Як ви робите незнищенний футбольний м'яч? Ви починаєте з Crocs ...

незнищенний футбольний м'яч crocs дівчина

Футбол - це спорт мас. Це так само легко в сучасних храмах проводити таку гру, як "Емірейтс" з "Арсеналу", де цього тижня розпочалися етапи нокауту в легендарній Лізі чемпіонів, як на вулицях Марселя у Франції, де легенди на кшталт Зінедіна Зідана вперше навчилися бити ногами м'яч. В Америці діти, які грають у молодіжний футбол, рідше втягуються в банди або наркотики. У таких країнах, як Сомалі та Гаїті, це може забезпечити їм фокус, який рятує життя.

Все, що вам потрібно - це м’яч.

Дивно, але це не завжди так просто, як це звучить. Типовий футбольний м'яч - це насправді просто зшита шкіра, наповнена повітрям, і вони не зовсім міцні. Найменший прокол робить цілу річ марною; дефект, що стає ще більш проблематичним, коли первинне використання речі (коли її штовхають якомога сильніше) відбувається на подрібнених ландшафтах третього світу.

М'яч настільки міцний, що його кинули в барліг лева і вийшов ідеально конструктивно ...

Згідно з дослідженням Unicef ​​в 80 школах Уганди, які отримали подаровані футбольні м'ячі, жоден з традиційних м'ячів не вижив довше чотирьох місяців. Незважаючи на мільйони кульок, подарованих деяким найбіднішим регіонам світу, часто залишається лише кілька днів, коли діти повернуться до того, щоб полагодити зав'язані ганчірки або навіть сміття.

Ось чому організація One World Futbol взяла за мету створити незнищенну кульку - щось набагато легше сказати, ніж зробити. Виявляється, робити щось, що ніколи не потрібно надувати, але при цьому зберігати експлуатаційні характеристики кульки, наповненої повітрям, є високотехнологічним подвигом. І всього кілька років тому, можливо, це було неможливо.

"Якби я переслідував цю ідею в 2006 році, коли вперше бачив надміцний м'яч, це, швидше за все, не сталося б", - розповідає співзасновник One World Futbol Тім Яніген. "Навіть коли ми нарешті розпочали роботу в 2008 році, нам сказали, що навряд чи у нас буде життєздатний м'яч з точки зору округлості та якості".

незнищенний футбольний м'яч crocs м'яч

Роками раніше Яніген познайомився із засновниками Crocs - взуття, яке знищило віруси, відоме своїми яскравими кольорами, надзвичайним комфортом та якістю легше повітря. Він навіть випробував ранній зразок взуття. Crocs, який нещодавно вибухнув у загальній популярності на жах модниць повсюдно, виготовлений з фірмової пінопластової смоли, відомої своєю довговічністю.

Але те, що у них була потенційна сполука, не означало, що у футболу One World Futbol був м’яч. Яніген пояснює, що спочатку жодна фірма, яка тоді експериментувала з абсолютно новим матеріалом, не могла надати технічної майстерності для реалізації свого бачення - створити щось, що було не тільки круглим, але й імітувало характеристики справжнього футбольного м'яча.

One World Futbol заручився фінансовою підтримкою музиканта Стінга, і Яніген почав експериментувати з компанією під назвою PopFoam, щоб створити футбольний м'яч із подібного матеріалу - суміші етилавінілацетату (EVA), суміші з мікроклітинними агентами.

Для перетворення «супер крутої, гідної НАСА» сполуки, яку вони розробили, у ідеально круглу кульку, що імітувала «класичну» кульку, потрібна CAD-інженерія, доопрацювання хімії сполуки та розробка всіляких патентованих процесів, які зараз проводить One World Futbol як комерційна таємниця. За три з половиною роки прототипування та випробувань на місцях, таких як Гаїті та Ірак, вони провели п'ять ітерацій м'яча, і Джагніген вважає, що він та його команда нарешті досягли того, що задумали.

незнищенний футбольний м'яч crocs працює

«В результаті виходить гумоподібна речовина, яка легша, міцніша, гнучкіша, стійка до розривів та стирання і абсолютно інертна, нетоксична для роботи. Однак, на відміну від каучуку, він не пропускає сонце, воду та хімікати », - говорить Яніген. "Відчуття та ефективність One World Futbol та стандартного надувного стрітболу практично однакові".

Єдина різниця? Ви можете проїхати машину над Єдиним світом Футбол - вчинок, який Джаніген, як відомо, охоче демонструє, - і він поверне свою первісну форму, миттєво готовий до чергового кругового удару. М'яч настільки міцний, що його кинули в лев'ячу лігво і вийшов структурно ідеальним, за винятком кількох слідів зубів. Яніген вважає, що «Футбол єдиного світу» повинен тривати принаймні 30 років, якщо не вічно.

На наших власних випробуваннях на полі синій незнищенний м'яч виступав чудово. Він відчуває твердий пластик, але все ще досить м’який, щоб комфортно битись босими ногами. Враховуючи свої матеріали та відсутність повітря, м’яч відбивається не зовсім як звичайний м’яч, але, враховуючи різноманітність рельєфу, на якому передбачається грати в м’яч, рівномірний стрибок неважливий. Це не буде помилково прийнято за справжню шкіряну угоду, але це також не відволікає увагу в процесі гри.

незнищенний футбольний м'яч крокс хлопчиків

Концепція не досконала; по 17 доларів кожна, кулі дорогі. Минулого року Unicef ​​придбав 5200 для розповсюдження серед шкіл в Африці, але сказав New York Times, що порівняно з 2,50 доларами, які вони витрачають на традиційні кулі, "Футбол єдиного світу" непомітний. А доставка м’яча, який не здувається, засмутила. "Ми тут не говоримо про роздрібну упаковку", - говорить Яніген. "Ми беремо на те, що потрібно для того, щоб ці практично незнищенні кульки пошкодилися через тижні в сталевих контейнерах на воді і, можливо, місяці на доці десь із внутрішніми температурами, що піднімаються до 180 градусів".

Подібне навантаження на сьогодні обмежило потенційний обсяг проекту, але програма отримала значний поштовх у травні минулого року, коли Chevrolet погодився придбати 1,5 мільйона кульок протягом трьох років. Порядок такого масштабу може призвести до зниження собівартості виробництва, що в кінцевому рахунку може полегшити цінові проблеми таких організацій, як Unicef. Зрештою, запатентовані сполуки та виробничі процеси вражають, але One World Futbol нічого не зможе досягти, поки їх кулька не стане там, де йому належить: на ногах бідних дітей у всьому світі.

Останні повідомлення