Як встановити відеопроектор

Як встановити відеопроекторВи нарешті вирішили зробити наступний крок у клубі Big Boy для домашнього кінотеатру; Ви прийняли рішення відмовитися від цього плоского дисплея із слабким соусом, що виглядає як дівчина, і скористайтеся сильним, як бик, фронтальним проектором! Перш за все ... принесіть це. Ми повинні обійняти цю річ. Вітаємо!

Отже, тепер, коли ви прийняли це важливе рішення, ви, мабуть, усі: «Що за біса? Як перетворити це божевілля на реальність ?! »

... навіть незважаючи на те, що сучасні проектори справді тихі, у них все одно є якийсь шум вентилятора, що є ще однією причиною, щоб повернути їх назад за положення сидіння.

Я зрозумів тебе, брате. Оскільки я встановив десятки проекторів, я візьму вас за руку і проведу через оксамитові мотузки і поведу по плюшевих килимах аж до приємних місць перед великим екраном домашнього кінотеатру Nirvana.

Ось усе, що вам потрібно знати про встановлення вашого нового фронтального проектора!

Розмір екрану

Цілі статті були написані щодо вибору екрану для використання з проектором, тому я не буду вдаватися до цього тут. Досить сказати, я збираюся припустити, що ви прийняли рішення щодо матеріалу екрану, коефіцієнта посилення, співвідношення сторін, типу кріплення (фіксованого або відкатного) та всіх інших речей. (Наскільки це варте, у мене в моєму кінотеатрі є моторизований екран Draper Access MultiView Series V M1300 із подвійним співвідношенням сторін. Він становить 92 дюйма при 16 × 9 та 115 дюймів у 2,35: 1. Докладніше про пропорції читайте цей пост.

Єдине, що нас тут цікавить - це розмір екрану. І під розміром я маю на увазі ширину, оскільки саме ширина екрану визначає відстань кидка та місце встановлення проектора. Для простоти математики, давайте просто припустимо, що ви збираєтеся використовувати екран із шириною 100 дюймів (що буде діагональю 115 дюймів і висотою 56 дюймів для екрану 16 × 9).

Кинь відстань

Відстань метання - це відстань від об'єктива проектора до екрану - кожен проектор має такий. На щастя, більшість сучасних проекторів мають досить зручну для встановлення відстань кидання, що дозволяє їм працювати майже в будь-якій кімнаті з великим набором розмірів екрану. Однак, якщо у вас є кімната дивної форми - скажімо, з підвісною стелею або дуже вузька - тоді відстань до кидка буде набагато більшою справою. Деякі виробники проекторів вищого класу - наприклад, наприклад, Runco, пропонують різні варіанти об'єктивів, які дозволяють розміщувати проектор практично в будь-якому місці кімнати.

Екран проектораДля нашої гіпотетичної інсталяції, використовуймо проектор JVC. Усі проектори JVC мають діапазон відстані від 1,4 до 2,8. Це означає, що передню частину лінзи можна розташувати десь від 1,4 до 2,8 рази більше екрана ширина. Отже, за допомогою нашого 100-дюймового екрану ми можемо розмістити проектор де завгодно від 140 дюймів (1,4 * 100) до 280 дюймів (2,8 * 100) від передньої частини екрану. Пам'ятайте, що вимірювання включає відстань від об'єктив до екрану, тож, якщо ваша кімната мала лише 12 футів (144 дюйма), вам доведеться перейти на менший екран, щоб вмістити цей проектор.

Розташування проектора

Скажімо, у вас ідеальна кімната, і ви можете розмістити проектор де завгодно в цьому місці, де розміщено 140-280 дюймів. Що найкраще? Ну, я люблю тримати проектор подалі від місця перегляду. Просто щось у цій речі ширяє над моєю головою, як «Зоряний руйнівник», у яку я не закоханий. Крім того, навіть незважаючи на те, що сучасні проектори справді тихі, вони все ще чують шум вентилятора, що є ще однією причиною, щоб повернути їх назад за положення сидіння. Якщо ви відчуваєте легке дзижчання вентилятора проектора, тоді неодмінно розмістіть його якомога ближче до голови. Використання меншої відстані забезпечить найвищу яскравість, тому, якщо ви користуєтеся справді великим екраном, маєте проектор із слабким освітленням або будете дивитись велику кількість 3D, це може бути важливо. Використання більшої відстані забезпечує вищу контрастність, а також використовує центр - або солодку пляму - об’єктива для отримання найбільш чіткого зображення.

Переважна більшість проекторів, які я встановив, були встановлені на стелі, проте ви також можете встановити проектор на полиці, в шафі або вбудувати в спеціальний софіт.

