Як знімати та редагувати власні відео та влоги

Практично будь-кому легко створити та завантажити відео, тому знання того, як зробити вміст виділяється, набагато важливіше. Незалежно від того, чи хочете ви запустити відеоблог, створити навчальний посібник чи демонстраційні відео або зробити власні огляди продуктів, ми зібрали кілька найкращих (і легких для досягнення) практик, які допоможуть вам спрямувати в правильному напрямку - за допомогою цифрових камер та смартфонів, якими ви, мабуть, уже володієте. Трохи спланувавши зусилля, ви будете на шляху до того, щоб стати наступною сенсацією YouTube (хоча, ми не обіцяємо).

Попереднє виробництво

Андрій Заріпов / 123RF Андрій Заріпов / 123RF

По-перше, почніть зі сценарію. Можливо, вам здається, що простіше пропустити цей крок, але витрачаючи час на написання сценарію - або, принаймні, записуючи свої ідеї, - це може заощадити ваш час пізніше. Тут ми говоримо не про відформатований сценарій, а лише про текстовий документ, який містить усе, що ви скажете у своєму відео. Робота зі сценарієм допоможе вам продовжувати виконувати завдання, коли ви почнете стріляти, і не дозволить вам рухатися по дотичній і не потрібно знімати більше, ніж потрібно, щоб отримати щось цілісне.

Не недооцінюйте значення планування та практики.

Вам слід прочитати свій сценарій вголос пару разів, щоб отримати уявлення про те, як це звучить. Часто хтось пише іншим голосом, ніж той, як говорить, і читання вголос допоможе визначити все, що не звучить природно. Якщо у вас є друг, сусід по кімнаті або член родини, який може надати відгук, можливо, попросіть їх послухати вас.

Також непогана ідея - приурочити себе читати свій сценарій, щоб зрозуміти, як довго це буде. Якщо ви націлюєтеся на двоминутне відео, і вам потрібно п’ять хвилин, щоб прочитати сценарій, буде набагато простіше зробити скорочення, а не чекати, поки ви перейдете в постпродакшн із трьома додатковими хвилинами кадру з.

Якщо ви плануєте знімати B-roll або постріли на виріз, ви можете нанести їх на карту зараз, щоб отримати уявлення про те, де вони будуть використовуватися. Таким чином, ви будете знати, які рядки будуть звучати на камері, а які будуть звучати під час вирізу, і ви зможете запам’ятовувати це відповідно, заощаджуючи собі ще більше часу.

Після того, як у вас є кілька відеороликів, ви, можливо, можете пропустити деякі з вищевказаних кроків, коли відчуєте час, але не недооцінюйте важливості планування та практики.

Підсумок:

 • Напишіть, що ви хочете сказати, або запишіть моменти для розмов.
 • Практикуйте свій сценарій для визначення часу і потоку.
 • Занотуйте місця, де ви будете вирізати B-roll кадри.
 • Запам'ятовуйте лише екранні рядки, щоб заощадити час.

Професійна порада:

Якщо вам важко запам’ятати те, що ви хочете сказати, спробуйте застосувати програму телесуфлера, як Teleprompter Pro Lite для iPad. Помістіть планшет якомога ближче до об'єктива камери (не потрапляючи в рамку), щоб ви зберегли контакт очей з камерою.

Вогні

Філіпп Шуруєв / 123RF Філіпп Шуруєв / 123RF

Що стосується вигляду вашого відео, світло, мабуть, є найважливішим фактором. Ми б взяли дешеву камеру з хорошим освітленням за дорогу камеру з поганим або недостатнім освітленням у будь-який день. Але це не означає, що вам потрібно виходити і купувати дорогий світловий комплект.

Світло є найважливішим фактором зовнішнього вигляду вашого відео.

Для кімнатних пагонів вікна - це ваш найкращий друг або найлютіший ворог. Загалом, облицювання вікна призведе до приємного рівномірного світла, завдяки якому вас буде легко помітно на тлі. Однак завжди слід уникати розміщення вікна за собою або розміщення вікна в іншому випадку в кадрі, оскільки це може ускладнити отримання збалансованої експозиції.

