Як захистити свою камеру в негоду, не витрачаючи сотні

Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди

Як фотографу, вам не потрібно бути погоничем за штормами, щоб оцінити, що може зробити невелика негода, щоб зробити сцену цікавішою. Хмари можуть додати текстури до неба, тоді як дощ може зробити тьмяну поверхню відбиваючою - насправді в Голлівуді звичайною практикою є прокладання вулиць, щоб надати мокрому тротуару вигляд навіть у сухі дні. Але якщо ви хочете мати можливість знімати в стихії, вам потрібно буде захистити своє спорядження - інакше ця дивовижна дощова фотографія може супроводжуватися дорогим рахунком за ремонт. Отже, як захистити свою камеру та об’єктиви від дощу, снігу чи холоду, не просто захищаючи і не перебуваючи в приміщенні?

Зйомка в негоду - це три речі: розуміння свого спорядження, знання, як його захистити, і дотримання кількох основ догляду за камерою.

Знайте своє спорядження

Розуміння обмежень вашого обладнання допоможе вам зробити кращі фотографії та продовжить термін служби вашої поточної камери. Багато камер високого класу герметичні, що означає, що вони можуть протистояти дощу та снігу без додаткового захисту - але це не означає, що вони можуть бути занурені в воду. Переконайтеся, що і камера, і об'єктив, а також будь-які інші електронні аксесуари, такі як спалах, також герметично захищені, перш ніж вирушати в дорогу без додаткового захисту. Однак велика кількість води все ще може пошкодити герметичну камеру, однак, навіть ці висококласні моделі найкраще використовувати з дощовим покривом під час сильних штормів.

Фотоапарати, лінзи та спалахи без герметизації повинні використовувати покриття або інший вид захисту навіть при невеликому дощі та снігу. Без захисту навіть невелика кількість вологи може потрапити у камеру, завдаючи шкоди.

Швидше за все, можливо, у вас в сумці камери вже є якісь аксесуари для негоди. Бленда може бути призначена для запобігання спалахам лінз, але цей додатковий виступ допомагає тримати обличчя об’єктива чистим від крапель дощу та сніжинок. Тримайте під рукою також кілька сухих тканин для лінз.

Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди

Безпека обладнання камери в погану погоду

Як і десятки варіантів, коли справа доходить до вибору нової камери, захисні засоби від погоди не є універсальним рішенням, і варіанти більш високого класу можуть бути досить дорогими.

Однак із кожним варіантом потрібно взяти з собою ще одну річ - рушник. Найкраще працює ультрапоглинальний неабразивний рушник, такий як мікрофібра (їх часто можна знайти в розділі по догляду за автомобілем), але вам потрібно мати з собою щось, щоб витерти передню частину об’єктива та бокові частини камери, якщо вони намокають. Вам також знадобиться місце, щоб тримати цей рушник подалі від дощу, бажано у водонепроникній сумці для камери.

Рішення «зроби сам»

Утримання дощу з вашого спорядження не повинно бути дорогим. Фотограф Чейз Джарвіс пропонує використовувати шапочку для душу, яка допоможе утримати дощ від корпусу камери. Деякі фотографи використовують сумки Ziplock або поліетиленовий пакет іншого типу з вирізаними отворами для об’єктива. (Тільки переконайтеся, що немає витоків, перш ніж вставити камеру всередину, тому що ... так.)

Як завжди, клейка стрічка тут теж ваш друг - ми використовували її, щоб принаймні один раз закріпити парасольку на моноподі. Ви також можете встановити рюкзак, щоб тримати парасольку, залишаючи вільні руки для роботи з камерою. Залежно від рюкзака (та з достатньо великою парасолькою) це можна зробити за допомогою системи ремінців штатива сумки або взявши ідею цього мандрівника використовувати шнури для кріплення парасольки. Дощові чохли для саморобних камер рідко бувають гарними, але вони коштують недорого - і деякі з них можна швидко виготовити, якщо в них з’являться несподівані дощові хмари.

Офіційна камера для дощу

Фотографам не доводиться вибирати між тим, як покласти мішок для сміття на свою камеру або витратити сотні на дощову екіпіровку - існує низка недорогих чохлів для камер, на які варто витратити кілька доларів для кращого захисту та полегшення доступу до елементів управління.