Кабель

Якщо у вас фронтальний проектор, це, швидше за все, означатиме, що у вас є система домашнього кінотеатру та якийсь приймач об'ємного звуку або попередній підсилювач / процесор. Справді, вам потрібен лише один кабель HDMi, який підходить до проектора, оскільки всі перемикання та перетворення відео будуть виконуватися у вашому приймачі. Мені пощастило з кабелями HDMI Redmere, які можуть обробляти відео 1080p до 60 футів. Якщо ви перевищуєте 60 футів - або просто хочете забезпечити свою інсталяцію в майбутньому, розгляньте можливість використання пари кабелів Cat6. Ви можете передавати HDMI на 100 метрів за допомогою технології HDBaseT. Я використовував це купу в реальному світі, і речі чудово працюють. Крім того, витягніть додаткову пару кабелів Cat для IP-підключення та управління проектором, або, ви знаєте, просто для гарного, чистого задоволення, яке тягне за собою дріт.

Звук

Цього навіть говорити не потрібно, але якщо ви думали використовувати внутрішні динаміки у своєму проекторі, то встаньте прямо зараз і двічі вдаріть себе прямо в джинси! Я мав це на увазі. Перфоратор прямо до джинсів! Зараз більшість проекторів (на щастя) опускають динаміки, і ті, які все ще включають їх, ставлять їх - я вважаю - як детектор ідіотів. Я можу лише уявити, як інженери істерично сміються над собою кожен раз, коли вони встановлюють один із жахливих 1-дюймових драйверів. “Б'юся об заклад, хтось ними користується! Ха-ха-ха-ха! » Не використовуйте їх. Ніколи. Якщо у вас вже немає окремої акустичної системи, ви ще не готові до фронтального проектора. Копити. Купіть аудіосистему і тоді дістаньте проектор. Не хвилюйся; ці поради все ще будуть тут, чекаючи, щоб допомогти вам.

Стельове кріплення

Переважна більшість проекторів, які я встановив, були встановлені на стелі, однак ви також можете встановити проектор на полиці (зроблено) або в шафі (зроблено) або вбудовано в спеціальний софіт (зроблено). Кріплення на полиці означає, що проектор сидить на ногах, тоді як кріплення на стелі означає, що проектор перевернутий. Це важлива відмінність, тому що вона потрапляє у зміщення нахилів та вертикальний зсув, про що я поговорю далі. Якщо ви його монтуєте, доступні різноманітні універсальні кріплення для стелі, які оснащені незалежно регульованими «павучинами» відповідно до схеми кріплення величезного масиву проекторів. Зазвичай я дотримуюся кріплень від більших компаній, таких як OmniMount, Peerless або Chief, оскільки вони побудовані з міцного металу і пропонують різноманітні налаштування, які дозволяють по-справжньому зафіксувати проектор, щоб він був рівним, рівним і не зміщувався та не зміщувався з часом. На веб-сайті Chief є зручний “шукач кріплень”, який допоможе підібрати правильне кріплення для вашого конкретного проектора.

Налаштування проектора для домашнього кінотеатру

Горизонтальне центрування

Якщо немає якогось Божого вчинку, який заважає вам це зробити, відцентруйте об’єктив горизонтально на екрані. Це лише забезпечить покращення якості роботи та надасть вам максимальну гнучкість у вертикальному регулюванні зсуву (нижче). Зараз деякі проектори дозволяють вам горизонтально зсунути об'єктив, і якщо ви абсолютно не зможете з якоїсь причини відцентрувати проектор на екрані - або просто повністю F-up читаючи рулетку, коли мова заходить про встановлення кріплення - використовуйте горизонтальний зсув об'єктива, але НЕ нахиляйте проектор вліво або вправо, намагаючись це виправити. (Також зверніться до вибивання себе в джинсах вище.)

Вертикальне зміщення

Я не збираюся цукрового пальто вертикально зміщувати; розуміючи, що це трохи схоже на ту більярдну сцену в Дональд Дак у Матмагічній землі. Кожен раз, коли я дивлюсь цю сцену, я кажу: "О, так! Я цілком розумію! Це просто! Я піду розчавити когось за більярдом! " Але друге, що закінчилося, я все: "Як, чорт візьми, знову працювала та алмазна система?!?" (Якщо ви отримаєте це посилання, напишіть мені коментар нижче. Ми вже призначені для дружби.) Вертикальний зсув настільки ж важливий, як і відстань, коли йдеться про встановлення вашого проектора, і стосується суми над екраном або під ним, який можна встановити об'єктив проектора. Це буде особливо важливо, якщо у вас висока стеля, оскільки вам, ймовірно, доведеться використовувати нижній стовп, щоб опустити проектор на відповідну висоту. Це також безумовно залежить від проектора, тому перед тим, як ляпати кріпленням на стелю, переконайтеся, що ви розумієте діапазон зміщення проектора. Наприклад, моделі JVC пропонують компенсацію на 80%, але вище і нижче екрана, тоді як деякі моделі пропонують різні та менші суми для вгору та вниз.

Зараз більшість проекторів (на щастя) опускають динаміки, і ті, що все ще включають їх, ставлять їх - я вважаю - як детектор ідіотів.