Також слідкуйте за змішаною кольоровою температурою під час зйомки в приміщенні. Більшість лампочок випускають інший колір світла, ніж сонце, що може призвести до того, що тіні будуть занадто блакитними, а відблиски - оранжевими, або навпаки. Якщо можливо, вимкніть усе світло в районі, де ви знімаєте, і покладайтесь лише на сонячне світло.

На вулиці уникайте прямих сонячних променів. Знайдіть тінисту місцевість або знімайте в похмурий день для рівномірного освітлення. Це також зменшить навантаження на ваші очі і не дозволить вам зажмуритися у відео.

Підсумок:

 • Наявність хорошого світла краще, ніж наявність гарної камери.
 • В приміщенні вікна можуть стати чудовим джерелом світла.
 • На відкритому повітрі уникайте прямих сонячних променів, якщо це можливо.

Професійна порада:

 • Автоматичний баланс білого часто досить хороший, але якщо ви хочете переконатися, що кольори на знімку не змінюються, ви можете встановити його вручну на деяких камерах. Якщо ваша камера дозволяє регулювати температуру Кельвіна для балансу білого, почніть з 5600 (денне світло) як базову, а потім налаштуйте вгору (кулер) або вниз (тепліше). На дзеркальних фотокамерах переконайтеся, що в режимі реального часу ввімкнено режим перегляду, коли ви робите ці налаштування, щоб ви могли бачити ефект у реальному часі.
 • Є багато світлодіодних ліхтарів, які ви можете придбати менше, ніж за 50 доларів. Знайдіть такий, який дозволяє регулювати колірну температуру. Але замість розбризкування світла з напрямку вашої камери, спробуйте різні положення та кути, або навіть використовуючи кілька джерел світла. Навіть невелика світлодіодна панель із низьким енергоспоживанням може створити приємне світло для уловлювання, яке допоможе розкрити очі.

Камера (та аудіо)

Огляд Canon Rebel T7i Daven Mathies / Цифрові тренди Daven Mathies / Цифрові тренди

Ми любимо вигадливі технології камер так само, як будь-хто інший (можливо, більше того), але простіші насправді можуть бути кращими. Дотримуйтесь того, що знаєте, і не витрачайте свій бюджет на найсучаснішу камеру. DSLR або дзеркальна камера початкового рівня - чудовий варіант для отримання професійних результатів, але навіть смартфон, GoPro або традиційний вказівник і стрілянина дадуть високоякісне відео при правильному освітленні.

Якщо вам це зручно (і ваша камера це підтримує), знімайте відео в режимі ручної експозиції. Це дозволить вам контролювати зовнішній вигляд вашого відео та гарантувати, що камера не перекриває або недоекспонує важливу частину сцени (наприклад, ваше обличчя), одночасно правильно експонуючи менш важливу область (наприклад, фон).

Якщо ви команда з однією людиною, яка як створює відео, так і знімається у ньому, однією з найскладніших речей може бути правильне фокусування. На щастя, багато сучасних камер, включаючи смартфони, мають функцію розпізнавання обличчя з відстеженням фокусу. Ми рекомендуємо використовувати цей режим, коли він доступний, оскільки він справді може полегшити роботу. Ми є великими шанувальниками технології автофокусування Dual Pixel на таких камерах Canon, як EOS Rebel T7i та EOS M6, яка працює разом з розпізнаванням обличчя для отримання плавних і чітких результатів.

Ще важливіше камери, ніж звук. У більшості камер є погані, всеспрямовані мікрофони, тобто вони слухають звуки, що надходять з будь-якого напрямку. Такі мікрофони, однак, вловлюють велику кількість фонових шумів, що може бути нормальним для зовнішніх знімків, але абсолютно жахливо для запису діалогу.

