Як слухати поліцію, пожежну службу чи пілотів на своєму Android

як користуватися радіостанціями android rtl sdr -

Ми всі використовували рації в той чи інший момент або бачили, як коп робив це в якомусь фільмі. Короткоручне радіо існує вічно, але створення власного радіо для прослуховування може коштувати сотні доларів і вимагати спеціальних ліцензій на радіо, залежно від того, що ви купуєте. Але у нас є підключення. всього за 30 доларів США та трохи жиру на лікті ви можете насправді слухати ці радіочастоти за допомогою свого пристрою Android. Вам просто потрібен адаптер RTL-SDR та сумісна антена. Обладнання можна використовувати не просто для прослуховування місцевого радіо, але також може отримувати попередження про погоду, відстежувати літаки в небі та багато іншого - все з вашого телефону Android або планшета.

Початок роботи з RTL-SDR

Цей посібник містить огляд того, як працює SDR, що з цим можна робити та як використовувати RTL-SDR на своєму пристрої Android. Ми не є радіоекспертами, тому цей посібник охоплює велику частину технології, але ви можете скористатися цим посібником, щоб розпочати роботу з використанням RTL-SDR (що означає "Програмне забезпечення, визначене програмою Realtek") на вашому пристрої Android, навіть якщо у вас немає попереднього досвіду роботи з радіообладнанням. Для початку вам також знадобиться обладнання та програмне забезпечення вартістю близько 30 доларів.

Клацніть на посилання, щоб перейти до розділу, або натисніть на наступну сторінку:

 • Що таке СПЗ і чи законно це?
 • Яке обладнання та програмне забезпечення мені потрібно?
 • Як користуватися RTL-SDR на Android
 • Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Наступна сторінка: Що таке СПЗ та чи законно це?

Що таке СПЗ?

SDR розшифровується як Software Defined Radio. Щоб зрозуміти, як працює SDR, спершу пояснимо, як працює радіосистема. Подібно до AM або FM-радіо у вашому автомобілі чи стерео, ви можете надсилати передачі музики, розмов та даних через радіочастоти. Коли ви налаштовуєтесь на FM-радіо на 95,5 МГц, ви налаштовуєте радіо на частоту 95,5 МГц, піднімаючи канал вашої місцевої радіостанції та її музику. Ручні радіостанції, які, як ви бачите, використовуються кемперами або правоохоронними органами, працюють однаково, налаштовуючись на певну радіочастоту, на яку здатні їх пристрої, за допомогою внутрішнього обладнання.

Програмне забезпечення визначає радіо так само, але використовує комп'ютер для обробки вхідних радіосигналів замість внутрішнього обладнання. Це дає доступ до набагато більшого діапазону частот, хоча більшість систем SDR також можуть коштувати сотні доларів. Однак ще в 2012 році група хакерів знайшла спосіб використовувати дешевий, легко доступний адаптер DVB-TV RTL2832 як SDR. Цей RTL-SDR надає доступ до моніторингових частот від 25 МГц до 1700 МГц, але коштує лише близько 30 доларів США для створення, якщо у вас вже є пристрій Android або ПК. Почати також легко, оскільки для цього потрібен лише USB-адаптер та додаткове програмне забезпечення. Подивіться на відео нижче для демонстрації RTL-SDR на Android:

Це законно?

Зазвичай це законно, але це залежить від того, що ви плануєте робити з вашим RTL-SDR. Тут, у Сполучених Штатах, FCC дозволяє слухати незашифровані частоти до тих пір, поки ви не передаєте, що в будь-якому випадку неможливо з RTL-SDR. Також важливо перевірити місцеві та державні закони, оскільки кожна область має різні правила щодо використання сканерів, особливо якщо ви плануєте прислухатися до місцевих правоохоронних органів. Деякі штати також обмежують використання сканерів у транспортних засобах, якщо у вас немає ліцензії FCC для аматорських радіостанцій.

Найкраще купувати адаптер RTL-SDR у надійного джерела, щоб забезпечити захист від електростатичного розряду.

