Як ми тестуємо ноутбуки

Microsoft Surface Pro 4 Білл Роберсон / Digital Trends Ви читали наші відгуки про ноутбуки. Ви прочитали наші висновки. І тепер вам цікаво, як ми до них прийшли.

Хороше питання. У відгуках часто бракує контексту, що видно з дико різних балів, які деякі ноутбуки отримують від різних видань. Суперечливі думки насправді можуть ускладнити покупку ноутбука, якщо критерії огляду не чітко визначені.

Дозвольте нам підняти завісу. Тут ми пояснимо еталони, які ми використовуємо для об’єктивного тестування, та перспективу, з якої ми підходимо до суб’єктивних тем. Ми не очікуємо, що всі погоджуватимуться з нашими думками, але ми сподіваємось, що спільний доступ до нашого процесу дозволить вам краще підготуватися до вирішення, який ноутбук найкраще відповідає вашим потребам.

Також ознайомтесь із нашим списком найкращих ноутбуків на вибір наших рецензентів.

Практичний досвід

Почуття зору та дотику дозволяють нам робити перші судження про ноутбуки, які ми отримуємо на огляд. Різні ноутбуки виготовляються з різних матеріалів, таких як пластик та алюміній. Хоча метал, як правило, вважається «преміум» порівняно з пластиком, це не завжди так - тонкий шматок металу може здаватися менш міцним. Ми прагнемо описати як матеріали, що використовуються у конструкції ноутбука, так і те, як ці матеріали тримаються в реальних сценаріях.

Під час нашого часу з ноутбуком - зазвичай один-два тижні - наші початкові враження гартуються плином часу. Обробка, яка спочатку була красивою та унікальною, може стати дратує, якщо занадто легко привертає бруд та відбитки пальців, а дизайн, який здавався буденним, може вирости на нас завдяки своїй корисності.

Зрештою, практичні враження суб’єктивні, незалежно від того, скільки часу ми проводимо з кожним ноутбуком. Однак наш досвід роботи з багатьма ноутбуками дає унікальний погляд на ці продукти, що дає змогу скласти обґрунтовану думку щодо того, де кожен продукт, який ми переглядаємо, протиставляється конкуренції. Принаймні, ми хочемо, щоб наші читачі залишили огляд із сильним уявленням про те, як ноутбук виглядає та почувається в реальному світі.

Інтерфейсна взаємодія

Якість клавіатури та тачпада завжди важлива, і ми присвячуємо цілий розділ цим важливим інструментам користувальницького інтерфейсу.

Ми шукаємо клавіатури, які забезпечують надійне відчуття клавіш. Якщо бути більш точним, ми шукаємо клавіші з чіткою дією, які швидко відскакують після видалення пальця. Клавіші не повинні хитатися або перекошуватися при натисканні вздовж клавіші замість центру, і не повинно бути згину вздовж ширини або довжини клавіатури, коли клавіша повністю натиснута.

Клавіатура Dell-XPS-13-Gold-2016 Білл Роберсон / Цифрові тенденції Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Сенсорна панель повинна мати кнопки з подібними якостями, бажано у вигляді окремих лівої та правої клавіш. Альтернативи прийнятні, якщо їх якість витримує. Сама накладка повинна швидко реагувати на дотик і дозволяти пальцю ковзати по ній без тертя. Слід включати жести з декількома дотиками, і ми шукаємо, щоб вони діяли без різкого або непевного відчуття.

У більшості наших оглядів ледь згадується якість сенсорного екрану, оскільки більшість реалізацій забезпечують майже однакові відчуття. Натомість ми витрачаємо час, розмовляючи про такі функції, як шарнір конвертованого ноутбука або програмне забезпечення «все в одному» із сенсорним екраном.

Дисплейні та звукові враження

Незважаючи на те, що дизайн ноутбука знаходиться в очах того, хто спостерігає, дисплей та аудіосистеми на цих виробах перетинають межу між тим, що є суб’єктивно приємним, і тим, що можна об’єктивно виміряти.

Ми намагаємось включити трохи того й іншого у своє судження про ці компоненти. Використання ноутбука, природно, виявляє якість дисплея, але існують також тести, які використовуються для створення відчутного враження. Ми використовуємо інструмент калібрування кольору Spyder5Elite та його вбудований набір вимірювань якості, щоб перевірити яскравість, контрастність, кольорову гаму, точність кольору та криву гамми на дисплеї.

Якість звуку оцінюється за низкою суб'єктивних тестів. Типовий орієнтир включає YouTube HD, подкасти та потокову музику. Під час наших тестів ми регулюємо гучність, щоб побачити, як (або якщо) продуктивність погіршується, коли динаміки стають гучнішими.

Випробувальна камера

Більшість наших суджень відбуваються під час реального використання. Наприклад, ми зазвичай використовуємо ноутбук, який перевіряється, щоб фактично написати відгук, тобто відгуки, які ви читаєте на нашому сайті, написані на ноутбуці, зображеному на фотографіях відгуку. Однак, коли справа стосується тестів продуктивності, кожен ноутбук повинен проводити певний час на самоті, проходячи низку тестів.

