Tesla Model S і Ford Model T почали революцію в мобільності

автомобільні революції через 100 років, як минуле прогнозує майбутнє водіння моделі tesla передній лівий кутЯке майбутнє автомобіля? Сто років тому Америка була в розпалі революції мобільності, коли Ford Model T вперше поставив країну на колеса. Сьогодні ми спостерігаємо, як починає розгортатися наступна ера мобільності, і велика частина заслуг належить значку EV, Tesla Model S.

Після більш ніж століття водіння автомобілів, що працюють на бензині та дизелі, гібриди та повністю електричні транспортні засоби нарешті починають відмовлятись від ринкової частки своїх предків, що працюють на викопному паливі. То що зробив століття прогресу? Нещодавно я мав можливість одночасно взяти два революційні автомобілі - Ford Model T 1913 року і Tesla Model S 2013 року, щоб побачити, де ми були і куди рухаємось.

Хоча електромобілі сьогодні здаються чимось із майбутнього наукової фантастики, правда вони такі ж старі, як і самі машини.

Коли в 1908 році модель Ts почала з'їжджати з конвеєрів Ford, вони, як правило, супроводжувались в основному нерегульованим міським рухом за допомогою конних перевезень, ранніх мотоциклів, пішоходів, електричних трамваїв та безлічі інших марок автомобілів. Більшість цих автовиробників вже давно немає, але серед них було кілька марок електромобілів, таких як Detroit Electric.

Поки світові економіки потрапляли в залежність від нафти, електричні автомобілі стали провінцією балаканів, майстрів дому та диваків.

Їх спрощена конструкція, поряд з чистою та тихою електричною роботою, були популярними точками продажу на тлі гучних, брудних та інтенсивних технічних потреб автомобілів на бензині. Але дальність дії та час зарядки (або можливість взагалі поповнити заряд - у багатьох будинках на той час не було такої новомодної електроенергії) створили електромобілі з обмеженими можливостями. Зароджуваний сектор електричних автомобілів врешті-решт був переборений дедалі швидшими, надійнішими та витонченішими автомобілями, що працюють на газі.

Бензин та дизель продовжували живити наш світ. Поки світові економіки потрапляли в залежність від нафти, електричні автомобілі стали провінцією балаканів, майстрів дому та диваків.

Сьогодні нафтова інфраструктура та заправка автомобілів (і більшості інших речей) - це лише інша частина нашої повсякденної реальності. Але завдяки коливанню цін і політичній хитливості, нафта також схожа на сплячого дракона, якого ми всі навшпиньки дивимось. Неминуче дракон ворушиться, коли на терорі на Близькому Сході стається теракт, землетрус, фондовий ринок, міжнародний конфлікт чи інша сутичка. Нафтовий дракон відригує, внаслідок чого ціни на газ падають або стрімко зростають, останні частіше за все.

Сьогодні галон газу в більшості районів Сполучених Штатів коштує близько 4 доларів, і ми знову звикли. В інших місцях світу, особливо в країнах, які ще більше залежать від імпорту нафти, таких як Японія чи Великобританія, ціна набагато вища, якщо не подвоїти. Закрутіть його, як вам подобається: справа в тому, що нафту стає важче знайти, а дорожче витягнути із землі з точки зору доларів, витраченої енергії та екологічних витрат. Згодом він закінчиться або просто стане нежиттєздатним як бізнес.

Модель T проти Tesla

Зважаючи на те, що економіка США та світової економіки все ще перебуває на хитких ногах після Великої рецесії, будь-яка турбулентність на ринку бензину може спонукати споживачів поспішати за фінансовим покриттям, але більшість з них все ще повинні купувати газ, який кидає воду на будь-яке падіння економічного зростання. Нафта стала дамоклівським мечем, що нависає над світовою економікою та більшістю працюючих людей. Банки, які ми можемо виручити. Якби постачання нафти з Близького Сходу знову перекрили, ми б справді зіпсувались. Скільки б ми не виробляли в країні, цього недостатньо для того, щоб підтримувати поточний рівень споживання 18,8 мільйона барелів на день для США та 89 мільйонів барелів на день у всьому світі протягом будь-якого корисного часу.

