Як налаштувати велосипед

як налаштувати їзду на велосипеді Маскот / Getty Images Маскот / Getty Images

Літо швидко наближається (або вже тут, залежно від того, коли ви це прочитаєте), а це означає, що настав час зняти велосипед із запиленої гаражної стійки і знову сісти в сідло. З теплою погодою знову їдемо на велосипеді на роботу і скидаємо ці надоїдливі зимові кілограми, а тепер, коли минуло перехід на літній час, ми готові на довші освітлені сонцем години, щоб допомогти цим екскурсіям після роботи.

Для гірських велосипедистів також найкращий час почати планувати експедиції вихідних на трасі. Багато в чому через те, що ваш велосипед сидів сидячи протягом довгих зимових місяців, йому, ймовірно, знадобиться якісна TLC, перш ніж він буде готовий вийти на вулицю. Ось кілька порад про те, як налаштувати свій дорожній або гірський велосипед - якраз на весну.

І якщо ви хочете придбати новий комплект коліс цього року, ознайомтесь із нашими виборами найкращих велосипедів та гірських велосипедів на ринку.

Крок 1: Проведіть належне очищення

як налаштувати велосипедний ланцюг

Якщо ви хочете, щоб ваш велосипед працював ефективно, вам доведеться знежирити та очистити деталі, що збирають пил, протягом останніх кількох місяців. Почніть з ланцюга - на ринку є багато очищувачів для ланцюгів, і більшість мастил для ланцюгів подвоюються як чудові знежирювачі. Найголовніше, що вам знадобиться, - це трохи жиру для ліктя.

Існує кілька способів очистити ланцюг, але найпростіший спосіб - повністю видалити його і замочити на ніч. Вранці візьміть стару зубну щітку і рушник і обов’язково почистіть кожен окремий валик. Перед повторним приєднанням, не забудьте також почистити касету. Крім того, ви можете покрити ланцюг мастилом і, утримуючи нижній сегмент, крутити педалі назад, використовуючи рушник для видалення бруду та бруду з окремих куточків. Незалежно від того, як ви це зробите, вам потрібно буде зняти ланцюг для наступного кроку.

Щоб почистити касету, спочатку зніміть заднє колесо велосипеда і нанесіть на касету мастило. Тепер очистіть його подібно до того, як ви очистили ланцюг. Обов’язково пройдіться крізь окремі гвинтики та розпірки, використовуючи рушник або стару зубну щітку для видалення жиру. Закінчивши чистку касети, настав час перевстановити її - і заднє колесо - і знову змастити ланцюг. Наносять приблизно одну невелику краплю на гвинтик, перемикаючи передачі, і дайте їй постояти п’ять хвилин, щоб мастило проникло. Витріть залишки мастила ганчіркою.

Закінчивши роботу з ланцюгом та касетою, настав час почистити решту велосипеда. Зосередьте свою увагу на рамі, перемикачах та педалях. Хочете поміняти педалі цього року? Ось декілька найкращих педалей гірських велосипедів, які ви можете придбати. Корисна порада? Зніміть стійку сидіння, почистіть її, а потім нанесіть невелику кількість мастила для велосипеда перед тим, як її знову встановити.

Крок 2: Перевірка гальм

як налаштувати гальма на велосипеді

Гальма служать вашим основним механізмом зупинки, тому ми не можемо перебільшити, наскільки важливо забезпечити їх повне функціонування. Почніть із перевірки гальмівних колодок на надмірне використання та оцінки кабелів на розтягування. Дискові гальма мають колодки, які з часом зношуються, тому проаналізуйте їх, щоб переконатися, що вони не потребують заміни. Зніміть колесо та огляньте область, де обертається ротор. Якщо подушечки здаються заскленими, може бути корисним вийняти їх із штангенциркулів та обережно нанести шматок наждачного паперу, щоб повернути деяку текстуру. Якщо колодки мають розмір менше трьох міліметрів, включаючи їх металевий тримач, їх потрібно замінити.

Перевірте ротори на наявність бруду та сміття, почистіть їх спиртом, а потім злегка потріть їх наждачним папером, як і гальмівні колодки. Тепер оцініть, наскільки вони прямі - в ідеалі вони повинні рівномірно натирати кожну гальмівну колоду. Переконайтесь, що болти, які кріплять ротор до колеса, також щільно закріплені.

Тепер ви хочете переконатись, що ваші гальма правильно вирівняні. Стисніть кожен важіль гальма на кермі та спостерігайте, як колодки потрапляють у ободок. Вони б'ють по колесах одночасно? Якщо ні, їм знадобиться коригування. Послабте п’ятиміліметровий болт, що кріпить гальмівний супорт до рами, а потім виконайте регулювання, доки вони не стануть рівними. Нарешті, затягніть болт.

Крім того, ви можете відрегулювати гальмо за допомогою гвинта натягу гальм, розташованого на одному з важелів гальмівного важеля. За допомогою гайкового ключа точно відрегулюйте положення кожної гальмівної колодки. Хочете, щоб ваші перерви реагували швидше? Вам потрібно буде видалити слабкість кабелю. Виконайте регулятор стовбура в кінці важеля, щоб додати натяг кабелю.

