Як виправити поширені проблеми Windows XP, пришвидшити роботу Windows XP

Як виправити загальні проблеми Windows XP -

Хоча зараз їй вже більше десяти років, Windows XP залишається інстальованою більш ніж на чверті ПК у світі, що робить її другою за популярністю операційною системою (Windows 7 займає верхнє місце). Незважаючи на це, він все ще має кілька недоліків, які ніколи не були повністю виправлені. І, що ще гірше, Microsoft планує припинити підтримку XP 8 квітня, а це означає, що компанія припинить видавати оновлення для своєї дванадцятирічної ОС. Хороша новина полягає в тому, що користувачі мали достатньо часу, щоб знайти способи вирішення проблем.

Ось рішення найпоширеніших проблем.

Деякі або всі значки стають непридатними для використання

Багато користувачів Windows XP в якийсь момент стикалися з проблемою, через яку всі значки перестали працювати. Натомість при спробі використання піктограм з’явиться повідомлення про помилку із повідомленням про неправильний шлях (якщо ярлик) або вікно “Відкрити за допомогою”.

У разі ярликів піктограма більше не працює, оскільки Windows не знає, де знаходиться файл .exe, на який він вказує. Ви можете це виправити, клацнувши правою кнопкою миші піктограму ярлика, знайшовши поле “Ціль”, а потім ввевши шлях, де знаходиться виконуваний файл. Наприклад, “Digitaltrends.exe” може знаходитись у “C: \ Program Files \ Digital Trends \”. Якщо ви не впевнені, за допомогою Провідника Windows можна знайти відповідну папку.

Якщо піктограми - це файли, а не ярлики, то Windows забула, яка програма використовується для передачі файлів. Відкрийте файл і на екрані “Відкрити за допомогою” виберіть відповідну програму. Можливо, вам доведеться шукати його в Провіднику Windows, вибравши "Огляд". Знайшовши потрібну програму, поставте прапорець біля пункту «Завжди використовувати обрану програму для відкриття файлу такого типу» та натисніть кнопку «Ok».

Вам також слід запустити сканування вірусів, щоб перевірити, чи інфікований ваш ПК, оскільки інколи ця проблема може бути спричинена вірусом, який змінює налаштування Windows без вашого відома.

При спробі друку з'являється код винятку 0xc0000005

Ця помилка може виникнути під час спроби вибрати, вибрати або змінити властивості принтера. Замість виконання завдання ця помилка зупиняє ваш прогрес.

Несправний водій, як правило, винен. Відкрийте Принтери та факси, натисніть Файл, а потім перейдіть до Властивості сервера друку. Знайдіть вкладку Драйвери, а потім драйвер принтера, який видає цю помилку. Видаліть його, перезавантажте комп’ютер та заново встановіть драйвер (бажано новішу версію, якщо зможете знайти).

Якщо помилка все-таки виникає, видаліть драйвер ще раз, але замість повторного запуску відкрийте regedit.exe. Перегляньте реєстр, щоб знайти записи, які відповідають ім'я (ні модель) принтера, який ви вилучили. Видаліть їх, а потім перезапустіть і переінсталюйте драйвер.

Зверніть увагу, що забруднення реєстру може призвести до аварійного завершення роботи системи, якщо ви видалите неправильне значення, тому доцільно створити резервну копію системи, перш ніж спробувати.

Пакет оновлень 3 для Windows XP не встановлюється

Останній пакет оновлень для Windows XP, SP3, - останнє велике оновлення, яке випустить Microsoft. Однак встановити його вдалося не всім.

Спочатку подивіться на офіційний посібник Microsoft перед встановленням. Це розповість вам про системні вимоги, попередні необхідні оновлення, оновлення, які можуть спричинити проблеми, та будь-яке стороннє програмне забезпечення, яке ви повинні вимкнути. Список предметів для перевірки досить довгий.

Якщо проблеми не зникають, спробуйте встановити пакет оновлень 3 за допомогою безпосереднього завантаження, а не через Центр оновлення Windows. Ви можете знайти файл тут. Встановлення досить просте - просто запустіть файл, і майстер встановлення з’явиться, щоб обробити все інше.

Ви також можете спробувати повторно налаштувати Центр оновлення Windows, щоб очистити будь-яку помилку, яка є джерелом ваших проблем. Натисніть кнопку Пуск, перейдіть до пункту Виконати, а потім введіть “services.msc” і натисніть кнопку ОК. Клацніть правою кнопкою миші Автоматичне оновлення, а потім натисніть Зупинити.

Тепер знову перейдіть до Пуск, натисніть Виконати, але цей тип вставте наступне в текстове поле та натисніть Ok.

% windir% \ SoftwareDistribution

Клацніть правою кнопкою миші файл завантаження та перейменуйте його на Download.old. Зробивши це, повторіть кроки для вимкнення “services.msc”, але цього разу натисніть “Пуск”, щоб увімкнути його знову. Потім спробуйте завантажити пакет оновлень 3 ще раз.

Синій екран смерті з KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

Ця неприємна помилка виникає, коли Windows XP шукає дані ядра і не може їх знайти. “Ядро” - це основний набір коду, який обробляє запити на введення та виведення, тому помилка там обов’язково спричинить Синій екран смерті (або BSOD).

