Як користуватися Windows 10: Поради, підказки та багато іншого

З новиною про те, що підтримка Windows 7 скоро закінчується, можливо, ви просто оновили свій пристрій до Windows 10 безкоштовно. Або, можливо, ви нещодавно придбали найкращий ноутбук для найновішої операційної системи Microsoft.

Перехід до Windows 10 і навчитися користуватися ним може здатися страшним, але операційна система має інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс та деякі звичні функції зі старих версій Windows, завдяки яким ви почуватиметесь як вдома.

Ми підготували чудовий маленький путівник, який допоможе вам навчитися користуватися - та полегшить вам шлях до Windows 10.

Як користуватися меню «Пуск» та «Плитками в реальному часі»

Аріф Бахус / Цифрові тенденції

Одне з перших речей, які потрібно навчитися використовувати в Windows 10, - це меню «Пуск». Порівняно з Windows 7, меню "Пуск" у Windows 10 значно покращено. Є кілька речей, які ви повинні знати про це - макет, функції та можливість "закріплювати" програми.

По-перше, у лівій частині меню «Пуск» у Windows 10 працює ваш список програм і те, куди ви хочете піти, коли будете готові до запуску програми. Програми в Windows 10 можна встановлювати через Microsoft Store (аналогічно iOS App Store) або через класичні програми встановлення (наприклад, для Google Chrome).

У будь-якому випадку, ця область трохи схожа на Windows 7, за винятком того, що є нова можливість "закріпити" ці програми в правій частині самого меню для швидшого доступу. Крім того, подібно до вікна пошуку в Windows 7, ви також можете почати вводити текст де завгодно в меню «Пуск», поки воно відкрите, щоб знайти програму чи налаштування. Якщо ви хочете, щоб меню «Пуск» стало більшим або ширшим, ви також можете навести курсор миші вздовж верхньої частини та перетягнути його вгору або в бік.

Аріф Бахус / Цифрові тенденції

«Закріплення» - одна з вдосконалених функцій нового меню «Пуск», представленого в Windows 10. Просто клацніть правою кнопкою миші назву програми, яку потрібно закріпити, а потім виберіть Закріпити на Пуск.Потім буде створено те, що називається "Жива плитка". Ви побачите, що програма з’являється у формі «Плитка», і ви можете натиснути її, щоб запустити, але також швидко переглядати швидку інформацію з неї. Ви навіть можете змінити його розмір, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши Змінити розмір.

На вибір є кілька розмірів, і ви завжди можете переміщати програму по меню, довго натискаючи її та перетягуючи, де завгодно, або видаляти, клацнувши правою кнопкою миші та вибираючи Відкріпіть від "Пуск". Деякі програми навіть матимуть швидкі опції, коли ви клацаєте правою кнопкою миші Live Tile, наприклад, можливість програми Twitter створювати новий твіт.

Далі є деякі інші важливі ділянки меню «Пуск», на які слід звернути увагу. Внизу ліворуч розташовано кілька піктограм для швидкого доступу до загальних функцій Windows.

Ви помітите свою фотографію профілю, піктограму для ваших документів та фотографії. Також є ще одна піктограма для швидкого доступу до програми налаштувань. Нарешті, є значок живлення внизу праворуч, де ви можете вимкнути свій ПК.

Як користуватися панеллю завдань

Аріф Бахус / Цифрові тенденції

Другою у списку при вивченні використання Windows 10 є панель завдань. Ця область значно покращена в порівнянні з Windows 7. Ми розглянемо її зліва направо.

Починаючи з лівого боку, це кнопка меню «Пуск». Поруч із цим знаходиться піктограма для рядка пошуку, тобто спосіб пошуку додатків, налаштувань або документів. Потім ви побачите піктограму Cortana, яка, як ми вже пояснювали раніше, є цифровим помічником у Windows 10.

Поруч із Cortana є піктограма для шкали часу Windows. Знову ж таки, як ми докладно описували в окремому посібнику, це область, де ви можете натиснути, щоб переглянути всі ваші дії за день та з усіх ваших пристроїв. З оновленням від жовтня 2018 року на шкалі часу Windows ви також зможете створити віртуальні робочі столи.

Потім ви знайдете програми, закріплені на панелі завдань. Ви можете закріпити програму в цій області, клацнувши її правою кнопкою миші в меню «Пуск» і вибравши Закріпити на панелі завдань. Ви також побачите список відкритих програм. Активні програми матимуть синю індикаторну лінію внизу, щоб повідомити, що вона відкрита.

Нарешті, ви потрапите в крайній правій частині панелі завдань. Тут ви побачите кілька значків стану системи. Це включає акумулятор, рівень гучності та Wi-Fi. Якщо ви використовуєте новішу версію Windows 10, ви також помітите піктограму пера, де ви можете торкнутися, щоб отримати доступ до деяких функцій чорнила в Windows 10.

Нарешті, з’явиться концентратор часу та дати, на який ви можете натиснути, щоб переглянути міні-календар. Потім поруч із цим є швидке посилання на виклик Центру дій, який ми описуємо далі.

Як користуватися Центром дій

Третім етапом навчання Windows 10 є вивчення Центру дій. Доступ до нього здійснюється натисканням піктограми в правому нижньому куті екрана, Центр дій є домом для всіх ваших сповіщень Windows 10 і швидких налаштувань. Ви також можете отримати до нього доступ, натиснувши клавіші Windows та A.

Відкривши Центр дій, ви помітите верхню область. Тут ви отримуватимете сповіщення про такі програми, як Twitter, Facebook або Slack. Є способи керувати сповіщеннями, якщо вони вам не подобаються.

Під цим розуміється область, яку Microsoft називає "Швидкими діями". Це піктограми загальних налаштувань або функцій Windows. Ви знайдете варіанти входу в режим планшета, блокування обертання пристрою, переходу до налаштувань, увімкнення спільного доступу поруч, а також Bluetooth, Wi-Fi, VPN та інших налаштувань. Ви завжди можете змінити порядок їх натискання правою кнопкою миші та вибору редагувати швидкі дії.

Нарешті, внизу знаходиться повзунок для яскравості екрану. Це було представлено з оновленням Windows 10 травня 2019 р., Тому ви можете не побачити його, якщо у вас не встановлена ​​остання версія Windows 10.

Спробуйте деякі інші наші поради та підказки для Windows 10

Дізнавшись, як користуватися меню «Пуск», панеллю завдань та Центром дій, ви в значній мірі володієте Windows 10. Мало що інше відрізняється від інших версій Windows. Відкриття, закриття програм та використання Провідника файлів майже однакові.

Однак ви можете зробити ще трохи більше. У нас є посібники, як можна використовувати комбінації клавіш, робити знімок екрана, налаштовувати Windows 10, виправляти поширені проблеми тощо. Перегляньте наш повний тематичний центр у Windows 10, щоб отримати додаткову інформацію.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found