Якби наші вільні вороги в ОПЕК запровадили нафтове ембарго, подібне до того, яке ми пережили в 1970-х, на заправках не було б просто довгих черг, на вулиці могла б виникнути паніка, така наша, здавалося б, нерозривна економічна залежність від викопних копалин паливо.

Як ми дійшли до цього моменту, коли зниження 60 доларів США або більше для заповнення - це лише чергові витрати, які ми передбачаємо або перераховуємо на наш рахунок на газовій картці? Яким було б життя, якби повний бак соку становив, скажімо, 4 долари? Менш? Або безкоштовно? Скільки грошей ми могли б заощадити? Скільки ще ми могли б їздити? Які ще витратні матеріали ми могли б споживати, зміцнюючи інші сегменти економіки? Що це означало б для майбутнього Big Oil?

Ласкаво просимо до можливого у світі, наповненому електромобілями.

Модель Т: звідки розпочались дорожні подорожі по всьому світу

Два автомобілі зіткнулися біля Салема, штат Орегон. Ford Model T 1913 року належить автолюбителю Бруно Аміччі, і нас зустрів власник Tesla Стів Оу та його дружина Леа, яка їхала з Олімпії, штат Вашингтон. Нещодавно він придбав версію Tesla Model S. потужністю 85 кВт.

Сьогодні ми б назвали Model T додатком Killer для автомобільної промисловості.

Тут важливий контекст. До того, як модель T вперше була представлена ​​в 1908 році, Генрі Форд змагався не лише з іншими автовиробниками, але й з основним способом подорожі своєї епохи: конем. Потужні тварини по суті були членами сім'ї і були надійним основним видом транспорту протягом століть, навіть тисячоліть. Але вони також вимагають великого догляду та годування.

У 1913 році бензин становив близько двох центів за галон, і ви купували його в магазині у скляній банці (до 1914 року заправок було мало, якщо взагалі було). Якщо виміряти вартість кінських кормів та догляду, автомобіль вартістю 500 доларів був переконливим. Поки ти його не загнав.

Прямий, гучний, смердючий, маслянистий, задимлений, ненадійний і складний в експлуатації - все це були влучні описи ранніх автомобілів від будь-якого автовиробника на зорі 20 століття. Роз'їзні ґрунтові дороги епохи все ще надавали перевагу коням і фургонам, а не швидкісним подорожам на автомобілях. Я впевнений, що багато майбутніх покупців були більш ніж раді повернутися назад у сідло Ol ’Paint після повороту за кермом більшості будь-якого автомобіля на бензині того часу.

Модель Т спереду

Але з моделлю T автомобілі зробили великий крок вперед за якістю та надійністю. Зростаюче число людей розуміло і діяло згідно з переконливою обіцянкою Моделі T, яка пропонувала відносно дешеві, особисті поїздки на великі відстані, здатність до перевезення та більшу швидкість, ніж будь-яка кінь. Сьогодні ми б назвали Model T додатком Killer для автомобільної промисловості. Але тоді це був просто кращий спосіб вибратися з Dodge, і для багатьох людей тоді, як і сьогодні, принада легкої подорожі була непереборною.

Ми знаємо, як це вийшло; Форд продано мільйони моделі Ц. Вибачте, Тернер і Кук. Зі збільшенням популярності автомобіля зростали і суміжні галузі навколо нього, включаючи АЗС, авторемонтні роботи тощо. Зрештою, містобудівники перетворили міста на зручні для автомобілів мережі, а багатосмугові магістралі замінили ґрунтові дороги. Автомобіль став символом статусу, предметом, який є центральним для людської культури та транспортною реальністю, яку ми сприймаємо як належне.