У багатьох випадках цю проблему спричиняє жорсткий диск, який уже на виході. Отримавши BSOD, ви також повинні побачити другий набір даних внизу екрана. Наступні помилки вказують на можливу несправність жорсткого диска.

STATUS_NO_SUCH_DEVICE

STATUS_DEVICE_DATA_ERROR

STATUS_DISK_OPERATION_FAILED

Зверніться до офіційної статті Microsoft про те, як запустити Chkdsk, програму, яка може перевірити ваш жорсткий диск на наявність несправних блоків. Вам слід планувати замінити диск найближчим часом, якщо такий з’явиться.

Дві інші поширені помилки:

STATUS_IO_DEVICE_ERROR

STATUS_DEVICE_NOT_CONNECTED

Ці повідомлення вказують на проблему з апаратним забезпеченням, підключеним до жорсткого диска, що може бути материнською платою, контролером RAID або навіть поганим кабелем. Переконайтесь, що всі кабелі жорсткого диска надійно підключені, а всі карти контролера приводу (якщо вони є) належним чином встановлені.

Нарешті, вірус може спричинити цю проблему, пошкодивши дані ядра. Запустіть сканування вірусів, щоб перевірити, чи ваш комп’ютер заражений.

Синій екран смерті з DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Ах, хороша помилка DRIVER_IRQL. Цей загальний BSOD означає, що драйвер не надав дані, яких очікувала Windows, що призвело до аварійного завершення роботи. У більшості випадків проблему спричиняє драйвер помилки, але іноді це означає несправність обладнання.

Щоб з’ясувати, що спричиняє проблему, потрібно прочитати екран BSOD або створений ним файл журналу. Файл журналу можна знайти в засобі перегляду подій, в якому корпорація Майкрософт надає докладні інструкції щодо використання. Більшості людей важко розшифрувати файл журналу, але якщо ви шукаєте слова про помилки або назви торгових марок, можливо, ви зможете самостійно діагностувати проблему. Крім того, ви можете надати файл журналу довідковій службі, другові або розмістити його на форумі Windows XP.

Після виявлення порушника драйвера встановіть його заново або оновіть до нової версії. Якщо це не вирішує проблему, апаратне забезпечення, яке використовує драйвер, можливо пошкоджене, і його потрібно буде замінити.

Завантаження в Windows, здається, триває вічно

Поступове зниження продуктивності є однією з найвідоміших проблем, з якими стикаються користувачі Windows XP. У більшості випадків це викликано тим, що у фоновому режимі відкрито забагато програм. Програмне забезпечення іноді запускається автоматично під час завантаження, тому без вашого відома можуть запускатися десятки програм.

Відкрийте Пуск, перейдіть до пункту Виконати, введіть msconfig і натисніть кнопку Ok. У вікні, що відкриється, виберіть вкладку Запуск. Тут ви знайдете список елементів, які відкриваються під час запуску Windows. Імена не завжди можуть зробити їх функцію очевидною, але якщо ви також подивитеся на поля Команда та Розташування, ви зможете визначити, до якої програми належить елемент запуску. Зніміть вибір тих, які вам не потрібні. Тепер перейдіть на вкладку Служби і зробіть те саме. Потім перезавантажте ПК.

Крім того, ви можете перейти на вкладку Загальне та змінити свій ПК на Вибірковий запуск, а потім зняти прапорець Завантажити елементи запуску. Однак майте на увазі, що це також вимкне програми, які ви могли б мати хочуть починати з завантаження, як антивірусна програма.

Застряг у циклі перезавантаження

Якщо під час завантаження Windows щось піде не так, ваш комп’ютер може автоматично перезавантажитися, що призведе до постійного циклу перезавантаження. Можливо, ви очікуєте повідомлення про помилку, але це трапляється не завжди, залишаючи вас без уявлення про те, що відбувається.

Щоб це виправити, натисніть клавішу F8 кілька разів під час завантаження, доки не з’явиться меню додаткових параметрів Windows. У другій групі варіантів ви побачите "Вимкнути автоматичний перезапуск при відмові системи". Виберіть його за допомогою клавіш зі стрілками, а потім натисніть клавішу Enter.

Тепер запуститься Windows. Хоча це, ймовірно, не почнеться без проблем, ви, принаймні, зможете записати повідомлення (повідомлення) про помилку, що з’являться, що робить можливим подальшу діагностику.

Помилка оновлення Windows із помилкою 0x8024400A

Оновлення Windows повинно бути автоматичною службою, але воно також може страждати від таких помилок, як повідомлення про помилку 0x8024400A. Коли ця проблема з’явиться, вона не дозволить завантажувати та встановлювати будь-які оновлення.

Щоб це виправити, потрібно повторно завантажити агент оновлення Windows. Перегляньте офіційну сторінку агента оновлення Microsoft та скористайтеся рішенням Fix it (або дотримуйтесь інструкцій), щоб вирішити проблему.

Якщо проблема не зникає, ви можете завантажити останню версію агента оновлення Windows безпосередньо від корпорації Майкрософт. Ви можете отримати файл із веб-сайту Microsoft System Center. Існують окремі 32-розрядні та 64-розрядні версії, тому не забудьте завантажити відповідну для вашої системи; для більшості ПК це 32-розрядна версія.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found