Як фотографувати природні світлі портрети у приміщенні

Для зйомки портретів професійного вигляду вдома вам не потрібна фотостудія у вашому домі. Все, що вам потрібно - це камера, вікно та охоча муза.

Зараз ми проводимо набагато більше часу вдома. Для багатьох фотографів неможливість вибратися і створити фотографії є ​​найгіршим кошмаром. Але навіть зіткнувшись зі світовим карантином, все ще є широка можливість взяти камеру, розпочати зйомку та вдосконалити свої навички. Портретна робота - це один із найпростіших жанрів фотографії, який можна зробити вдома - до тих пір, поки член сім’ї, сусід по кімнаті або домашня тварина також застряє вдома з вами.

Ось як можна перетворити будь-яку кімнату з вікном у студію природного освітлення.

Хороше світло проти поганого

Не все природне світло рівне. Найкращий вид світла для портретів - це так зване розсіяне світло. Це тип світла, що виникає в похмурі дні, коли хмари розсіюють світло від сонця, перетворюючи різке точкове джерело світла на дуже велике і м’яке. Фотографії студії використовують парасольки або м’які коробки, щоб відтворити цей вигляд, але його також можна отримати з вікна.

На жаль, у віконного світла є деякі недоліки. У ясний, світлий день, коли сонце пронизує крізь ваше вікно, світло буде занадто прямим і суворим для хорошого портрета. Пряме світло призведе до того, що ваш об'єкт примружиться, і він створить важкі неприємні тіні. Таке світло також робить надзвичайно складним отримання ідеальної експозиції.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Однак є кілька кроків, щоб пом’якшити пряме сонячне світло через вікно. Перший - це просто використовувати інше вікно або дочекатися іншого часу доби, коли сонце вже не просвічує прямо. Або, якщо у вас тонкі, бажано білі штори, їх закриття перетворить вікно на гігантський м’який ящик. Ви також можете застелити вікно папером, щоб досягти подібного ефекту.

Для фотографії вище я також закрив штори, додавши додатковий шар захисту між світлом та предметом. Зверніть увагу, що навіть дуже м’яке світло все одно може створювати тіні, коли ви цього захочете. Поставивши предмета боком до вікна і дуже близько до нього, я зміг досягти більш драматичного вигляду, коли протилежна сторона його обличчя потрапляла в тінь.

Встановлення сцени

Хороший портрет - це не лише хороше освітлення. Визначити своє світло - це половина справи. Після цього вам потрібно налаштувати свою сцену і почати отримувати емоції та характер від вашої теми.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Наведене зображення - це відредагований файл JPEG, який не було вибрано в останньому ряду фотографій. Я мав намір використовувати рослину на передньому плані для додаткового контексту, але в підсумку це відвернуло увагу, що не додало цінності фотографії. Зміна положення рослини або предмета могла б це покращити, але з огляду на обмеженість місця, я вирішив просто видалити рослину.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Хоча контекстуальні підказки часто можуть сприяти історії портрета, іноді простий кадр є найкращим способом. Це може бути особливо справедливим для домашніх портретів, де ви можете не хотіти, щоб кожне зображення виглядало так, ніби воно було знято на вашій кухні чи у вітальні.

Використовуйте своє оточення на свою користь

Більшість будинків пропонують певні форми візуально цікавої архітектури - від гвинтових сходів до балконів квартир. Уважно вивчіть свій будинок. Ймовірно, є речі, яких ти не помічаєш у повсякденному житті, і які можна було б використати фотографічно. Пошук елементів, що обрамляють ваш об’єкт, додає глибини та характеру і, зрештою, робить ваші портрети менш повторюваними та більш привабливими.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Не забувайте фотографувати 101

Тут досі застосовуються основні правила фотографії, які більше нагадують рекомендації. Існує два основних правила, про які слід пам’ятати для домашнього портретування: правило третин та обрамлення. Навіть якщо ви в остаточному підсумку вирішите їх ігнорувати, ці правила допоможуть вам творчо мислити та заохотять шукати найкращі постріли.

Правило третин

Суть цього правила полягає в тому, що предмет, розміщений поза центром, має тенденцію бути більш естетичним, ніж центр. Поділивши кадр на третини як по горизонталі, так і по вертикалі, ви побачите чотири точки перетину. Розміщення предмета в одному з цих пунктів - гарне місце для початку.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Обрамлення

Обрамлення - простий, але часто ігноруваний спосіб привернути більше уваги та уваги до предмета. У цьому випадку я використав спіральні бруски як рамку для свого предмета. Зйомка з діафрагмою f / 2,8 забезпечила відсутність фокусування смуг, але з достатньою деталізацією для збереження контексту.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Тут джерело світла складався з великих світлових панелей, які дозволяли природному світлу надходити в кімнату.

Налаштування камери

Які налаштування камери слід використовувати для портретів із природним освітленням?

Незважаючи на правильне запитання, відповідь часто обмірковується і надмірно ускладнюється. Це тому, що для налаштувань камери не існує універсального варіанту. Але тут варто врахувати кілька речей.

Гостра тема, м'яке тло

Типовий вигляд портретів - розміщення об'єкта, що знаходиться у фокусі, на дуже нефокусованому фоні. Це називається невеликою глибиною різкості, тоді як саме розмиття фону називається боке. Широка діафрагма, яка може бути будь-якою, від f / 1,4 до f / 4, залежно від об'єктива, призведе до меншої глибини різкості та збільшення ефекту боке. Фізична відстань також впливає на глибину різкості. Стоячи ближче до об'єкта зйомки або змусивши їх стояти далі від фону, ви також отримаєте меншу глибину різкості.

Ден Гін / Цифрові тенденції

Тримайте все гостро

Іноді ви не хочете, щоб елементи вашого кадру були не в фокусі. Можливо, ви захочете, щоб вся сцена була красивою та чіткою, щоб включити більше контексту. Для цього вам потрібно буде відійти далі від об’єкта зйомки та зняти невелику діафрагму, наприклад f / 8 або f / 16. Ви також можете збільшити глибину різкості, знімаючи подалі або використовуючи ширококутний об'єктив.

Додавання та заморожування руху

Ми схильні сприймати портретні об'єкти як різкі та нерухомі, але розмиття руху може бути ефективним інструментом у деяких типах портретів. Наприклад, якщо у вас є діти, які люблять танцювати або бігати, розмиття в русі можна використовувати, щоб передати цю енергію на фотографію.

Щоб досягти відчуття руху на портреті, потрібно використовувати повільну витримку. Яка швидкість, власне, залежить від того, скільки руху ви намагаєтеся зафіксувати, але ви можете почати приблизно 1/40 секунди і сповільнити звідти. Якщо у вас є штатив, зараз сприятливий час для його використання, оскільки тримання камери з повільною витримкою додасть розмитості від руху камери, коли потрібним є розмиття від об’єкта.

Як варіант, якщо ви хочете заморозити рух, тоді вам захочеться використовувати вищу витримку. Почніть з 1/125 секунди і збільшуйте залежно від того, наскільки ви хочете заморозити об’єкт, коли він рухається.

Веселіться!

Зйомка портретів із природного світла вдома - це дуже весело. Навіть якщо ви відразу не забиваєте ідеальні кадри, продовжуйте - ви можете бути здивовані тим, скільки творчого потенціалу ховається у вашому домі, коли ви знаєте, як його знайти.

Останні повідомлення