Керування без кінної карети

Багато власників Model T замінюють деякі застарілі технології на своїх антикварних автомобілях, але Amicci є пуристом: все на його машині є в наявності, і оригінальні деталі, яких він не зміг знайти, виготовив для копіювання оригінальних деталей. Немає модернізованої системи запалювання (загальне слабке місце), а також сучасного карбюратора або модернізованих гальм, які є популярними модифікаціями. Модель T Amicci також не має електричного стартера. Ви повинні розкрутити його вручну спереду, ніби потрапили в якийсь старий фільм про Чарлі Чапліна. Розраховуйте на накопичення поту. Ми з Аміччі намагалися домогтися того, щоб його модель T, яку він назвав «Латунна мавпа», оскільки в ній багато латунних оздоблень, загорілася для цієї історії.

Невеликий бензобак є продумано розташований прямо під сидінням. Безпека насамперед!

Після приблизно 100 патронів, щоб оживити примхливу Мавпу, я спітнів на плече пасажирського сидіння, поки Аміччі спритно керував незліченною мірією Т і заплутаним управлінням, щоб 100-річний автомобіль працював і рухався.

Модель T Amicci є спортивною версією (на 1913 рік) і має лише одне сидіння на лавці, яке вміщує двох людей, один з яких керує автомобілем. Аміччі заявив, що його модель Model T, як правило, належала лікарям, юристам, суддям та іншим людям вищого класу, яким потрібно було поспішати в місця. За сидінням є невеликий багажник, достатньо великий, щоб вмістити сумку або сумку лікаря. Невеликий бензобак є продумано розташований прямо під сидінням. Безпека насамперед!

Спускаючись дорогою, причина, яку ранні машини називали «безкінечними екіпажами», стає відразу очевидною. По суті, це вигадливі візки, без коней. Ви сідаєте досить високо, як у кареті або на сучасному позашляховику, і дивитесь на світ, що проходить мимо, вражаючими 30 миль в год, що здається майже 60 миль в годину через шум, вібрацію, шум, висоту, шум і повну відсутність оточуючих конструкцій , збережіть слабке на вигляд лобове скло, яке обсипле на вас осколки скла при майже будь-якому ударі. Це був теплий день для нашої їзди, і відчуття експозиції ускладнювалось тим, що ми залишили складний капот Model T для максимальної швидкості та деякий кондиціонер у стилі 1913 року (укомплектований сонячним опіком).

Модель T стартовий кривошипКермо моделі TМодель T іскрова котушка всерединіМодель Т-ріг

Єдиним визнанням сучасності Amicci's Model T є пара ременів безпеки, які він додав, які, покращуючи аспект безпеки 1200-фунтової Латунної Мавпи приблизно на 10 000 відсотків, все ще залишають Вас без молитви, якщо б вібруючий бензиновий універсал ніколи не потрапить під щось більше, ніж мопед.

Запущена (ніколи не легка), модель T майже істерично складна і небезпечна для пілота. Водіям потрібно стежити за тим, куди вони рухаються, одночасно виконуючи ручний джайв і танець. Це робить водіїв-підлітків у чаті в мобільному чаті схожими на зразки цілеспрямованого, безпечного водіння.

Педалі газу немає, а педаль гальма знаходиться там, де педаль газу на сучасних автомобілях. Управління дроселем здійснюється правою рукою за допомогою невеликого важеля на ступінчастому кільці прямо під кермом (ненавмисний круїз-контроль епохи 1913 року?), і в той же час вам також доведеться просувати аванс, використовуючи другий важіль лівою рукою, також розташований на кермі, щоб тримати двигун задоволеним. Ваша третя рука призначена для рульового управління.

Як ми дійшли до цього моменту, коли зниження 60 і більше доларів для заповнення - це лише чергові витрати, на які ми передбачаємо бюджет?

Тим часом ваші ноги постійно рухаються, керуючи трьома педалями на підлозі автомобіля. Як зазначалося, крайнє праворуч - це гальмо, яке є газом для сучасних автомобілів. Центральна педаль рухає передачу між двома передачами, а педаль зліва - зчеплення. А та педаль гальма? Він стягує тканий бавовняний ремінь, який обходить головний карданний вал. Це як наявність антиблокувального гальма, адже поза крижаною бурею майже неможливо заблокувати гальма, які, до речі, лише уповільнюють задні колеса. Передні колеса не мають гальм. І якщо цей бавовняний ремінь порветься, ну, скажімо, я переконався, що моє страхування життя заповнене.

