапорець „Це відео було записано у 360” та виберіть, чи було знято моноскопічне чи стереоскопічне. Якщо ви знімали відео лише за допомогою однієї камери, ви хочете вибрати моноскопічне, оскільки стереоскопічне відео знімається за допомогою декількох камер і форматується дуже точно.

Vimeo також пропонує колекцію розширених опцій, з якими ви можете пограти, якщо вам це зручно. Вони допоможуть вам вибрати орієнтацію за замовчуванням, точні координати висоти та похилу та вибрати межі вашого відео. Якщо ви не хочете з ними возитися, Vimeo за замовчуванням використовує найпоширеніші налаштування для 360-градусних відео.

Додайте до відео останні штрихи, такі як заголовок та теги, і ви готові до публікації. Vimeo підтримує всі основні браузери, а також мобільні пристрої та гарнітури VR, такі як Samsung Gear VR та Google Daydream. Ви навіть можете продати своє 360-градусне відео на ринку Vimeo та розмістити його на інших сайтах.

Останні повідомлення