Не важливо що,не використовуйте RTL-SDR для прослуховування частот GSM або стільникового телефону. Незважаючи на те, що можливо досягти цих частот за допомогою RTL-SDR, FCC забороняє моніторинг таких комунікацій, а також спроби прослуховування або декодування зашифрованих частот. Ми знаємо, що ви не намагалися б слухати людей, які розмовляють по телефону, але якщо ви сумніваєтесь, перевірте карту спектру FCC. Карта спектру включає пояснення кожної смуги частот та того, хто уповноважений її використовувати.

Якщо ви плануєте використовувати RTL-SDR як щось більше, ніж просто цікавий проект вихідних днів, ми також рекомендуємо вам розглянути можливість отримання ліцензії на радіоаматор, яка дозволить вам передавати на певних частотах. Веб-сайт ARRL містить багато корисної інформації, щоб дізнатись про отримання ліцензії на радіоаматорське телебачення в США. Якщо ви просто хочете розпочати роботу і побачити, що можна зробити з RTL-SDR, дотримуйтесь цього посібника, щоб розпочати роботу з RTL-SDR на Android.

Клацніть на посилання, щоб перейти до розділу, або натисніть на наступну сторінку:

 • Що таке СПЗ і чи законно це?
 • Яке обладнання та програмне забезпечення мені потрібно?
 • Як користуватися RTL-SDR на Android
 • Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Наступна сторінка: Яке обладнання та програмне забезпечення потрібно для початку?

Яке обладнання мені потрібно?

Для початку роботи з RTL-SDR вам знадобиться сумісний адаптер, антена та пристрій Android. На eBay та Amazon є безліч адаптерів, сумісних з RTL-SDR, але найкраще купувати адаптер RTL-SDR у надійного джерела, щоб забезпечити захист від електростатичного розряду на своєму пристрої. Захист від електростатичного розряду (електростатичний розряд) гарантує, що ви не пошкодите адаптер, якщо ваша антена спричинить електричний розряд. NooElec пропонує адаптер RTL-SDR, який розроблений для RTL-SDR і включає захист від електростатичних розрядів, а також стартерну антену. Все необхідне обладнання доступне в одному пакеті приблизно за 20 доларів.

Для прийому супутникових сигналів вам знадобиться краща антена.

Щоб використовувати це обладнання з пристроєм Android, вам знадобиться щось, що називається USB OTG (USB On-The-Go) або USB-хост-адаптер. Ці адаптери коштують на Amazon або eBay менше 5 доларів і дозволяють підключати USB-пристрої до порту Micro USB на вашому пристрої Android. Оскільки використання USB OTG коштує багато енергії, можливо, ви захочете придбати такий, який дозволяє заряджати пристрій під час його використання. Не забудьте також перевірити пристрій в Інтернеті на наявність сумісності USB OTG. Більшість сучасних смартфонів та планшетів високого класу підтримують USB OTG.

Якщо ви хочете отримати кращий сигнал або намагаєтесь приймати супутникові сигнали, то вам знадобиться краща антена. Нещодавно ви купуєте адаптер для використання домашньої антени або телевізійної антени для прийому сигналів, хоча він не буде ідеальним для супутникових сигналів. Щоб отримати найкращий сигнал для більшості радіосигналів SDR, ви можете прочитати на цьому веб-сайті посібники зі створення власних антен або придбання найкращих антен для цієї мети. Будь-яка телескопічна УКВ-радіостанція або антена для радіостанцій, більша за крихітну, яка постачається з вашим RTL-SDR, буде працювати ефективніше. Тільки пам’ятайте, що ваш RTL-SDR має роз’єм SMA, і що антени можуть бути в коаксіальному, MCX або інших адаптерах розміру. Вам потрібно буде придбати відповідні адаптери, щоб забезпечити можливість підключення їх до свого RTL-SDR

NooElec NooElec NESDR Mini SDR & DVB-T USB Stick (RTL2832 + R820T) з антеною та пультом дистанційного керування

Існує безліч інших інструментів та пристосувань, які ви можете додати на свій RTL-SDR, щоб додати функціональність, але це найбільше, про що вам доведеться турбуватися, щоб розпочати і дотримуватися цього посібника.

