Як користуватися iPadOS на своєму iPad: просте керівництво

Після майже десятиліття в дикій природі планшет Apple від Apple нарешті отримав ОС, яку можна назвати власною, але Apple не просто запустила її і забула. З часу свого дебюту у вересні 2019 року Apple шість разів оновлювала iPadOS, остання версія - 13.2.3. Більшість з цих оновлень - це випуски технічного обслуговування, виправлення помилок та оновлення безпеки, тоді як інші додали нові функції. Якими б вони не були, завжди переконайтеся, що оновили iPadOS, як тільки з’являться нові версії, або налаштуйте iPad автоматично встановлювати оновлення. Це надійний спосіб захистити ваш iPad від втрати даних та запобігти інвазивним злому чи іншим нав'язливим зловмисним злам.

Незважаючи на те, що він працює нібито на тому самому iOS, що і iPhone, досвід iPad завжди дещо відрізнявся від досвіду iPhone. Екранна нерухомість вимагала нововведень, тоді як розробники обладнання та програмного забезпечення прагнули вивести можливості продукту за межі творчості та споживання до жорсткої продуктивності.

Поряд зі своїм Apple Pencil та клавіатурою, iPad часто може замінити ноутбук за певних умов. Наявність власної дискретної ОС продовжує просувати iPad у цьому напрямку. Це допомагає тому, що iPadOS працює на всіх поточних та підтримуваних iPad, починаючи з iPad Air 2 з кінця 2014 року.

IPadOS включає майже всі функції, включені в iOS 13, включаючи знаменитий темний режим, вдосконалену програму Фотографії, програму Знайти мій, Вхід за допомогою Apple, вдосконалені Карти та багато іншого. З дебютом iPadOS з'явилися розширені функції, розроблені виключно для планшета Apple, тоді як найновіша версія ОС додала нові можливості. Ми проведемо вас із кількома гучними.

Подальше читання

 • Кращі чохли для клавіатури iPad Pro
 • Кращі кейси для iPad
 • Найкращі пропозиції iPad для Чорної п’ятниці

Додатки до iPadOS 13.2

З найновішим оновленням iPad з’явилося безліч нових функцій, включаючи оновлення та доповнення смайликів, функцію Announce Messages для AirPods, підтримку AirPods Pro, захищене відео HomeKit, маршрутизатори з підтримкою HomeKit, нові налаштування конфіденційності Siri та кращу продуктивність функції AssistiveTouch. Ви можете встановити оновлення iOS через Налаштування> Загальне> Оновлення програмного забезпеченнячерез Finder у macOS 10.15 Catalina або iTunes.

Emojipedia

iPadOS 13.2 додає підтримку смайлів Unicode 12 і отримав майже 400 нових або оновлених смайлів, включаючи тварин, їжу, діяльність, доступність, гендерно нейтральний, а також новий засіб вибору емодзі для вибору тону шкіри для пар.

Оновлення Siri

Анонс повідомлень за допомогою Siri тепер може читати ваші повідомлення вголос на ваші AirPods. Нові налаштування конфіденційності дозволяють вам контролювати, сприяти покращенню Siri та Dictation, дозволяючи Apple зберігати аудіо ваших взаємодій Siri та Dictation. Ви можете вмикати та вимикати цю функцію через Конфіденційність> Аналітика та вдосконалення> Покращення Siri & Dictation. А можна піти на Налаштування> Siri & Search> Siri & Dictation History щоб видалити історію пошуку Siri, якщо хочете. Це оновлення є відповіддю Apple на суперечку щодо контролю якості підрядника Siri.

HomeKit Secure Video дозволяє приватно робити, зберігати та переглядати зашифроване відео із ваших камер безпеки в iCloud і тепер може виявляти людей, тварин та транспортні засоби. Маршрутизатори з підтримкою HomeKit дозволяють контролювати та ізолювати інформацію, яку ваші аксесуари HomeKit передають через Інтернет або у вашій домашній мережі.