Під капотом (або капотом, в даному випадку) 2,9-літровий рядний чотирициліндровий двигун з єдиним незграбним карбюратором розвиває 22 кінські сили, що, якщо подумати про це з часового та силового контексту, було просто вражаючим, оскільки більшість людей пересувалися на одній чи двох конях максимум - тому що вони використовували справжніх коней. Мати понад 20 жеребців, напханих під неміцним металевим капюшоном Моделі Т, мабуть, було як придбати цілий ранчо за попередньою ціною 550 доларів (сьогодні 14 000 доларів). І вам потрібно було лише подавати його газом, нафтою та частинами раз у раз.

Століття тому ви використовували гудки, щоб очистити рух на Головній вулиці, яка складалася з коней, запряжених на конях, випадкових осликів, дітей, собак, пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, а іноді й інших автомобілів. На Моделі T є два гудки, великий цибуляний хонкер та пневматичний ріг ооги. Ви знаєте, якого з них усі діти люблять. Водіння вночі? Просто киньте шайбу карбіду кальцію в бак на біговій дошці водія, і дві великі ацетиленові фари спалять бензин і освітлять шлях вперед на годину. Може бути. Приховує, що вони цього не роблять.

Коли ми мчали дорогою, набираючи швидкість на ділянках для спуску, було очевидно, що деякі з чотирьох дерев'яних коліс у формі універсалу, взуті в моторошно тонкі репродукційні шини, навіть не були близькими до справжнього, оскільки вони махали туди-сюди на швидкості. Я хотів би сказати "машина здавалася міцною", але по правді я можу зрозуміти, як хтось, хто їде кататися на одній із цих брязкальців, колишуться машин, які, здавалося, зігнуті на поломку або смерть, може розглядати їх як примху, як тільки вони повернуться їх знайомий, тихий, надійний кінь.

Місце ліцензії моделі T

Але тим не менш, було також очевидно, чому люди купували Model Ts тисячами. Весь цей рух уперед без коней? Це було диво віку. Виїжджаючи на сільські дороги без небезпеки їзди в сучасному русі, катання на рушниці у Моделі Т - це крик, коли він котиться та відскакує по тротуару. Діти та дорослі махають рукою, водії сучасних автомобілів так повільно проїжджають, щоб ближче розглянути та зафіксувати пікс мобільного телефону. Я виявив, що підраховую, скільки часу знадобиться для того, щоб загнати Латунну Мавпу до узбережжя Орегону від Салема. Подивимось, 74 милі на швидкості 25 миль / год ... три години. Навіть удвічі більше того часу можливість здійснити нічну подорож до океану, коли більшість людей рідко відхилялися на кілька миль від того місця, де вони народилися все життя, була революцією 100 років тому.

Але ви знаєте історію, коли читаєте це на своєму телефоні, планшеті чи ноутбуці: технології йдуть далі. Конкуренція породжує інновації. До 1919 року модель T отримала електричний стартер та інші зручності. Модель А незабаром зробила це схожим на антикваріат. Екіпажі тротуарних майданчиків почали позбавляти націю та нав’язливий автомобіль у світі - і почалася залежність від рідкого палива, яке забезпечує його.

Що підводить нас до Tesla.

Керування майбутнім: Tesla Model S (версія 85 кВт)

Підійдіть до нього, і дверні ручки вийдуть з положення змиву в очікуванні вашого прибуття. Сядьте на скульптурні сидіння та гігантський 17-дюймовий вертикальний сенсорний екран у центрі тире манить картами, нескінченними налаштуваннями, звітами про енергію, елементами керування, стільниковим Інтернетом, резервною камерою тощо, все на розділеному екрані, якщо ти хотів би. Немає клавіш для повороту, немає кнопки для натискання, щоб запустити його. Наступите на гальмо, і елегантний дисплей водія швидко згорнеться, потім потягніть маленький важіль за кермо до "D", і Tesla Model S готова до руху. Ніякого розминки. Відсутність перемикання передач. Ніякої драми.

