Як зробити текст більшим у Windows 10

Windows 10 Cortana Greg Mombert / Digital Trends Windows неймовірно гнучка завдяки десятиліттям постійного розвитку Microsoft - майже все, що ви хотіли б з цим робити, ви можете, якщо знаєте, де шукати. Це включає полегшення роботи операційної системи для очей, і ми не говоримо про шпалери. Якщо у вас виникають проблеми з читанням чи фокусуванням на тексті або елементах користувацького інтерфейсу в Windows через поганий зір, невеликий дисплей із високою роздільною здатністю або просто дискомфорт, легко налаштувати розмір і зовнішній вигляд тексту в Windows та більшості повсякденних програм. Наведені нижче кроки написані для Windows 10, але більшість опцій легко доступні у старих версіях ОС.

Регулювання розміру тексту

Щоб відрегулювати загальні параметри розміру тексту для Windows, перейдіть до головного меню Налаштування - знайдіть «Налаштування» в меню «Пуск» або клацніть панель сповіщень, а потім усі налаштування - і натисніть Система, тоді Дисплей. Під основною областю відображення знаходиться повзунок, який дозволить вам змінити розмір усього тексту в ОС, включаючи розмір у більшості сторонніх програм. Це також дозволяє налаштовувати масштабовані елементи, такі як панель завдань та область сповіщень.

головний дисплей Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Шкала за замовчуванням - 100 відсотків, але її можна встановити на рівні 125, 150, 175 або 200 відсотків, по суті подвоївши розмір за замовчуванням. Клацніть Подати заявку щоб внести зміни. У старих версіях Windows ці параметри знаходяться в меню Налаштування пункту Відображення на Панелі керування.

Для більшого контролю натисніть Розширені налаштування дисплея внизу вікна, а потім -Розширений розмір тексту та інших елементів. У вікні, що з’явиться, ви можете встановити розмір тексту, коли йдеться про багато елементів інтерфейсу користувача, включаючи рядок заголовка, меню, вікна повідомлень, заголовки палітри та підказки. Їх можна регулювати до розміру шрифту 24, роблячи їх приблизно в 2,5 рази більшими за замовчуванням. КлацнітьПодати заявкущоб зберегти зміни.

Останній варіант - і той, який не слід використовувати, якщо не існує альтернативи - це змінити роздільну здатність дисплея. Цього слід уникати, однак, оскільки роздільна здатність екрана вашого ноутбука або монітора за замовчуванням, як правило, є найкращим способом відображення Windows. Однак зменшення роздільної здатності зробить усі частини інтерфейсу більшими, якщо не менш різними. Якщо ви хочете це зробити, натиснітьНалаштуванняСистема, і потім Дисплей. Потім натисніть Розширені налаштування дисплея.

дозвіл Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Клацніть на екрані в області відображення - якщо у вас лише один екран або монітор, це вже повинно бути виділено. Клацніть на Дозвіл меню і виберіть нижче значення, натисніть Подати заявкута виберітьЗберігайте зміни у спливаючому вікні. Якщо екран порожній, це пов’язано з тим, що ваше обладнання не може підтримувати таку роздільну здатність. Просто почекайте кілька секунд, і він повернеться назад. В ідеалі вам слід вибрати роздільну здатність із однаковим співвідношенням горизонтальних та вертикальних пікселів, як і зараз. Наприклад, якщо для монітора встановлено роздільну здатність 1920 x 1080 пікселів, тоді 1280 x 720 збереже правильне співвідношення сторін (16: 9). Монітор 1600 x 1200 пікселів можна зменшити до 1024 x 768, зберігаючи пропорції.

Інструменти доступності

Якщо ваш зір особливо поганий, ви можете скористатися деякими вбудованими інструментами доступності Windows. Натисніть кнопку «Пуск», потім введіть «Легкий доступ» і виберіть Центр простоти доступу. Клацніть Запустити лупу, що дозволить збільшити весь екран у плаваючому вікні, яке центрируется на курсорі миші. Клацніть піктограму лупи, щоб налаштувати параметри лупи. Якщо повноекранна опція вам не до душі, ви можете створити менше вікно збільшення - дуже схоже на біфокальні окуляри - натиснувшиПерегляди тоді Лінза. Клацання Пристикований створить стаціонарне збільшене вікно, яке приєднується до панелі завдань.

легкість доступу Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Повернувшись у вікно Центру простоти доступу, натисніть встановити високу контрастність якщо вам потрібен різкий контраст між текстом та фоновими елементами. Клацніть виберіть висококонтрастну тему щоб вибрати комбінацію кольорів переднього та заднього планів - Найчастіше використовуються чорний із високим контрастом та білий із високим контрастом. Ви також можете ввімкнути або вимкнути параметри активації або деактивації висококонтрастної теми, що дуже корисно для спільних комп'ютерів. Команда активації за замовчуванням - Alt + лівий Shift + Екран друку. Клацніть подати заявку щоб зберегти зміни.

Робочий стіл і панель завдань

Якщо ви хочете збільшити розмір піктограм на робочому столі, просто натисніть на область робочого столу, а потім утримуйте кнопку управління та прокрутіть коліщатко миші або тачпад вгору. Утримуйте кнопку управління та прокрутіть вниз, щоб знову зменшити розмір. Щоб змінити розмір панелі завдань, клацніть правою кнопкою миші на порожній області та виберіть Властивості. Клацніть на Кнопки на панелі завдань , а потім виберіть Ніколи не комбінуйте. Це зробить усі відкриті вікна власними елементами панелі завдань із текстовим описом. Переконайтеся, що використовуйте маленькі кнопки на панелі завдань не вибрано, натиснітьПодати заявку.

панель завдань Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Сторонні програми

У більшості програм із великим фокусом на тексті, таких як текстові процесори та веб-браузери, є можливість збільшити або зменшити розмір тексту за замовчуванням. Зазвичай вони знаходяться десь у меню Налаштування програми, але зазвичай є простіший спосіб змінити розмір тексту. Більшість програм Microsoft та інших опор, такі як Google Chrome та Mozilla Firefox, використовують ту саму команду, що і робочий стіл, щоб збільшити або зменшити розмір тексту та зображення. Утримуйте кнопку управління, а потім прокрутіть угору, щоб збільшити розмір, або вниз, щоб зменшити його. У більшості цих програм можна повернути тексту за замовчуванням, утримуючи клавішу Control та натискаючи нульову клавішу.

Останні повідомлення