Як продати автомобіль

Продаж вашої машини приватно - це більше клопоту, ніж торгування нею, але це найкращий спосіб закінчити транзакцію з більшою кількістю готівки в кишені. Це не так страшно, як здається. Вам не потрібно бути досвідченим професіоналом з продажу чи автомобільним експертом, щоб знайти новий будинок для свого автомобіля. Є основні вказівки, яких слід дотримуватися, і ми перерахували їх усі тут.

Ми знаємо, про що йде мова: Ваш автор придбав і продав понад 40 автомобілів і працював у дилерських центрах.

Починаємо

Крок 1:Перевірте марку та модель автомобіля, а також рік випуску. Найпростіший спосіб зробити це - знайти свій ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN), який зазвичай знаходиться там, де панель приладів стикається з лобовим склом на боці водія (якщо її там немає, відкрийте двері водія та огляньте область, де замикаються двері у закритому стані). Знайшовши номер, скористайтеся одним із багатьох безкоштовних декодерів VIN в Інтернеті, щоб побачити, чому він відповідає.

Як продати автомобіль VIN номер лобового скла Номер VIN

Крок 2: Шукайте ринкову вартість свого автомобіля, використовуючи такі посібники, як Келлі Блук Бук та Національна асоціація автодилерів (NADA). Увійдіть на будь-який сайт, виберіть свій транспортний засіб, оберіть його стан, повідомте про поточний пробіг, перелічіть основні опції та дайте керівництву виконати свою роботу. Коли вони закінчать, вони дадуть вам баскетбольну пропозицію.

Далі відвідайте популярні веб-сайти оголошень (наприклад, Craigslist) і знайдіть транспортні засоби, подібні до вашого, перелічені у вашому районі. Порівняйте ціну, яку ви вимагаєте, із балансовою вартістю, і ви отримаєте гідне уявлення про те, чого вартий ваш автомобіль.

Крок 3:Зберіть усі документи, які потенційний покупець може використати, щоб скласти історію автомобіля. Сюди входять записи технічного обслуговування, рахунки-фактури для деталей, які ви встановили самостійно, та оригінальна наклейка на вікно, якщо вона все ще є.

Крок 4: Зробіть багато фотографій. Якщо на капоті є висип на дорозі, оскільки за останні три роки ви щороку проїжджали 15000 миль, сфотографуйте це. Якщо ви так ретельно доглядаєте за своїм 20-річним автомобілем, що здається, його побудували вчора, сфотографуйте його. Чи є розриви на водійському сидінні? Сфотографуйте це. Чим кращі фотографії, тим більше шансів продати свою машину. Ви хочете переконати покупців, що саме вони хочуть вас, тому не забудьте помити та деталізувати його перед фотосесією. Жоден потенційний покупець не хоче дивитись на брудну машину. Навіть якщо це збивач, спробуйте очистити його.

Крок 5: З’ясуйте, де ви хочете продати свою машину. Зазвичай вам більше пощастить розмістити його в Інтернеті, ніж залишити на узбіччі дороги зі знаком "на продаж" на лобовому склі, хоча це теж може спрацювати, залежно від того, де ви проживаєте. Craigslist та Facebook Marketplace - чудові відправні точки, оскільки вони отримують величезну кількість трафіку і дозволяють завантажувати кілька фотографій. Місцеві онлайн-оголошення (якщо є) також повинні бути на вашому радарі.

Написання оголошення

Крок 6: Ваше оголошення має бути максимально стислим. Чітко перелічіть рік, марку, модель, пробіг та загальний стан. Згадайте варті уваги варіанти та будьте наперед про важливі механічні та косметичні проблеми. Не намагайтеся відповідати кількості слів Гомера Одісея; ви не пишете роман. І для любові до граматики англійської мови не пишіть всю рекламу великими літерами.

Ось приклад:

«Привіт, я продаю свій Subaru Outback 2.5 2007 року випуску. Це срібло з чорним інтер’єром. Він має чистий титул, близько 119000 миль, і автоматичну коробку передач. У мене є всі записи служби з нового; нещодавня робота включає заміну масла та нові передні гальмівні колодки. На капоті є вм’ятина, але інакше вона у чудовій формі. Серед особливостей - шкіряні, гумові килимки та програвач компакт-дисків. Я прошу 6500 доларів або найкращу пропозицію; без торгів, будь ласка. Електронна пошта - найкращий спосіб зв’язатися зі мною ".

