Як почистити духовку

Чистка духовки - це нудна справа. Це вимагає часу, це може спричинити очищення, і кожному стає трохи неприємно, коли їм доводиться засовувати голову в духовку. Щоб піч працювала якнайкраще, завдання все одно доводиться виконувати час від часу. Якщо ви тривалий час ходите, не прибираючи стіни та полиці духовки, вона може запахнути фаном, коли ви її розігрієте, і з часом це може створити небезпеку пожежі або зіпсувати ваші рецепти.

Залежно від того, який тип духовки у вас є, є кілька різних способів почистити духовку. Якщо ваша піч має різновид самоочищення, процес очищення стане для вас простішим. Якщо це піч старшої моделі без цієї функції, вам доведеться трохи більше попрацювати. У будь-якому випадку ми створили короткий підручник про те, як безпечно чистити духовку та без використання агресивних хімічних речовин.

Всередині духовки: Самоочисні печі

Духова шафа GE Steam Clean

Всередині духовки - одна з найбільш занедбаних частин кухні. Це одна з таких речей "поза зором, поза розумом". На стінах може накопичуватися шматок. Але чим більше ви готуєте, тим важче зішкребти цю бруд.

Якщо ви не знаєте, чи може ваша піч самостійно чиститися, подивіться на ручки. Подивіться, чи є параметр для чищення. Якщо так, цей процес не складний; все, що вона робить, - це розігріти піч до дуже сильного вогню і спалити все, що застрягло всередині. Ваша піч буде видавати досить жахливий запах, тому відчиняйте вікна і тримайте дітей та домашніх тварин подалі від кухні, поки процес не завершиться, а піч повністю не охолоне.

Крок 1 - Для деяких духових шаф вам доводиться блокувати її самостійно, а інші замикаються автоматично, коли ви починаєте процес очищення. Перевірте захисний замок духовки, щоб переконатися, що ви знаєте, як ним користуватися за необхідності.

Крок 2 - Натисніть кнопку або перемістіть ручку, щоб активувати очищення.

Крок 3 - Завершення процесу займає від двох до шести годин. Після закінчення двері розблокуються.

Крок 4 - Дайте йому охолонути протягом декількох годин, перш ніж відкривати, щоб уникнути ошпарювання жиру.

Крок 5 - Коли ви відкриєте двері, там буде купа спаленого жиру та залишків їжі. Все, що вам потрібно зробити, - це змітати або витирати це сміття з духовки. Якщо на стійках все ще є гармати, ви можете вийняти їх і замочити в раковині на півгодини, а потім витерти.

Альтернативний варіант: очищення парою

Духовки, особливо ті, що мають конвекційні налаштування, можуть пропонувати режим «парового очищення» - Samsung, Whirlpool, GE та інші моделі духових шаф можуть поставлятися з цією функцією. Цей режим вимагає наливати приблизно чашку води безпосередньо в духовку перед увімкненням режиму очищення. Пара допомагає відокремлювати та витісняти запечені фрагменти та полегшує протирання духовки, коли цикл закінчується (плюс запах не такий вже й поганий). Якщо ваша піч має функцію пароочищення, це може бути чудовим способом очищення та обслуговування приладу.

Всередині духовки: Неочищувана духовка

Очищення духовки Кенмор

Деякі пічні прилади старшого віку не чистяться самі, тому доводиться використовувати мастило для ліктів. Є кілька способів вирішити закутки вашої духовки. Перший і найпростіший спосіб - це засіб для чищення духовки, розпорошити його по всьому, дати йому висохнути і витерти. Якщо вас турбують випари від прибиральника чи навколишнього середовища, ви можете самостійно зробити очищувач, використовуючи харчову соду та воду. Ми обговоримо метод "зроби сам" на наступних кроках.

Крок 1 - Зніміть решітки з духовки та замочіть їх на пару годин у теплій воді та мильному посуді. Ті, у кого дуже великі решітки для духовки, можливо, захочуть розглянути можливість використання ванни, але ви можете замочити решітки в раковині, якщо у вас буде достатньо місця.

Крок 2 - Додайте 4 ложки соди в пляшку з пульверизатором, а решту залийте водою. Струсіть його до розчинення харчової соди.

Крок 3 - Розпилюйте рівномірно на кожну поверхню.

Крок 4 - Нехай розчин просочиться протягом години. Якщо ви повернетесь назад, а бруд все ще справді застряг, знову розпорошіть розчин і почекайте ще годину.

Крок 5 - Протріть піч теплою водяною ганчіркою. Ви також можете використовувати автомобільний скребок для лобового скла, щоб зійти з справді впертих деталей. Спеціальна щітка для плити особливо корисна для важких робіт з очищення.