Яке програмне забезпечення мені потрібно?

Щоб використовувати RTL-SDR з пристроєм Android, вам знадобиться програмне забезпечення, яке можна завантажити з магазину Play. Початкове програмне забезпечення безкоштовне, але пропонується у пробних версіях, які ви можете придбати для додаткових функцій. У цьому посібнику ми будемо використовувати три програми:

 • Драйвер для Android RTL-SDR - Це дозволяє нам використовувати адаптер RTL-SDR на Androidpr
 • SDRTouch - Це потужний додаток SDR для Android, сумісний з RTL-SDR
 • Avare ADSB - Це програма, яка отримує дані літака та транспонує їх на Карти Google

Ви все ще можете використовувати SDRTouch у пробному режимі, але придбання версії PRO додає масу функціональних можливостей, про які ми поговоримо далі в посібнику. Avare ADSB працюватиме лише кілька хвилин у пробному режимі, що дозволить вам ознайомитися з його функціональністю, перш ніж приймати рішення про покупку. У магазині Play є інші програми, але саме ці дві ми рекомендуємо, і ми гарантуємо, що вони будуть працювати з цим посібником і найпростіші для початку, якщо у вас немає попереднього досвіду роботи з RTL-SDR.

SDR Touch - радіо в прямому ефірі через USB

Якщо ви хочете спробувати ще більше речей із адаптером RTL-SDR, наприклад отримувати попередження про погоду або завантажувати супутникові знімки, ми надамо додаткову інформацію про програмне забезпечення, яке вам потрібно буде зробити для цього в кінці цього посібника.

Клацніть на посилання, щоб перейти до розділу, або натисніть на наступну сторінку:

 • Що таке СПЗ і чи законно це?
 • Яке обладнання та програмне забезпечення мені потрібно?
 • Як користуватися RTL-SDR на Android
 • Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Наступна сторінка: Як використовувати RTL-SDR на Android

Як користуватися RTL-SDR на Android

Щоб використовувати SDRTouch, спочатку переконайтеся, що ви завантажили та встановили як SDRTouch, так і програму Android Driver RTL-SDR. Коли ви підключаєте адаптер RTL-SDR до свого пристрою Android за допомогою сумісного кабелю USB OTG, ви повинні побачити, як загорився синій світлодіод адаптера. Якщо ні, спробуйте інший кабель або переконайтеся, що пристрій сумісний.

Примітка: Якщо ви встановили Avare ADSB, ви можете помітити, що програма намагається автоматично запуститись, коли виявить ваш адаптер RTL-SDR. Просто закрийте запит, натиснувши клавішу "Назад" на своєму пристрої, щоб він не запускався. Якщо він все-таки запуститься, закрийте програму, щоб переконатися, що вона не взаємодіє з SDRTouch.

SDR Touch - радіо в прямому ефірі через USB

Потім завантажте SDRTouch та натисніть символ живлення у верхньому лівому куті програми. Коли ви натискаєте кнопку живлення, ви отримаєте запит від драйвера Android RTL-SDR із запитом, чи хочете ви його використовувати. Натисніть так, і SDRTouch повинен негайно активуватися.

Після активації SDRTouch ви повинні негайно побачити щось, що називається аналізатором спектра та водоспадом. Аналізатор спектра знаходиться у верхній половині екрана, показуючи радіоактивність на частотах, які ви переглядаєте. Водоспад відображається внизу на ковзному графіку, що історично показує активність на радіочастоті. Якщо ви використовуєте демо-версію, вони не з’являться і значно ускладнюють перегляд радіоактивності з вашого пристрою.

