Як ігнорувати Robocalls на вашому iPhone

Немає нічого більш прикрого, ніж небажані дзвінки незнайомців та роботів, які підірвуть ваш iPhone протягом дня. Подібно до електронної пошти зі спамом у минулі роки, шахрайство з robocall зараз є угрозою існування смартфонів, на яке припадає близько 50% усіх телефонних дзвінків. Серйозно, тьфу!

Що таке robocalls?

Robocalls - це небажані комунікації, що складаються із записаних повідомлень з різних джерел, як національних, так і міжнародних. Від телемаркетингу до корумпованих шахрайств, ці комп’ютеризовані дзвінки набирають ваш смартфон у будь-який час. Лише у 2019 році громадяни США отримали 54,6 мільярда спам-дзвінків, що складало 14 дзвінків на місяць на одного власника телефону. Це божевільно.

Починаючи від фальшивих загроз IRS до розкішних розкішних канікул і закінчуючи схемами швидкого розбагатіння, ці дзвінки, спрямовані на проїзд, мають на меті продати речі, які ви не хочете і не потребуєте, витягнути інформацію для крадіжки особистих даних і налякати вас з розуму. Навіть більше, у цих дзвінках використовуються оманливі ідентифікатори абонента та підробка для підробки інформації про код міста. Робоча дзвінки також можуть траплятися, оскільки фактичні телефонні номери, які належать реальним людям, які не мають уявлення про свій номер телефону, використовуються для обману інших абонентів. Робочі дзвінки просто руйнують і небезпечно витрачають час.

FCC вживає заходів

Незважаючи на те, що дозволяються певні типи роботодзвінків - наприклад, повідомлення про авіарейси, нагадування про зустрічі та повідомлення про місцеві державні служби, уряд забороняє компаніям вимагати продуктів та послуг за допомогою телефонних дзвінків. 6 червня 2019 року FCC одноголосно прийняв нове правило, що дозволяє перевізникам автоматично блокувати незаконні та небажані дзвінки, які не попередньо затверджені. Операторам уже дозволено блокувати підозрілі дзвінки, але лише за умови підключення абонентів. Однак тепер вони можуть блокувати дзвінки без попереднього дозволу.

Тим не менш, немає гарантії, що цей захист не коштуватиме вам. Це не тільки цей захист ні безкоштовні, автоматичні дзвінки із законних джерел, таких як кабінет вашого лікаря, також можуть бути заблоковані. Тим часом кредитні, банківські та медичні компанії працюють над тим, щоб забезпечити можливість їх власних дозволених автоматично згенерованих дзвінків.

Тим не менш, ось кілька порад про те, як уникнути роботизованих дзвінків на вашому iPhone.

Просто не відповідайте

Якщо ви менше використовуєте свій iPhone для дзвінків, а більше для інших розумних функцій, і якщо у вас немає дітей, членів сім'ї або близьких друзів, які зазвичай телефонують, легко вимкнути дзвінок і ігнорувати вібрації, доки абонент не залишить повідомлення - якщо вони залишають повідомлення. Переконайтеся, що ваші рідні та друзі знають, що завжди залишають повідомлення, якщо ви не забираєте. Якщо ви бачите незнайомий невідомий номер, вказаний у ваших пропущених дзвінках, а абонент не залишив повідомлення, просто негайно видаліть дзвінок.

Чому б просто не відповісти, а потім покласти слухавку? Відповідаючи на робочий дзвінок, ваш номер може бути поставлений в чергу на більше втручання, оскільки це дає шахраям зрозуміти, що ви залучите їх. Це робить ваш номер з більшою ймовірністю переданим людині, яка телефонує, яка може спробувати отримати у вас інформацію або обманути вас на розставання з вашими заробленими грошима.

Замовкніть невідомих абонентів

iPhone мовчить невідомі

У своїх постійних зусиллях щодо підвищення безпеки Apple впровадила функцію під назвою Silence Unknown Callers в iOS. Він призначений для захисту від дзвінків шахраїв та людей, яких ви не знаєте. Ось як увімкнути його:

 • Відкрийте програму Налаштування.
 • Торкніться Телефон. Він розташований за сім записів нижче від Паролі та облікові записи.
 • Прокрутіть вниз і торкніться Тиша невідомих щоб увімкнути цю функцію (зелений).

