Як боротися з шахрайством з дебетовими та кредитними картками

Кредитні картки купу

Мобільний банкінг може полегшити вам здійснення покупок в Інтернеті та в магазині, але сучасні технології також можуть зробити вас більш сприйнятливими до шахрайства та шахрайства. Навіть коли ви думаєте, що обережні, найменші рішення можуть поставити вас і ваші гроші в небезпеку. Якщо ви вважаєте, що стали жертвою шахрайства, ось наші поради щодо того, як повідомити про підозрілу діяльність та що ви можете зробити, щоб цього не сталося.

Дебет чи кредит?

Важливо визначити, чи не скомпрометований ваш дебетовий чи кредитний рахунок. За операціями з кредитними картками набагато простіше оскаржити стягнення плати, оскільки компанії можуть зв’язатись із продавцем, як і коли було здійснено нарахування. Якщо кредит ще не був оброблений, можливо, ви все ще можете отримати гроші.

Банкомат номер pad крупним планом пострілОднак дебетові картки - це вже зовсім інша історія. Оскільки це працює майже як готівка, після завершення транзакції вона вважається оплаченою, якщо ви не посперечаєтеся з продавцем щодо повернення коштів. Уявіть, що ви намагаєтесь повернути готівку в магазині без квитанції або скажете касиру, що хтось вкрав ваші гроші і купив тут щось із ними. Шанси повернути ці гроші досить незначні.

На щастя, у більшості банків діє програма нульової відповідальності за дебетові картки, якщо ви повідомили про шахрайські дії раніше, ніж пізніше. Повідомивши про це протягом двох днів після операції, ви можете відповісти до 50 доларів США за стягнення плати. Якщо повідомлення про це відбудеться до 60 днів, заряд зросте до 500 доларів. Це надокучлива ціна, але якщо вас ошукали більше тисяч доларів, все одно варто взагалі щось повернути.

Повідомлення про шахрайство

У більшості найбільших банків є мобільні програми, за допомогою яких ви можете відстежувати свої витрати в дорозі. Можливо, доцільно перевіряти свій рахунок так часто, щоб побачити, що нічого не відбувається. Додаток також надасть вам номер телефону служби обслуговування клієнтів або локаторів банків, якщо вам потрібно буде повідомити про підозрілу активність або загублену картку. Якщо можливо, попросіть банк перевидати вам нову картку або зайти в банк для тимчасової картки, щоб можна було деактивувати стару.

Повідомляючи про шахрайство та подаючи суперечку, банк попросить вас заповнити заяву - підписану заяву, яка підтверджує вас як уповноваженого в процесі розслідування. Це означає, що ви маєте на увазі те, що ви маєте на увазі, і якщо банк вловить, що ви збрехали щодо нібито шахрайського звинувачення, ви можете потрапити у великі неприємності і навіть потрапити до в’язниці.

У наші дні в банках часто існує система відстеження вашої витратної діяльності, тому, якщо трапляється незвична покупка, висока ймовірність виграти ваше розслідування шахрайства. Також краще надати підтвердження своїх останніх покупок за квитанціями, щоб точно вказати, коли у вас ще була ваша картка. Ми трохи висвітлимо ці теми.

Якщо у ваших виписках показано продавцю, де була здійснена шахрайська операція, спробуйте зв’язатися з ним безпосередньо, щоб отримати інформацію про покупку. Швидше за все, вони скажуть вам оскаржити стягнення плати з вашим банком, але у продавця можуть бути камери безпеки, які показують, хто виконав транзакцію. Якщо це онлайн-покупка, може бути проведено розслідування щодо відстеження відвантаження товару тому, хто вкрав ваші гроші. Звичайно, для цього може знадобитися отримання повістки, щоб дозволити продавцю опублікувати цю інформацію.

Слідкуйте за своїми покупками

Якщо ви все-таки віддаєте перевагу використовувати дебетові картки над кредитними, щоб уникнути сплати щомісячних рахунків, це цілком добре. Але якщо ви не плануєте забронювати дорогі поїздки або розпуститися на новому телевізорі високої чіткості, зателефонуйте своєму банку, щоб встановити обмеження на суму покупок та зняття коштів. Таким чином, якщо транзакція перевищує суму, яку ви зазвичай витрачаєте, банк повідомляє вам про діяльність якомога швидше і навіть може тимчасово заморозити рахунок, щоб не наносити подальших збитків. Так, це може дратувати, якщо ви вирішите зробити одноразовий великий висновок, але краще перестрахуватися, ніж шкодувати.

Мобільний портативний сканер Fujitsu S1100У наш час зберігати паперові квитанції також є трохи непростим завданням. Тим не менше, ви ніколи не знаєте, коли вони можуть вам стати в нагоді для підтвердження ваших останніх авторизованих покупок, щоб вказати хронологію, коли ви востаннє користувались карткою та коли її втратили. Тримайте квитанції до 90 днів, перш ніж їх викидати. А ще краще - придбайте собі портативну систему сканування, щоб упорядковувати квитанції на своєму комп’ютері, а не складати їх у шухляді. Якщо у вас є звичка архівувати квитанції для більшості покупок, у вас буде краща можливість надати докази банкам, коли ви повідомляєте про шахрайські звинувачення. Деякі роздрібні продавці можуть також запропонувати надіслати вам квитанцію електронною поштою, що є швидким та безпаперовим способом відстеження ваших витрат.

Приймайте розумні рішення

Найменші рішення можуть мати різницю в тому, чи станете ви жертвою шахрайства чи ні. Використання банкоматів без камер безпеки або за межами встановленого банку може загрожувати вам, якщо банкомат був обладнаний для обробки. Знімання даних означає, що слот для картки може зчитувати та копіювати магнітну смужку вставленої картки, копіюючи вашу інформацію на зовнішнє джерело. Це в поєднанні з мініатюрною камерою, яка спостерігає, як ви вводите PIN-код, може означати, що злодії можуть дублювати вашу точну дебетову картку та здійснювати зняття коштів та покупки без вашого відома.

Чаша подрібнених кредитних картокХоча звичайно купувати речі в таких інтернет-спільнотах, як Craigslist та eBay, ніколи не погоджуйтесь платити за товари, не використовуючи надійний ресурс. PayPal часто може вирішити суперечки щодо транзакцій, якщо між вами та покупцем / продавцем щось піде не так, якщо про це повідомляється протягом 45 днів з дати покупки. Якщо продавець наполягає на оплаті будь-якими іншими методами, такими як передоплачені дебетові картки або прямий депозит, подумайте про відмову від угоди.

Шахраї можуть запропонувати надіслати вам електронні листи та телефонні дзвінки, щоб ви повірили, що це справжня людина, але завжди двічі перевіряйте, щоб переконатися, що номер телефону не є номером Google Voice, який хтось міг назвати, щоб приховати свій реальний контакт інформація. Якщо ви отримали електронне повідомлення від шахрая, ви завжди можете спробувати перевірити оригінал, щоб дізнатися, чи доступна IP-адреса для відстеження приблизного місцезнаходження відправника. Зауважте, що деякі IP-адреси можуть бути приватними та не даватимуть жодного географічного розташування, але варто подивитися.

Відстеження шахрая ніколи не є простим завданням. Найголовніше - спочатку повернути гроші, перш ніж намагатися прибити злодія, але, надавши будь-яку інформацію, зверніться до місцевої поліції, щоб побачити, що вони можуть зробити, щоб це не сталося з іншими.

Останні повідомлення