Чому фальшиві акаунти Facebook, Twitter, LinkedIn будуть переслідувати нас роками

За минулий тиждень Facebook, Twitter і LinkedIn повідомили, що вони вилучили з своїх платформ легіони фальшивих акаунтів. Облікові записи Phony у соціальних мережах не є чимось новим, але проблема, схоже, триває, хоча платформи кажуть, що вони працюють над її припиненням.

Після того, як 20 серпня Facebook і Twitter оголосили, що видалили сотні акаунтів зі своїх платформ, які були зосереджені на дискредитації поточних акцій протесту в Гонконгу, LinkedIn виявив, що заблокував або видалив мільйони шахрайських акаунтів.

Експерти зазначають, що такі платформи, як Facebook, постійно додають нових активних користувачів, щоб продавати рекламу та заспокоювати власників акцій, а це означає, що зростаюча кількість користувачів - навіть якщо вони фальшиві - завжди краще, ніж скорочується база користувачів.

"Вони навмисно нічого не роблять і винні у навмисній недбалості, а це коштує суспільству мільярдів доларів - від чого вони наживаються", - Аарон Грінспен, колишній однокласник генерального директора Facebook Марка Цукерберга, який написав звіт, в якому оцінюється, що приблизно 50% або більшість поточних щомісячних активних користувачів Facebook є фальшивими, повідомляє Digital Trends.

LinkedIn заявив у своєму дописі в блозі, що між січнем і червнем 21,6 мільйона підроблених акаунтів було або заборонено створювати, або видаляти. LinkedIn заявив, що спочатку не вдалося створити 19,5 мільйона акаунтів, а також 2 мільйони фальшивих акаунтів було знайдено та видалено за допомогою огляду людини та штучного інтелекту.

Фальшиві акаунти - це не просто спам-ризик: вони є надзвичайно важливими для поширення дезінформації або пропаганди, як це спостерігається в акаунтах Facebook, Twitter та Китаї, які намагалися дискредитувати поточні події в Гонконгу.

"Це навіть не проблема користувальницького досвіду або навіть проблема цілісності платформи, а проблема кібербезпеки та національної безпеки", - сказав Брайан Кіган, доцент кафедри інформаційних наук Університету Колорадо Боулдер.

Підроблені акаунти означають, що ви не знаєте, кому чи чому довіряти, переглядаючи свої канали, і Кіган стверджував, що завищені номери користувачів приносять користь лише самим соціальним мережам.

"Ключовою метрикою продуктивності є зростання кількості користувачів, і це ключова метрика, на яку дивиться Уолл-стріт", - сказав Кіган. "Вони в кінцевому підсумку потрапляють в тупик, тому що з одного боку, Уолл-стріт хоче спостерігати зростання користувачів, а з іншого боку, існує ця систематична проблема фальшивих акаунтів".

Digital Trends звернулися до Facebook, Twitter та LinkedIn, щоб отримати подальші коментарі щодо того, як вони намагаються приборкати проблему фальшивих акаунтів, але відповіді ми поки не отримали.

У січневому звіті Грінспена для юридичної дослідницької ініціативи Plainsite було розглянуто фальшиві акаунти у Facebook, проаналізовано щоквартальні звіти компанії про фальшиві акаунти. Компанія заявила, що видалила близько 2,2 мільярда фальшивих рахунків за перші три місяці 2019 року - або приблизно приблизно 283 акаунти в секунду. Зараз ця цифра може бути набагато вищою, сказав Грінспен.

Сам Грінспен заснував сайт під назвою The Face Book під час свого перебування в Гарварді і врегулював суперечку щодо торгової марки для цього сайту в 2009 році.

Незважаючи на те, що у звіті Грінспена основна увага приділялася Facebook, він зазначив, що підроблені акаунти є проблемою на всіх платформах соціальних мереж.

"Я зазнав спробу атаки підробленого облікового запису на LinkedIn, так це трапляється", - сказав він. "Але люди в LinkedIn очікують більше від профілю людини - як, наприклад, резюме, - тому легше виявити, що щось не так".

LinkedIn також має набагато більший стимул забезпечити користувачів на своїй платформі насправді справжніми людьми: компанія заробляє гроші на оголошеннях про роботу та службах набору персоналу. Він продає великі компанії з ідеєю, що він має правильно користувачі, а не лише велика їх кількість.

То що можна зробити? У своєму повідомленні від 20 серпня Facebook заявив, що постійно вдосконалює технологію відсіювання підроблених акаунтів, але Грінспен зазначає, що це робить недостатньо, щоб не відставати від темпу проблеми.

"Я не думаю, що у них є багато хороших варіантів ... їм довелося б витратити мільярди доларів", - сказав Грінспен.

Він сказав, що таким платформам, як Twitter і Facebook, доведеться принципово змінювати свої продукти або починати спочатку, якщо вони справді хочуть припинити підробку акаунтів.

"Вони вкрай злякані цієї проблеми, оскільки це може знищити всю їхню компанію", - сказав він. "Це не почалося як шахрайство, але саме цим воно і стало".

Останні повідомлення