Як поставити людей перед технологією

Технологія "Ви знаєте", - каже ваш друг у барі, потягуючи півлітра. "Я чув, що Трамп маніпулював виборцями, бо якась компанія в Англії сказала йому, що сказати, спираючись на вподобання людей у ​​Facebook".

"Так, Cambridge Analytica - я теж про це чув".

Давання і використання технології існує скрізь, куди ми сьогодні звертаємося.

"Тому вони використовують Facebook, щоб продавати нам речі, які нам не потрібні, з рекламою, а потім використовують наші дані, щоб контролювати нашу політику ..."

“Так, але перегляньте цю пряму трансляцію від SpaceX, яку мені щойно надіслав один із моїх друзів у Facebook. Вони збираються посадити ще одну ракету ".

Ви обидва вдивляєтесь у свої телефони, як кришталеві кульки, спостерігаючи як боги, як сам Залізний Людина - Ілон Маск - відкриває нову космічну еру.

Давання і використання технології існує скрізь, куди ми сьогодні звертаємося. Часом ми почуваємось жертвами, безпорадними пішаками на милість титанів у Силіконовій долині. В інший час ми почуваємось надлюдьми, здатними отримати відповідь на будь-яке питання і побачити будь-яку точку світу за час, необхідний для того, щоб наша кава закінчила варити.

Найкращі кейси для iPhone X - чохол Peel Шкірка Шкірка

Той самий додаток, який спонукає нас нескінченно проводити пальцем по барі, приклеївши очі до екрану і не пам’ятаючи про всі можливі зв’язки навколо нас, може також пов’язати нас із добре підібраними партнерами, з якими ми зазвичай не перетинались би протягом дня -до сьогоднішнього помелу.

То що це: жертви привабливості наших пристроїв, подібних до чорної діри, або мавпи, наділені різноманітними можливостями, схожими на Бога? Ви можете цього не усвідомлювати, але це залежить від вас.

Оберіть власну пригоду

Памела Павліщак, засновник дослідницької компанії Change Sciences, створила кар’єру, вивчаючи взаємодію людей з технологіями. Минулого року вона підсумувала деякі свої виноси на виступі TEDx на тему: «Як жити щасливо в епоху цифрових технологій».

«Дії, які ми виконуємо щоденно, формують технологію, - сказала вона аудиторії, - щоб те, що ми робимо і вирішили не робити, навчало алгоритмів. Те, що ми говоримо і що ми відчуваємо, визнають люди, які розробляють технології ".

Іншими словами: ми наповнюємо технологію своєю поведінкою.

“Дії, які ми виконуємо щодня, формуючи технології”

Кожен вибір, який ми робимо, допомагає формувати нашу культуру, вважаючи, які звички вважаються прийнятними, а які табу. І щодня ми подаємо алгоритми «великих даних» з інформацією про те, як ми взаємодіємо з цифровою сферою.

У сукупності ці два впливи говорять нашим інженерам, дизайнерам та власникам бізнесу, що ми хочемо, а чого не хочемо, до чого вони повинні спрямовуватися чи уникати, якщо вони хочуть, щоб їхні технології були прийняті, якщо вони хочуть наші гроші. І оскільки мета більшості підприємств - заробляти гроші, вони зазвичай роблять все, що пропонують культура та дані.

Тоді виникає питання, що ми хочемо запропонувати їм своїми діями?

Що стосується технологій, які іноді змушують нас почуватись жертвами, і як ми можемо цього уникнути, щоб ми почувались більш наділеними, щоб ми відчували, що ми - люди, які використовують цю технологію, є пріоритетом?

Не дивно, що теоретик ЗМІ Дуглас Рушкофф пропонує, мабуть, найбільш доступну та стислу відповідь на ці питання в описі до свого подкасту Team Human:

Памела Павлищак

«Найпростіший спосіб зрозуміти і змінити наше скрутне становище - визнати, що бути людиною - це командний вид спорту. Ми не можемо бути цілком людиною, самі. Все, що об’єднує нас, виховує нашу людяність. Так само все, що нас розділяє, робить нас менш людьми і менш здатними здійснювати свою волю ".