SDR Touch - радіо в прямому ефірі через USBSDR Touch - радіо в прямому ефірі через USB

Щоб перевірити і побачити, наскільки добре працює ваш пристрій RTL-SDR, спершу спробуйте налаштуватися на місцеву радіостанцію, яка в більшості областей працює від 88 МГц до 108 МГц. Оскільки місцеві радіостанції зазвичай мають велику потужність сигналу, це простий спосіб потренуватися у пошуку станцій і перевірити, наскільки хороша ваша антена. За допомогою SDRTouch ви можете перетягувати вгорі екрана, щоб шукати канали, а також використовувати клавішу “Перейти”, щоб перейти до певної частоти.

Якщо ви хочете налаштуватися на місцеві правоохоронні органи, пожежні служби чи інші частоти, найкраще скористатися веб-сайтом бази даних, таким як RadioReference, щоб з’ясувати, на яких частотах вони працюють. Не забудьте також перевірити, чи частоти, які ви хочете, працюють на FM, AM або інших частотних модуляціях. Ви можете налаштувати тип сигналу, натиснувши піктограму поруч із кнопкою живлення, на якій за замовчуванням буде вказано FM, оскільки це модуляція за замовчуванням для SDRTouch. Вам захочеться перейти на AM, якщо, наприклад, ви хочете налаштуватися на місцеві аеропорти, щоб послухати базікання літаків. Типи сигналів, які вам найбільше цікаві, - це FM та AM, оскільки саме тут відбувається більшість голосових зв’язків, які ви можете слухати за допомогою SDRTouch. Важливо зазначити, що за допомогою SDRTouch на Android ви не можете робити складні речі, такі як транкінг, тому деякі радіосигнали правоохоронних органів можуть бути важкими для прослуховування.

SDR Touch - радіо в прямому ефірі через USB

Ще однією важливою кнопкою, яку слід використовувати на SDRTouch, є "Squelch". Як ви, напевно, помітили, радіоприймачі приймають багато фонового шуму, який звучить більш-менш неприємно. Squelch вловлює цей звук і встановлює мінімальну гучність, щоб ви могли відфільтрувати фоновий шум. Якщо ви вловлюєте сильний радіосигнал, він вимкне шумопоглинання і дозволить вам слухати.

Ви також хочете зрозуміти, що не всі радіосигнали будуть зрозумілі. Для декодування сигналів даних та іншої інформації потрібно використовувати комп’ютер. Ви можете скористатися цим посібником для допомоги у розумінні типів сигналів, які можна вловлювати за допомогою SDRTouch. Також майте на увазі, що електричне обладнання, лінії електропередач та сонячна активність впливають на радіообладнання і можуть створювати сигнали, які ви можете сприймати на своєму пристрої. SDRTouch також постачається з безліччю інших функцій, включаючи можливість записувати, сканувати канали та створювати закладки. Пограйтеся з програмним забезпеченням і подивіться, які радіосигнали ви можете виявити! Більшість пристроїв RTL-SDR можуть приймати сигнали від 25 МГц до 1750 МГц, даючи вам достатньо місця для дослідження.

Як відстежувати літаки за допомогою ADSB

Якщо ви шукаєте черговий експеримент, щоб спробувати RTL-SDR на своєму пристрої Android, продовжуйте і запускайте Avare ADSB. ADSB - це стандарт зв'язку, який використовується літаками, щоб повідомляти пілотам, де знаходяться інші літаки в небі, але ви все одно можете підняти його з землі за допомогою хорошої антени або жити біля аеропорту. Програма повинна запропонувати відкритись, коли ви підключите пристрій RTL-SDR. Запустіть програму, і ви побачите екран із повідомленням про "отримання пакетів". Якщо ви не бачите цього повідомлення або “Не вдалося відкрити пристрій”, спробуйте перезапустити Avare ADSB або відключіть та підключіть адаптер RTL-SDR. Це має запустити програму.

