Як використовувати градуйований фільтр в Adobe Lightroom

як використовувати градуйований фільтр у заголовку фото світлого неба cookelma / 123RF Досягнення неба у фотографії - це не якась надмірно сирна метафора - це те, що фотографи повинні сприймати буквально. Небо часто може зробити фотографію виділеною хвилястими хмарами, темними штормами або навіть яскравими кольорами. Проблема в тому, що знімати небо важко - у більшості випадків камера не здатна зафіксувати як яскраве небо, так і набагато темніший об'єкт в одному кадрі. Традиційно фотографи використовували градуйовані фільтри нейтральної щільності (ND) або зовсім недавно фотографії з високим динамічним діапазоном (HDR). Але, обидва методи мають свої недоліки. На щастя, там, де виходять з ладу ND і HDR, програмований інструмент фільтрування Lightroom іноді може врятувати нудне небо.

Хоча це не інструмент, який спонукає фотографів залишати свій фізично градуйований ND-фільтр вдома, він досить потужний, незалежно від того. Ось як можна розширити можливості редагування фотографій за допомогою градуйованого інструменту фільтрування Lightroom.

Коли використовувати градуйований інструмент фільтрування Lightroom

Градуйований фільтр Lightroom - чудовий інструмент для фотографів, але, як і будь-який цифровий ефект, він не є безпомилковим. Отже, коли слід його використовувати? По-перше, якщо ви можете використовувати фізичний градуйований нейтральний фільтр, зробіть це. Градуйовані НД є оригінальним натхненням для інструменту Lightroom. ND зменшують експозицію, але лише в частині кадру. Це робить їх чудовим інструментом, щоб уникнути переекспонування неба в яскравих сценах. Проблема полягає в тому, що НД працюють лише з прямими (або досить прямими горизонтами). Якби я використав нотатку на фотографії нареченого і нареченої (внизу), фільтр також затемнив би мої предмети, а не лише небо.

HDR, або зробити кілька експозицій однієї і тієї ж фотографії та об’єднати їх пізніше - одне з обхідних шляхів. Але HDR не працює з об’єктами, що рухаються. І коли ви просто хочете додати в небо тонкого покращення, HDR може бути надмірним.

Інструмент градуйованого фільтра Lightroom чудово підходить, коли нерівний горизонт унеможливлює використання фізичного градуйованого фільтра, оскільки ви можете вибрати, до яких ділянок фотографії ви хочете застосувати фільтр. Це також приємний інструмент для додавання більш тонких ефектів, ніж техніка HDR (а також це часто простіше зробити).

Основи градуйованого інструменту фільтрування Lightroom

По-перше, інструмент нічого не може зробити, якщо спочатку ви не отримали відповідний постріл. Коли ви переекспонуєте небо, ви не зможете повернути ці деталі назад. Якщо небо на вашій фотографії - біла маса без хмарних деталей, градуйований інструмент фільтрування не надто допоможе. Ви хочете стріляти так, щоб ви все ще бачили контур хмар. Хоча ви можете додати колір і контраст пізніше, ви не можете (легко) відтворити ці хмари. Якщо під час попереднього перегляду знімка на задній панелі камери не вдається розрізнити деталі на небі, зменшіть експозицію трохи, приблизно на 1/3 зупинки. Забагато, і ви не зможете відновити деталі в тіні. Якщо ви можете, знімайте у форматі RAW та додайте трохи спалаху на об'єкт.

Погляньте на мою оригінальну фотографію зліва. Небо досить темне, щоб побачити обриси хмар. Наречений і наречена здаються мені трохи затьмареними, але трохи злегка - я знаю, що, стріляючи в сирому вигляді, об'єкти можна легко освітлити. Я зміг відновити деталі на небі за допомогою градуйованого інструменту фільтрування та освітлити об’єкти та передній план за допомогою повзунка експозиції Lightroom.