Незважаючи на всю вагу, Tesla проходить крізь повороти, рівно і впевнено…

За десятиліття водіння я ще ніколи не був у машині, яка так голосно говорила про майбутнє, як Tesla Model S. Це просто вражає з будь-якого кута, як візуально, так і, звичайно, технологічно. І думати, що це лише автомобіль другого покоління для вищого автовиробника, який очолює Ілон Маск, засновник PayPal, SpaceX та інших підприємств. Технічно це автомобіль першого покоління, оскільки Roadster базувався на платформі Lotus Elise, тоді як Model S - це чистий дизайн.

Зніміть ногу з гальма, і Tesla виповзає вперед, ніби вона має автоматичну коробку передач, без шуму. Будь-який шум. Це тиша автомобіля, яка одразу вражає, просто вимкніть аудіосистему та насолоджуйтесь нею. Поряд з дивною відсутністю звукових сигналів є відсутність вібрації - на будь-якій швидкості. Скляний гладкий електродвигун розміром з великий кавун сидить, обертаючись між задніми колесами, рухаючи майже дві з половиною тонни ваги за допомогою однієї передачі та понад 400 кінських сил. У рульовому колесі немає пульсації двигуна, ні шуму двигуна низького рівня через будь-яку поверхню автомобіля. Розмовляйте нормально. Насолоджуйтесь поїздкою - просто закріпіться і тримайтеся.

Потім розімніть прискорювач.

Tesla S спереду праворуч

У майбутньому електромобілі їдуть дуже, дуже швидко, як через 0-60 за кілька кліків протягом чотирьох секунд. Буквально захоплює дух. Це не просто швидкість, це те, як починається прискорення миттєво і просто будує і будує, без змін передач і без шуму двигуна. Немає затримки турбо, затримки підживлення, істерики трансмісії або очікування, коли двигун з’явиться на кулачку, він просто пришвидшується і продовжує рухатися все швидше і швидше. Незабаром шум на дорозі та шум вітру втручаються, але рівень низький. Хоча максимальна швидкість Tesla обмежена лише трохи більше 130 миль / год, ви знаєте, чи міг би зробити більше, якби пан Маск вважав це так. І це оновлення вбудованого програмного забезпечення, щоб не робити цього.

Model S важить всього лише 5000 фунтів, і в машині було чотири дорослих. Незважаючи на всю вагу, Tesla проходить крізь повороти, рівно і впевнено, благаючи вас їхати швидше. Те, як завантажується машина, здається, не має різниці в тому, як вона поводиться. Крім того, ця Tesla оснащена підвіскою з регулюванням повітря, яку можна регулювати вручну за допомогою сенсорного екрану автомобіля.

Містер Маск змінив рівняння, і тепер усі переслідують модель S

Великий аркуш акумуляторів під вашими ногами просвистує Моделі S дорогою на відстань близько 250 миль, перш ніж потрібно буде поповнити зарядку, і саме тут, і в значній мірі лише тут, у броні Тесли з’являється стовбур.

Проїжджаючи Портленд з власниками Telsa, ми прямуємо до торгового центру, де Tesla має виставковий зал - і 240-вольтний зарядний пристрій. Не нагнітач, який Tesla висаджує по всій країні, але зарядний пристрій Tesla, тим не менше, що означає, що він безкоштовний для власників Tesla. Зарядний пристрій підключається до освітленого порту збоку від автомобіля, і після того, як ми повечеряємо і блукаємо торговим центром близько 90 хвилин, що включає прогулянку магазином Tesla, що базується в ТРЦ, ми повертаємося до Model S. достатньо соку для Стіва та Лії, щоб покрити дорогу додому до Олімпії.