Для простоти вбудований мікрофонний рушничний мікрофон, такий як Rode Videomic Go, суттєво змінить якість звуку (для вашої камери потрібно мати вхід для мікрофона, а також слід налаштувати регулятор гучності в налаштуваннях меню). Дротовий або бездротовий лавальерний мікрофон може дати ще кращі результати, оскільки його можна носити на сорочці близько до рота, забезпечуючи чіткий звук вашого голосу при будь-якому фоновому шумі. Є також мікрофони, спеціально виготовлені для смартфонів, які підключаються до гнізда для навушників або роз’єму.

Підсумок:

 • Високоякісний звук так само важливий, як високоякісне відео; використовуйте зовнішній мікрофон.
 • Працюйте з тим, що знаєте чи маєте, навіть якщо це ваш смартфон.
 • Знімаючи власні відео, використовуйте розпізнавання обличчя та безперервний автофокус, якщо ваша камера їх підтримує.

Професійна порада:

 • Якщо ви купуєте нову камеру для створення відео, знайдіть камеру з відкидним РК-дисплеєм, як згаданий Rebel T7i. Це зручно, коли ви знімаєте себе, як-от сценарій vlog. Більшість відеокамер також матимуть цю функцію, однак причин придбання спеціальної відеокамери в наш час досить мало.
 • Вам потрібно знімати в 4K? Зараз це не обов’язково - зрештою, мало хто може переглядати вміст 4K, - але це приємна функція, яка захищає майбутнє. Однак 4K дозволяє зменшити масштаб до чудового Full HD, і це зручно для обрізання та додавання цифрових рухів до ваших знімків.
 • Невисоку вторинну камеру можна використовувати для зйомки альтернативної точки зору, яку потім можна вставити у основне відео. З цією камерою звук не турбує, тому ви навіть можете користуватися смартфоном.
 • Для відеозйомки на смартфоні нам подобається Filmic Pro, відеододаток, який дозволяє налаштовувати широкий діапазон параметрів, про які ви, мабуть, навіть не знали, що може зробити ваш смартфон. Наразі він доступний як для iOS, так і для Android.

Дія

ammentorp / 123RF

Перш ніж розпочати зйомку, подивіться на місце розташування. Сподіваємось, ви знайшли місце з хорошим освітленням, але є й інші речі, які ви можете зробити, щоб підготувати набір. Якщо ви перебуваєте у своєму будинку, стежте за нудними глухими стінами або захаращеним фоном. Подумайте про те, щоб прикрасити простір фотографіями, плакатами чи іншими предметами, пов’язаними з темою вашого відео, або продемонструвати свою особистість. Тут ви також можете пофантазувати з трохи акцентної блискавки, якщо хочете насправді піти на це, але майте на увазі, як це вплине на експозицію.

Невелике налаштування камери іноді може створити різку різницю.

Ви також можете використовувати саму камеру для формування набору. Залежно від місця розташування, можливо, можна вирізати небажані предмети з кадру, просто збільшуючи масштаб, змінюючи кут нахилу або трохи рухаючи камеру в одному напрямку. Це може здатися неважким, але невелике налаштування камери іноді може створити різку різницю.

Здійснюючи зйомку на відкритому повітрі, слідкуйте за прямими сонячними променями у фоновому режимі, які можуть призвести до відволікання переекспонованих ділянок. Як і у випадку з внутрішніми знімками, уникайте переповнених фонів, таких як жваві вулиці чи лінії електропередач, якщо подібні речі не стосуються теми вашого відео.

Якщо мова йде про B-roll - тобто про кадри, на які ви виріжете, щоб проілюструвати свою історію - перемістіть камеру, щоб зробити кадри цікавішими. Просте панорамування або нахил на штативі може пройти довгий шлях, а повзунок - чудовий інструмент для досягнення професійного вигляду рухом в сторону. Якщо ви не хочете інвестувати в додаткові передачі, ви можете навіть уникнути ручних знімків руху, але обов’язково використовуйте камеру з внутрішньою стабілізацією або стабілізований об’єктив.

Найголовніше, не перестарайтеся. Деякі рухи дійсно можуть допомогти пострілу, але занадто багато відволікає.

