Як використовувати BitTorrent

Як користуватися BitTorrent

Ви думаєте, як використовувати BitTorrent для завантаження фільмів, музики, книг, ігор чи практично чогось іншого? Ви потрапили в потрібне місце. Торрент - це відносно простий процес. Але якщо ви ніколи раніше цього не робили, почати це може бути складно. У параграфах нижче ми поетапно покажемо вам, як працює BitTorrent, як ним користуватися, і навіть запропонуємо кілька порад для досвідчених користувачів.

Що таке BitTorrent?

Перш ніж ми дізнаємося, як використовувати BitTorrent, ви повинні зрозуміти, що це таке. BitTorrent - це протокол - набір правил і стандартів для зв'язку між комп’ютерами - який в основному використовується для спільного використання файлів. Один із найкращих способів зрозуміти, як це працює, - це розібрати саме слово. Потік визначається як "сильний і швидкий потік води", тоді як a Біт є “невеликим шматочком або частиною чогось” (а також основною одиницею інформації в обчислювальній техніці). Натовпіть їх разом, і ви можете визначити BitTorrent як "сильний і швидкий потік дрібних фрагментів та частин файлу".

Як використовувати BitTorrent: Peer to Peer vs Client Server

Подумайте про BitTorrent, як FTP, протокол передачі файлів, але на стероїдах. Замість того, щоб отримувати потрібний файл безпосередньо від однієї людини, BitTorrent дозволяє отримувати фрагменти файлу від кількох (у деяких випадках сотні) людей одночасно та складати їх разом. Ця модель спільного використання файлів однорангової мережі є набагато ефективнішою, ніж традиційна модель клієнт-сервер, особливо якщо спільним файлом є багато людей.

Як завантажувати файли за допомогою протоколу BitTorrent

Як користуватися BitTorrent: Крок 1Завантажте клієнт BitTorrent.

Так само, як вам потрібен веб-браузер для використання HTTP (веб-сторінок), вам потрібен клієнт BitTorrent, щоб ваш комп'ютер розумів і використовував BitTorrent. Їх існує десятки для кожної операційної системи, але у Вікіпедії є хороший список усіх основних доступних клієнтів. Кожен клієнт має різний набір функцій, і вибір одного - це питання особистих уподобань. Ми рекомендуємо використовувати μTorrent для цього турніралу. Він легкий, швидкий, багатофункціональний і працює практично в усіх операційних системах.

Як користуватися BitTorrent: Крок 2Знайдіть хороший торрент-файл на авторитетному сайті

Після того, як ви завантажили та встановили μTorrent або інший клієнт, наступним кроком є ​​пошук торрента для завантаження. Найкращий спосіб використовувати це за допомогою торрент-трекера або куратора веб-сайту. Ми рекомендуємо використовувати Torrentz, оскільки він діє як мета-пошукова система та поєднує в собі результати кількох торрент-трекерів. Шукайте те, що ви хочете завантажити, використовуючи хороші ключові слова, але перед тим, як клацнути що-небудь, зробіть все можливе, щоб переконатися, що завантажуваний файл є законним. Більшість торрент-трекерів мають рейтинги, перевірку та системи коментування, на які ви можете подивитися, щоб визначити, хороший торрент чи ні. Як і при будь-якому іншому типі завантаження, будьте обережні та розсудливі, перш ніж щось завантажувати.

Варто також зазначити, що, завантажуючи торрент спочатку, ви не завантажуєте музику, фільм, книгу чи будь-який носій, який вам потрібен. Завантажуючи торрент, ви просто завантажуєте крихітний файл .torrent. Він повинен завантажитися протягом декількох секунд. Після цього натисніть на файл і відкрийте його за допомогою uTorrent або будь-якого іншого клієнта BitTorrent. Файл містить усі дані, необхідні вашому клієнту для спілкування з іншими комп’ютерами, які мають файл, який ви сподіваєтесь отримати. Іншими словами, ви використовуєте браузер для завантаження файлу .torrent, але використовуєте клієнт BitTorrent для читання цього файлу та завантаження музики, фільму чи будь-якого іншого файлу, який ви насправді хочете.

Сівалки та Лічери

BitTorrent найкраще працює, якщо багато людей ділиться потрібним файлом. Дізнайтеся, скільки людей ділиться файлом, перевіривши кількість сівалок та п’явок у даному файлі. Сівалки - це люди, яким є весь файл, яким можна поділитися з усіма, хто його не має. П'явки - це люди, у яких є лише декілька частин файлу, і вони діляться з іншими викідачами. На відміну від того, що може означати їхнє ім’я, п’явки зовсім не уповільнюють швидкість завантаження. Чим більше сівалок і п’явок, тим швидше завантажиться ваш файл. Якщо немає сівалок чи п’явок, файл немає у кого взяти, і торрент не буде працювати.

Магнітні посилання

Інша річ, з якою ви можете зіткнутися під час пошуку торрентів, - це речі, які називаються магнітними посиланнями. За будь-яких цілей вони настільки ж добрі, як торрент-файли; вони просто працюють дещо по-іншому. Натиснувши один у вашому браузері, швидше за все, ви отримаєте зовнішній запит протоколу, який, якщо буде схвалений, запустить ваш клієнт BitTorrent і почне завантаження файлу.

Магнітні посилання - це лише посилання; вони не мають файлів .torrent, пов’язаних із ними - лише дані. Це складніше, ніж ми будемо намагатись детально пояснити тут, але магнітне посилання по суті містить усі хеш-значення, знайдені у файлі .torrent, який потім використовує ваш клієнт BitTorrent для пошуку копій потрібного файлу. Думайте про це як про URL-адресу, але замість того, щоб зберігати інформацію на Розташування певного файлу, магнітне посилання містить інформацію про вмісту файлу. Детальніше про них читайте тут. Ви знайдете їх багато на ThePirateBay, але більшість інших сайтів все ще використовують звичайні торрент-файли.

Як користуватися BitTorrent: Крок 3Оптимізація вашого клієнта BitTorrent

Більшість торрент-клієнтів виконають роботу без будь-яких налаштувань, але якщо ви хочете отримати максимальну віддачу від свого торрент-клієнта, ви можете зробити кілька різних речей, щоб оптимізувати її для максимальної швидкості та безпеки. Наступні поради стосуються μTorrent, але більшість із них можна зробити в інших клієнтах, якщо ви знаєте, як отримати доступ до тих самих налаштувань / активувати їх.

  • Увімкніть і перенаправте порти маршрутизатора.Щоб зробити це в μTorrent, просто йти Опції> Налаштування і натисніть вкладку підключення. Переконайтеся, що всі чотири поля в розділі «Порт прослуховування» позначені:Увімкнути картографування портів UPnP, Увімкнути картографування портів NAT-PMP, Увімкнути порт для кожного запуску, і Додайте виняток брандмауера Windows.
  • Встановіть глобальні обмеження пропускної здатностіщоб ваш засів не поглинув всю вашу дорогоцінну пропускну здатність. Для цього в μTorrent перейдіть доОпції> Налаштування> З'єднання і позначте межі в кБ / с. Введення нуля дозволить зберегти необмежену швидкість завантаження / завантаження.

Якщо ви шукаєте прості способи отримати музику та відео, обов’язково перегляньте наші путівники до найкращих безкоштовних та легальних сайтів для завантаження музики та про те, як отримати безкоштовне Інтернет-телебачення.

Останні повідомлення