Наскільки точно прогнозував технологію Blade Runner у листопаді 2019 року?

Незважаючи на те, що він був флопом після його первісного випуску, 1982 року Той, що біжить по лезу бритви сьогодні вважається шедевром серед науково-фантастичних фільмів. Але наскільки це вийшло правильно?

Оскільки листопад 2019 року є далеким місяцем і роком, в якому відбувається фільм, ось наш опис технологій, які фільм правильно передбачив. І, в одному випадку, дуже, дуже неправильно.

Штучні істоти

Warner Bros.

У фільмі:Той, що біжить по лезу бритви представив світ, в якому люди жили б серед подібних до людини штучних істот або реплікантів. Ці біоінженерні витвори схожі на людей, але з чудовою силою, швидкістю, спритністю, стійкістю та розумом. Відрізнити їх можна лише за емоційною реакцією на запитання.

Це сталося? Можливо, не зовсім у тій самій мірі - але з 1982 року справа досягла великого шляху. Роботи все частіше стають частиною нашого повсякденного життя. Незважаючи на те, що вони ще не набагато прогресивніші за людей, мабуть, у всіх роботах і роботах А.І. вони б'ють нас у зростаючій кількості зусиль. Одному навіть дали громадянство.

Зараз #BladeRunner місяць. @lukedormehl запитав мене, що я думаю про ШІ у фільмі ... pic.twitter.com/3fESbUkDU9

- Марк Рідл, але з новим шрифтом (@mark_riedl) 8 листопада 2019 року

Завдяки досягненню як дизайну роботів, таких основних структур, як штучні м’язи та шкіра, і навіть таких речей, як вирощені в лабораторії органи, вони з кожним днем ​​виглядають і працюють більше, як ми. Ох, і версія репліканта для секс-робота "модель задоволення" Той, що біжить по лезу бритви обіцяв? Це іде для поїздки. Жоден каламбур.

Рівень точності: Начебто точно.

Літаючі машини

Warner Bros.

У фільмі: Літаючі машини є рівними курсу. Ці транспортні засоби з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL), які називаються спінінгами, використовуються як поліцією, так і багатими громадянами як більш зручна заміна таких транспортних засобів, як легкі літаки та вертольоти. Пізніше ця концепція була повторена в інших фільмах П'ятий елемент.

Це сталося? Як і перша відповідь, і тут немає чіткого "так" чи "ні". Звичайно, літаючі машини не так вже й повсюдно, як вони з'являються в Той, що біжить по лезу бритви версія Всесвіту 2019 року. Але було б неточним стверджувати, що вони не існують.

Ряд компаній працює над виведенням автомобілів VTOL на ринок, включаючи низку нових стартапів та деякі відомі імена, такі як Aston Martin. Дайте це до 2029 року, і ми, мабуть, набагато ближче.

Рівень точності: Начебто точно.

Розмова з комп’ютерами

У фільмі: Рік Декард з Гаррісона Форда використовує у своїй квартирі машину ESPER для аналізу фотографій за допомогою голосових команд. Система домашнього голосового друку також може розпізнати, хто він.

Це сталося? Тропік "збільшення та покращення" витягування деталей високої чіткості із зображення, які щойно призвели б до маси розмитих пікселів, все ще викликає обурення у людей, які працюють із графікою. (Хоча, заради справедливості Той, що біжить по лезу бритви, між більш високими мегапіксельними камерами, кращим програмним забезпеченням для редагування фотографій та метаданими зображень, це не є цілковитою помилкою з боку фільму.)

Однак трохи про розмову з комп’ютером? Пляма на. У 2019 році ідея використання голосу для взаємодії з машиною є нічим незвичайним. Багато з нас щодня спілкуються з машинами у формі А.І. такі помічники, як Siri та Google Assistant. Google Assistant навіть здатний ідентифікувати динаміка та пропонувати їм відповідну інформацію відповідно.

В остаточному свідченні про те, що ця технологія «просто працює», багато хто з нас забули такий спосіб спілкування з комп’ютерами, який раніше був науково-фантастичним скороченням для «фільм, який ви дивитесь, налаштований на майбутнє».

Рівень точності: Точний.

Відеодзвінки

У фільмі: Декард телефонує репліканті Шона Янга Рейчел, використовуючи відеодзвінок, щоб попросити її випити.

Це сталося? Як і А.І. помічники, відеодзвінки зараз є однією з тих речей, які ми сприймаємо як належне. Незалежно від того, це Skype або FaceTime, ідея бачити того, з ким ви розмовляєте, навіть не піднімає брів. Apple навіть включила якусь акуратну технологію ARKit, щоб розібратися з проблемою очей, тому справді здається, що ми дивимося на людину, з якою спілкуємось.

Nitpickers може відзначити, що ніхто насправді не використовує відеодзвінки, щоб запросити людей на дати в 2019 році. Щоб бути абсолютно точним, Декард справді повинен був просто надіслати GIL-насос Lil Pump і, можливо, смайлик з баклажанів.

Рівень точності: Точний.

Космічна мандрівка

леза бігун blimp Warner Bros.

У фільмі:Той, що біжить по лезу бритви встановлюється у світі, в якому колонії були створені на ряді інших планет.

Це сталося? "Космічні подорожі не розвинулися так, як це передбачає фільм, з несвітовими колоніями та атакуючими кораблями з плеча Оріона", - автор наукової фантастики Гарет Л. Пауелл, автор Вуглинки війни трилогії, розповів Digital Trends.

Він не помиляється. Цей, здавалося б, набагато далі, ніж будь-що інше у цьому списку. Однак це не забута мрія наукової фантастики. Намагання колонізувати Марс продовжують прогресувати, в основному завдяки роботі таких піонерів, як Ілон Маск (сам фанат наукової фантастики).

Рівень точності: Це все ще лише мрія.

Вся справа в поляроїдах

Warner Bros.

У фільмі: Той, що біжить по лезу бритви представляє футуристичну версію світу, яка в усіх відношеннях є більш досконалою, ніж реальний 2019 рік, за винятком того, що люди все ще дивляться на надруковані фотографії Polaroid, ніби вони вийшли з моди.

Це сталося? Ви хочете сказати, що поляроїди вийшли з моди? Так. Незважаючи на те, що Декард міг би підняти якийсь хіпстерський кредит 2019 року за свою звичку володіти фізичними фотографіями, ми, в основному, пішли далі. Це все стосується Facebook, Instagram тощо, як сьогодні.

Рівень точності: Зовсім неточний.

Останні повідомлення