Як робити фотографії Боке

Девен Метьєс / Цифрові тенденції

Пов’язані

  • 7 дешевих камер для творчої фотографії
  • Найкращі об’єктиви для портретної фотографії
  • Що таке глибина різкості?

Боке. Для когось це найбільш затребуваний аспект фотографії; для інших це модне слово, яке просто не помре. Термін - це навмисне неправильне написання японського слова "боке"значення розмиття - відноситься до якості нефокусних областей на фотографії. Хоча будь-яка розфокусована частина зображення є технічно боке, цей термін часто зарезервований для конкретного вигляду, як правило, виділяє на задньому плані зображення, яке перетворюється на барвисті, що перекриваються розмиті кола.

Боке насправді неможливо визначити кількісно, ​​але існують суб’єктивно «хороші» та «погані» боке. Instagram переповнений фотографіями в стилі боке. Ютубери прикрашають набори спеціально, щоб отримати боке у своїх відео. Я говорю про боке у своїх оглядах об’єктивів. Це стало настільки впізнаваною якістю „справжніх” камер (дзеркальних дзеркальних фотокамер та беззеркальних моделей), що фотографи використовують це як спосіб виділитися серед натовпу телефонних фотографій, якими обмінюються в Інтернеті (виробники телефонів зрозуміли це і розробили портретні режими, щоб принести боке до камерних телефонів).

Але боке може бути не лише гарною картиною. Це може вплинути на історію в образі, і це робить його творчим вибором, який варто задуматися над цим. Боке може сприяти або зменшувати настрій, який ви хочете викликати, тому, крім того, як навчитися його робити, вам потрібно знати, який тип боке працює для конкретних знімків - і коли цього повністю уникати.

Що викликає боке?

Боке пов'язане з глибиною різкості. Чим менша ваша глибина різкості, тим більше розмитості ви отримаєте. Але тут є не тільки це. Все: від форми отворів діафрагми лінзи до дизайну самого скла сприяє якості боке, і ми маємо різні слова для опису різних типів. Серед інших стилів він може бути пернатим, закрученим або виглядати як мильні бульбашки. Немає правильної чи неправильної відповіді, але певний вигляд може бути кращим чи гіршим для певних предметів.

Окрім об’єктива та камери, сама сцена сприяє підвищенню якості боке. Звичайна біла стіна не дасть цікавого розмиття навіть при дуже невеликій глибині різкості. Вдень лісовий навіс може виробляти вражаюче боке, коли сонячне світло просочується крізь листя, створюючи каскад іскристих джерел світла на задньому плані. Вночі міські сцени можуть зробити для задоволення або драматичного боке від вуличних ліхтарів, світлофорів та неонових вивісок.

Ви також можете створити власне боке, вводячи елементи в сцену. Популярний вигляд - повісити лампочки Едісона на задньому плані пострілу (я винен у цьому) або тримати блискучі предмети, такі як призми або струнні ліхтарі, прямо перед об’єктивом, щоб створити розмиття переднього плану.

Але навіть "хороше" боке може піти не так. Приклад цього, що мене зачепило, - із фільму 2014 року Жага швидкості. Це під час емоційної сцени зниження темпу, безпосередньо після майже смертельної автокатастрофи. Знятий вночі та погано освітлений, це рідкісний повільний момент у фільмі - за винятком дикого і барвистого фонового боке, яке було б більше вдома на вечірці. Форма лопаток діафрагми добре видно в колах розмиття, що змушує боке виводити на сцену акторів, і воно оформлене таким чином, що ви не можете його ігнорувати. До того ж, оскільки персонаж ледь освітлений, боке стає ще помітнішим - у той час, коли цього насправді не повинно бути. Це не "погане" боке - це виглядає круто поза контекстом - але це, безумовно, невідповідність сцени.

Потреба в швидкості - Dreamworks

На відміну від цього знімка з Верхній пістолет: Маверік трейлер (що насправді щось - перегляньте його, якщо ви ще цього не зробили). Воно так само освітлене, на задньому плані є подібні кількості розмитих точок світла, але все боке одноколірне і майже ідеально кругле, без відволікаючої форми діафрагми. Постріл також обрамлений для використання боке, щоб привернути ваші погляди до об'єкта, а не спокушати їх до неправильної частини кадру, як у Жага швидкості постріл.

Top Gun: Maverick - Paramount Pictures

Тут багато суб’єктивності, і ви можете не погодитися з моєю оцінкою. Справа просто в тому, що вам слід думати про те, як ви використовуєте боке, а не просто обирати підхід "більше - краще". При правильному використанні боке може покращити як естетику, так і тему ваших зображень, будь то кадри чи відео.

