Як керувати дозволами додатків iOS

Мобільні програми - це універсальний шлюз до всіх видів багатоцільових функціональних можливостей. З додатками для iOS дозволи дозволяють легко додавати теги до фотографій та відеозаписів за вашим місцезнаходженням, дозволяють програмам для відеозйомок використовувати вашу камеру та мікрофон, дозволяють програмам карт визначати ваше точне місцезнаходження, щоб давати вам правильні вказівки, а також погодні програми дають вам правильний прогноз щоб ви знали, чи одягатись тепло, чи збирати парасольку. Коли додатки знають, що вони повинні знати про вас, вони можуть зробити кращу роботу. Але іноді додатки можуть запитувати інформацію, яка їм не потрібна, або намагаються її постійно збирати, і саме тут ваша пильність у підтримці контролю над процесом є цінною.

Тож варто витратити кілька хвилин, щоб отримати деяке уявлення про те, чим ви ділитесь із своїми додатками iOS, і чи така інформація є абсолютно необхідною для оптимізації вашого використання. Ви хочете дізнатись, чим займаються ваші програми, і чи потрібно щось змінити. Ви можете будь-коли надати та скасувати дозволи. На iOS додатки запитують дозволи під час потреби, зокрема для показу сповіщень - часто під час встановлення або використання нового додатка. Ось кілька способів контролювати дозволи додатків.

  • Від Налаштування , торкніться Конфіденційність щоб переглянути всі дозволи, доступні на вашому телефоні.
  • Натисніть будь-який запис, щоб побачити програми, яким надано ці дозволи.
  • Вимкніть усі непотрібні дозволи. Ви завжди можете надати їх знову пізніше.
як керувати програмами з дозволами для iOSяк керувати конфіденційністю дозволів додатка ios2як керувати конфіденційністю дозволів додатка ios3як керувати конфіденційністю дозволів додатків ios4

Привілеї додатків не повинні бути всі або нічого: зПослуги локації, наприклад, ви можете вирішити, чи зможуть програми отримувати доступ до вашого місцезнаходження завжди, ніколи або просто під час використання програми. Під час використання програми означає, що програма може отримати доступ до вашого місцезнаходження лише під час запуску програми та на екрані - коли ви перемикаєтесь на іншу програму, ваше місцезнаходження більше не доступне.

як керувати службами розташування дозволів додатків iosяк контролювати розташування дозволів додатка ios2як керувати розташуванням дозволів додатка ios3як керувати розташуванням дозволів додатка ios4
  • Що стосується даних про місцезнаходження, ви можете надати доступ до програми постійно або лише тоді, коли програма відкрита.
  • За допомогою даних Apple Health ви можете надати додатку доступ до одних даних, а не до інших.
  • Прокрутіть вниз Налаштування екран за межами Конфіденційність меню для окремих програм.
  • Для Стільниковий категорії, прокрутіть вниз до списку програм і ввімкніть або вимкніть доступ до даних для певних програм.
  • Натисніть будь-яку програму, щоб отримати доступ до дозволів та деяких додаткових елементів, таких як доступ до сповіщень та дозвіл на використання стільникових даних, а також Wi-Fi.
  • Натисніть опцію або перемикач, щоб надати або відмовити у наданні дозволу.

Ви також можете вибрати, які програми можуть використовувати стільникові та інші дані. Це корисно, якщо у вас обмежений план передачі даних і ви намагаєтесь його зберегти. Додатки, які не можуть використовувати стільникові дані, оновлюватимуться та виконуватимуть інші завдання лише тоді, коли ви під’єднані до Wi-Fi.

як керувати дозволами додатків ios більше інформаціїяк керувати дозволами додатків ios більше інформації2як керувати дозволами додатків ios докладніше3як керувати дозволами додатків ios інша інформація

В iOS ви також можете надсилати дані діагностики та використання в Apple і відстежувати використання, щоб ви бачили лише рекламу, пристосовану до ваших інтересів. У iOS 13 програми можуть продовжувати повідомляти ОС, що вони хочуть використовувати ваше місцезнаходження, але ви отримаєте лише одне запит для будь-якої програми: Дозволити під час використання програми, новий Дозволити один раз, або Не дозволяти. Якщо ви виберете Дозволити один раз, програма запропонує вам кожного разу, коли ви її запускаєте.

як керувати місцем розташування дозволів програми -як керувати аналітикою дозволів програм для iOSяк керувати аналітикою дозволів додатка ios2як керувати аналітикою дозволів додатка ios3

На додаток до нових, детальних елементів управління, які дозволяють надавати програмам доступ до вашого місцезнаходження один раз або в будь-який час, коли ви його використовуєте, iOS 13 повідомлятиме вас, коли програма використовує ваше місцезнаходження у фоновому режимі, щоб ви могли вирішити, чи змінювати свої дозволи . Нові елементи керування також працюють, щоб запобігти доступу програм до вашого місцезнаходження без вашої згоди через Wi-Fi або Bluetooth. І тепер ви можете контролювати, чи ділитесь ви своїм місцезнаходженням, коли ділитеся фотографією, знятою з телефоном.

Чому важливо контролювати дозволи додатків iOS

Незважаючи на легкість, з якою ви можете ділитися своїм поточним місцезнаходженням, календарями, контактною інформацією та фотографіями, ваша інформація є вашими приватними даними, і ви не хочете, щоб вона надсилалась без потреби. Додатки iPhone не можуть просто ділитися вашою інформацією - вони повинні спочатку запитати дозвіл, детально визначити, до якої інформації вони хочуть отримати доступ, і навіщо їм це потрібно. Наприклад, Instagram потребуватиме вашого дозволу на доступ до вашої бібліотеки фотографій, якщо ви хочете щось розмістити. Якщо ви погодитесь, програма матиме привілеї, доки ви не скасуєте її. Якщо ви не хочете ділитися своєю інформацією, ці програми не повинні вас турбувати з цього приводу. Ви все ще можете надати дозвіл, але це потрібно зробити через екран налаштувань. Коли програми вимагають більше даних, ніж їм обґрунтовано потрібно для роботи, це потенційно може загрожувати вашій конфіденційності та безпеці. Найчастіше програми запитують дозволи на інформацію про місцезнаходження, камеру, мікрофон, рулон камери, контакти та інформацію про стан здоров’я.

Це не доброякісне питання. Додатки, з якими ви надаєте дані про місцезнаходження, також можуть передавати ці дані третім особам без вашого відома, що є не лише порушенням конфіденційності, але й потенційно небезпечним. Дослідження New York Times показало, що "принаймні 75 компаній отримують анонімні, точні дані про місцезнаходження від додатків, користувачі яких дозволяють службам визначення місцезнаходження отримувати місцеві новини, погоду та іншу інформацію". The Times зазначила, що ці компанії продають, використовують або аналізують такі дані на користь рекламодавців, роздрібних торговців та фінансових установ. За даними Times, продажі реклами, орієнтованої на місце розташування, склали, за оцінками, у 2018 році 21 млрд. Доларів. Торішній обвал над FaceApp, популярним додатком для фотографій з фільтрами обличчя, просто дряпає поверхню.

На щастя, Apple протягом останніх років звернула свою увагу на підвищену конфіденційність та безпеку, а з iOS 13 управління дозволами додатків стало простішим, ніж будь-коли. Отже, поки ви стежите за своїми дозволами, ваш iPhone повинен піклуватися про вашу конфіденційність.

Останні повідомлення