Як захиститися від атаки вимогачів WannaCry

ОчищувачМи вже всі бачили заголовки: наприкінці минулого тижня атака з вимогами почала охоплювати земну кулю, скалічуючи десятки тисяч комп’ютерів по всьому світу. Лікарні були змушені відкласти критичні та рятувальні операції, оскільки їх було вимкнено із власних комп’ютерів за допомогою програми-вимогателя “WCRY” - або WannaCrypt, а державні установи - поза критичними комп’ютерними системами.

У вихідні дні розповсюдження шкідливого коду сповільнилося випадковим виявленням вимикача-перемикача всередині самого шкідливого програмного забезпечення - але воно все ще існує, і його можна будь-коли замінити вдосконаленою версією. На щастя, є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб захиститися від нього, та більшості інших версій програм-вимагачів.

Завантажте патч

Як це зазвичай буває з подібними видами атак, користувачі Windows найбільш схильні до ризику, але Microsoft випустила патч, який повинен захистити вашу систему. Не будемо битись навколо куща. Якщо у вас Windows, запустіть Windows Update і завантажте найновіші виправлення безпеки від Microsoft.

Можливо, на вашому Центрі оновлення Windows не відображаються нові виправлення, можливо, ви вже встановили його, якщо ваш ПК автоматично оновився, або ви працюєте зі старовинною версією Windows, яка більше не отримує основних оновлень. Сюди входять Windows XP, Vista та Windows 8.

Якщо у вас Windows XP, Vista, Windows 8 або інша старша ОС Microsoft, перейдіть на сайт Microsoft і завантажте виправлення для вашої версії Windows. Мовляв, прямо зараз. Припиніть читати це і йдіть хапайте! Ми зачекаємо.

Оновіть до Windows 10

Після встановлення оновлення безпеки наступне найкраще, що ви можете зробити, щоб захиститися від майбутніх атак, є досить простим. Оновіть до останньої версії Windows! Якщо ви все ще використовуєте Windows XP або Windows 8, ви більше схильні до такого виду атак, ніж користувачі останньої версії Windows.

Ми знаємо, що Windows 10 не ідеальна, і у неї є купа проблем, які - зрозуміло - викликають у деяких користувачів нервозність. Інтегрована реклама, по-перше, не є такою чудовою особливістю. Це легко відключити, але воно все ще є, і це величезна біль. Але так само вимикається ваш ПК, оскільки ваша система застаріла.

Windows 10 - це флагманська операційна система Microsoft, і тому вона приділяє багато уваги. Оновлення системи безпеки випускаються регулярно, і вони постійно вдосконалюються. Коли він вперше дебютував, було більше кількох причин, чому ви не хотіли б оновлювати, але з часом - і в міру вдосконалення операційної системи - цей список стає все меншим і меншим.

Завдяки цій глобальній атаці з вимогами цей список ще більше зменшився. На сьогоднішній день ризики залишитись на застарілій версії Windows значно перевищують нагороди. Тож зробіть собі послугу та якнайшвидше оновіть до останньої версії Windows. Тут ви навіть можете ознайомитися з нашим посібником з налаштування з Windows 10

І, звичайно, встановити антивірус

Антивірусний захист не є непроникним. Наприклад, WannaCrypt скористався експлойтами в невідпакованих версіях Windows. Ці системи можуть бути заражені віддалено з інших підключених до мережі комп’ютерів, які вже були скомпрометовані. Антивірус може бути не в змозі ефективно захищати та атакувати, особливо коли він новий.

Однак антивірусні програми все ще є гарною ідеєю. Багато хто може виявити та ізолювати програмне забезпечення, яке, здається, поводиться підозріло, що іноді зупиняє невиявлене шкідливе програмне забезпечення. Хороші антивірусні програми також часто оновлюються, тому навіть якщо початкова хвиля атак проскакує, пізніші спроби слід виявити та зупинити.

Ознайомтесь із нашим списком безкоштовних антивірусних програм і завантажте одне з наших найкращих варіантів.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found