Йо, NSA: Що таке Paltalk і чому ви дбаєте про це?

кімнати чату paltalkМинулого тижня бомбу розміром із АНБ було скинуто, коли газети показали, що уряд США стежить за даними про спілкування громадян. На сьогоднішній день у більшості з нас цей образ спалений у мозку:

діаграма призми

Серед джерел, які АНБ черпає дані, було багато знайомих облич: Microsoft, Yahoo, Google, Apple, AOL, Skype, Facebook, YouTube та ... Paltalk?

Серед усіх так очевидних торгових точок є Paltalk, компанія, яку АНБ контролює з грудня 2009 року - довше, ніж вона дивиться на AOL, Skype, Apple або YouTube. То що саме являє собою цей маловідомий додаток, і чому уряд Сполучених Штатів так піклується про нього?

Що таке Paltalk?

Paltalk (материнська компанія, AVM Software) - це програма для відеочату, яка пропонує ті самі функції, що й різноманітні програми для відеочат: групові відеодзвінки, мобільні відеодзвінки, чати. Компанія базується в Нью-Йорку і існує вже деякий час; його перший запуск був у 1998 році.

Paltalk заявляє про себе як про "найбільшу у світі спільноту відеочатів, яка налічує понад чотири мільйони активних членів". За словами компанії, її вирізняє здатність одночасно приймати сотні тисяч користувачів, «включаючи тисячі людей в одній кімнаті чату».

Однак це не просто відеочат. Це також клієнт для обміну текстовими повідомленнями та обміну миттєвими повідомленнями в руслі IMO або Whatsapp - обхід пристрою, завдяки якому ви можете писати тексти на міжнародній основі, не використовуючи щомісячний ліміт тексту (якщо у вас він ще є).

Що стосується особливостей, у Paltalk немає нічого особливо примітного. Це помірно популярний варіант для групових чатів; це опція Веб-магазину Chrome. Можливо, найвідоміший додаток - це моторошна історія, коли один користувач повісився в груповій кімнаті чату, де користувачі Paltalk ображали один одного.

По-друге, Paltalk заслужив собі репутацію патентного троля, подавши кілька позовів проти розробників відеоігор за порушення його патенту на "систему обміну повідомленнями групи серверів для інтерактивних додатків". Успіх цих позовів був різним.

Загалом, у Paltalk немає нічого надмірно значущого. Це одна з мільйона спільнот додатків соціальних відеочатів; це не найпопулярніший і не найменший.

Що говорить Палталк?

Paltalk дав відповідь щодо звітів PRISM. "Ми не чули про PRISM", - сказав Палталк у своїй заяві. «Paltalk проявляє надзвичайну обережність, щоб захистити та захистити дані користувачів, реагуючи лише на рішення суду, як того вимагає закон. Paltalk не надає жодному державному органу прямого доступу до своїх серверів ".

Як і інші соціальні програми та веб-сайти, Paltalk каже, що він буде дотримуватися уряду, коли це буде потрібно. «Paltalk буде повноцінно співпрацювати з правоохоронними органами при розслідуванні або запиті інформації щодо підозри у злочинній чи іншій діяльності, і, незважаючи на будь-яке положення в цьому документі, яке суперечить цьому, може передавати ваше ім’я та іншу інформацію відповідним органам з цією метою, з викликом або без виклику . " Це не дивно чи унікальна Політика конфіденційності - більшість із них мають це положення. Ніщо інше щодо власної політики та умов Paltalk не вказує, чому АНБ цікавилася інформацією, яку вони надають.

Однак не так багато про власну послугу Paltalk цікавило АНБ - це хто її використовував і чому. Paltalk - це популярний додаток у мусульманській громаді, який, мабуть, піддається зусиллям АНБ.

Чому Paltalk?

Paltalk, безумовно, більш соціальний, ніж щось на зразок Skype: його чати, що відчуває себе так близько 1999 р. стали популярними у всьому світі та містять деякі екстремістські та релігійні групи, дебати та організацію. Люди з усього світу приїжджають до цих чатових і можуть залишатися анонімними, якщо хочуть.

Іслам Paltalk чатНемає кількісної кількості екстремістської діяльності, яка зробила Палталка ціллю АНБ, але кілька цікавих випадків за останні кілька років безумовно підняли радари Палталка на фронті терористичної загрози.

Минулого року було виявлено, що терористи, які планували здійснити вибух на Лондонській фондовій біржі та американській Ембрассі, використовували Paltalk для координації. Це також була платформа для прихильників терористів.

«Анжем Чударі, засновник забороненої групи« Іслам 4 Великобританія », Омар Бакрі Мохаммед, який викликав обурення у Великобританії, похваливши викрадачів, що відбулися внаслідок терактів 11 вересня 2001 року, і йому було заборонено повторно в'їжджати до Великобританії після 7/7 вибухів, і Абдулла ель-Фейсал, який був депортований у 2007 році, об’єднав зусилля, щоб використати цей сайт для проповіді своїх повідомлень по всьому світу ”, - повідомляв The Telegraph у 2012 році.

Ще в 2005 році існували занепокоєння щодо того, що радикальні ісламістські угруповання використовували Paltalk для відстеження християн. "Арабський веб-сайт, захищений паролем, за адресою www.barsomyat.com, містить зображення та інформацію про християн, які особливо активно обговорювали мусульман на Палталці", - писало The New York Sun у 2005 році. А в 2009 році насправді були занепокоєння. серед ізраїльських користувачів Paltalk, що його використовували шпигунський інструмент джихадисти.

Звичайно, не всі близькосхідні користувачі Paltalk підтримували ці цілі: у 2002 році в «Нью-Йорк Таймс» розповідь була зосереджена на тому, як іранська молодь використовує цей сайт, як блог, прихильний до спілкування в чаті.

А під час арабської весни Палталк помітив значний стрибок у використанні - і навіть врешті був заблокований урядом Бахрейну, коли дисиденти використовували його для організації та надсилання повідомлень.

Сигналізатор чи застереження?

Незважаючи на те, що Палталк продемонстрував сліди приховування терористичної діяльності (або, точніше, слідів людей, які говорять про терористичну діяльність), чи все це відрізняється від багатьох інших сайтів та соціальних програм? Хто з них має більшу базу користувачів і, можливо, більший вплив?

Ви не бачите Reddit у цьому списку або Twitter (обидва вони сумно відомі захистом інформації користувачів). Tumblr також відсутній, як і WordPress. По всьому Інтернету є маса цього матеріалу. Важко уявити, що Paltalk має більше контенту, до якого уряд США хоче отримати доступ, ніж ці сайти, - але очевидно, що щось спонукало АНБ стежити за Paltalk протягом останніх чотирьох років.

Чи виправдані ці мотиви, залишається з’ясувати - і на цих ранніх стадіях того, що ми знаємо про ПРИЗМ, дискусія про те, що це вправність (ви або вважаєте, що це грубе зловживання владою і забороною наших свобод, або ви думаєте, що це захисний захід для захисту нашої країни та громадян).

Але це історія програми, яка так довго летіла під нашим колективним радаром, але все ж зуміла привернути стільки уваги з боку уряду. Очевидно, АНБ пильно стежить за нами.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found