Підсумок:

 • Прикрасьте свій набір, щоб він відображав тему або вашу особистість.
 • Включіть рух у знімки B-roll, щоб зробити їх цікавішими.
 • Збільште або перемістіть камеру, щоб вирізати небажані предмети з кадру.

Професійна порада:

 • Ми завжди рекомендуємо хороший штатив, але коли він не під рукою, використовуйте те, що є: стос книг, високий стіл або стілець, стійка для сніданку. Крім того, намагайтеся з усіх сил підтримувати рівень камери. Якщо ви працюєте з маленькою камерою або смартфоном, там є настільні штативи, які коштують дуже недорого.
 • Ремені камери дратують, але вони допомагають захистити вашу камеру та стабілізувати її під час руху. Відтягніть ремінь від тіла, поки воно не затягнеться, і намагайтеся триматися рівно.

Пост-продакшн

ammentorp / 123RF ammentorp / 123RF

Якщо ви новачок у редагуванні відео, не витрачайте гроші на програмне забезпечення. Навіть DaVinci Resolve, професійний додаток для редагування, має чудову безкоштовну версію. І якщо у вас вже є членство в Adobe Creative Cloud, то не забувайте, що у вас є доступ до Premiere Pro. Але серйозно, навіть iMovie працює, коли вкрай важко. Існує програмне забезпечення, яке бере ваші кадри, аналізує їх та створює швидкі фільми - наприклад, Quik від GoPro, - але це не той тип програмного забезпечення для редагування, яке слід використовувати для цілей цієї статті.

Принаймні теоретично, влог представляє досить незначну роботу з редагування, з якою будь-яка частина спеціального програмного забезпечення повинна легко працювати. Можливо, вам захочеться збожеволіти по дорозі, але починайте з основ і не витрачайте більше, ніж потрібно.

З яким би додатком ви не потрапили, одна конкретна порада, яку ми запропонуємо, - вивчити гарячі клавіші. Чим менше ви торкаєтесь миші, тим ефективнішими ви будете. Ймовірно, вам потрібно виконати кілька проектів, перш ніж все зрозуміти, але коли ви повністю переходите, вибираєте та обробляєте кліпи натисканням клавіш, ви заощадите собі цінний час. Ви також почуватиметесь професіоналом.

Що стосується редагування, будьте прості. Уникайте зайвих розчинників, серветки та інших переходів чи ефектів. Це може бути спокусливим, особливо для нових редакторів, але вони часто відволікають увагу. І ні, ваш перехід до феєрверків нікого не вразить. Майже завжди жорсткий виріз між двома знімками буде виглядати більш професійно, ніж будь-який анімований перехід.

Однак просто не означає нудно. Залежно від теми вашого відео, може бути доречним більш повільний або швидший темп, але знайте, що люди, швидше за все, швидко набридне, якщо вони просто спостерігають, як голова, що говорить, триває більше кількох секунд. Якщо у вас захоплююча особистість і потужна присутність на сцені, то вам більше сили. Однак ми, решта, повинні бути готові до різноманітних знімків B-roll, щоб їх можна було широко використовувати, які, як ми сподіваємось, планували на етапі перед виробництвом.

Нарешті, коротше, як правило, краще. Сподіваємось, ви подбали про це у сценарії, але не бійтеся робити скорочення під час редагування. Є випадки для винятків, наприклад, якщо ви робите огляд товару, і для цього потрібно трохи детальніше. Однак навіть у цьому випадку ви не хочете, щоб відео тривало надто довго.

Знову ж таки, якщо поблизу є ваш друг або член родини, попросіть їх переглянути попередній перегляд і залишити відгук. Якщо вони навіть так сильно думають про позіхання в будь-який момент, то подумайте про вирізання цього розділу відео. Ми, як правило, прив’язуємося до наших проектів, тому викинути будь-яку їх частину може бути важко, але важкі рішення - це те, що покращить ваші відео.

Підсумок:

 • Не ускладнювати; уникайте зайвих переходів та ефектів.
 • Не витрачайте гроші на програмне забезпечення, якщо вам це не потрібно - безкоштовні програми для редагування часто добре підходять.
 • Не бійтеся робити скорочення. Коротше, як правило, краще.