Але з часом це питання буде вирішено. Якби Маск чекав, поки урядові установи сплюснуть зарядні пристрої, Tesla могла б бути втраченою справою. Але Маск пообіцяв побудувати станції для зарядки та заміни акумуляторів по всій країні та у всьому світі, що дозволить швидко зупинитись або на 30-хвилинну підзарядку, або на 90-секундну заміну акумулятора. Я думаю, що варіант заміни акумулятора врешті-решт стане нормою, коли домашні зарядні станції доливають машини вночі. Єдина проблема в тому, що тільки Тесла може заряджатись від нагнітачів. Запатентована інфраструктура зарядки може перешкодити впровадженню електромобілів, але багато автовиробників перебувають на одній сторінці, що стосується стандартів зарядки. Нам доведеться почекати і подивитися, як Маск розігрує свої карти.

Автомобіль 2.0: Як Tesla Model S революціонізує мобільність та те, як ми думаємо про машини

Подібно до того, як Model T змінив наш погляд на коней, Model S також змінив наш погляд на машини.

Модель T поєднала дві різні технології того часу: вагони, які існували вічно, і тоді ще відносно новий двигун внутрішнього згоряння. Model S робить те ж саме, за винятком цього разу, стара технологія - це автомобіль, а межа, з якою вона поєднується, - це комп’ютер, і багато в чому, ніж просто вигадливий технологічний інтерфейс у тире.

Гарячий старт

Тесла трохи схожий на посадку на місяць Аполлона. Справді, місячні місії прийшли раніше свого часу. Ми мали вийти на орбіту, побудувати платформу космічної станції, тоді голова у нові світи. Але космічна гонка президента Кеннеді з радянськими силами змусила США перестрибнути космічну станцію "Крок 2" і кинути в кінцеву зону. Приємний улов, NASA.

Model S змушує ринок електричних автомобілів робити майже те саме. Логічно, що всі ми повинні керувати нащадками Toyota Prius та Honda Insight: машини з бензиновими двигунами та електродвигунами, змішаними між собою для великого пробігу та необмеженого пробігу, без “тривоги”. Гібриди у всіх їхніх формах мали бути мостом від газу до повністю електричного майбутнього. Але пан Маск змінив рівняння, і тепер усі переслідують Model S, роками випереджаючи графік.

Спереду Tesla Model S

Те, що машина настільки надзвичайно гарна на цьому етапі свого циклу розробки, - це заслуга інженерної майстерності пана Муска та його здібних працівників. Але через роки історія покаже, що вона змінила прислів'я, як це зробила Модель Т на початку 20 століття.

Виробники автомобілів будь-якого розміру зараз намагаються вивести на ринок повністю електричні транспортні засоби - все, поки інфраструктура для їх живлення залишається не в курсі. Будемо сподіватися, що Supercharger Tesla розпалить вогонь під автовиробниками, політиками, містобудівниками та транспортними департаментами, щоб на місці встановити зарядні пристрої, що сприятимуть зростанню кількості електромобілів. Як тільки мережа зарядки досягне критичної маси - саме тоді власники електромобілів можуть по суті їздити куди завгодно і швидко заряджатись - цифри власності електричних автомобілів сильно врізатимуться в цифри автомобілів, що працюють на газі.

Model S розігнав рамки дизайну автомобіля

Зрештою, це буде до побачення бензин, принаймні для особистих автомобілів. Буде цікаво спостерігати за тим, як це відбуватиметься для виробників нафти, які тепер не можуть повернути зубну пасту EV в трубку завдяки стимулу Model S. Чи впадуть вони на ціну на газ, щоб спробувати повернути людей назад на АЗС? Той, хто керував електричним автомобілем, скаже вам, що корабель плив, як з точки зору досвіду водіння, так і за допомогою простого аналізу витрат. Коли п’ять (або набагато менше) коштує зарядити свій електромобіль і в 10 разів більше, щоб зробити таку ж відстань на бензині, вечірка вже закінчена. Навіть тверді бензинові голови (як я) визнають, що в певний момент потенціал продуктивності, нижча вартість, простота та чудовий досвід водіння будуть занадто гарними, щоб їх ігнорувати, особливо під час наповнення ще раз.

