Кров, піт і стрічка: як створюється музика

Кров, піт і стрічка Як створюється музика

Захоплення MP3 в iTunes легко. Зробити це не так. Ось кулуарний погляд на те, що робить музику, яку ми сприймаємо як належне.

Технологія пройшла довгий шлях до того, щоб зробити музику простішою для поширення, ніж будь-коли, але насправді її виробництво залишається величезним завданням. Художники, продюсери та інженери звукозапису можуть витратити години, тижні та місяці на перегонку лише декількох хвилин бездоганного звуку. Незалежно від того, дійде він до вас як вініловий альбом, який ви потрапите на вертушку, або чверть мільйона одиниць і нулів, які ви завантажите за лічені секунди, ось як створюється музика.

Запис

Перший крок до запису пісні очевидний: захопіть звуки, щоб ви могли їх відтворити пізніше. Для цього існує безліч способів, але більшість із них мають спільне таке обладнання:

  • мікрофон для перетворення звуку в електричні імпульси
  • попередній підсилювач для збільшення сили цих сигналів
  • носій запису для збереження захоплених звуків для подальшого відкликання

Вирішення питання щодо цифрового запису (наприклад, при записі на жорсткий диск комп’ютера) чи аналогового (як при записі на 2-дюймову стрічку) є головним фактором. Цифровий запис відносно легко. Аналоговий сигнал від мікрофона повинен бути перетворений у цифровий сигнал, який розуміє комп'ютер, але "інтерфейси" для здійснення цього перетворення стають все більш поширеними та менш дорогими. При цифровій установці просто натисніть «запис», і комп’ютер та інтерфейс виконують усі важкі дії - обробляючи звуковий сигнал до одиниць і нулів та зберігаючи їх на жорсткому диску.

Незважаючи на таку легкість, багато музикантів віддають перевагу запису на магнітофон за вірність та здатність обробляти сильні сигнали більш «музично», ніж цифрово. Однак стрічка має свої недоліки.

"Очевидно, що мінусом стрічки є монтаж, але це невелика ціна, яку потрібно заплатити за цей теплий, маслянистий звук", - говорить Райан Нортроп, барабанщик Sons of Huns. «Ви не можете редагувати за допомогою стрічки, не обрізавши її та не записавши те, що ви робили раніше. На відміну від цифрових, ви не можете «вбивати» [перезаписувати короткий розділ аудіо] і виправляти речі - якщо ви не майстер або щось інше ».

Стрічка також набагато дорожча, ніж запис на диск. Повнометражний альбом може використовувати чотири барабани 2-дюймової аналогової стрічки на загальну суму понад 1200 доларів. Крім того, вам доведеться знайти працюючу стрічкову машину та інженера, який практикується у її використанні - і те, і інше все рідше в нашому середовищі, в якому переважають цифрові технології.

Змішування

Сучасний запис, як правило, призводить до створення декількох аудіофайлів - для вокалу, гітари, барабанів - іноді до 100 і більше. Це називається багатодоріжковим записом. Ваш стерео не може відтворювати 100 різних аудіофайлів одночасно. Ось де відбувається змішування. Змішування поєднує багатодоріжкові записи у формат, який можуть обробляти споживчі стереосистеми.

Пет Кернс, власник портландського PermaPress Studios, порівнює змішування із випічкою торта. “Перш за все, ви виймаєте всі інгредієнти і вмикаєте духовку - запускаєте сеанс, відтворюєте звук. Потім ви змішуєте сухі інгредієнти разом. Зазвичай це означає збалансувати ритм-секцію (ударні та бас) », - говорить він. Потім ви починаєте вкладати в суміш вологі інгредієнти - гітари, ключі та вокал. Покладіть його на сковороду та закиньте у духовку - [яку ви можете сприймати як] «друк» суміші, як правило, у стерео. Дайте йому охолонути, а потім подавайте і насолоджуйтесь на своєму iPod або на будь-якому іншому, на якому ви любите музику ".

Як і при записі, вибір між аналоговим та цифровим звуком також є важливим під час змішування. Якщо ваші записи цифрові, ви можете використовувати таке програмне забезпечення, як AVID's Pro Tools або Apple Logic Pro, для обробки та поєднання окремих аудіофайлів і ніколи не залишати комп’ютер. Однак багато хто воліє поєднувати звукові сигнали "в аналоговій сфері", часто використовуючи змішувальну консоль, як Kearns 'Soundworkshop Series 34, зображена вище.

Для аналогового міксу сигнал подається на мікшерну консоль або із стрічки, або з цифрових файлів, оброблених через цифро-аналоговий інтерфейс - обладнання, яке відтворює аналоговий сигнал із цифрового подання. Після того, як звуки будуть спрямовані на консоль, інженер-мікшер може зробити точні налаштування кожного, перш ніж сигнали будуть об'єднані, щоб сформувати стереомікс.