Віджети Хоми

Досвід роботи з iPadOS почався з оновленого домашнього екрану, який вміщує два елементи в одному просторі. Піктограми програм, переміщені в праву частину екрана, менші та згруповані, оскільки екран звільняє місце для віджетів Today View у лівій частині дисплея. Просто проведіть пальцем зліва направо, щоб розкрити його, а потім проведіть пальцем вгору та вниз, щоб побачити вміст за замовчуванням. Швидше за все, ви захочете внести деякі зміни. Віджети відображаються як в альбомній, так і в книжковій орієнтації, хоча з останньою ви зможете переглядати лише перегляд "Сьогодні" або піктограми програми, а не обидва одночасно. Ось як налаштувати віджети домашнього екрана.

 • Відкривши "Сьогоднішній вигляд", проведіть пальцем угору та торкніться значка Редагувати кнопку.
 • Переключити на Зберігати на головному екрані варіант, коли віджети поділяються на три категорії: Закріплене вибране, Вибране, і Більше віджетів.
 • Торкніться червоних знаків мінус, щоб видалити віджети, а зелених знаків плюс, щоб додати їх.
 • Використовуйте елемент керування в правій частині кожного віджета, щоб змінити їх положення.
 • Використовувати Закріплене улюблене розділ, щоб ці віджети завжди відображалися на головному екрані.
 • Коли ви встановите віджети на свій смак, торкніться Готово.

Кілька програм

За допомогою розділеного подання в iPadOS ви можете отримати доступ до різних програм або різних частин однієї програми на одному екрані. Він чудово підходить для сортування фотографій, електронної пошти та створення нотаток. Щоб використовувати розширені функції додатків для кількох додатків iPadOS, переконайтеся, що спочатку їх увімкнено Налаштування >Домашній екран і док-станція. Включіть усі три варіанти, щоб побачити, який з них буде для вас найбільш корисним. Ви завжди можете скорегувати вибір пізніше.

 • Дозволити кілька додатків дозволяє перетягувати програми з док-станції на середину екрана, щоб створити розділений вигляд та проведіть пальцем по екрану.
 • Картинка в картинці дозволяє продовжувати відтворювати відео, яке ви переглядаєте, у маленькому вікні, навіть коли ви працюєте в іншій програмі.
 • Жести дозволяє всі вбудовані в ОС жести для оптимальної роботи.

Посуньте, щоб отримати макіяж

Функція пересування iPad дозволяє вам тримати кілька програм відкритими в режимі перемикання та перемикатися між ними, проводячи пальцем. Спочатку це може бути трохи незручно, але як тільки ви отримуєте рідину за допомогою техніки, це забезпечує швидкий і простий спосіб жонглювати декількома програмами одночасно, не маючи навігації або повернення до док-станції.

 • Запустіть на YouTube програму, скажімо, відеокліп.
 • Проведіть вгору від нижньої частини екрана, щоб відкрити Dock.
 • Виберіть там будь-яку програму та натисніть і утримуйте, перетягуючи піктограму в середину екрана.
 • Ви можете повторити цю дію, перетягнувши другу піктограму до перетину між двома відкритими програмами.
 • Щоб переключатися між відкритими програмами, торкніться та проведіть тонкою чорною смугою внизу кожного вікна програми. За допомогою верхньої тонкої панелі змініть положення програм на екрані.

Один додаток, багато вікон

Завдяки iPadOS тепер ви можете переглядати одну програму в декількох вікнах на екрані, щоб бачити різні операції. За допомогою перетягування ви можете створити екземпляр програми з примітки, електронної пошти, веб-сторінки або будь-якої програми, яка підтримує цю функцію. Ось як розпочати.

 • Натисніть і утримуйте елемент із програми. Це може бути заголовок нотатки в програмі Notes або електронного листа зі списку електронних листів у програмі Mail.
 • Торкніться та перетягніть його до краю екрана, поки не з’явиться чорна смужка.
 • Підніміть палець, щоб створити ще один екземпляр програми.
 • Щоб закрити вікно, візьміть кермо вгорі екрана, проведіть пальцем вниз, а потім торкніться Готово або Закрити.

Ви також можете відкрити кілька вікон однієї програми за допомогою функції Expose App, яка дозволяє побачити всі відкриті вікна програми, натиснувши її значок у Dock.

 • Проведіть пальцем угору, щоб показати Dock, а потім торкніться піктограми програми.
 • Після цього відкриється новий екран Expose.
 • Тут ви знайдете всі екземпляри відкритих на даний момент вікон.