Швидко, просто, детально та ввічливо. Хтось, хто шукає глибинку, знатиме достатньо того, що ви продаєте, щоб вирішити, чи варто домовлятися про це, щоб подивитися на це, варто їхнього часу (і вашого). Списки з одним реченням (наприклад, „ПРИВІТАЮ!

Крок 7:З нашого досвіду доцільно наполягати на тому, щоб спочатку говорити по електронній пошті, а ваш номер телефону давати лише покупцям, які справді зацікавлені. Ваш пробіг може відрізнятися. У будь-якому випадку, призначаючи зустріч, майте на увазі, що ви абсолютно не уявляєте, з ким маєте справу. Погодьтеся зустрітися десь публічно і добре освітлено. Місцева кав’ярня, наприклад. Намагайтеся не давати незнайомцям вашу адресу, вітаючи їх у вашому домі та показуючи їм, що ще є у вашому гаражі. Звичайно, якщо ви продаєте машину, яка тоне на вашому задньому дворі, можливо, у вас немає вибору.

Не збивайтеся, якщо покупець вимагає тест-драйв; ви б теж, чи не так? Підкиньте людині ключі і стрибніть поруч із ними. Або, якщо ви не хочете, попросіть, щоб вони залишали вам ключі від власного автомобіля (або чогось іншого, що є цінним), поки вони не в дорозі. Як завжди, використовуйте здоровий глузд: якщо 16-річний вік хоче взяти ваш 707-сильний Dodge Challenger Hellcat на крутіння, радимо запропонувати їм повернутися із дорослим. Якщо ви продаєте палицю тому, хто не вміє їздити на ній, попросіть їх повернутися з другом, який може переключити передачу.

Під час розпродажу

Крок 8: Торг - це природа людини. Повертаючись до нашої уявної глибинки 6500 доларів, не ображайтесь, якщо хтось запропонує вам 6300 доларів. Чи приймете ви цю пропозицію, вирішувати вам. Якщо ви хочете, щоб він якнайшвидше зник, візьміть хіт у 200 доларів і дзвоніть йому на день. Якщо у вас є час і ще 18 електронних листів про машину, яка переховується у вашій поштовій скриньці, шанси на те, що ви можете продати її за потрібну ціну. Крім того, ви можете спробувати розділити різницю та зробити контратаку на рівні 6400 доларів.

Не відчувайте тиску, щоб прийняти смішну пропозицію. Якщо хтось заплатить вам 2500 доларів, попрощайтеся і йдіть додому. Пам'ятайте, що машина є вашою, поки ви не підпишете титул; скільки ви продаєте - це ваше рішення.

Продавати машину за готівку переважно, бо це просто, особливо якщо ви маєте справу з відносно низькою сумою. За потреби є інші варіанти оплати, наприклад, банківський чек, санкціонований поштовий переказ США або навіть Paypal. Ніколи не приймайте особистий чек за будь-яких обставин і не попадайтеся на шахрайство "мій двоюрідний брат у Зімбабве заплатить вам через Western Union наступного тижня".

Крок 9: Переконайтесь, що з паперами все в порядку. У більшості штатів продаж автомобіля вимагає заповнення кількох полів на зворотному боці заголовка, таких як ціна автомобіля, дата продажу та особиста інформація нового власника. Якщо ви все ще заборгували за це гроші, можливо, вам доведеться заплатити банку до того, як титул вийде. Деякі штати також вимагають купюру.

Ніколи не передавайте ключі та / або титул до отримання грошей; це благання про неприємності. Якщо покупець не приніс готівки або не вистачає для покриття ціни придбання, попросіть їх повернутися, коли вони її отримають, і зберегти машину, її ключі та її право власності до тих пір.

Крім того, радимо зберігати скан або фотографію підписаного заголовка для власних записів.

Останні повідомлення