Багато музикантів віддають перевагу аналоговому змішуванню, тому що для гри можна залучити "підвісне" обладнання - фізичні пристрої, які звучать краще, ніж їхні віртуальні еквіваленти. Можливо, що ще важливіше, окремі записи поєднуються - або «підсумовуються» - на змішувальній консолі з використанням фактичної фізики замість комп’ютерного моделювання, яке ніколи не може відповідати вірності реального життя.

Освоєння

Хоча поєднання багатодоріжкових сигналів дає суміш, яку можна переглянути на домашньому стерео, більшість альбомів проходять процес, який називається мастеринг, перш ніж вони вийдуть для публіки. Освоєння створює джерело, з якого будуть виготовлені всі майбутні копії цього твору.

«Освоєння - це мистецтво переробляти колекцію сумішей у відшліфований, згуртований запис», - говорить Кріс Віта з Vita Mastering.

Де мікшування створює пісні з багатодоріжкових записів, освоюючи модні альбоми з пісень. «Процес мастерингу в основному можна розділити на дві основні задачі, - каже Віта, -« підсолоджування »поєднується з тонкими та розумними обсягами обробки сигналів (насамперед, вирівнювання та стиснення) та упорядковування доріжок у передбачуваному порядку разом із тиші або перехресними переходами. як переходи ". Результатом є інтегрований продукт, який може бути доставлений слухачеві, де раніше існувала лише колекція слабо пов'язаних носіїв інформації.

Освоєння є надзвичайно важливим для якісних релізів, хоча це може бути таємничим процесом. Хороша чи погана робота по майстерню може створити альбом або зламати альбом - особливо для тих, хто має найвибагливіші смаки.

Поширення

Остаточний вибір, який художник робить, - це як доставити свої роботи своїм шанувальникам. На щастя, ніколи не було більше чи кращих способів зробити це.

Вінілові платівки залишаються вибором номер один серед аудіофілів та хіпстерів завдяки своїй високій вірності (для перших) та крутості (для других). Однак вініл також є найдорожчим способом розподілу. Мінімальні виробничі збори, ймовірно, перевищать 600 доларів. Крім того, суміші повинні бути спеціально освоєні, щоб компенсувати обмеження вінілу - витрати, які можуть легко збігатися або перевищувати інші виробничі витрати. Для багатьох найбільш бажане середовище розповсюдження вініл, на жаль, також є найменш досяжним. Стрічкові касети все ще є варіантом для тих, хто шукає аналоговий розподіл, але ще менше потенційних слухачів має робочі магнітофони, ніж робочі програвачі звукозаписів - важливе обмеження для груп, які прагнуть охопити найширшу аудиторію.

Компакт-диски - це, мабуть, найпопулярніший вибір для розповсюдження музики на виставках. Ті самі 600 доларів, що купують лише 100 7-дюймових платівок, можуть придбати 500 повноформатних компакт-дисків у такої компанії, як Cravedog. Також доступні коротші виробничі серії, але ціна за одиницю набагато вища, ніж для великих серій. Групи з обмеженим бюджетом - як і багато інших - завжди можуть записати компакт-диски самі. Хоча популярність компакт-дисків загалом зменшилась, вони й надалі будуть важливою частиною екосистеми розподілу, особливо для художників, котрі мають бюджет.

Ніколи не було простіше поширювати свою музику в Інтернеті. Багато в чому це завдяки Bandcamp - найкраще, що трапилось із незалежними музикантами з часів MySpace. Подайте пісні Bandcamp та рахунок PayPal, і ви зможете створити і запустити Інтернет-магазин музики за лічені хвилини. Bandcamp не вимагає реєстраційної комісії, але ви втратите значну частину свого доходу за рахунок комісій і PayPal. Незважаючи на це, Bandcamp швидко стає лінгва-франкою для онлайн-продажу музики.

Прибуток ... але, швидше за все, ні

Щоб виготовити альбом, може знадобитися колосальна кількість часу, зусиль та грошей. Наведені вище кроки навіть не передбачають написання музики для запису, процес, який сам може зайняти місяці чи навіть роки роботи.

Нагороди за працю художника часто мізерні. Дуже мало хто окупить гроші, витрачені на свої звукозаписні проекти, і менше все-таки отримає будь-яку компенсацію за вкладений час. Для більшості музика залишається працею любові, причому дорогою.

Якщо музика приносить вам задоволення, пам’ятайте: робити її складно і дорого. Ті, хто її виробляє, заслуговують нашої підтримки. Майте це на увазі, коли наступного разу, коли ваш друг-музикант, борсуки, підтримає проект Kickstarter.

[Верхнє зображення люб’язно надано Олівером Сведем / Шуттерсток]

Останні повідомлення