Іноді цього дійсно достатньо, щоб картинка виглядала красиво; хороше боке може перетворити інакше нудну тему на золото Instagram. Отже, якщо ви маєте на увазі тему та місце розташування, ось наступні кроки.

Як знімати фотографії в стилі боке за допомогою дзеркальної дзеркальної або бездзеркальної камери

Sigma 40mm F1.4 Art на Canon EOS 5D Mark IV Daven Mathies / Digital Trends

Знову ж таки, велике боке починається з невеликої глибини різкості, де об’єкт зйомки залишається чітким, але все спереду та ззаду розмито. Ви можете прочитати наш пояснювач глибини різкості, щоб глибше поглибитись, як це працює, але в основному є три речі, які ви можете змінити на своїй камері, щоб керувати нею: діафрагма, фокусна відстань (масштабування) та відстань.

1. Стріляйте широко відкрито

Діафрагма визначає, скільки світла проходить через лінзу, але крім того, що вона пропускає більше світла, більша апертура створює меншу глибину різкості. Щоб зробити фотографію з найбільшим ефектом боке, встановіть діафрагму на найширше значення (яке позначається найменшим числом f, наприклад f / 1.8). Набір лінз може відкриватися лише до f / 5.6, але працюйте з тим, що є.

Якщо ви все ще не знайомі з ручними налаштуваннями, почніть із режиму пріоритету діафрагми (також званий значенням діафрагми на фотокамерах Canon). Це дозволить вам регулювати діафрагму для контролю глибини різкості, але камера автоматично встановлює витримку затвора, щоб вам не довелося турбуватися про належну експозицію.

2. Збільшити масштаб

Якщо ви працюєте з зум-об’єктивом, почніть із збільшення, наскільки це можливо. Більші фокусні відстані дають меншу глибину різкості, ніж коротші на тій самій діафрагмі, тому збільшуючи масштаб, ви збільшуєте кількість боке, яке ви можете отримати. Якщо у вас є, скажімо, набір об'єктивів 18-55 мм, ви отримаєте більше розмиття на 55 мм, ніж 18 мм.

Для основних лінз застосовується однакова концепція, але вона дещо складніша, тому що у вас, ймовірно, будуть різні фокусні відстані з різними значеннями діафрагми. Чи краще 50 мм f / 1,4 чи 100 mm f / 2,8? Обидва можуть забезпечити дуже малу глибину різкості, але матимуть різний вигляд. Якщо у вас є достатній досвід володіти колекцією першокласних лінз, ви, мабуть, уже маєте гарну ідею щодо їх ефективності, але не бійтеся проводити паралельні порівняння та реально вивчати відмінності. Ось як 35 мм f / 1,4 порівняно з 80 мм f / 2,8 на Fujifilm X-T2:

як зробити боке фотографії дзеркальний dslr телефон фотографія порівняння фокусної відстані 2як зробити боке фотографії дзеркальний dslr телефон фотографія порівняння фокусної відстані 1
  • 1. Fujifilm 35 мм при f / 1,4
  • 2. Fujifilm 80 мм при f / 2,8

3. Підійдіть ближче

Мабуть, найпростішим, але найбільш ігноруваним кроком до отримання більшої кількості боке є такий: наблизьте камеру до об'єкта зйомки. Чим ближче фокусується лінза, тим більше буде розфокусований фон. Це особливо корисний трюк, якщо єдиним об’єктивом є об’єктив із відносно невеликою діафрагмою.

Тут ми справді прагнемо співвідношення між відстанню до об'єкта та відстанню до фону, тому, якщо ви не можете наблизитись до об'єкта, спробуйте перемістити об'єкт далі від фону. Якщо ви знімаєте портрет, нехай людина не стоїть прямо перед фоном; попросіть їх крокувати до вас. Чим більше відстань між ними та фоном, тим розмитішим буде фон.

Як знімати фотографії в стилі боке за допомогою телефону

Портретний режим Huawei Mate 20 Pro Huawei Mate 20 Pro

Телефонні камери стали гарними - насправді справді хорошими - але вони все одно не пропонують такого ж управління та гнучкості, як камера зі змінним об’єктивом. По-перше, датчики маленькі крихітні, а це означає, що отримати природну невелику глибину різкості майже неможливо. І за одним винятком, лінзи у телефонів із камерою не мають діафрагми з фізичною апертурою для відкривання або закриття, тому ви не можете керувати діафрагмою. Однак на телефонах з декількома камерами ви може контролювати фокусну відстань, хоча різниця в глибині різкості між телефото та широкими об’єктивами не така помітна.

