Atari VCS: що це, як ним користуватися, ігри, обладнання, випуск та багато іншого

Коли Atari VCS було представлено в 2017 році, не одразу було зрозуміло, до чого Atari прагнув з цією новою консоллю. Це ретро система, як SNES Classic та Sega Genesis Mini? Чи буде це абсолютно нова консоль, яка намагається скласти конкуренцію сучасним системам Sony, Microsoft та Nintendo? Навіть зараз, більш ніж через два роки, все ще існує певна плутанина щодо VCS.

Ну що це?

Коли він запуститься в березні 2020 року, Atari VCS буде частиною ретро-консолі, частково відродженням Steam Machine і частково потоковою платформою. Він також забезпечить відкриту платформу як для користувачів, так і для розробників. Принаймні, VCS - це інтригуючий проект компанії, відповідальної за найдавніші популярні ігрові системи.

Як ти ним користуєшся?

Atari VCS

Коли ви вперше завантажите гладкий Atari VCS, ви зможете отримати доступ до Atari Vault, колекції 101 класики Atari, починаючи від аркадних і закінчуючи Atari 2600 ігор. Якщо дивитись на VCS лише як на ретро-консоль, його преміальна ціна може здатися більш ніж трохи крутою. Але у Atari VCS також буде магазин для придбання сучасних ігор, хоча конкретних ігор не розкрито.

Як відкрита платформа, Atari VCS дозволяє користувачам встановлювати власні програми та ігри. Наразі Redbox, Netflix, VUDU TV та фільми будуть доступні для користувачів з моменту запуску. На E3 2019 Atari повідомили нам, що вони прагнуть також мати на консолі YouTube, Twitch, Hulu та інші потокові служби. Atari все ще працює над доопрацюванням своїх партнерських відносин, але ми обов’язково оновимо цю інформацію, коли вона стане доступною.

Відкрита платформа також означає, що розробники можуть створювати ігри та легко ділитися ними для інших користувачів VCS. Теоретично ви можете навіть розробити ці ігри на самому VCS, оскільки консоль підтримує мишу та клавіатуру.

Atari VCS

Atari хоче надати користувачам свободу користуватися своїм VCS так, як вони вважають за потрібне. Ця мантра поширюється на контролери. Сучасний геймпад Xbox в одному стилі та класичний джойстик постачаються з комплектом All-in Atari VCS 800. Кожен контролер також продаватиметься окремо, джойстик коштує 49 доларів, а геймпад коштує 59 доларів.

Як уже зазначалося, ви також можете використовувати мишу та клавіатуру на VCS. Оскільки платформа відкрита і підтримує Windows, цілком зрозуміло, що ви можете використовувати інші сучасні контролери, такі як контролер Switch Pro, DualShock 4 та геймпад Xbox One.

Потокове передавання ігор

Atari спільно з Antstream розробили послугу потокового передавання ігор для VCS. Наразі Antstream Arcade доступний на Android, пропонуючи зростаючу бібліотеку ретро-ігор для відтворення на ваших пристроях на базі Android. Ця нова версія Antstream Arcade буде ексклюзивною для Atari VCS. Під назвою "Atari Edition" сервіс потокового передавання запропонує 50 ігор при запуску, але обіцяє постійно переростати у "найбільшу колекцію ігор Atari, доступну на замовлення".

Повний список запуску ігор не розкритий, але ми знаємо Пригоди, понг, нічний водій, Буря 2000, Помста Ярса, а також будуть включені збірки Atari, випущені роками.

Ви можете спробувати Antstream Arcade протягом 30 днів безкоштовно. Після пробного періоду щомісячна передплата коштує 10 доларів. Ви можете знизити щомісячну вартість до 8 доларів, придбавши річну підписку (загальна економія 24 долари).

Апаратне забезпечення

Atari VCS відрізняється від ретро-консолей своїм обладнанням. Під капотом VCS встановлений процесор AMD Ryzen і графіка Radeon. Він також оснащений сучасними зручностями, такими як USB 3.0, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth та Ethernet. По суті, це бюджетний ПК, який працює під управлінням ОС Ubuntu. Чому?

Ну, Atari VCS насправді працює так само, як парові машини. Як відкрита платформа ви можете завантажуватися в режимі пісочниці та встановлювати сучасні операційні системи, такі як Windows, Linux та Chrome OS. Звідти ви можете встановити ігрові клієнти, такі як Steam або Epic Games Store, і відтворити наявну бібліотеку ігор. Майте на увазі, що VCS не є висококласним ПК, тому не сподівайтесь запускати найновіші та найкращі ігри AAA.

Оскільки VCS підтримує сучасні ігри, він також має HDR та вихід 4K. Ви можете транслювати в 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду на VCS.

Окрім встановлення нових операційних систем, ви можете оновити саме обладнання. VCS постачається з 4 ГБ або 8 ГБ оперативної пам'яті DDR4, але ви можете відкрити консоль і додати більше оперативної пам'яті. Вбудовану пам’ять на 32 Гб можна оновити за допомогою флешок та зовнішніх жорстких дисків.

Дата випуску та попередні замовлення

Ті, хто підтримав кампанію краудфандингу Indiegogo, отримають свої консолі Atari VCS у грудні 2019 року. Кампанія краудфандингу закінчилася, тому, якщо ви не зробили внеску, вам доведеться почекати до березня 2020 року, щоб отримати Atari VCS.

VCS випускається у трьох виданнях: Atari VCS 400 (250 доларів США), Atari VCS 800 (280 доларів США) та комплектний комплект Atari VCS 800 (380 доларів США). Різниця між моделями 400 і 800 полягає в оперативній пам'яті. 400 поставляється з 4 Гб, тоді як 800 - 8 Гб. Комплект All-in також постачається з обома контролерами Atari (вартість 108 доларів).

Попереднє замовлення Atari VCS 400

Попереднє замовлення Atari VCS 800

Попереднє замовлення Atari VCS 800 All-in

Останні повідомлення