Як завантажити MacOS Big Sur

Наступне оновлення MacOS від Apple, яке називається Big Sur, нарешті відходить від версії 10 майже через 20 років. Зрозуміло, MacOS 11 - одне з найбільших оновлень на сьогоднішній день, яке може похвалитися візуальною переробкою, новими сповіщеннями, швидшим функціонуванням Safari та оновленою програмою Повідомлення. Це також починає перехід Apple від процесорів Intel.

Звучить захоплююче? Тоді ви, мабуть, хочете завантажити. Однак наразі він знаходиться в загальнодоступній бета-версії, тобто ви не повинні встановлювати його, якщо не готові ризикувати. З огляду на можливу нестабільність, цей випуск більше підходить для Mac, яким ви в основному не користуєтесь, наприклад, для запасного MacBook.

Читайте далі, щоб дізнатись, як завантажити MacOS Big Sur, якщо ви просто не можете дочекатися офіційного стабільного випуску цієї осені.

Крок 1: Перевірте сумісність вашого Mac

Це має бути вашим першочерговим завданням. Як і всі інші оновлення MacOS, деякі Mac не можуть підтримувати нове програмне забезпечення через застаріле обладнання. Ви, звичайно, не хочете проходити процес придбання публічної бета-версії, якщо навіть не можете запустити її на своєму Mac!

Ось офіційний список сумісних пристроїв від Apple:

  • MacBook - 2015 рік і пізніше.
  • MacBook Air - 2013 та пізніші.
  • MacBook Pro - Кінець 2013 року та пізніше.
  • Mac mini - 2014 і пізніше.
  • iMac - 2014 і пізніше.
  • iMac Pro - 2017 та пізніші (усі моделі).
  • Mac Pro - 2013 та пізніші.

Якщо вам добре піти, перейдіть до наступного кроку. Якщо ні, то час купувати новий Mac!

Крок 2. Створіть резервну копію Mac

За своєю природою бета-версії нестабільні. Існує ймовірність серйозних помилок, котрі пошкоджують ваші дані, і ви повинні бути готовими на випадок, якщо це станеться. На жаль, ви не можете просто повернутися до стабільної версії без повного скидання заводських налаштувань. Натомість перед встановленням бета-версії вам слід заблокувати та завантажити резервну копію Time Machine.

Тим не менш, створення резервної копії має бути вашим наступним пріоритетом. Інсталятор бета-версії Big Sur зрештою запропонує вам створити резервну копію в будь-якому випадку, тож продовжуйте це робити зараз, якщо оновлена ​​резервна копія наразі недоступна.

Коли ви підключаєте зовнішній диск, MacOS може попросити використовувати його для резервного копіювання Time Machine. Виберіть Шифрувати резервні копії у підказці натисніть Використовуйте диск кнопку, і ви готові піти. Якщо ні, ви можете вручну увімкнути зовнішній диск для використання Time Machine, виконавши такі дії.

Крок 1: Виберіть Машина часу в Системні налаштування.

Крок 2: Клацніть на Виберіть Резервний диск, Виберіть Диск, або Додавання та видалення резервного диска кнопку.

Крок 3: Виберіть зовнішній диск у наступному вікні.

Крок 4: Установіть прапорець біля Шифрувати резервні копії.

Крок 5: Клацніть на Використовуйте диск кнопку.

Є ще один варіант, якщо у вас немає зовнішнього накопичувача і ви все ще хочете спробувати бета-версію. Ви можете розділити диск Mac і розділити простір, щоб експериментувати з Big Sur. Це трохи складніше, і вам потрібно достатньо локальної пам’яті для управління двома операційними системами. Якщо вам цікаво, ми маємо путівник, де ви можете дізнатись більше.

