Як встановити процесор Intel

Установка процесора Intel настільки ж проста, як установка AMD, з деякими незначними застереженнями, які роблять це дещо іншим. Перш ніж ми почнемо, вам знадобиться кілька одиниць обладнання, але нічого, що коштуватиме вам більше, ніж кілька доларів. Якщо ви хочете дізнатись, як встановити процесор Intel як частину повної збірки ПК, перегляньте наш вичерпний посібник з цього питання.

Якщо ви хочете отримати більш поглиблену допомогу, ми також маємо чудові вказівки щодо встановлення материнської плати та встановлення відеокарти.

Крок 1: Підготуйте свої інструменти

Збірка ПК

Перш ніж розпочати встановлення процесора, ви хочете переконатися, що у вас є всі необхідні інструменти. Перше не є суворо необхідним, але ми завжди рекомендуємо його. Антистатичний браслет.

Це запобігає пошкодженню статичного розряду вашого процесора або материнської плати. Ми також рекомендуємо вам виконувати монтаж на непровідній поверхні, як стіл, і не одягати шкарпетки на килим. Якщо у вас немає браслета, просто обов’язково заземліться перед і періодично під час встановлення, торкнувшись корпусу ПК або корпусу БП.

Вам також знадобиться сам процесор, материнська плата, на яку ви хочете його встановити, відповідний кулер для процесора (той, що поставляється з процесором, чудово), трохи термопасти, якщо на кулері для процесора немає попередньо застосованих, і хрестову викрутку, якщо цього вимагає ваш процесор.

Хороша ідея мати тканину без ворсу та трохи 100% ізопропілового спирту, якщо ви трохи перетримаєте теплову пасту.

Крок 2: Встановіть центральний процесор

Gilaxia / GettyImages

Єдиними очевидними фізичними відмінностями між процесорами Intel і AMD є розміщення штифтів. Чіпи AMD мають висновки на самому процесорі, тоді як Intel має висновки в розетці. Це означає, що з самим процесором легше поводитися, не пошкоджуючи його, але під час встановлення потрібно бути трохи обережнішим.

Відпустіть фіксатор на гнізді процесора, натиснувши його та піднявши вбік, а потім підніміть до кінця. Ви повинні побачити, як розетка злегка рухається при цьому русі. Зніміть пластиковий кронштейн, якщо ви працюєте на новій материнській платі або старому процесорі, і покладіть його на бік.

Візьміть свій процесор Intel і подивіться на його верхню сторону. В одному з кутів ви повинні побачити золотий трикутник. Це буде поєднуватися з пластиковим відступом стрілки на самій розетці. Використовуйте це та вирізи з обох боків друкованої плати процесора, щоб правильно вирівняти процесор, а потім обережно опустити його в гніздо. Він повинен щільно прилягати без сили. Якщо ви сумніваєтеся, видаліть його та повторіть спробу.

Переконавшись, що процесор на місці, натисніть на фіксатор, щоб зафіксувати його. Це вимагає трохи сили, але це не повинно бути важко. Твердий, але ніжний - це хороший розум.

Крок 3: Встановіть кулер

Мінерва / GettyImages

Існують різні способи встановити безліч кулерів, тому для отримання конкретних інструкцій зверніться до посібника з встановлення кулера. Тим не менш, широкі штрихи спрацюють для більшості, і є кроки, які інструкція з встановлення кулера може не охоплювати.

Термопаста має першорядне значення, оскільки жодна охолоджуюча поверхня не є ідеально рівною. Паста служить для заповнення цих прогалин для кращого контакту. Деякі охолоджувачі постачаються з попередньо нанесеною термопастою. Якщо у вас це є, пропустіть цю частину посібника.

В іншому випадку вам захочеться використовувати популярну комерційну пасту, як Kryonaut від Thermal Grizzly, і видавити невелику грудочку розміром з горошину в центрі процесора. Існує багато суперечок щодо найкращого способу нанесення термопасти, але в кінцевих результатах немає великих розбіжностей. Цей метод - чудове місце для початку.

Примітка: Деякі термопасти є електропровідними. Хоча більшість із них - ні, бажано переконатися, що вони не потрапляють на нижню сторону центрального процесора або в штифти, до яких він підключений. Якщо ви це зробите, використовуйте безворсову тканину та ізопропіловий спирт, щоб очистити її, перш ніж продовжувати.

Встановіть охолоджувач, дотримуючись інструкції, і паста буде розтікатися в міру збільшення тиску. Якщо ви закручуєте гвинти, переконайтеся, що затягуєте їх повільно, на один поворот або два поперечно - один кут, потім його протилежний, а потім два інших таким же чином. Це запобігає перевантаженню центрального процесора з одного боку, що може пошкодити ваше обладнання або спричинити нерівномірне покриття термопастою.

Після встановлення кулера підключіть вентилятор до роз'єму кулера процесора на материнській платі. Це буде три- або чотириконтактний заголовок, який зазвичай позначається CPU_FAN або подібним.

Крок 4: Перевірте

Якщо все, що описано у вищевказаних кроках, пішло за планом, слід встановити ваш процесор. Завершіть решту збірки та підключіть все.

Коли ви будете готові, вам слід протестувати систему, щоб переконатися, що вона працює належним чином. У випадку з цим посібником ми хочемо протестувати процесор. Першим кроком у цьому є переконання, що система публікує повідомлення - тобто вона видає звуковий сигнал, а потім відображає або логотип системи, або купу цифр на чорному екрані. Якщо це буде зроблено, він повинен завантажитися до Windows або вибраної операційної системи.

Якщо ви потрапили туди, вітаємо, ви встановили центральний процесор. Хороша ідея - переконатися, що температура там, де повинна бути. Для цього встановіть щось на зразок утиліти Intel Extreme Tuning Utility (вгорі) або HWInfo і подивіться на непрацюючу температуру процесора. Не повинно бути занадто багато градусів вище навколишнього середовища. Тестування під час гри або використання тесту - теж гарна ідея.

Якщо все виглядає добре, ви можете спробувати розігнати ваш процесор.

Якщо у вас виникають проблеми з не завантаженням процесора або занадто високими температурами, найкраще поставити процесор наново. Повторіть описані вище дії в зворотному порядку, щоб видалити процесор, а потім переінсталюйте його за допомогою тих самих методів.

Останні повідомлення