Як робити кращі фотографії за допомогою автоматичного режиму камери

Циферблат цифрової камери: автоматичний режим

Фахівці з фотографії завжди благають людей не покладатися на повноавтоматичний режим камери - ви знаєте, ця чарівна зелена піктограма, яка полегшує наше життя, не просячи нас вередувати з налаштуваннями. Зрештою, контроль за тим, як знімає камера, дає змогу створювати кращі фотографії. Але що, якщо ваша камера «наводя і стріляй» пропонує лише автоматичний режим? Ви все ще можете робити чудові фотографії за допомогою цифрової камери, у якій відсутні будь-які розширені функції?

Абсолютно.

Коли ви знімаєте в повноавтоматичному режимі, ви кажете камері вибрати найкращі налаштування, які вона вважає найкращими. Це означає, що ваша камера вирішує все, що стосується світлочутливості (ISO), діафрагми та витримки затвора, фокусу, балансу білого і навіть часу спрацьовування спалаху. Автоматичний режим простий у використанні та зручний, але він не є надійним, і кілька простих порад допоможуть вам використати його максимально. Ось як знімати чудові фотографії, навіть коли камера виконує всю роботу.

Тримайте стійко

Тремтіння камери спричиняє розмиті зображення. Найменша вібрація камери під час зйомки може вплинути на чіткість вигляду фотографії. Зберігати нерухомість ще важливіше в умовах недостатнього освітлення, тому що камера тримає затвор відкритим довше, щоб взяти якомога більше світла. Деякі нові камери пропонують стабілізацію зображення, щоб допомогти компенсувати хитливі руки, але це не ідеально. Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб запобігти розмитості фотографій:

Використовуйте штатив

Штатив тримає камеру стабільно, але це не завжди зручний аксесуар, де можна її виставити (міні-настільні штативи, такі як GorillaPod від Joby, однак, є чудовими інструментами для зберігання в сумці з фотокамерою). Як альтернативу знайдіть рівну нерухливу поверхню для стабілізації камери, наприклад, кухонну стільницю, виступ чи стопку книг.

Не рухайся

Утримання тіла нерухомим до, під час і після натискання кнопки спуску затвора допоможе мінімізувати розмитість зображення. Оскільки цифрова камера продовжує обробляти зображення після натискання кнопки - особливо, якщо воно збирає світло в темному середовищі, ви хочете залишатися нерухомим протягом декількох секунд після цього, залежно від часу затримки камери між знімками. Звичайно, жодна людина не може залишатися повністю жорсткою, тому шукайте додаткової підтримки (наприклад, тримаючи спину до стіни або притулившись до стовпа), щоб стабілізувати себе.

Використовуйте автоспуск камери

Використовуючи автоспуск, ви даєте собі кілька секунд, щоб розташуватися і уникнути будь-якого руху, щоб не натискати кнопку спуску затвора. Ви також можете використовувати цю функцію, використовуючи штатив або будь-яку стійку поверхню, оскільки це усуне майже будь-які вібрації, спричинені вашим тілом.

Наблизьте камеру до тіла

Якщо ви використовуєте РК-екран камери для створення кадру, тримайте його двома руками і наблизьте до очей, наскільки це можливо (не впливаючи на зір), затягнувши лікті і руки до упору. Ви можете мінімізувати тіло рухайтеся таким чином, на відміну від розгинання рук.

Зосередьтеся на предметі

Перш ніж натискати кнопку спуску затвора, вам слід зосередитися на призі: вашому предметі. Майже кожна цифрова камера використовує автофокусування, але ось як правильно ним користуватися.

Натисніть наполовину і утримуйте

Щоб сказати камері, де сфокусуватись, зафіксуйте об’єкт, натискаючи кнопку спуску затвора наполовину, не відпускаючи (ви можете відчути, коли кнопка фізично знаходиться на півдорозі). Камера подаватиме сигнал, коли щось фокусується, наприклад, звуковим сигналом або зеленими індикаторами на РК-дисплеї. Коли будете готові до зйомки, натисніть кнопку спуску затвора до кінця. Головне - ніколи не відпускати кнопку спуску затвора з половини шляху, якщо ви не хочете перефокусувати або перекомпонувати свій знімок.

Наведіть камеру на те, що ви хочете сфокусувати

Цифрова камера не завжди знає, на чому слід зосередитися у кадрі. Наприклад, якщо ви хочете сфокусувати на об'єкті збоку кадру, камера може натомість сфокусуватись на чомусь мертвому центрі у фоновому режимі. Найпростіший спосіб виправити це - відцентрувати об’єкт у кадрі, а потім сфокусувати. Не відпускаючи кнопки спуску затвора, ви можете рухатись навколо, доки вас не влаштовує знімок, фокусуючи передбачувані об'єкти, де б вони не потрапили в кадр.

Подивіться вперед на рухомі предмети

Більшість згаданих підказок вимагає, щоб суб’єкт залишався нерухомим, але що, якщо ви намагаєтеся зафіксувати, як ваша дитина грає в м’яч чи якусь сценку дій? Більшості цифрових камер, яким не вистачає елементів керування, особливо моделям початкового рівня з повільним автофокусуванням, важко зафіксувати такі типи сцен. Щоб досягти цього, виконайте автофокусування на точці, куди потрапить об’єкт, що рухається, а потім зніміть фотографію, коли об’єкт досягне цієї точки. Якщо пощастить, ви отримаєте цей постріл.

Щоб збільшити або не збільшити масштаб

Завдяки програмному вдосконаленню камери із фіксованими об’єктивами використовують цифрове масштабування як спосіб наблизитися до далекого об’єкта. Камери з оптичним об'єктивом також використовують цифрове збільшення, щоб вийти за межі фізичного максимального збільшення. Коли слід використовувати його? Ніколи, оскільки отримане зображення, зроблене з цифровим збільшенням, завжди буде піксельовано. Якщо ви можете, вам слід фізично наближатись до об’єкта, а не збільшувати цифровим способом.

Використовуйте сюжетний режим

Окрім повноавтоматичного режиму, деякі камери включають вибір сюжетних режимів. Хоча сюжетні режими не є ручним управлінням, вони пропонують користувачеві спосіб повідомити камері, в якому типі середовища зйомки, наприклад, при слабкому освітленні, під прямими сонячними променями, портреті та пейзажі. Потім камера налаштовує свої налаштування для цих умов.

Деякі камери також можуть дозволити вам налаштувати компенсацію експозиції. Якщо є, використовуйте цю опцію, щоб грати з умовами освітлення.

Опануйте спалах

Цифрові камери, як правило, завжди спрацьовують із вбудованого спалаху в автоматичному режимі, незалежно від того, потрібен він чи ні. Але спалах камери - це не завжди погано. Найкращий спосіб дізнатися про здатність камери - це експериментувати, фотографуючи в різних умовах із увімкненим та вимкненим спалахом.

У темних сценах камера може активувати спалах, щоб компенсувати слабку ефективність при слабкому освітленні, але це може призвести до того, що ваші об'єкти будуть виглядати занадто інтенсивно при освітленні. Без спалаху ваші фотографії можуть виглядати розмито через брак світла. Ви можете досягти кращих результатів, вимкнувши спалах та використовуючи все наявне в кімнаті світло. Тримайте камеру якомога нерухоміше, доки фотографія не закінчиться (див. Раніше).

Вірте чи ні, спалах добре працює в яскравих умовах. Наприклад, тіні на обличчі суб’єкта, які спричинені сильним сонячним світлом, можна компенсувати використанням спалаху в режимі “примусового спалаху”.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found