Крок 3: Завантажте утиліту Beta Access

Завантажте MacOS Big Sur Public Beta

Після створення резервної копії ви можете перейти до наступного кроку, відвідавши сторінку програми Apple Beta Software. Або зареєструйтесь, використовуючи дійсний ідентифікатор Apple, або увійдіть, якщо ви зараз зареєстровані. На відміну від програми Developers, доступ до цієї загальнодоступної програми та її бета-версії програм абсолютно безкоштовний.

Після того, як ви ввійдете в систему і будете готові рухатися далі, наступним кроком є ​​реєстрація вашого Mac у програмі Apple, завантаживши та встановивши загальну службу бета-доступу MacOS.

Зареєструйте свій Mac

Перейдіть на веб-сторінку реєстрації Apple і натисніть синю кнопку, показану вище, щоб завантажити програму на свій Mac. Вам потрібно буде вибрати Дозвольте при запиті завантажити файл з Apple.

Після цього відкрийте Finder, перейдіть до Завантаження і двічі клацніть на MacOSPublicBetaAccessUtility.dmg файл.

Крок 4: Встановіть Big Sur

Підключіть загальнодоступну бета-версію програми MacOS

Коли початковий завантажений файл зараз відкритий, ви побачите файл MacOSPublicAccessUtility.pkg, що міститься всередині. Двічі клацніть на цьому файлі та дотримуйтесь вказівок, щоб узгодити умови Apple та встановити необхідний профіль та інсталятор Big Sur.

Далі має відкритися вікно Системних налаштувань до розділу Оновлення програмного забезпечення та показати, що бета-версія Big Sur готова до завантаження. Клацніть на Оновити зараз , щоб продовжити.

З часом ваш Mac перезавантажиться та ініціює програму встановлення. Якщо ні, ви можете знайти його в Програми папку в Шукач. Знову ж таки, ви пройдете кілька підказок: створіть резервну копію Mac, погодьтеся з умовами Apple і виберіть цільовий диск.

Зверніть увагу, що якщо ваш Mac має невеликий диск, як на MacBook Air, програма встановлення може відмовити оновити MacOS на цьому диску, навіть якщо MacOS каже, що місця достатньо. Ймовірно, це пов’язано з Time Machine, яка зберігає локальні знімки, які користувач не бачить - програма встановлення враховує загальний простір пам’яті.

Крок 1: відчинено Машина часу в Системні налаштування.

Крок 2: Скасувати вибір Резервне копіювання автоматично (або клацніть на Увімкнено вимкнено перемикач).

Зачекайте кілька хвилин, а потім знову увімкніть Машину часу - це повинно видалити локальні знімки. Якщо ні, вам доведеться вручну видалити ці приховані файли. Ось як:

Крок 1: відчинено Термінал.

Крок 2: Тип: tmutil listlocalsnapshots /

Ви повинні побачити список локальних резервних копій, де читається щось на зразок "com.apple.TimeMachine.2020-08-19-103644." У MacBook Air, який ми маємо, перелічено сім із цих файлів, кожен з яких має інший номер після дати 19 серпня.

Крок 3: Введіть наступне та замініть дату та номер на те, що ви бачите на своєму Mac: sudo tmutil deletelocalsnapshots 2020-08-19-103644

Інший спосіб уникнути проблем із сховищем - перенести програму Install MacOS Big Sur Beta на зовнішній диск. Оновлення також завантажується на зовнішній диск - просто виберіть цільовий диск під час початкового процесу встановлення.

Нарешті натисніть Встановити , щоб закінчити, і зачекайте, поки ваш Mac перезавантажиться, або клацніть вручну Перезапустіть кнопку.

Це оновлення може зайняти деякий час, але обов’язково регулярно перевіряйте його, щоб побачити, чи потрібна вам компанія Apple для прийняття рішень. По завершенні ваш Mac повинен завантажитися в бета-версію Big Sur. Знову ж, у вас можуть виникнути проблеми, оскільки це бета-версія програмного забезпечення, тому будьте обережні.

Останні повідомлення