Отже, входить портретний режим. Не всі телефони мають цю функцію, але вона стає все більш поширеною в останні роки, і зараз багато брендів пропонують її у багатьох моделях. Різні телефони називатимуть його різними іменами, але всі вони функціонують однаково: вони підробляють невелику глибину різкості, використовуючи обчислювальну фотозйомку.

Якщо ви хочете дізнатись більше про те, як це працює, ось наш пояснювач портретного режиму. Для цілей цієї статті важливіше знати що це працює - і може працювати досить добре. Я все ще вражений портретним режимом на своєму 3-річному iPhone 7 Plus. Це не витримало б друку, але для таких, як Instagram, результати можна майже не відрізнити від беззеркальної камери з гарним об'єктивом - принаймні на перший погляд.

Обчислювальна фотографія з часом може перевершити традиційну фотографію за якістю боке. Оскільки немає фізичних обмежень, телефон одного дня міг би точно моделювати різні стилі оптичного розмиття, не потребуючи різних об'єктивів, навіть імітуючи "неможливі" об'єктиви з більш широкими діафрагмами, ніж ті, що доступні для змінних об'єктивів. Ми ще не зовсім там, але ми наближаємося з кожним новим флагманським телефоном, який виходить. До цього часу для найкращого боке вам доведеться дотримуватися дзеркальної дзеркальної фотокамери або дзеркальної камери - і яскравого об’єктива.

Найкращі лінзи для фотографії боке

Якщо у вас є камера зі змінним об’єктивом, ось деякі з наших улюблених об’єктивів для створення того гладко-гладкого боке, якого прагнуть ваші послідовники в Instagram. Цей список не є вичерпним і обмежений об’єктивами, які ми повністю переглянули, але це гарне місце для початку пошуку. Якщо ви шукаєте недорогий шлюз для фотографії боке, почніть з чогось на зразок 50-міліметрового f / 1,8 або одного з цих основних об’єктивів.

Sigma 105mm F1.4 Арт

Попередня Наступна 1 з 3 як зробити боке фотографії дзеркальний dslr телефон сигма 105мм f14 арт зразок Девен Метьєс / Цифрові тенденції Зразки фотографії об'єктива Sigma 105mm F1.4 Art Девен Метьєс / Цифрові тенденції Огляд лінзи Sigma 105mm F1.4 Art Девен Метьєс / Цифрові тенденції

Сама «Сігма» називає цю лінзу «майстром боке», і ми повинні погодитися. Цей повнокадровий об'єктив, доступний для Canon, Nikon, Sony та Panasonic / Leica, поєднує в собі телеоб'єктивну фокусну відстань з дуже широкою діафрагмою. Він створює тонку як бритву глибину різкості, яка може зробити портрети та знімки виробів популярними. Він абсолютно масивний, важить понад 3 фунтів, але більш зухвалого боке ви не знайдете.

Sigma 105mm F1.4 Художній огляд

Fujifilm XF 56mm F1.2R APD

Попередня Наступна 1 з 3 fujifilm xf 56mm f12 r apd огляд f1 2 зразок зображення 4fujifilm xf 56mm f12 r apd огляд f1 2 зразок зображення 1найкращі об'єктиви для портретної фотографії fujifilm xf 56mm f1.2r Девен Метьєс / Цифрові тенденції

У серії Fujifilm X використовуються менші датчики APS-C, однак у них немає дефіциту лінз із широкою діафрагмою. З усіх них це найунікальніше. APD розшифровується як аподизаційний фільтр, який згладжує шорсткість у колах розмиття. Результат - надзвичайно кремове боке від швидкої діафрагми f / 1,2. Однак ця лінза має високу ціну за версію, яка не є APD, і різниця в розмитості, правда, мінімальна. Якщо грошей немає, APD подарує вам щось особливе - але в іншому випадку просто візьміть стандартний XF 56 мм F1.2R, який і без того божевільний.