ADSB-приймачADSB-приймачADSB-приймачПриймач ADSBADSB-приймач

Після запуску ви побачите варіант для Дані і Карта кнопки на екрані. Дані панель перераховує всі площини у вашій місцевості, які пристрій виявляє, а також їх довготу та широту. Якщо у вас є підключення до Інтернету, натисніть Карта щоб відкрити накладку на Google Maps з цією інформацією. Ви повинні отримати детальну карту кожної площини, яку може виявити ваша антена. Інформація оновлюється кожні кілька секунд, дозволяючи спостерігати, як літаки входять і виходять із сусіднього повітряного простору. Це здебільшого просто цікавий спосіб наочно уявити, що RTL-SDR може робити з інформацією про дані через радіо, і це одна з багатьох речей, які ви можете зробити з RTL-SDR.

Клацніть на посилання, щоб перейти до розділу, або натисніть на наступну сторінку:

 • Що таке СПЗ і чи законно це?
 • Яке обладнання та програмне забезпечення мені потрібно?
 • Як користуватися RTL-SDR на Android
 • Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Наступна сторінка: Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Що ще я можу зробити?

Хоча ми показали дві дуже унікальні речі, які ви можете зробити за допомогою адаптера RTL-SDR, існує безліч інших способів використання такого обладнання, зокрема:

 • Налаштуйтесь на місцеве радіо: Як ми вже говорили раніше, SDRTouch сумісний з діапазоном FM, що використовується місцевими радіостанціями. На жаль, вам знадобиться обладнання, яке називається конвертором, якщо ви хочете налаштуватися на місцеві радіостанції AM.
 • Отримувати сповіщення про погоду: Якщо ви проживаєте в США або Канаді, тоді ви можете використовувати програми для Android, такі як SDRWeather, які включатимуться в метеорологічну систему NOAA уряду США, щоб повідомляти вам про погоду та повідомляти вас, якщо відбуватиметься погодна інформація.
 • Слухайте короткохвильове радіо: Для цього вам знадобиться щось, що називається конвертором, яке можна придбати приблизно за 50 доларів. Конвертер настроює частоти нижче 25 МГц, щоб ви могли їх підбирати за допомогою адаптера RTL-SDR. Нижче 25 МГц ви можете взяти всі види радіостанцій, включаючи AM радіо, інших радіоаматорських операторів і навіть державні радіостанції.
 • Отримання супутникових даних: Це неможливо зробити на Android, але на веб-сайті RTL-SDR є посібник з прийому супутникових зображень NOAA за допомогою RTL-SDR та відповідного типу антени.
 • І багато іншого: Перегляньте веб-сайт RTL-SDR, щоб переглянути список інших дій, які люди робили зі своїми пристроями RTL-SDR. Майте на увазі, що для досягнення цих цілей можуть знадобитися ліцензії та більше технічних ноу-хау.

Не соромтеся повідомити нас, якщо ви виявите якісь цікаві речі, які ми повинні додати, що люди можуть робити за допомогою своїх адаптерів RTL-SDR.

Заключні поради

Цей посібник не може охопити багато речей, здатних використовувати RTL-SDR, а також багато складних інструментів та технологій, які можуть працювати з цим обладнанням. Цей посібник відкриває двері для всіляких любительських радіоінструментів, і ми настійно рекомендуємо вам перевірити, чи хочете ви продовжувати експериментувати з адаптером RTL-SDR. Ми наголошуємо на важливості отримати належну ліцензію FCC, якщо ви плануєте передавати, купувати більше обладнання або хочете дізнатись більше про те, як працює радіотехніка.

SDRПогодаSDRПогодаSDRПогода

Не забудьте також стежити за веб-сайтом RTL-SDR, який містить безліч новин та ресурсів, а також більше посібників про те, що ви можете зробити з RTL-SDR. Цей посібник зосереджувався на тому, як це зробити на Android, але є ще багато речей, яких ви можете досягти за допомогою RTL-SDR на ПК або ноутбуці.

Клацніть на посилання, щоб перейти до розділу

 • Що таке СПЗ і чи законно це?
 • Яке обладнання та програмне забезпечення мені потрібно?
 • Як користуватися RTL-SDR на Android
 • Що ще я можу зробити з RTL-SDR?

Останні повідомлення