Як змінити свічки запалювання

Як поміняти свічки запалювання Данил Чепко / 123RF

Заміна власних свічок запалювання - це ритуал проходження серед редукторів. Це свідчить про те, що ви повністю усвідомлюєте, що ваш автомобіль потребує базового технічного обслуговування, щоб залишатись у верхній формі, і що ви готові вирішити його самостійно. Вітаємо, якщо ви зайшли так далеко.

Найпоширеніша причина видалення свічок - це заміна їх на новий комплект. Однак, можливо, вам доведеться просто перевірити, в якій вони формі, перед цим, або, можливо, вам доведеться перевірити наявність іскри, щоб виключити проблему із запаленням. Незважаючи на це, процес не такий грізний, як здається, і він цілком в межах досяжності кваліфікованого самороблячого. Зрештою, свічка запалювання - це просто великий болт, який викидає електрику. Готові? Прочитайте всі подробиці.

Навіщо міняти свічки запалювання?

Поломка автомобіля

Як часто вам потрібно міняти свічки запалювання, багато в чому залежить від типу автомобіля, на якому ви їдете, та типу свічок, встановлених на даний момент у вашому двигуні. Як правило, інтервали заміни варіюються від 30000 до 100000 миль, але якщо ви не впевнені, перевірте інструкцію власника.

Зношені свічки запалення можуть призвести до поганого пробігу бензину та ряду проблем із роботою, зокрема пропуску двигуна, грубого холостого ходу та вагання при прискоренні. Зрештою, ваш двигун відмовиться запустити, якщо пробки занадто зношені.

Крок 1: Знайдіть свої свічки запалювання

Свічки

Першим кроком є ​​переконатися, що у вашому автомобілі насправді є свічки запалювання. Переважна більшість із них це робить, незалежно від того, їдете ви на Toyota Tercel чи Porsche 918 Spyder. Однак, якщо ваша поїздка працює на дизелі, він не оснащений свічками запалювання, оскільки він має двигун із запаленням від стиснення, тобто паливно-повітряна суміш у камері згоряння запалюється без іскри. У вас є свічки розжарювання, але це зовсім інша історія.

Переконавшись у наявності свічок запалювання, їх потрібно знайти. У більшості сучасних автомобілів свічки запалювання розташовані біля верхньої частини двигуна, міцно закріплені болтами в головці блоку циліндрів. Майте на увазі, що вони можуть бути поховані під безладом проводів або приховані пластиковою кришкою. Власники Subaru повинні шукати пробки збоку від свого двигуна, як і власники моделей Porsche, що працюють на квартирі-чотири або квартирі-шістці.

Також потрібно перевірити, яку саме свічку запалювання використовує ваш двигун, і скільки їй потрібно. Зазвичай кількість свічок запалювання дорівнює кількості циліндрів. Якщо ви їдете на скромному чотирикутному ящику, вам знадобляться чотири свічки запалювання. Якщо ви катаєтесь із V12 під капотом, вам знадобиться 12. Однак це не завжди так. Деякі двигуни - наприклад, кілька Mercedes V6 - використовують дві свічки запалювання на циліндр. Знову ж, переконайтесь у посібнику власника або в Інтернеті.

Розетка свічки запалювання

Їх знайшли? Добре, давайте почнемо. Єдиним інструментом, який вам потрібен, є розетка для свічки запалення для зняття та встановлення, а також свічка запалювання або манометр для забезпечення належного зазору. Храповий механізм необов’язковий, і ми настійно рекомендуємо вам придбати або взяти в дію динамометричний ключ для повторної збірки.

Крок 2: Доступ до вилок

Засунувши рукави і засунувши голову під капот, ви швидко помітите або товстий дріт, або котушку, що подає електрику на кожну свічку. Багато сучасних автомобілів використовують один комплект котушок на циліндр, тоді як старі машини, як правило, покладаються на одну котушку для всього двигуна. Відкрутіть пакет котушок (або обережно потягніть за дріт), щоб відкрити верхній кінець штекера.

Крок 3: Видаліть старі вилки

Видаліть з місця навколо кожної свічки різне сміття, використовуючи чисту ганчірку або стиснене повітря, щоб у циліндрі нічого не потрапляло, коли свічка запала. Повірте нам, ви цього не хочете. Після того, як колодязь буде чистим, ослабте пробку за допомогою розетки. Шанси на те, що це щільно, тому для його виходу може знадобитися трохи жиру для ліктя. Тут тріскачка полегшить вам життя. Пам’ятайте: Праворуч тісно, ​​ліво туго.

Перш ніж спробувати трійку в найближчий сміттєвий бак, знайдіть хвилину, щоб оглянути діловий кінець свічки запалювання; це багато розповідає про те, що відбувається у вашому двигуні, особливо якщо ви працюєте на старому автомобілі. Якщо електрод (це самий кінчик штекера) покритий чорною речовиною, ваш двигун працює надто багатим, а це означає, що відношення бензину до повітря занадто велике. Якщо електрод покритий білою речовиною, ваш двигун працює надто худим, а співвідношення бензин-повітря занадто низьке.

Крок 4: Закріпіть нові пробки

Свічка запалювання

Перш ніж встановлювати нову свічку, зафіксуйте датчик правильно. Специфікація зазору стосується простору між двома електродами. Він варіюється від автомобіля до автомобіля, але зазвичай він падає від 0,02 до 0,06 дюйма. Правильне виправлення зазору економить величезні труднощі, тому попросіть правильного виміру у дилера, місцевого магазину автозапчастин або Google, якщо ви не впевнені в цьому. Точність - це назва гри тут.

Крок 5: Встановіть нові вилки

Ви готові встановити свічку, як тільки встановиться зазор. Збірка - це зворотний спосіб розбирання, але ми рекомендуємо використовувати динамометричний ключ, щоб переконатися, що штепсель правильно затягнутий Затягувати його за відчуттям найкраще довірити професіоналам, оскільки занадто щільна або занадто вільна вилка неминуче спричинить дорогу, трудомістку шкоду.

Поверніть котушку (або дріт свічки запалювання) на місце, поверніть будь-яку деталь, яку потрібно було зняти, щоб отримати доступ до свічок, і все готово. Тепер просто увімкніть двигун, щоб переконатися, що все працює так, як було розроблено!

Останні повідомлення