Додаткові поради щодо перевірки гальм

Подумайте про очищення та змащування гальмівних важелів та перевірку, чи потрібно випускати гальма. Якщо у вас гідравлічні дискові гальма, а важелі відчувають себе губчастими при стисненні, у лінії можуть бути бульбашки повітря. Вам потрібно буде прокачати свої перерви, щоб видалити повітря та забезпечити ефективну роботу гальм. Якщо вам не комфортно виконувати процес, ви можете самостійно прокачати гальма або відвезти велосипед до сервісного центру. Також важливо перевірити всі гідравлічні шланги та фітинги на можливі витоки, оскільки це може свідчити про більшу проблему з гальмівною системою.

Крок 3: Перевірте шини та колеса

як налаштувати велосипедну шину

Огляньте свої шини на наявність ознак зносу, включаючи розколи, тріщини або розриви. Якщо протектора залишається недостатньо, ви можете подумати про придбання нових шин на сезон. Часто кожухи зношуються перед покришками, тому також ретельно огляньте боковини. Якщо ваші гальма були розрівняні, можливо, вони пошкодили шини, тож не поспішайте, проробляючи кожну секцію за допомогою ліхтарика. Заміна шин досить недорога, і приказка справедлива: Профілактика - найкраще ліки. Також можна придбати спеціальні вставки, які допомагають зменшити ризик спуску шини.

Закінчивши дослідження шин, важливо перевірити колеса. Подивіться на свої спиці, щоб переконатися, що вони в хорошому стані, і дайте їм стиснути, щоб забезпечити стабільність. Перевірте наявність тріщин на волоссі, оскільки вони можуть створити більшу проблему внизу.

Крок 4: Оцініть зміщення

як налаштувати велосипед на шестерні

Обов’язково, щоб ваш велосипед легко перемикав передачі і не мав жодної гикавки в системі перемикання передач. Основна проблема, яку ви шукаєте, - це натяг вільного ланцюга. Ось як це можна перевірити: встановіть велосипед на підставку та перейдіть на найменший гвинтик. Тепер поверніть регулятор стовбура на задньому перемикачі на половину обороту за годинниковою стрілкою, перш ніж повертати педалі, перемикаючи одну передачу. Ланцюг повинен перейти до наступного гвинтика, але якщо цього не станеться, вам потрібно буде виконати ще півобертання.

Примітка. Якщо ваш ланцюг стрибає з двох гвинтиків на відміну від одного, ви захочете відступити його на пів обороту. Цей процес може зажадати невеликих спроб і помилок, але варто закінчити плавно перемикання велосипеда.

Крок 5: Змащення

як налаштувати мастило для велосипеда

Після ретельного очищення, налаштування та оцінки вашого велосипеда, час змастити решту компонентів трансмісії перед першою поїздкою. Змащення запобігає накопиченню бруду та бруду і дозволяє вашому велосипеду безперебійно працювати протягом тривалого періоду часу. Ви вже змастили ланцюг, тож настав час змащувати рухомі частини на перемикачі, точку повороту на гальмівних важелях та будь-які відкриті кабельні дроти.

Конкретні поради для гірських велосипедів

Гірські велосипеди мають більше рухомих частин, про які слід турбуватися, включаючи компоненти передньої та задньої підвіски. Вам потрібно буде перевірити підвіску на предмет зносу, пошкодження та потертості, а також очистити бруд від ущільнень вилок. Перевірте ущільнення на наявність тріщин або накопичення рідини, оскільки це може свідчити про необхідність ремонту або заміни. Перевірте вилку та задню підвіску, перш ніж оцінювати налаштування провисання, а потім збільшуйте або зменшуйте тиск повітря, доки велосипед не їде, як вам подобається. Налаштування підвіски - один із найскладніших елементів налаштування велосипеда, і якщо вас турбує серйозний недолік системи, можливо, ви захочете взяти його на професійне обслуговування.

Основний контрольний список перед поїздкою

  1. Перевірте свої гальма: Переконайтесь, що ваші гальмівні важелі працюють належним чином, а колодки рівномірно вражають колеса.
  2. Перевірте свої шини:Хорошою ідеєю буде повторити шини кожного разу, коли ви вирушаєте в дорогу, щоб переконатися, що вони належним чином накачані. Також розумно носити з собою портативний насос у випадку квартири.
  3. Брязкальце: Це може здатися елементарним, але дозволити своєму велосипеду впасти на кілька сантиметрів від землі та прислухатися до незвичних звуків може допомогти вам знайти вільні деталі або усунути проблеми.
  4. Перевірка коліс:Закрутіть кожне колесо, щоб переконатися, що немає хитань і що гальма надійно закріплені. Переконайтесь, що кожен важіль швидкого вивільнення надійно затягнутий. Також обов’язково перевірте гарнітуру, яка розташована спереду велосипеда, що служить з’єднанням між вилами та рамою. Затягніть гарнітуру, якщо під час натискання гальм і нахилу велосипеда вперед чи назад ви чуєте клацання.

Останні повідомлення