Крок 6 - Якщо після видалення харчової соди стінки все ще похмурі, розведіть 2 столові ложки білого оцту теплою водою і швидко витріть все. Оцет вступить в реакцію з харчовою содою і змусить його відійти мочалкою, яка залишає приємний блиск.

Промивши та просушивши змочені решітки духовки, поверніть їх всередину духовки.

Прибирання дверей

Ви можете почистити дверцята духовки тим самим способом: Засіб для чищення духовки або сода. Якщо у вас є вікно у дверцятах духовки, ви можете скористатися засобом для чищення скла для вікна. Позбудьтеся будь-якої їжі або жиру, що стікали з плити на зовнішню сторону дверей, теплою водою з милом.

Чищення плити

Очищення духовки GE

Очищення духовки всередині - це випробування, тому зробіть перерву, перш ніж переходити на плиту - ви це заслужили. Зовні набагато простіше.

Крок 1 - Видаліть усі решітки і дайте їм вбратися в суміш води та мила для посуду (точно так, як це було зроблено з решітками).

Крок 2 - Залежно від того, наскільки брудна ваша плита та ваших уподобань, використовуйте чистячий засіб промислової міцності, або зробіть власний миючий засіб. Якщо ви робите власний засіб для чищення, використовуйте ту саму суміш харчової соди та води, що була раніше, а потім додайте оцет.

Крок 3 - Нанесіть будь-який вибраний засіб на всю плиту та змийте його теплою водою. Деякі запечені скоринки можуть потребувати жорсткого очищення для видалення. Закінчивши, дайте варильній панелі легкий розпилювач загальним побутовим миючим засобом і протріть її паперовим рушником, щоб усунути залишки олії.

Крок 4 - Замініть решітки, і ви готові почати готувати.

Для скляної печі вам знадобиться миючий засіб для духовки, щоб уникнути смуг. Просто покладіть невелику кількість миючого засобу на верхню частину і використовуйте теплу мочалку або зелену чистячу подушку, щоб протерти всю верхню частину, а потім використовуйте теплу воду, щоб змити її. Можна висушити рушником або дати висохнути на повітрі.

Очищення панелі управління та ручок

На панелі керування вашої духовки там, де жир і частинки їжі стикаються з шкірними оліями та брудом з ваших рук, тому не дивно, що вона може швидко стати одним із найбрудніших місць на вашій кухні.

Якщо у вас піч новішої версії, ви можете мати елементи керування на сенсорній панелі, такі як на духовці, показані вище. Це частіше зустрічається в індукційних печах, розумних духових шафах та настінних печах. Якщо у вас є лише сенсорна панель, чищення не повинно бути надто складним.

Крок 1 - Візьміть чисту тканину і опустіть її у трохи теплої води, змішаної з мазком мила для посуду. Крім того, скористайтеся безпечним побутовим миючим засобом або сумішшю оцту та води.

Крок 2 - Якщо є дійсно вперті плями, вирвіть м’яку щітку для скрабу або губку. Попрацюйте трохи піни, щоб допомогти видалити більш уперті плями.

Крок 3 - Витріть мокрою ганчіркою і висушіть тканиною або паперовим рушником.

через FreeLiveImages

Зараз це чудово підходить для сенсорних панелей і плоских кнопок, але якщо у вас є ручки, подібні до зображених вище (поширені в газових печах або старих духовках), то вам доведеться по-іншому мати з ними справу, щоб справді переконатися, що бруд зник. .

Крок 1 - Від'єднайте ручки духовки. Ці ручки призначені для виймання та очищення, тому зазвичай ви можете від’єднати їх, просто потягнувши до себе з м’якою, але зростаючою силою. Якщо вони не зрушуються з місця, перегляньте інструкцію з експлуатації духовки, щоб дізнатися, як їх зняти. Після того як ручки будуть видалені, замочіть їх у мисці з рівними частинами води та білого оцту. Деякі ручки можна мити в посудомийній машині, але це насправді не потрібно.

Крок 2 - Якщо минув якийсь час, то під цими ручками, мабуть, багато зібраної бруду. Замість того, щоб вирішувати це негайно, розпилюйте або протирайте своїм розчином оцту. Потім візьміть міцну губку або щітку та чистіть навколо простірків, доки не буде видалено всю бруд. Витріть все востаннє.

Крок 3 - Помийте ручки в чистій воді. Покладіть їх на підставку для посуду або тканину і дайте їм висохнути на повітрі (якщо у вас блискучі металеві ручки, сушіння вручну може бути кращим, щоб зменшити ймовірність появи плям).

Крок 4 - Знову встановіть ручки та протестуйте їх, щоб переконатись, що вони правильно встановлені на місці.

Тепер, коли ви завоювали піч, приготуйте собі смачний напій, щоб відсвяткувати. Найкраще звернутися до керівництва вашого власника, щоб отримати найдрібніші вказівки щодо чищення конкретної моделі духовки.

Останні повідомлення