InstaStock: стартап на базі Instagram, який може змінити стокові фотографії

логотип instastock imagesКуди йти, коли ти не можеш дозволити собі професійного фотографа чи власну екіпаж цифрових медіа? Як відомо кожному хорошому веб-видавцю, стокова фотографія - ось де! Ці бази даних зображень приносять вам ідеальну, доповнюючу фотографію за невелику ціну.

Спочатку стокові фотографії надходили від професійних фотографів, які продавали високоякісні зображення за великі ціни. Такі компанії, як Getty Images, яка і сьогодні залишається потужним гравцем, почали з торгівлі цим видом товарів. Після завантаження фотографій в Інтернет стало звичним явищем, однак з’явилася нова порода акціонерних компаній, і такі компанії, як Shutterstock та iStockphoto, зросли. Shutterstock та подібні мають суміш перевірених професійних та аматорських зображень, тоді як iStockphoto зробив хвилі в галузі, приймаючи дуже аматорські фотографії та ліцензуючи їх за дуже низькими цінами (у багатьох випадках до долара).

затворАле вік Instagram та обміну фотографіями в соціальних мережах кидає виклик цьому, що вже розвивається ринку, дуже новими способами - на прикладі нової компанії InstaStock.

InstaStock Images може оживити індустрію зображень, як це робив iStockphoto до цього, але замість того, щоб знижувати ціни, стартап планує дозволити користувачам Instagram монетизувати свої акаунти. Запуск у серпні 2013 року дозволить розміщувати ваші зображення на ринку, де покупці платять вам ліцензійну плату за використання ваших фотографій. Немає обмежень на кількість фотографій, які ви можете розмістити, тому завзяті користувачі Instagram можуть накопичити досить значні портфелі. Якщо це ще не зрозуміло, InstaStock не буде вашою цілодобовою службою стокової фотографії.

Для початку InstaStock стверджує, що буде платити втричі більше, ніж середній тариф за фотографії - і користувачі вибирають ціну. Генеральний директор InstaStock Ланея Мур пояснює, як компанія здатна так щедро компенсувати користувачам, кажучи: “Я не можу насправді говорити з чужою бізнес-моделлю, але я можу трохи припустити - це тому, що ці компанії хочуть взяти більшу частку прибуток ". Мур, схожий на справжнього відданого Instagram, більше ніж захоплений потенціалом InstaStock приносити користувачам Instagram значну частку доходу.

Зараз прибуток отримуватиметься від ліцензування, оскільки це все безкоштовно. "Ми - фанатський стартап, створений шанувальниками Instagram для шанувальників Instagram", - говорить Мур. Instastock планує запровадити роялті, виходячи з попиту професійних фотографів, які хочуть їх, але не зважаючи на те, що більшість користувачів отримуватимуть єдину ставку за ліцензування. На запитання про те, чи можуть продавці щось робити про те, для чого покупці використовують їх зображення, Мур визнав, що рішення все ще змінюється. "Це те, над чим ми працюємо, ми ще не зовсім вирішили цю частину". На даний момент ми знаємо, що покупці платять одноразову плату за ліцензію, а потім мають необмежений творчий доступ - і продавці отримують 60 відсотків від ціни, на яку була зроблена фотографія.

Чи ідея надати мотивацію користувачам у формі грошей не зіпсує доброї справи, які вона має? Чи почнуть користувачі робити фотографії на основі того, що, на їх думку, вони можуть продати ...

Інші важливі питання: Чи працює платформа безпосередньо з Instagram? Ще ні, каже Мур. "Це абсолютно окремо, сподіваємось, хоча в якийсь момент Instagram побачить, що це успішна бізнес-модель, і вони вскочать". InstaStock не турбується, що Instagram захоче запустити власну подібну послугу; як пояснив Мур, "Instagram існує деякий час, і вони ще не робили цього. І після судового позову з Умовами надання послуг, я думаю, це поставило Instagram у важке становище. Тож для третьої сторони має більший сенс створити це, і тоді, можливо, Instagram придбає його або залучиться до нього ». У цьому вона, безумовно, права: якби Instagram навіть натякнув на функцію, яка продає або отримує прибуток від фотографій користувачів, обурення було б швидким. Сам Instagram, швидше за все, не може з цим уникнути - але, можливо, сторонній може.

Заслуговує запитання, як це може вплинути на спільноту Instagram. Додаток, незважаючи на те, що він належить Facebook і проходить через згадані раніше політичні наслідки, зберігає віддану послідовність; це багато хто вважає видом мистецтва. Чи ідея надати мотивацію користувачам у формі грошей не зіпсує хорошої справи? Чи почнуть користувачі робити фотографії на основі того, що, на їх думку, вони можуть продати на InstaStock? Звичайно, цей корабель, можливо, вже відплив, оскільки платформа наскрізь пронизана брендами, оголошення вже на горизонті, а спам просто продовжує надходити. І той факт, що все більше видавців використовують зображення в Instagram, говорить про потенціал InstaStock.

Алекс Родрігес, Нью-Йорк, InstagramТо як виглядатиме InstaStock Images при запуску? Команда все ще працює над наворотами, але вони вже розробили базовий шаблон. "Коли користувачі перейдуть на сайт InstaStock Images, вони зможуть підключитися до свого облікового запису Instagram, тоді вони зможуть витягувати свою стрічку". А як щодо функції в Instagram для автоматичного надсилання фотографій до бази даних InstaStock? Мур та її команда все ще чекають, поки Instagram не залучиться, але вона оптимістична, що відбудеться якась щільна інтеграція; "Ми знаємо, що нас чекає".

Однак InstaStock Image не потрапить у гру з зображеннями, не зіткнувшись із жорсткою конкуренцією. Фотограф Джон Лунд ставить під сумнів своє майбутнє. “Якщо ви маєте на увазі, я б подав зображення, відповідь - ні. Моїм основним місцем для фотозйомки є Blend Images, і у них є колекція під назвою „Memento”, яка включає Instagram та подібні знімки, в яких я беру участь у своїх фотографіях з iPhone ”. Лунду подобається, як Blend вже є частиною фондового ринку, пояснюючи: “Я відчуваю, що можу набагато краще проникнути на ринок через них. Blend створений, має успішний досвід і використовує переваги включення до таких сайтів, як Getty Images, iStockphoto, Shutterstock та багатьох інших у всьому світі ".

Але хоча InstaStock Images, можливо, доведеться зарекомендувати себе, перш ніж отримувати подання від відомих фотографів-фотографів, він має певне заклик до любителів Instagram. Чи зможе він відрізнити себе від конкурентів, таких як Blend - і безліч інших - ще належить з'ясувати. Якщо ви зацікавлені в реальному часі демонстрації програми, стежте за оновленнями - Digital Trends матиме ексклюзивний вигляд на платформі в найближчі місяці. А якщо ви хочете отримати більше інформації зараз, відвідайте веб-сайт InstaStock Images.

Останні повідомлення