Рідке паливо все ще знадобиться для живлення вантажних автомобілів, поїздів, реактивних літаків та інших великих транспортних засобів, але навіть у цих галузях зміни змінюються вітром. Електроенергія, особливо в поєднанні з сонячними системами збору, може з часом зменшити попит на рідке паливо в цих сегментах.

Межі дизайну широко відкриваються

Я коротко торкнувся цієї теми в іншій статті, але повторюсь тут: Model S розігнав рамки дизайну автомобілів. Про єдине, що спільне у минулих та майбутніх автомобілів, - це чотири шини та кермо. Крім цього, все є для переосмислення, коли справа доходить до електромобілів.

Model S переміщує запас палива - аркуші акумуляторів - на дно автомобіля, опускаючи центр ваги таким чином, що автомобіль на бензиновому двигуні ніколи не може сподіватися. Силова установка з вихідною потужністю понад 400 к.с. і крутним моментом 400 фунтів-футів із місця зупинки є крихітною в порівнянні з тим, що газовому двигуну потрібні розміри, складність та рідке паливо для однакових характеристик. У Tesla він веде задні колеса, але в майбутній моделі X Tesla натякнув, що буде доступна система повного приводу. Це також може прийти до нової ітерації Model S.

Tesla-Model-S-задня ліва

Електродвигуни також можна розмістити на кожному колесі транспортного засобу, усуваючи приводні вали, важкі коробки передач, диференціали та інші складності. Окрім того, колісні двигуни дозволять повноколісне рульове управління нарівні з експериментальними автомобілями, яким не потрібно паркуватись паралельно; вони просто покотилися набік на місце. Така система дозволяє поворотне коло розміром самого автомобіля. Експериментальний EV від DLRde під назвою ROboMobile - це смак майбутнього.

Це тиша автомобіля, яка одразу вражає ...

Що стосується фізичного дизайну, то виробники автомобілів більше не прив'язані до понять капотів та багажників. Model S оснащений двома багажниками, одним спереду ("багажник"), оскільки там немає двигуна, і традиційним люком ззаду. Так, я знаю, що VW робила це раніше, але Model S виводить це на інший рівень, і врешті-решт, це буде нормою. Розміри кабіни будуть розширюватися в міру того, як електричні двигуни опиняться на колесах або прийматимуть різні втілення поза диновими розмірами, що живлять Model S та інші. Електродвигуни можуть бути дископодібними, трубчастими тощо, що надає дизайнерам можливість розміщення, щоб дозволити, можливо, нові конфігурації пасажирських сидінь, які раніше диктували двигуни, трансмісії та паливні баки.

Поки новий i8 BMW вкрав виставку у Франкфурті у 2013 році, справжнім проривом став i3 з посиленим вуглецем пластиковим космічним каркасом, дверима для самогубства, мультиплікаційними колесами та решіткою без решіток. I3 показує, що BMW це розуміє, що можливостей майже немає, коли справа доходить до того, що можливо в дизайні автомобілів EV, коли ми рухаємося вперед під електричною потужністю. Model S дала автовиробникам ліцензію знову радикально думати, замість того, щоб працювати навколо тих самих старих форм-факторів, які були у нас з часів Model T.

Автомобільний комп’ютер

Власник Model S Стів Оу стисло резюмував майбутнє транспортних технологій, коли сказав, що Model S є по суті "комп’ютером на колесах". Tesla дозволяє передавати та приймати мережу 3G стільникових мереж, і найближчим часом з’являться автомобілі, здатні взаємодіяти з 4G LTE. Навіть люди, що володіють лише середньою технічною кмітливістю, зазвичай можуть оновити свій смартфон, комп’ютер або смарт-телевізор / пристрій за допомогою оновлення мікропрограми, програм та нової ОС. Зовсім скоро це буде для автомобілів, особливо для електромобілів. Крім того, управління автомобілем за допомогою інших підключених інформаційних вузлів, таких як Google Glass, показує, наскільки серйозні технологічні компанії хочуть сісти в комп'ютеризований автомобіль.