Текстові жести три пальця

За допомогою iPadOS Apple представила нові жести пальців для функцій вибору, вирізання, копіювання, вставки, скасування та повторення. Щоб вибрати текст у такій програмі, як Нотатки, просто двічі торкніться потрібної точки розповіді, доки текст не виділиться, а потім перетягніть його, щоб включити стільки тексту, скільки потрібно. Потім будь-якими трьома пальцями проведіть пальцем, щоб скопіювати та розширити. Немає значення, якими трьома пальцями ти користуєшся, хоча мені стало легше користуватися великим, вказівним та середнім пальцями. Якщо ваше натискання та проведення вдалими, ви побачите позначення у верхній частині екрана.

Ось повна довідкова клавіша текстового жесту:

 • Швидке меню з усіма елементами керування: Однократне натискання трьома пальцями
 • Розріз: затискання трьома пальцями там, де пальці починаються витягнутими і в кінцевому підсумку зустрічаються посередині
 • Вставлення: Затискання трьома пальцями там, де пальці починають стискатися разом і стискати назовні
 • Скасувати: Проведіть трьома пальцями вліво
 • Повторити: проведіть трьома пальцями вправо

Покращення файлів

На відміну від попередніх версій iOS, Файли в iPadOS тепер дозволяють створювати нові папки та переміщувати файли локально, а також підтримує iCloud Drive для обміну папками з іншими. Це означає, що вам не потрібно покладатися на сторонні синхронізації для зберігання певних файлів на iPad, а ви можете отримати доступ до файлів на USB-накопичувачі, SD-карті або жорсткому диску. Новий вигляд стовпців дозволяє переглядати файли у вкладених папках. За допомогою швидких дій ви можете легко обертати, розмічати або створювати PDF-файл у програмі Файли.

Капітальний ремонт палітри інструментів

Палітра інструментів була візуально переглянута в iPadOS. У ньому все ще є всі пензлі, олівці та лупи, до яких ви звикли, але тепер ви можете звести повномасштабну палітру до невеликого кола та прикріпити палітру до будь-якого краю екрана чи кута, а потім натиснути та перетягнути її назад до повного розміру. Вам більше не потрібно робити знімок екрана - ви можете використовувати палітру інструментів у будь-якій програмі, яка його підтримує, здебільшого як швидку дію із спільного аркуша.

 • Знайдіть піктограму Розмітка та торкніться.
 • Торкніться кругової піктограми з трьома крапками праворуч.
 • Переключити на Авто-мінімізація команда зменшити палітру до невеликого кола.
 • Перемістіть крихітне коло в будь-який кут на екрані.
 • Щоб збільшити його знову, перетягніть його до середини або перемикайте Авто-мінімізація вимкнути команду.

Плаваюча клавіатура

Новий жест стискання для стискання клавіатури QuickPath дозволяє зменшити розмір електронної клавіатури та перемістити її туди, де це зручно для набору однією рукою. Переконайтеся, що функція ввімкнена у ваших налаштуваннях. Зауважте, що набір QuickPath працює лише на плаваючій клавіатурі, а не на звичайній клавіатурі.

 • У вашому Налаштування, натисніть Загальні.
 • Торкніться Клавіатура.
 • Прокрутіть вниз і переконайтеся, що перемикач увімкнено (зелений) для Пересуньте плаваючу клавіатуру, щоб набрати текст.
 • Додатковий елемент управління, Видаліть "Слайд-до-тексту" за словом, дозволяє натиснути кнопку видалення один раз, щоб видалити слово, яке ви ввели за допомогою функції проведення пальцем.
 • Щоб зменшити його, затисніть, а щоб знову розширити до повного розміру, відщипніть.

Нижня лінія

Новий iPadOS 13.2.3 є останньою ОС для планшета Apple, і це майже iOS 13 з деякими спеціальними функціями, оскільки планшет відрізняється від телефону. Загалом, в новій ОС є кілька чудових характеристик продуктивності та значні вдосконалення, але деякі маневри все одно можуть виявитися складними та менш інтуїтивними. Терпіння та легка рука допоможуть отримати максимум від нових вдосконалених функцій.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found