Огляд Fujifilm XF 56mm F1.2R APD

Lensbaby Burnside 35

Попередня Наступна 1 з 3 lensbaby burnside 35 огляд зразка 101Lensbaby Burnside 35 огляд зразка відображення кухоль Девен Метьєс / Цифрові тенденції lensbaby burnside 35 огляд зверху вниз Девен Метьєс / Цифрові тенденції

Якщо ви шукаєте трохи менше реалізму та трохи більше пізаз, то ручний фокус Burnside 35 від Lensbaby - чудовий вибір. Цей доступний повнокадровий об'єктив поєднує в собі вихровий боке у стилі Петцваля та друге діафрагма для набору віньєтки вгору або вниз. Це не для всіх, але воно зробило одне з найцікавіших, які ми коли-небудь мали із об’єктивом, і результат може бути приголомшливим, якщо ви знайдете час, щоб все виправити. Для справді унікального боке, яке буде виділятися, це чудовий варіант.

Огляд Lensbaby Burnside 35

Canon EF 85mm f / 1.4L IS

Попередня Наступна 1 з 3 Canon EF 85mm f1.4L IS огляд зразка знімка Девен Метьєс / Цифрові тенденції Canon EF 85mm f1.4L IS огляд зразка знімка Девен Метьєс / Цифрові тенденції Огляд об'єктива Canon EF 85mm f1.4L IS Девен Метьєс / Цифрові тенденції

85 мм - це класичний портретний об’єктив, але рідко можна зустріти такий із вбудованою стабілізацією зображення. Це допомагає в умовах недостатнього освітлення зменшити розмитість від тремтіння камери, а також у будь-якій ситуації, стабілізуючи вигляд через видошукач, полегшуючи точну кадрову зйомку. Він також неймовірно швидко фокусується, що робить його хорошим вибором для зйомки фотографій ваших домашніх улюбленців чи дітей, які вражають боке. Для цифрових дзеркальних фотоапаратів Canon цей об’єктив обов’язковий, якщо ви можете собі це дозволити.

Огляд Canon EF 85mm f / 1.4L IS

Olympus M.Zuiko 45mm f / 1.2 Pro

Попередня Наступна 1 з 3 olympus mzuiko 45mm f12 pro огляд f1 2 зразок Девен Метьєс / Цифрові тенденції olympus mzuiko 45mm f12 pro огляд f1 2 зразок 5 Девен Метьєс / Цифрові тенденції Огляд Olympus M.Zuiko 45mm F1.2 Pro Девен Метьєс / Цифрові тенденції

Формат Micro Four Thirds трохи менший, ніж повнокадровий, але такі лінзи, як 45mm f / 1.2 Pro, допомагають йому залишатися актуальним. Цей об'єктив не тільки набагато менший, ніж його повнокадрові аналоги, але й інженери Olympus доклали шалених зусиль, щоб створити його боке, і вони дуже пишаються результатами. Це нам теж дуже сподобалось - це єдиний об’єктив, який ми коли-небудь переглядали, який отримав ідеальну оцінку.

Огляд Olympus M.Zuiko 45mm f / 1.2 Pro

Nikon Nikkor Z 50mm f / 1.8 S

Попередня Наступна 1 з 3 nikon nikkor z 50mm f 1 8 s огляд зразок 10nikon nikkor z 50mm f 1 8 s огляд зразка 3Nikkor Z 50mm f / 1.8 S Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

Повнокадрова беззеркальна система Nikon ще тільки починає працювати, але у неї вже є кілька дуже хороших лінз. Z 50mm f / 1.8 S - це преміум-спін на класичному "nifty fifty", що поєднує в собі дуже чітку оптику, швидку діафрагму та порівняно компактні розміри в об’єктиві за помірними цінами. Він виробляє м’яке, природного вигляду боке, яке чудово підходить для портретів.

Огляд Nikon Nikkor Z 50mm f / 1.8 S

Sigma 28mm F1.4 Арт

Попередня Наступна 1 з 3 sigma 28mm f14 dg hsm art review зразок 10sigma 28mm f14 dg hsm art review зразок 2Лінза Sigma 28 мм F1.4 Art Девен Метьєс / Цифрові тенденції

Іноді вам потрібна ширококутна перспектива, але ви все одно хочете отримати цю красу боке. Тут з’являється 28-мм F1.4 Art від Sigma. Доступний для Canon, Nikon, Sony та Panasonic / Leica, це не дешевий об’єктив, але серед ширококутних з яскравою діафрагмою він цілком доступний. Він технічно чудовий, але що ще важливіше, він суб’єктивно красивий і створює похмуру віньєтку при широко розкритому пострілі. Це чудово підходить для таких речей, як екологічні портрети, де ви хочете, щоб фокус був зведений до об'єкта, але ви все одно хочете розкрити деякі оточення.

Sigma 28mm F1.4 Художній огляд

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found