Незважаючи на те, що встановлені датчики та мережі передачі даних у машині можуть залишатися незмінними, операційні оновлення продовжуватимуть надавати цим системам нові можливості та функціональність. Системи попередження, такі як системи виїзду з смуги руху, оповіщення про пішоходів та постійно зростаючі автономні технології продовжуватимуть рухатися вперед, підсилюючись дешевими комп’ютерними компонентами та конкуренцією. Незважаючи на те, що вигідні будуть і автомобілі на бензиновому двигуні, вони будуть в електромобілях, де відбуватимуться справжні дива, оскільки електромеханічні системи управління вже зрілі та надійні.

Настільки ж приголомшливим, як технічний та 17-дюймовий екран у Model S, це 128K Mac з точки зору розвитку автомобільного комп'ютера EV. Очікуйте швидкого, метеорного прогресу, коли автомобілі стануть такими ж зв’язаними, як телефони, не кажучи вже про симбіоз, яким вони поділяться з нашими звикаючими кишеньковими комп’ютерами. Pandora та інші поширені розважальні програми вказують на день, коли оновлення вашої системи ABS та програмування енергоефективності завантажуються далеко. Недолік: шкідливе програмне забезпечення може дозволити сторонній контроль над вашим автомобілем (і самим вашим життям). Безпека буде корпоративним пріоритетом, якщо тільки вони не хочуть найняти набагато більше юристів.

Безпека насамперед

Нарешті, Model S продемонструвала, як свобода від умов дизайну транспортних засобів, що працюють на газі, може дати нам надзвичайно безпечніші машини. Нещодавно модель S була визнана найбезпечнішим автомобілем, коли-небудь випробуваним NHTSA. Це зламало або перевищило потужність апарату для випробування міцності даху, і він мав ідеальні результати в кожному випробуванні, ще один чудовий результат для автомобіля першого покоління.

Немає клавіш для повороту, немає кнопки для натискання, щоб запустити його.

Звичайно, Маск і його команда спроектували машину в безпеці, але підняття планки настільки високо, наскільки це було проілюстровано на дизайнерських свободах, під якими вони працювали. Якщо немає бензобака або важкої інерційної грудочки газового двигуна, з якими можна боротися, можна створити конструкції, що покращують захист пасажирів, які в минулому знаходились у сфері „сильного, але легкого” мислення. Тепер їх можна зробити сильнішими, ніж будь-коли, і дизайнерами, на які вони лише сподівались і мріяли.

По мірі дозрівання моделей електромобілів дизайнери, вільні від вікових традицій, зможуть створити нові способи захисту водіїв та пасажирів. У поєднанні з новими автономними технологіями, такими як виїзд із смуги руху, запобігання запобіганню зіткненням, екстрене автоматичне гальмування пішоходів та інші перешкоди, електромобілі можуть стати найбезпечнішими транспортними засобами, якими ми коли-небудь їздили. Це зрозуміло, оскільки Model S вже є.

_____________

Історія покаже, що модель S - модель T нашого часу. Обидва вони були розроблені людьми, керованими своїми баченнями. Обидва змінили хід історії мобільності. Сучасний автомобіль прослідковується до мотузкової, димчастої маленької бігової дороги, яка хоробрими брудними дорогами і ставила світ на траєкторію залежності від нафти. Майбутній автомобіль прослідкує за моделлю S, яка дозволила засунути ці кайдани та їхати на високій швидкості в чистішу, розумнішу та дешевшу еру особистого транспорту.

Через двадцять п’ять років, коли ви потрапите у свою повністю автономну компанію Tesla та відеоконференцію на шляху… куди завгодно, просто пам’ятайте, що гладкий седан початку століття, який здається старовинним, був другим приходом автомобіля.

  • Читайте більше історій про Tesla Model S на Digital Trends

Яка ваша думка? Tesla Model S - це колись епоха автомобіля? Залишити коментар.

Останні повідомлення