«Пончо» для камери дуже схоже на поліетиленовий пакет «зроби сам», тільки він призначений для щільного прилягання до камери. Більшість використовують шнурок, щоб надійно закріпити кришку навколо лінзи, і, як правило, є можливість висунути видошукач через отвір іззаду, щоб у вас був безперешкодний вигляд. Як правило, пластик досить тонкий, щоб отримати доступ до більшості елементів керування, або може мати бічний отвір, щоб засунути руку всередину кришки. Двопакетний дощовий рукав OP / Tech коштує лише 10 доларів, і хоча він не виготовлений спеціально для найбільшої міцності, ці рукави повинні тривати багаторазово.

Такі пластикові чохли не займають багато місця в сумці для фотокамери, тому вони добре працюють для фотографів, які не часто знімають під дощем, але хочуть залишатися готовими, про всяк випадок.

Think Tank Hydrophobia 300-600 V2.0 Дощова обкладинка Think Tank Photo

Для фотографів, які проводять більше часу під дощем, інший варіант - перехід від пончо до справжньої «куртки» камери. Кілька компаній-виробників аксесуарів виготовляють їх, використовуючи водонепроникні матеріали, схожі на плащ. Подібним чином ці варіанти розраховані на те, щоб служити довше, ніж пластикові кришки, але вони дорожчі. Куртка Vortex Storm, Ruggard Rain Shield та LensCoat виготовляють куртки для камер, які варіюються від 25 до 75 доларів. Дощові чохли серії "Гідрофобія" Think Tank побудовані з урахуванням професійних фотографів, з підтримкою довгих об'єктивів та штативів, і починаються приблизно з 120 доларів.

Парасольки “вільні руки”

Новіша категорія захисту від дощу - парасолька “вільні руки” утримує дощ, залишаючи руки необтяженими - без брудної саморобної клейкої стрічки. Ці рішення найкраще працюють у дощові дні без сильного вітру, інакше вітер може підштовхнути частину дощу до шестерні. Одним із варіантів є тримач для парасольки, який кріпить парасольку до монопода або штатива. Затискачі для парасольок на штативі варіюються від опції на Amazon на суму 13 доларів, до моделі високого класу 240 доларів від Novoflex, яка працює з парасолькою 145 доларів.

Nubrella Nubrella

Не знімаєте зі штатива? Nubrella (75 доларів) - це парасолька, яку ви одягаєте і втягуєте в рюкзак, коли не використовуєте. Це може змусити вас виглядати трохи безглуздо, але це навряд чи висока ціна за отримання знімка.

Не забувайте про спорядження, яким ви не користуєтесь - і про себе.

Важливим є також захист спорядження, яке не у ваших руках. Переконайтеся, що сумка для фотокамери водонепроникна, або використовуйте дощовик. У мішках із гніздами є дощовики, інші без них водонепроникні, а деякі зовсім не готові змочувати. Знайте, який тип сумки у вас є, перш ніж зіпсувати зайві лінзи.

Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди

Незважаючи на те, що зберігати спорядження сухим - це пріоритет, не забувайте про те, щоб ви також були сухими! Ні, у вас немає внутрішньої електроніки для смаження, але чим комфортніше вам, тим довше ви зможете триматися на вулиці та знімати.

Якщо ви збираєтеся працювати в холодних умовах, візьміть з собою багато додаткових батарей - батареї не люблять бути холодними і швидше розряджатимуться. Зберігайте запасні частини у внутрішній кишені куртки, де вони будуть захищені від стихій і будуть зігріватися теплом вашого тіла.

Зрозумійте базовий догляд за камерою

Захист спорядження в негоду не припиняється, коли ви заходите в приміщення. Ніколи не кладіть камеру, коли вона мокра, запилена або надто холодна. Обов’язково витріть камеру сухим рушником. В ідеалі, ви також повинні залишити камеру поза сумкою на кілька годин, щоб залишки вологи висохли.

Така ж ідея стосується і зйомки в холодну погоду. Якщо прибрати камеру мокрою або холодною, це може призвести до утворення конденсату на внутрішній стороні редуктора - і це не те, що ви можете просто витерти рушником.

DSLR та дзеркальним стрільцям також слід уникати заміни лінз у вологих (або навіть запилених) умовах - нахиліться на кришку та переконайтеся, що камера повністю витерта перед тим, як перемикати. Те саме стосується заміни батарейок або карт пам'яті. Слідкуйте за тим, щоб накопичилася вода навколо ущільнень дверцят акумулятора та картки пам'яті, і переконайтеся, що вони висохли, перш ніж закривати їх знову.

Не будьте фотографом за доброї погоди - знайте межі свого спорядження, додайте аксесуари для захисту від погоди та зрозумійте кілька основ догляду за камерою. За кілька доларів ви можете легко захистити своє спорядження, щоб отримати той дощовий постріл.

Останні повідомлення