Скільки коштуватиме виготовлення гри PlayStation 4?

ЦИФРОВА КАМЕРА OLYMPUSОголошуючи нову ігрову консоль, таку як PlayStation 4, гігантські корпорації, такі як Sony, повинні переконати розробників, що машина варта їх, перш ніж вони спробують переконати гравців у грі. Зробити відеоігру навіть для незалежних розробників коштує чималих грошей, а із впровадженням нових, більш обчислювальних ігор (краща графіка, штучний інтелект, фізика тощо) ця вартість природно зростає. Ось чому Sony так швидко підкреслив, наскільки зручна для розробників архітектура PlayStation 4 під час своєї прес-конференції у середу ввечері. Однак те, що консоль пропонує багато потужності та доступність для розробників, ще не означає, що розробити ігри дешево. Зростання витрат на розробку під час останнього переходу втопив багатьох розробників консолей, від Midway до Atari. Чи буде стрибок витрат на PS4 настільки ж драматичним?

"Це не так страшно, як деякі люди спонукали вас повірити", - сказав керуючий директор Guerilla Games Герман Халст під час круглого столу для розробників Sony у середу. Обговорюючи роботу своєї студії Killzone: Тіньове падіння, Халст сказав, що команда розробників "Партизана" на PS4 - це 150 чоловік. Персонал працює Killzone 1 для PlayStation 2 і Killzone 2 для PlayStation 3 досягла 125 осіб.

Шторм Творець Evolution Studios також анонсував гоночну гру PS4 Driveclub. Метт Саузерн від Evolution повторив Халста, пояснивши, що його команда зросла лише незначно. "У нашій команді близько 110, - сказав Саузерн. - Це було дуже незначне збільшення."

Проте жоден розробник не вказав доларовий номер на своїх проектах. Вони також мають перевагу прямої підтримки від Sony, тобто доступ до корпоративних ресурсів інших студій не буде.

Під час консольного циклу PlayStation 2 середня консольна гра коштувала від 5 до 10 мільйонів доларів, що різко зросла з 800 000 до 1,7 мільйона доларів на розробку оригінальної PlayStation. Тим часом середня гра PlayStation 3 на розробку коштує від 18,8 до 28,2 мільйона доларів. Навіть невелике збільшення витрат може бути значним.

На сьогодні великі виробники ігор сумніваються, скільки витрат на розробку зросте на нових консолях. Начальник Take-Two Interactive Штраус Зелнік заявив, що розробка PS4 та Xbox 720 не буде "набагато дорожчою", ніж нинішні консолі. У цьому полягає відмінність від прогнозу Тіма Свіні з Epic Games про те, що витрати на розробку подвояться.

Розробники дізнаються більше про витрати на розробку PS4 протягом наступних років. Сподіваємось, збільшені витрати не означатимуть ще вищих цін на ігри для гравців.

Останні повідомлення