Тож, можливо, технологія, яка надає нам можливості та «ставить людей на перше місце», просто означає технологію, яка допомагає нам зв’язуватися та ділитися ними - що іноді може означати взагалі не використання наших пристроїв. Коли ви сидите в безлюдному вестибюлі і чекаєте на прийом до стоматолога, має сенс, що, дивлячись у свій телефон і надсилаючи SMS друзям, ви отримуєте найкращий варіант для спілкування з іншими.

Ми не можемо очікувати, що хтось інший врятує нас від нас самих.

Але коли ви чекаєте черги на концерті з купою людей, які, очевидно, поділяють ваш смак у музиці, захоплююче гортання мемів, швидше за все, саботує ваш найбільший потенціал для побудови значущих зв’язків з ближніми, з якими ви вже згинаєтесь.

На жаль, рішення не завжди є настільки чітким, як ненадихаюча зал очікування чи захоплююча група однолітків на концерті. Але, можливо, є програма, яка може нам допомогти?

Це вирішувати вам

Добре, отже, я маю погані новини. Я перевірив, і це точно ні додаток для цього. Хоча виявлення емоцій, безумовно, формується у найближчі роки, щоб стати великим ринком, зараз воно все ще перебуває в зародковому стані. Навіть наш найталановитіший А.І. - Ватсон від IBM - нездатний врахувати ваші думки та бажання.

Все це означає, що ми не можемо очікувати, що хтось інший врятує нас від нас самих. Просто для творців технологій неможливо розробити продукти, здатні оглянути наше оточення та прочитати наші емоції, щоб повідомити, коли сприятливий час для саморефлексії, коли сприятливий час поспілкуватися з незнайомою людиною поруч або коли ви в найкращому місці, щоб прокрутити, прокрутити, прокрутити нескінченні можливості цифрової сфери. Ще не принаймні.

Стрічка новин Facebook

Тож поки що - і в кращу, і в гіршу сторону - це все одно вирок, який ми маємо навчитися робити. Це навичка, яку ми кожен маємо практикувати та застосовувати на практиці, особливо якщо ми хочемо бачити наші постійні стосунки з технологіями, що нахиляються на користь Team Human.

Хороша новина полягає в тому, як Павліщак навчала нас своїми словами мудрості буде справді нахил, заснований на нашому виборі та діях. Ми просто повинні взяти на себе відповідальність за цей вибір, визнаючи, що технологія не існує, щоб керувати нашою силою волі, але що наша сила волі керує технологією. Призначення наших гаджетів - бути там, коли вони нам потрібні; наш обов'язок - знати, коли це.

І коли ми ставатимемо кращими в цьому - коли ми виявляємо перевагу якнайменше використовувати наші пристрої - компанії, які їх виготовляють, почнуть пристосовувати свої технології для пріоритету людської взаємодії та неінвазивного розширення можливостей так само, як в даний час призначений для забезпечення безперервної розваги. Не потрібно подавати клопотання до Марка Цукерберга, щоб він перестав затягувати ваш час усіма цими push-повідомленнями; натомість покажіть йому, що це дратує та погана бізнес-модель, вимкнувши їх.

Покажіть технічним титанам, що ви хотіли б встигнути на інші речі у своєму житті, просто витрачаючи час на інші речі у вашому житті. Вони неминуче пристосуються до зручності, переорієнтувавшись на те, щоб змусити вас якомога довше дивитись на рекламу на користь надання цінності, надаючи вам більше часу.

Ні, це буде нелегко. Поставити людей на перше місце, безсумнівно, важка битва у світі, де великі дані використовуються проти нас постійно маніпулятивно. Але у нас є спосіб дати відсіч. І на щастя, так просто, як навчати технології, ставити людей на перше місце, роблячи це самі кожен день.

Останні повідомлення