Професійна порада:

 • Іноді найкращий спосіб навчитися плавати - це занурення прямо. Під цим ми маємо на увазі просто завантажити відео на YouTube і подивитися, яку відповідь ви отримаєте. Хоча коментатори можуть бути різкими, інші підтримують. Використовуйте конструктивну критику, щоб покращити своє наступне відео, і не бійтеся звертатися до креативів, чиї відео ви любите дивитись. Зрештою, їхні відео зараз можуть виглядати відшліфованими, але ми впевнені, що їхні перші спроби були не такими гарними.

Налаштування камери на вибір

 • Сучасні камери мають масу варіантів кадрів. Для більш кінематографічного вигляду 24 (або 23,98) кадри в секунду імітують вигляд кінофільму, тоді як 30 кадрів в секунду є стандартом для телебачення та відео. Багато камер пропонують опцію 60 кадрів в секунду, яку зараз підтримує YouTube, але не допоможе вашому відео, якщо вам не потрібно точно відтворити швидкий рух.
 • У ручному режимі загальним правилом є встановлення витримки затвора удвічі більше частоти кадрів (наприклад, 1/50 для 24 кадрів в секунду, 1/60 для 30 кадрів в секунду або 1/120 для 60 кадрів в секунду). Ви можете пограти зі швидкістю витримки для творчого ефекту, але для цілей цього підручника ми дотримуватимемося основ. Примітка: Перебуваючи на відкритому повітрі, можливо, доведеться використовувати більшу витримку затвора лише для отримання правильної експозиції. Фільтри нейтральної щільності (ND) допоможуть у цьому, вирізавши світло, забезпечуючи меншу витримку, але не хвилюйтеся про це, поки у вас не буде досвіду.
 • Що стосується роздільної здатності, то з Full HD (1920 x 1080) ви повинні бути чудовими. Однак, якщо ваша камера підтримує 4K, ви можете її використовувати, що має деякі переваги, як ми вже згадували вище. Тільки знайте, що коли мова заходить про редагування, 4K вимагатиме потужнішого комп’ютера і з’їсть більше місця на вашому жорсткому диску.
 • Чутливість ISO слід встановити низькою (100-200), якщо є достатньо яскравого світла. Ви можете підняти його, якщо ви маєте справу з навколишнім світлом, однак, як з лампою в приміщенні. Якщо ваша камера не має дуже високих показників ISO, ми б не перевищили 800, якщо це не буде абсолютно необхідним.
 • Ви хочете розмитий фон або зберегти все різким? Це залежить від вас, але настройка діафрагми - це те, що керує цим. Виберіть широку (найменшу кількість) діафрагму, якщо ви хочете, щоб вона була дуже розмитою, або найвужчу (найбільшу кількість), якщо хочете, щоб все було у фокусі. Значення діафрагми залежать від об'єктива, але гарний баланс становить близько f / 5,6-f / 8. Це ключова перевага використання камери зі змінним об'єктивом у порівнянні зі смартфоном або точкою та зйомкою.

Висновок

Вищезазначені вказівки полягають просто в тому, що: Перші кроки, щоб ви рухались у правильному напрямку. Найголовніше - це вміст вашого відео; якщо у вас є гарна ідея для спілкування, це більше половини справи. Хороша блискавка, чітке звучання та ефективне редагування можуть лише допомогти вашій презентації - вони не можуть нічого покращити фактичний вміст.

Пам’ятайте, ми тут говоримо про влоги та домашні фільми, а не про професійні постановки з великим бюджетом та досвідчені бригади. Ваше відео не повинно бути ідеальним, і не варто мучити кожну деталь до 3 години ранку кілька ночей поспіль. Ви, безсумнівно, вдосконалитесь і станете ефективнішими з часом, тому не потійте дрібниці зараз. Викладайте свої ідеї, продовжуйте вчитися, і перш за все, ніколи не переставайте отримувати задоволення.

Останні повідомлення