Як Bentley проектує та будує інтер’єр своїх автомобілів

Mulsanne Dash

Інтер’єр кожного Bentley починається з ідеї. Фітиль натхнення, освітлений полум'ям, яке може походити з різноманітних джерел. Іноді це очевидно; легко провести паралель між Bentley та розкішною яхтою. Інший раз це не так впізнавано.

“Як поєднати екран дисплея з панеллю з горіха? Натхнення прийшло на гітарі Fender Stratocaster. Іноді ви бачите глянцевий чорний захисний кожух над облицьованим корпусом », - пояснив Даррен Дей, керівник відділу дизайну інтер’єру Bentley, в інтерв’ю Digital Trends.

Він додав, що недавній приплив технологій ускладнює процес дизайну елегантного інтер'єру під керівництвом майстерності. Клієнти Bentley розраховують придбати автомобіль, навантажений високотехнологічними функціями, але вони не обов'язково хочуть, щоб з ними пов'язаний візуальний шум. Вони хочуть цифровий детокс. Ось чому Continental GT другого покоління має розумний обертовий екран, що дозволяє водієві вибирати між екраном інформаційно-розважальної системи, набором аналогових вимірювальних приладів або елегантним дерев’яним шпоном.

як bentley проектує та будує інтер’єр своїх автомобілів новий continental gt 24як bentley проектує та будує інтер’єр своїх автомобілів новий continental gt 25

"Більшість автомобільних компаній цього не роблять. Вони хочуть показати технологію; вони дуже раді поставити сотні кнопок на приладовій панелі. Наша філософія протилежна всім іншим », - сказав нам Дей.

Дизайн - це лише частина історії. Кінцевий продукт повинен виглядати і відчувати себе міцним, але, перш за все, він повинен бути естетичним. Панель приладів Continental GT не буде виглядати правильно з деревиною класу Ikea навколо сенсорного екрану або шматками транспортних піддонів на дверях. Тут вступають експерти з деревини Bentley.

«Більшість автомобільних компаній дуже раді поставити сотні кнопок на приладовій панелі. Наша філософія протилежна всім іншим "

Компанія постачає деревину у постачальників, розкиданих по всьому світу. Частина цього походить із США; Bentley перелічує Гаваї, Міссісіпі та Каліфорнію як основні держави-постачальники. Для видобутку деяких видів потрібно зигзаг по всій Європі або піший похід аж до Азії. Постачальники Bentley точно знають, де знайти сім порід деревини, які зазвичай пропонує фірма.

Пошук конкретного дерева не гарантує якісного шпону. Лісозаготівельні фірми направляють експертів для ручного вибору дерев, які вироблятимуть шпон, який шукає Бентлі. Їх відбирають, вирізають та зберігають у вологому стані, коли вони готові до відправлення. Надто швидке висихання деревини може пошкодити його та, зрештою, зробити непридатним для використання. Потім постачальник кип'ятить кожен шматок протягом приблизно 48 годин, щоб пом'якшити його, перш ніж голити на шматки товщиною не більше 0,6 міліметра, що є світовим галузевим стандартом для шпону. Їх доставляють до Бентлі після того, як вони проходять чергову перевірку якості, і ретельно зберігають, поки виробнича група не почне будувати автомобіль.

Bentley Wood GrainBentley Wood GrainBentley Wood GrainBentley Wood Grain

Інженер з матеріалів Кріс Томпсон провів нас через процес створення шматка дерева. По-перше, і що особливо важливо, Bentley використовує пучок шпону на кожен автомобіль, щоб забезпечити стабільну обробку. Шматочки збігаються по зерну, що вимагає величезної координації рук і очей. Потім вони отримують кілька шарів клею та верхній шар з стійкого до подряпин поліестеру, щоб досягти схожого на скло покриття, яке шукають клієнти. Потім деталі затвердівають протягом декількох годин.

Bentley інвестував у верстат для полірування деталей шпону, які він виготовляє, хоча люди завжди контролюють процес і додають остаточний штрих. Томпсон зауважив, що Bentley робить додаткову милю, тому що деревина повинна виглядати ідеально протягом усієї тривалості життя автомобіля.

"Я вірю в майбутнє, ми завжди збережемо певний рівень обробки дерева"

Кількість деревини, що використовується в кожному автомобілі, залежить від моделі та варіантів, які обирає кожен покупець. Томпсон зазначив, що виробнича група використовує площу до 39 квадратних футів для побудови Flying Spur, оснащеної чотиримісною конфігурацією та необов'язковими столиками для пікніка. Це кількість, яка за останні кілька десятиліть суттєво не змінилася. Сьогодні Bentley знайшов баланс між спадщиною та технологіями.

Забігаючи вперед, технології, що охоплюють автомобільну промисловість, такі як вечірній приплив, обіцяють змінити спосіб дизайнерів малювати інтер’єри. Електрифікація відкриває можливість дати пасажирам більше місця; автономія одного дня може дати нам салон, схожий на салон. Bentley вважає, що клієнти завжди вимагатимуть справжню деревину в машині, незалежно від того, куди їдуть автомобілі на ринку та в галузевих тенденціях.

«Ми відомі тим, що постачаємо шкіру та дерево у всі товари, які ми продаємо. Я вірю в майбутнє, ми завжди збережемо певний рівень обробки деревини », - передбачив Томпсон.

Bentley Bentayga Bentley Motors Limited

Породи деревини, що пропонуються компанією Bentley, з часом можуть змінюватися, оскільки фірма залишається відданою її відповідальному постачанню. Він припиняє пропонувати вініри, коли постачання обмежується, і додає нові типи, коли це потрібно. Клієнти також мають інший вибір, наприклад, вуглецеве волокно в Bentayga, що працює на V8, та кам'яний шпон. Камінь ріжеться настільки тонко, що він легший за дерево, а запаси майже необмежені.

Камінь, композити або дерево - лише одна частина виготовлення Bentley. Тож не дивно, що для побудови Мульсанни потрібно близько 500 годин.

Останні повідомлення