Якщо цей параметр увімкнено, iOS використовує алгоритми розвідки та глибокого навчання Siri, щоб дозволити дзвінки з номерів, знайдених у ваших програмах Контакти, Пошта та Повідомлення. Усі інші дзвінки автоматично надходять на голосову пошту.

Ця функція не тільки підтримує нові стандарти FCIR (Перевірена ідентифікація захищеної телефонії) та SHAKEN (Безпечна обробка наданої інформації за допомогою токенів), але біля дзвінків у списку Недавні з'являється галочка, коли перевізник перевіряє ці телефонні номери - мається на увазі дзвінок не підроблений.

Однак подбайте, щоб не пропустити важливі дзвінки людей, не вказаних у ваших контактах. Завжди перевіряйте свою голосову пошту на наявність дзвінків, щоб переконатись, що ви не пропустите потрібний зв’язок.

Використовуйте окремі мелодії дзвінка

Ви можете призначити окремі мелодії дзвінка для певних номерів, щоб легко ідентифікувати друзів та родину, коли вони телефонують. Ось як:

iPhone Змінити контактний дзвінок
 • Відкрийте програму Телефон.
 • Торкніться Контакти внизу.
 • Торкніться контакту, який потрібно змінити.
 • Торкніться Редагувати розташована у верхньому правому куті.
 • Прокрутіть вниз і торкніться Рінгтон дзвінка. В даний час він читає за замовчуванням.
 • Виберіть мелодію дзвінка, яку ви хочете призначити цьому контакту, включаючи спеціальні мелодії дзвінка. Поруч із вибраною мелодією дзвінка з’являється галочка.
 • Торкніться Готово у правому верхньому куті, щоб призначити сигнал дзвінка.
 • Торкніться Готово у верхньому правому куті, щоб завершити зміну.

Ім'я дзвінка тепер відображається поруч із контактом. Це те, що ви чуєте, коли дзвонить цей контакт.

Блокувати окремі телефонні номери

Блокувати окремі номери на вашому iPhone легко. Проблема в тому, що це може не вирішити проблему robocall. Шахраї знають про функцію блокування та обходять її, використовуючи різні номери кожного разу, коли вони телефонують. Блокування номера не зашкодить, але довгостроково не допоможе загальній проблемі роботодзвінків. Ось як це зробити:

Контакт блокування iPhone
 • Відкрийте програму Телефон.
 • Торкніться Останні внизу.
 • Торкніться значка Інформація піктограму поруч із невідомим абонентом. Це нагадує "i" всередині кола.
 • На наступному екрані прокрутіть вниз і торкніться Заблокувати цього абонента.
 • Торкніться Блокувати контакт у спливаючому вікні внизу.

Не турбувати

Функція "Не турбувати" від Apple, коли її ввімкнено, повідомляє вас лише про дзвінки від ваших контактів. Усі інші номери передаються у фоновому режимі без звуку.

iPhone не турбувати
 • Відкрийте програму Налаштування.
 • Прокрутіть вниз і торкніться Не турбувати.
 • Торкніться Дозволити дзвінки з перераховані під Телефон.
 • Зробіть вибір, наприклад Вибране або Усі контакти.
 • Торкніться значка Назад стрілка.
 • Торкніться Не турбувати щоб увімкнути функцію. Ви також можете активувати його, натиснувши на Півмісяць значок у Центр управління.

Приєднуйтесь до національного реєстру "Не дзвоніть"

Хоча це може не повністю відфільтрувати всі роботодзвінки, внесення вашої інформації до реєстру не зашкодить. Цей урядовий список робить дзвінки на ваш номер із будь-якого законного обладнання для телемаркетингу незаконним.

Щоб приєднатися, перейдіть на офіційний веб-сайт і введіть номер мобільного телефону, який потрібно додати. Крім того, ви можете зателефонувати за номером 1-888-382-1222 з будь-якого номера телефону, який ви хочете у списку. Ваш номер залишається у списку, доки Ви спеціально не попросите видалити або змінити номери телефонів. Список "Не дзвонити" виключає зі списку ділових дзвінків, але набрання чинності може зайняти до місяця. Вам все ще можуть зателефонувати політичні організації, благодійні організації та виборці. Місця, з якими ви працювали протягом останніх 18 місяців, також можуть вам легально зателефонувати.

Ви також можете подати скаргу до FCC, повідомивши про час, дату, номер телефону та опис повідомлення robocall.

