Як правильно очистити об’єктив камери зверху вниз, правильно

Як почистити об'єктив камериНезалежно від того, що ви знімаєте або де ви це робите, об’єктив вашої фотокамери в якийсь момент неминуче забрудниться, щоб вимагати чищення. Щоб ваші лінзи залишалися у верхній формі, ми розглянемо, як почистити об’єктив камери з увагою до деталей, яких він заслуговує. Зрештою, доглянута лінза могла тривати все життя.

Очищення переднього та заднього елементів

По-перше, потрібно очистити передні та задні елементи лінз. Зі зрозумілих причин ці два оптичні елементи найімовірніше забруднюються при повсякденній зйомці, особливо передній елемент. Однак перед тим, як вибрати традиційну серветку для чищення, ви хочете зробити це, скориставшись лампою вентилятора. Ми пропонуємо Giotto Rocket Blaster, оскільки це віковий інструмент, який десятиліттями користуються фотографи у всьому світі. Застосування лампи розпилювача допомагає акуратно видалити пил або бруд з лінзи, яка в іншому випадку потрапляла б у скло при протиранні тканиною.

Закінчивши продувати елемент, ви захочете отримати тканину з мікрофібри та розчин для чищення. Полотна з мікрофібри різняться за фактурою та якістю, тому обов’язково знайдіть таку, яка не залишає поза собою небажаних нечітких смуг. Крім того, використовуючи миючий розчин разом із тканиною, уникайте розпилення розчину безпосередньо на оптичні елементи. Натомість розпорошіть розчин на тканину і відповідно протріть. Якщо позаду залишилися смуги, використовуйте суху ділянку тканини з мікрофібри, щоб забезпечити чисту поверхню.

Очищення зовнішньої сторони лінзи

Можливо, вам не доведеться часто чистити зовнішню частину об’єктива, але коли ви це зробите, ви захочете переконатися, що робите це правильно. Тканина з мікрофібри творить чудеса, щоб видалити пил і бруд із зовнішньої сторони об’єктива, а в ті часи, коли ви хочете глибше очистити об’єктив, зубна щітка - ваш найкращий друг.

Макрооб'єктив камери Fujifilm X-T1

Зокрема, придбайте зубну щітку з м’яким щетиною і, не використовуючи рідини для чищення, проведіть щіткою по поверхнях та всередині щілин вашої лінзи. Щетина на щітці повинна видаляти бруд, який міг утворитися між кільцями фокусування та масштабування.

Хоча багато лінз заявляють, що вони «водонепроникні» або «атмосферостійкі», правда, жодна лінза не захищена повністю від рідин. Через це радимо уникати використання рідких миючих засобів на ділянці лінзи. Якщо ви вважаєте це абсолютно необхідним, не забудьте покласти миючий розчин на тканину з мікрофібри, а не безпосередньо на лінзу.

Контакти лінзи

Нові об’єктиви мають електронні контакти на кріпленні об’єктива, які керують фокусуючим двигуном, налаштування стабілізації зображення (якщо вони є) та допомагають передавати інформацію про зображення та об’єктив на корпус камери. Здебільшого вам ніколи не доведеться турбуватися про ці контакти. Насправді найкраще уникати їх чищення якомога більше, оскільки вони часто виготовляються з чутливих металів.

Макрооб'єктив Nikon 1 AW1

Але якщо у вас постійно з’являється код помилки щодо зв’язку між об’єктивом та камерою, найбезпечнішим вибором є очищення камери за допомогою стандартної гумки для олівців. Переконайтеся, що гумка, яку ви використовуєте, виготовлена ​​з м’якої гуми, оскільки певні гумки можуть містити абразиви, які можуть подряпати контакти. Крім того, переконайтеся, що лінза спрямована вниз, щоб стружка не потрапляла у внутрішні компоненти лінзи. Знову ж таки, робіть це лише як останнє зусилля.

Залиште це за професіоналами

Технік камери очищає об'єктив дзеркальної камери. auremar / 123RF auremar / 123RF

Якщо ви не дуже любите робити самостійно або вам не комфортно виконувати згадані вище дії, можливо, ви можете випадково пошкодити лінзу. У цьому випадку вам слід залишити це професіоналам. Так, це буде коштувати з вашої кишені, але якщо чистка лінз займається часом, то витрачені гроші можуть бути вагомою інвестицією.

Багато роздрібних продавців камер пропонують очищення об'єктивів у магазинах. Навіть Best Buy пропонує таку послугу через свій підрозділ Geek Squad. Ви також можете проконсультуватися зі службою обслуговування клієнтів вашої камери, яка може направити вас до відповідного місця для чищення об’єктивів. Якщо ви мешкаєте поблизу одного із сервісних центрів Canon, наприклад, центру Ліндхерста, штат Нью-Джерсі, ви можете навіть упустити об'єктив і попросити техніка Canon не тільки почистити його, але й діагностувати на предмет можливих проблем.

Загортаючи його

Загалом, щоб ваш об’єктив працював як добре змащена машина, це не займе занадто багато роботи, коли у вас будуть під рукою необхідні інструменти. Це особливо, якщо ви правильно прикріпили та зняли його з камери, додавши як передню, так і задню кришки об’єктива.

Якщо у вашої лінзи є більш глибокі проблеми, ніж згадані в цій статті, або у вас накопичується бруд на внутрішніх оптичних елементах, найкраще зв’язатися з виробником камери щодо професійного очищення. Незалежно від того, розмовляєте ви про власне обслуговування виробника або про послуги третьої сторони, турбота про обладнання - це те, що роблять ці люди. І, повірте нам, краще витратити пару сотень доларів на професійне очищення вашого стрільця, ніж намагатися зробити це самостійно, лише щоб зіпсувати дорогий об’єктив.

Останні повідомлення