Як виконати подвійне завантаження Windows 7 та Windows 8

Як виконати подвійне завантаження Windows 7 і 8Windows 8 викликала багато галасу і багато критики за свою спробу розхитати операційну систему вашого ПК. З такою великою кількістю змін ви можете зберегти стару ОС Windows 7 на своїй машині, щоб мати щось знайоме для полегшення переходу. На щастя, ви можете попрацювати трохи майстра жорсткого диска, щоб звільнити місце як для старого, так і для нового. Ось як можна подвійно завантажувати Windows 8 на комп’ютері, на якому вже встановлена ​​Windows 7.

Крок 1. Створіть резервну копію поточної системи

Це завжди хороша практика, коли ви налаштовуєте операційну систему. Зазвичай ризик втратити дані досить низький, але ви не хочете, щоб файли зникали один раз, коли ви не зробили резервну копію. Обов’язково збережіть копію всього жорсткого диска на додаток до звичайних резервних копій. (Ви створюєте резервну копію своїх файлів, так?)

Крок 2: Створіть новий розділ на жорсткому диску

Вам потрібно буде виділити окремий шматок жорсткого диска, щоб розмістити нову ОС і все, що ви будете працювати на ній. Сама по собі Windows 8 займе близько 20 ГБ місця, але вам також знадобиться місце для всіх ваших програм та файлів, тому вам може знадобитися виділити стільки місця, скільки ви зможете забрати з існуючого жорсткого диска.

У меню «Пуск» клацніть правою кнопкою миші опцію «Комп’ютер». У спадному меню виберіть «Управління», а потім двічі клацніть на «Управління дисками».

У верхній частині вікна керування дисками відображається список усіх існуючих розділів на жорсткому диску. Клацніть правою кнопкою миші на записі основного жорсткого диска, а це C: для більшості машин, і виберіть “Зменшити гучність”. Зведіть жорсткий диск до мінімуму, доки у вас не з’явиться бажаної кількості вільного місця. Після того, як ви звільнили приміщення для Windows 8, клацніть порожній блок і виберіть «Новий простий том». Це запустить майстра, який проведе вас через останні кроки.

Вам не доведеться нічого міняти, поки не дійдете до вікна “Форматування розділу”. Параметри, які вам знадобляться для форматування, - це NTFS для файлової системи та значення за замовчуванням для розміру одиниці розподілу. Обов’язково вкажіть назву нового розділу в розділі “Мітка тома”. Заголовок “Windows 8” гарантує, що ви зможете знайти його на наступному кроці. Після того, як ви вказали нове місце на жорсткому диску, натисніть кнопку «Далі», і ваш комп’ютер завершить форматування.

Крок 3: Отримайте свою копію Windows 8

Залежно від того, як ви хочете придбати нову ОС, ви можете встановити її на DVD або на USB-накопичувач. Якщо ви купуєте копію у своєму дружньому місцевому магазині комп’ютерів, на наступному кроці ви будете використовувати підхід DVD та DVD-приводу. Якщо ви віддаєте перевагу завантажувати його безпосередньо від корпорації Майкрософт, покладіть файли на великий флеш-накопичувач та скористайтеся підходом USB на наступному кроці.

Крок 4: Встановіть Windows 8 у новий розділ

Це найскладніший крок. Залежно від налаштувань вашого комп’ютера, можливо, вам доведеться змінити налаштування BIOS вашого комп’ютера, щоб він завантажувався з диска з інсталяційними файлами Windows 8. Для цього перезавантажте комп’ютер і зачепіть гарячу клавішу, коли машина прокинеться; клавіша «Видалити» це зробить на більшості ПК. Перейдіть до меню завантаження та переключіть налаштування таким чином, що першим вибором для завантаження буде пристрій DVD або USB, залежно від того, де ви зберігали файли Windows 8, а не жорсткий диск. Тоді продовжуйте і запускайте комп’ютер.

Спочатку потрібно прийняти ліцензію програмного забезпечення інсталятора, а на наступному екрані з’явиться запит, який тип інсталяції ви хочете. Виберіть параметр "Спеціальний", а потім виберіть свій щойно створений розділ жорсткого диска, той, який ви, ймовірно, назвали "Windows 8", для його розташування. На виконання програми, можливо, знадобиться близько 20 хвилин.

Крок 5: Насолоджуйтесь грою з новою ОС

Тепер ви побачите екран із запитом, яку операційну систему ви хочете використовувати під час завантаження комп’ютера. За замовчуванням запускатиметься Windows 8, якщо ви не зробите вибір протягом 30 секунд, але ви можете змінити це налаштування за посиланням «Змінити за замовчуванням» на сторінці запуску.

Подвійне завантаження на Mac

Якщо у вас є комп’ютер Mac, на якому також працює Windows 7, процес додавання Windows 8 такий самий, як і для попередника. Apple Boot Camp може допомогти вам виконати подібне розділення жорсткого диска, щоб звільнити місце для нової ОС Microsoft. Parallels Desktop 8 і VMware Fusion 5 - це інші популярні програми віртуалізації, які дозволяють перемикатися між Mac і Windows без необхідності перезавантаження комп'ютера. Обидва продукти повинні підтримувати нову пропозицію Microsoft, а також останню ОС Apple, Mountain Lion.

Для тих з вас, хто досі не впевнений, чи хочеш зробити стрибок до нової ОС, перегляньте наш посібник із Windows 8 для Microsoft, щоб отримати докладнішу інформацію про те, чи підходить ОС для вас.

Останні повідомлення