Використовуйте ресурси свого оператора

Основні оператори вже ідентифікують, фільтрують та запобігають роботодзвінкам. У відповідь на нове правило FCC, 12 основних телефонних операторів США повинні впровадити нові технології (STIR та SHAKEN). Ці технології розроблені для виявлення методів спуфінгу robocaller, завдяки яким телефонні номери здаються локальними. Ці системи повинні діяти до 30 червня 2021 року. Малі перевізники мають термін до 30 червня 2022 року.

В рамках зобов’язання, прийнятого в партнерстві з 51 генеральним адвокатом США, перевізники також запропонують користувачам безкоштовні інструменти проти робочого виклику. На даний момент основні перевізники пропонують базові безкоштовні послуги та послуги преміум-класу за щомісячну плату.

AT&T

Абоненти можуть скористатися безкоштовним додатком для iOS під назвою AT&T Call Protect. Він має автоматичне блокування шахрайства та попередження про спам. Однак ви можете вручну заблокувати небажані дзвінки, увімкнувши це в налаштуваннях свого облікового запису. Преміальна версія - 4 долари на місяць.

Verizon

Verizon пропонує безкоштовну послугу блокування дзвінків, яка вже визначає 300 мільйонів номерів спаму та шахрайства, які вона блокує, використовуючи інструменти попередження про спам та блокування дзвінків. Преміум-версія - 3 долари на місяць.

T-Mobile

T-Mobile надає функції мережі, які працюють у фоновому режимі для боротьби з роботокалерами та викликами спаму. Ідентифікатор шахрайства ідентифікує номери спаму, тоді як блок шахрайства дозволяє заблокувати ці номери, набравши номер # 662 # на слухавці (або вимкніть його, набравши номер # 632 #).

T-Mobile також пропонує послугу ідентифікатора імені за $ 4 на місяць, яка визначає та надає інформацію про абонента, як-от ім'я, місцезнаходження та тип організації.

Спринт

Клієнти Sprint можуть скористатися безкоштовною платформою My Sprint або зареєструватися на послугу Premium Caller ID, щоб захиститися від роботодзвінків та підробки ідентифікаторів абонента. За 3 долари на місяць ця послуга надає індикатор рівня загрози, щоб дати клієнтам уявлення про те, наскільки підозрілим є дзвінок. Він не блокує автоматично спам-дзвінки, але виходячи з рівня загрози, ви можете відповісти на дзвінок, заблокувати номер або повідомити про це, щоб запобігти майбутнім дзвінкам.

Використовуйте програму блокування robocall

В App Store є багато авторитетних програм, що блокують robocall. Більшість пропонують безкоштовні основні функції поряд із платними послугами. Не забудьте спочатку ретельно дослідити сторонні програми, оскільки багато з них виявили, що збирали та монетизували інформацію про користувачів. Ось лише декілька найпопулярніших програм.

RoboKiller

RoboKiller відповідає на проблему шахрайства із дзвінками завдяки технології передбачуваного блокування дзвінків та цілодобовому захисту, щоб контролювати, хто може та не може телефонувати вам. Ця програма автоматично додає спамерів до вашого списку блоків, перш ніж ваш iPhone навіть задзвонить. Ви можете тимчасово змінити процес, якщо очікуєте дзвінка з невідомого номера. Виберіть телефонні номери, які ви хочете заблокувати, і дозвольте ті, які ви хочете пройти. Перегляньте всі пропущені та заблоковані дзвінки, щоб побачити, хто намагається з вами зв’язатися.

Ще краще, ви можете дати спамерам певний відкат за допомогою ботів-відповідей. Додаток також записує бесіди з відповідями на ботів, так що ви можете слухати боротьбу спамерів і перепалку. Хочете ще більше задоволення? Створіть власного бота зі своїм сценарієм.

iOS

Truecaller

Truecaller ідентифікує та блокує спам-дзвінки та працює зі списком спаму на основі спільноти від понад 250 мільйонів користувачів. Він автоматично ідентифікує спам, шахрайство та роботодзвінки перед тим, як взяти.

iOS

Номоробо

Ця програма пропонує захист від понад 1,5 мільйона robocallers, телемаркетингу та телефонних шахраїв, щодня щодня ідентифікується понад 1500 нових robocallers. Nomorobo досить розумний, щоб розрізняти хороші роботодзвінки, такі як попередження про погоду, та погані, такі як телемаркетери. Він не визначає роботодзвінки (які він залишає вам), але блокує підроблені дзвінки. У його базі даних є тисячі повідомлень про robocall.

iOS

Останні повідомлення