Ось як ми можемо практично використовувати офсет із нашим проектором JVC. Почніть з множення вертикальної висоти екрану - 56 дюймів - на 80%, що дає 44,8. Тоді візьміть половину висоти екрану - 56 * .5 - і ви отримаєте 28. Тепер відніміть 28 від 44.8 і отримаєте 16.8. Це величина, яку центр лінзи може знаходити над екраном або під ним.

Ось більш практичне використання цієї математики: у кімнаті із 10-футовою (або 120-дюймовою) стелею, оскільки легше мати справу з тією ж одиницею виміру), ви хочете розмістити центр екрану на 60 дюймів для приємна комфортна висота огляду. Це означає, що верх нашого екрану буде на 88 дюймів (60 до центру, плюс половина 56-дюймової висоти екрану). Оскільки об’єктив проектора може бути на 16,8 дюйма вище верхньої частини екрану - 88 + 16,8 = 104,8 - нам доведеться опустити проектор приблизно на 16 дюймів від стелі, щоб правильно встановити його.

Я також усвідомлюю, що розуміння цього просто пішло все пуф! (як Keyser Soze) з другої секунди, коли ви закінчили його читати. Все добре. Мені довелося повернутися назад і прочитати це, як сам 15 разів.

Камені (також "Інструмент диявола")

Після встановлення проектора ви хочете, щоб його передня частина була паралельна екрану, а верхня - рівною. Це дозволить отримати пряме, квадратне та рівне зображення на екрані. Якщо воно не пряме, квадратне і рівне, поверніться назад і возитись з кріпленням, поки воно не буде є прямий, квадратний і рівний. Тепер ви можете прочитати в посібнику з установки, що якщо ви не можете встановити проектор у потрібному положенні вертикально, ви можете просто нахилити його вгору або вниз, щоб заповнити екран, а потім виправити помилки геометрії за допомогою чаклунства, яке називається трапецеїдальним регулюванням. Це все: «Ла, ля, ля! Ми перейдемо до Землі цукерок, де проблеми геометрії не мають значення, і їх може відмахнути цифрова фея! Хі-хі! " Не робіть цього! Це вихід боягуза і односторонній квиток на знищення найвищого рівня, за який ви заплатили.

Що відбувається, коли ви нахиляєте проектор вгору або вниз, ви перетворюєте свій гарний красивий, ідеально квадратний прямокутник із високою роздільною здатністю на жахливого монстра з трапеції. Зображення будуть вужчими (якщо нахилити проектор вниз) або ширшими (якщо нахилити проектор вгору) вгорі. Корекція трапецеїдального искаження цифровим способом «розчавлює» сторони зображення і відновлює Франкенштейн прямокутника, але робить це за рахунок якості зображення. JVC навіть застерігає: «Використання трапецеїдальної функції істотно знизить якість зображення. JVC не рекомендує використовувати його для домашнього кінотеатру ". Так що там. Просто зрозумійте, що якщо я коли-небудь прийду до вас додому і побачу, що ваш проектор нахилений вниз, і ви використовуєте трапецієподібний камінь, я захочу взяти палицю і збити її з вашої стелі, як високотехнологічна піньята. Тоді палиця і я збираємось за твоїми джинсами ...

Масштабування / фокусування

На даний момент ви чортово близькі до того, щоб зробити. Залежно від вашого проектора, він матиме моторизоване або ручне регулювання масштабування та фокусування. (Я насправді віддаю перевагу керівництву, оскільки воно пропонує більш точне регулювання, але моторизоване приємне, оскільки воно дозволяє піднятися прямо на екран і ретельно добре розглянути фокус.) Проектори зазвичай мають внутрішній шаблон тесту, який буде виглядати як деякі варіанти цього:

Візерунок проектора

Використовуйте елементи керування масштабуванням та зсувом, щоб зображення тестового візерунка було ідеально квадратним на екрані. Завершивши, перевірте його на різноманітних реальних матеріалах, як HD, так і не HD. Можливо, вам доведеться трохи налаштувати розмір, щоб збалансувати його для кожного джерела.

Для фокусування я люблю використовувати друк у меню проектора. Зокрема, я піднімаюся до екрану і роблю, щоб краї білого тексту виглядали якомога гострішими.

Налаштування зображення

На цьому етапі ви готові до перегляду фільмів. Але насправді ти ні. Чому ви все ще запаморочені від післясвічення успішної інсталяції, давайте хвилинку, щоб набрати деякі налаштування для справді оптимального зображення, правда? Хоча найкращу картину можна буде отримати, найнявши професійний калібратор, сертифікований ISF або THX, наступне найкраще - це отримати тестовий диск, такий як Digital Video Essentials: HD Basics або Spears & Munsil High-Definition Benchmark. Вони проведуть вас до встановлення двох найважливіших налаштувань зображення на новому проекторі - контрасту (пік білого) та яскравості (рівень чорного). Після того, як ви налаштуєте ці налаштування - звичайно, використовуючи ті самі умови освітлення, що і під час перегляду фільмів, ви готові взяти участь у фільмі та насолоджуватися!

Тепер, хто перший проводить ніч кіно?

Деякі зображення надано Shutterstock через Artazum та Pixel 4 Images.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found