Як користуватися градуйованим фільтром у Lightroom DSC 8494Як користуватися градуйованим фільтром у Lightroom DSC 8494 редагувати

Отримавши свою фотографію всередині Lightroom, перейдіть до модуля розробки. Градуйований інструмент фільтра знаходиться всередині панелі інструментів у верхній частині правої бічної панелі. Клацнувши на інструменті, ви побачите панель, подібну до параметрів «Основні», з повзунками для колірної температури, експозиції тощо. Наведіть курсор на фотографію, і миша також зміниться на знак додавання (+).

Знімок екрану 22.08.2016 о 17.33.34 Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди

Клацнувши по краю фотографії, перетягніть мишкою туди, де потрібно застосувати ефект. Ви можете рухати мишкою по прямій лінії або під кутом, щоб охопити частину фотографії, яка не ідеально горизонтальна.

Витягнувши фільтр, відпустіть мишу. Ви можете продовжувати коригувати розміщення фільтра в будь-який час - просто перетягніть верхній або нижній рядки, щоб перемістити фільтр вниз або вгору. Щоб нахилити ефект більше, наведіть курсор миші на коло посередині ефекту, і ви побачите дві стрілки - натисніть і перетягніть мишу, щоб нахилити ефект. Щоб побачити, де саме буде застосовано ефект, поставте прапорець біля пункту «показати вибране накладання маски» під фотографією.

Знімок екрану 22.08.2016 о 17.33.51 Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди Хілларі Грігоніс / Цифрові тренди

Після розміщення градуйованого фільтра поверніться до правої панелі та за допомогою повзунків відрегулюйте градуйований фільтр. Багато з цих елементів керування є однаковими з параметрами Lightroom, що входять до основної панелі редагування. Щоб імітувати градуйований фільтр нейтральної щільності, зменшіть експозицію. Додавання ефекту в повідомленні означає, що ви не просто обмежуєтесь експозицією, оскільки ви також можете використовувати повзунок балансу білого, щоб зробити небо трохи блакитнішим, або навіть скористатися інструментом знезараження, щоб усунути туман.

З встановленим фільтром ви можете скасувати вибір інструменту на верхній панелі (або просто прокрутити вниз), щоб відредагувати зображення, як зазвичай. Оскільки ви, ймовірно, недоекспонували фотографію, щоб зберегти деякі деталі на небі, тепер ви можете створити належну експозицію для свого об'єкта. Оскільки Lightroom не руйнує, ви можете будь-коли повернутися назад і відрегулювати градуйований фільтр, вибравши інструмент ще раз, а потім клацнувши на коло над серединою ефекту.

Як реалізувати розширені ефекти за допомогою градуйованого інструменту фільтрування Lightroom

Градуйований фільтруючий інструмент Lightroom досить легко нахилити для прямолінійного, але не горизонтального горизонту, але як щодо горизонтів, далеко не прямих? Що можна сказати про те, коли ваш предмет стрибає в небо?

Знімок екрану 22.08.2016 о 5.58.11 PM

Повернувшись до інструмента градуйованого фільтра, угорі ви побачите New, Edit і Brush. Клацніть на пензлик, потім під повзунками натисніть на стирання. Використовуйте повзунки, щоб змінити розмір пензля та перо. Якщо ви хочете, щоб Lightroom допоміг вам розфарбувати всередині ліній, перевірте опцію автоматичного маскування. Наведіть курсор миші на фотографію та видаліть будь-яку область, до якої ви не хочете застосовувати фільтр - це допоможе, якщо ви знову перевірите опцію накладання маски під фотографією.

Градуйовані фільтри нейтральної щільності є одним із фільтрів, які не були повністю замінені цифровим способом. Незважаючи на те, що цифрове редагування не може повернути надзвичайну переекспозицію, градуйований інструмент фільтрування Lightroom - це чудовий спосіб легко застосувати експозицію та навіть коригування кольору лише до частини зображення. Хоча інструмент найчастіше використовується для створення драматичного неба, розуміння того, як використовувати інструмент градуйованого фільтру Lightroom, дає вам більше контролю над вашим кінцевим зображенням.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found