Наш набір процесорів включає:

 • GeekBench (одноядерний та багатоядерний)
 • 7-Zip
 • Ручне гальмо (кодування чотирихвилинного, 20-секундного 4K-трейлера в H.265)

Наш набір жорстких дисків включає:

 • CrystalDiskMark
 • HD Tune

Наш ігровий пакет включає:

 • 3DMark 11
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Fallout 4
 • Поле бою 4
 • Crysis 3
 • Deus-Ex: Людство розділене

Ми використовуємо FRAPS, добре відому програму тестування, щоб точно вимірювати частоту кадрів. Інтерпретація результатів має велике значення, як і самі цифри.

Стійке враження

Ми використовуємо три тести, щоб оцінити час автономної роботи. У будь-яких ситуаціях ми калібруємо рівень яскравості дисплея до 100 люкс, використовуючи світломір, а також вимикаємо будь-які налаштування потужності, які можуть затьмарити або вимкнути дисплей під час тестування. Ми реєструємо результати роботи від акумулятора, використовуючи вбудовану функцію запису батареї у Window.

Миротворець - орієнтир веб-браузера - наш найвибагливіший тест. Хоча це вже не актуально з точки зору продуктивності, його постійний цикл через численні функції веб-браузера з високим навантаженням робить його жорстким випробуванням. Ми тестуємо системи за допомогою Chrome.

Далі ми маємо наш тест iMacro. Це використовує розширення iMacro для Chrome для завантаження кількох веб-сайтів у циклі. Пауза між кожним завантаженням забезпечує простої. Це краще імітує, як реальні користувачі переглядають Інтернет.

Нарешті, ми закінчуємо нашим відеотестом, який відтворює відеокліп у форматі 1080p, використовуючи вбудований медіаплеєр Window, доки батарея не розрядиться. Це, як правило, найменш вимогливий тест у нашому наборі.

Ми також проводимо ці тести на системах MacOS, але ми використовуємо програми Mac за замовчуванням (наприклад, Safari). З ChromeOS ми проводимо лише тести Peacekeeper та iMacro.

Гарячі речі

Тепло завжди є проблемою для ноутбуків. Швидкі процесори виділяють багато тепла під час роботи, але тонка рамка ноутбука залишає мало місця для потоку повітря. Те, як ноутбук займається накопиченням тепла, безпосередньо впливає на зручність використання.

В ідеалі ноутбук не повинен значно прогріватися зверху або знизу, але рідко коли це так. Ми відзначаємо, де продукт зігрівається, використовуючи його як на робочому столі, так і в колі, і вимірюємо гарячі точки інфрачервоним термометром. На результати часто посилаються наші огляди.

Дно ігрового ноутбука MSI GX70

На додаток до цього реального тестування, ми використовуємо програми стрес-тестів, такі як 7-Zip Benchmark та Furmark, щоб імітувати максимально можливе навантаження, з яким може зіткнутися ноутбук. Роблячи це, ми також зазначаємо про зареєстровані температури процесора та графічного процесора, щоб побачити, чи вони нагріваються достатньо, щоб стати потенційним джерелом нестабільності.

Ми також вимірюємо шум вентилятора під час наших температурних тестів. Ми використовуємо децибельний лічильник у середовищі, де навколишній шум не перевищує 38 децибел. Шум вимірюється під час простою, при повному завантаженні процесора та при повному завантаженні графічного процесора.

Винесення вердикту

Найскладнішою частиною кожного перегляду є вирок. Тут ми вирішуємо, чи збираємось рекомендувати ноутбук, і визначаємо, як збігаються результати кожного розділу, щоб сформувати остаточний результат.

Вироки зазвичай виносяться з точки зору того, для чого побудований ноутбук. Низький час автономної роботи на ігровому ноутбуці суттєво не вплине на оцінку, але ультрапортативний з такою ж проблемою може втратити кілька балів.

Також слід враховувати конкуренцію. Ноутбуки стають кращими з кожним роком, оскільки кожна марка намагається покращити своїх однолітків. Більшість сучасних ноутбуків пропонують досвід, який є досить приємним, і жоден з них не піддається як комп’ютер. Але більшості людей потрібен лише один ноутбук, і вони хочуть якнайкраще з них, саме тут маленькі деталі - такі як відчуття клавіш та шум вентилятора - мають значення.

Важливим є також значення. Ми не очікуємо побачити дисплей із високою роздільною здатністю та чотириядерний процесор у ноутбуці, який коштує 500 доларів, і ми не будемо стукати його за відсутність цих функцій. Однак ноутбук, який коштує 1500 доларів, втратить очки, якщо економить на обладнанні.

Ми сподіваємось, що кожен, хто читає наші відгуки, зможе зрозуміти наші думки та наш висновок. Навіть якщо ви не згодні з нашим остаточним вироком, інформація.

Останні повідомлення